Рішення № 130249210, 16.09.2025, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.09.2025
Номер справи
600/3489/25-а
Номер документу
130249210
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/3489/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність військових службових осіб, з числа керівного складу Управління СБ України в Херсонській області, а саме: заступника начальника Управління ОСОБА_2 та начальника Управління Борисевича А.С. щодо не нарахування та невиплати позивачу місячного грошового забезпечення за липень 2025 року;

- зобов`язати Управління СБ України в Херсонській області нарахувати та виплатити позивачу місячне грошове забезпечення за липень 2025 року, що не нараховано та не виплачено;

- зобов`язати відповідача нарахувати і виплатити позивачу відповідно до вимог Закону №2050-ІІІ компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати місячного грошового забезпечення за липень 2025 року.

1. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Ухвалою суду від 24.07.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

2.АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

2.1. ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач, у розпорядженні якого перебуває ОСОБА_1 на підставі наказу начальника УСБУ в Херсонській області "По особовому складу" від 30 травня 2024 року №187-ОС/дск, протиправно не здійснив йому виплату грошового забезпечення за липень 2025 року. Крім цього, позивач вважає, що він має право на нарахування та виплату йому компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати відповідно до положень Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати".

Не погоджуючись із протиправною бездіяльністю керівництва УСБУ в Херсонській області, що призвело до порушення закріпленого Конституцією України та чинним законодавством його права на працю в частині виплати місячного грошового забезпечення, позивач звернувся до суду.

2.2 ПОЗИЦІЯ ВІДПОВІДАЧА.

Відповідач подав відзив на позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. Зазначає, що оскільки позивачу повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 402 Кримінального кодексу України, наказом начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 30 травня 2024 року №187-ОС/дск ОСОБА_1 був зарахований у розпорядження начальника за підпунктом «в» пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007. В подальшому на підставі положень пункту 2 глави 1 розділу IV Інструкції №515/ДСК наказом начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 26 листопада 2024 року №405-ос/ДСК позивачу припинено виплату грошового забезпечення починаючи з 30 листопада 2024 року до закриття кримінального провадження (пов`язаного із проведенням досудового розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 402 Кримінального кодексу України), постановлення судом вироку або до прийняття рішення керівництвом Служби безпеки України про продовження виплати позивачу грошового забезпечення. Оскільки жодна з указаних подій наразі ще не настала, підстав для нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення за липень 2025 немає.

3. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ, ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН.

01.03.2022 року між Службою безпеки України в особі начальника Управління СБ України в Херсонській області бригадного генерала ОСОБА_3 та позивачем було укладено контракт про проходження військової служби у Службі безпеки України, згідно з яким позивач добровільно взяв на себе зобов`язання проходити військову службу за контрактом осіб офіцерського складу у Службі безпеки України протягом строку дії Контракту на умовах і в порядку, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, що регулюють проходження військової служби у Службі безпеки України. Водночас Служба безпеки України зобов`язалась забезпечувати ОСОБА_1 додержання соціально-економічних, політичних і особистих прав і свобод його та членів його сім`ї, включаючи надання пільг, гарантій та компенсацій, визначених законами та іншими нормативно-правовими актами України, які визначають статус військовослужбовців та порядок проходження військової служби, зокрема, фінансове, матеріальне та інше забезпечення відповідно до норм і порядку, встановлених законодавством України та нормативно-правовими актами Служби безпеки України (а.с.7).

Вказаним контрактом також визначено обов`язок позивача неухильно виконувати рішення начальників (командирів) щодо переміщення по службі, в тому числі пов`язаного з переїздом в іншу місцевість.

Зазначений контракт укладено між позивачем та Службою безпеки України з 01 березня 2022 року до оголошення демобілізації.

30.05.2024р. наказом начальника відповідача №187-ОС/дск позивача зараховано у розпорядження начальника Управління за підпунктом "в" пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007, у зв`язку з повідомленням йому 30 травня 2024 року про підозру у рамках кримінального провадження №62024080200000199 від 13 лютого 2024 року, звільнивши з посади спеціаліста (капітан) за рахунок посади головного спеціаліста (майор) сектору мобілізації та територіальної оборони.

26.11.2024 р. наказом начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 26 листопада 2024 року №405-ОС/дск відповідно до підпункту "в" пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, та пункту 2 глави 1 розділу IV Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженого наказом Центрального управління Служби безпеки України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК, позивачу припинено нарахування та виплату грошового забезпечення з 30 листопада 2024 року до закриття кримінального провадження чи постановлення вироку судом або до прийняття рішення керівництвом Служби безпеки України про здійснення виплати грошового забезпечення.

Вважаючи, бездіяльність відповідача протиправною щодо ненарахування та невиплати місячного грошового забезпечення за липень 2025 р., позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

4. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Спірні правовідносини у вказаній справі регулюються, зокрема, Законом України "Про Службу безпеки України" від 22 березня 1992 року №2229-ХІІ, Законом України "Про військовий обов`язок і військову службу" від 25 березня 1992 року №2232-ХІІ, Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 листопада 1991 №2011-XII, Положенням про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженим Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007, Інструкцією про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженою наказом Центрального управління Служби безпеки України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК.

З огляду на встановлені у вказаній справі обставини, суд звертає увагу на те, що згідно пункту 47 Розділу IV Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007 (далі Положення №1262/2007, військовослужбовці Служби безпеки України, які переміщуються по службі, мають вибути до нового місця служби не пізніш як через один місяць від дня одержання підрозділом, органом, закладом, установою наказу про переміщення по службі, а ті з них, які на цей час перебувають у відпустці, відрядженні чи на лікуванні, - після повернення з відпустки, відрядження чи лікування.

Підстави зарахування військовослужбовців Служби безпеки України у розпорядження прямих начальників визначені пунктом 48 Розділу IV Положення №1262/2007.

Зокрема, відповідно до підпункту "в" пункту 48 Розділу IV Положення №1262/2007 зарахування військовослужбовців Служби безпеки України у розпорядження прямих начальників, а за рішенням Голови Служби безпеки України - у розпорядження його першого заступника чи заступника, начальника іншого підрозділу, органу, закладу, установи допускається у разі здійснення стосовно військовослужбовця кримінального провадження - до закриття кримінального провадження чи постановлення вироку судом.

Окрім того, пунктом 48 Розділу IV Положення №1262/2007 визначено, що військовослужбовці, зараховані в розпорядження, продовжують проходити військову службу та виконують обов`язки військової служби (завдання) у межах, визначених тією посадовою особою, у розпорядженні якої вони перебувають. За ними зберігається матеріальне та грошове забезпечення всіх видів за посадами, що вони займали, якщо інше не передбачено законодавством.

Порядок та умови виплати грошового забезпечення та виплат компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України визначено Інструкцією про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженою наказом Центрального управління Служби безпеки України від 10 квітня 2018 року №515/ДСК (далі Інструкція №515/ДСК).

У відповідності до ч.4 ст.78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як встановлено судом, відповідно до даних програми "Діловодство спеціалізованого суду" ОСОБА_1 звертався до суду з позовами до Управління Служби безпеки України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, в яких, зокрема, просив суд зобов`язати Управління Служби безпеки України в Херсонській області нарахувати та виплатити йому місячне грошове забезпечення за грудень 2024 року, січень, лютий, березень, квітень 2025 року.

Рішеннями Чернівецького окружного адміністративного суду від 15.04.2025 по справі №600/472/25-а та від 17.06.2025 по справі №600/1978/25, які набрали законної сили, адміністративні позови ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Херсонській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Управління Служби безпеки України в Херсонській області щодо не звернення до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області на підставі підпункту «в» пункту 48 Розділу IV Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007, та зобов`язано Управління Служби безпеки України в Херсонській області звернутися до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області на підставі підпункту «в» пункту 48 Розділу IV Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Під час винесення вказаних рішень судом, зокрема, досліджувалась Інструкція №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року).

Так, згідно пункту 2 глави 1 Розділу IV Інструкції №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року) за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників або керівників (крім тих, що зараховані в розпорядження за підставами, передбаченими підпунктами "в", "д", "з" пункту 48 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262 (далі - Положення), зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом строків, передбачених пунктом 48 Положення, з урахуванням їх продовження у встановленому порядку.

Відповідно до пункту 3 глави 1 Розділу IV Інструкції №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року) за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників або керівників за підставою, передбаченою підпунктом "в" пункту 48 Положення (крім випадків, передбачених пунктом 1 глави 4 цього розділу), зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження.

Згідно абзацу третього пункту 6 глави 1 Розділу IV Інструкції №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року) після закінчення строків перебування у розпорядженні, передбачених підпунктами "а", "б", "г", "ґ", "е", "є", "и" пункту 48 Положення (якщо військовослужбовці не призначені на посаду або не звільнені з військової служби), а у випадках, передбачених підпунктом "в" пункту 48 Положення, - після спливання шести місяців з дня зарахування в розпорядження відповідних начальників або керівників, виплата їм грошового забезпечення здійснюється за рішенням Голови СБ України на підставі мотивованих рапортів начальників або керівників, у розпорядженні яких перебувають такі військовослужбовці. Стосовно військовослужбовців, які перебувають у розпорядженні Голови СБ України, такі рапорти готуються одним із його заступників або начальником Управління роботи з основним складом.

Отже, з указаних норм вбачається, що за військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних начальників або керівників, зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом строків, передбачених пунктом 48 Положення №1262/2007, з урахуванням їх продовження у встановленому порядку, однак, окрім тих військовослужбовців, які зараховані в розпорядження у зв`язку із здійсненням стосовно них кримінального провадження - до закриття кримінального провадження чи постановлення вироку судом (підпункт "в" пункту 48 Положення №1262/2007), для яких зберігається виплата грошового забезпечення всіх видів за посадами, які вони займали, протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження. Після ж спливу шести місяців з дня зарахування в розпорядження відповідних начальників або керівників, виплата указаним військовослужбовцям грошового забезпечення здійснюється за рішенням Голови СБ України на підставі мотивованих рапортів начальників або керівників, у розпорядженні яких перебувають такі військовослужбовці.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що позивач, як військовослужбовець Служби безпеки України, наказом начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області від 30 травня 2024 року №187-ОС/дск був зарахований у розпорядження начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області з 30 травня 2024 року саме у зв`язку із здійсненням стосовно нього кримінального провадження №62024080200000199 від 13 лютого 2024 року - до закриття кримінального провадження чи постановлення вироку судом (підпункт "в" пункту 48 Положення №1262/2007), і в подальшому йому було здійснено виплату грошового забезпечення до 29 листопада 2024 року, тобто протягом шести місяців з дня зарахування у розпорядження, при цьому розгляд вказаного кримінального провадження не було завершено, то суд приходить до висновку про правомірність рішення відповідача, оформленого наказом від 26 листопада 2024 року №405-ОС/дск, про припинення нарахування та виплати позивачу грошового забезпечення з 30 листопада 2024 року до закриття кримінального провадження чи постановлення вироку судом або до прийняття рішення керівництвом Служби безпеки України про здійснення виплати грошового забезпечення.

З огляду на вказане та зважаючи на те, що станом на липень 2025 року розгляд кримінального провадження №62024080200000199 від 13 лютого 2024 року не було завершено, а керівництвом Служби безпеки України не було прийнято рішення про здійснення виплати позивачу грошового забезпечення, то суд вважає правомірним не нарахування Управлінням Служби безпеки України в Херсонській області позивачу місячного грошового забезпечення за липень 2025 року.

Відтак, заявлені у цьому позові вимоги про визнання протиправною бездіяльність військових службових осіб з числа керівного складу Управління Служби безпеки України в Херсонській області, а саме: заступника начальника Управління ОСОБА_2 на начальника Управління ОСОБА_4 , щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 місячного грошового забезпечення за липень 2025 року, є передчасними.

А тому, вказані позовні вимоги, як і похідні від них позовні вимоги зобов`язального характеру, задоволенню не підлягають.

Водночас, вирішуючи спір, суд звертає увагу, що приписи абзацу третього пункту 6 глави 1 Розділу IV Інструкції №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року) не скасовують виплату грошового забезпечення військовослужбовця, який перебуває у розпорядженні керівника Управління на підставі підпункту "в" пункту 48 Розділу IV Положення №1262/2007, а лише змінюють механізм його нарахування та виплати.

Як вже було встановлено в рішеннях Чернівецького окружного адміністративного суду у справах № 600/472/25-а та №600/1978/25, аналіз змісту абзацу третього пункту 6 глави 1 Розділу IV Інструкції №515/ДСК (з урахуванням змін, внесених наказом №1393/ДСК від 07 листопада 2022 року) свідчить про те, що після спливу шестимісячного строку перебування у розпорядженні на підставі підпункту "в" пункту 48 Положення №1262/2007 виплата грошового забезпечення такому військовослужбовцю припиняється, а не скасовується, водночас подальша виплата грошового забезпечення здійснюється виключно за рішенням Голови СБ України на підставі мотивованих рапортів начальників або керівників, у розпорядженні яких перебувають такі військовослужбовці.

Тобто, в даному випадку керівник Управління Служби безпеки України в Херсонській області не наділений правом самостійно приймати рішення про виплату позивачу грошового забезпечення після закінчення шестимісячного строку перебування його у розпорядженні, однак він повинен був звернутися з відповідним рапортом до Голови СБ України, яким, фактично, і має вирішуватися питання виплати грошового забезпечення військовослужбовцю, що перебуває у розпорядженні керівника Управління на підставі підпункту "в" пункту 48 Розділу IV Положення №1262/2007.

Так, позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначалось, що начальник Управління Служби безпеки України в Херсонській області, у розпорядженні якого перебуває позивач, повинен був подати мотивований рапорт на ім`я Голови СБ України.

Як зазначає відповідач у своєму відзиві на позов, на виконання рішень Чернівецького окружного адміністративного суду у справах №600/472/25-а та №600/1978/25 Управління звернулося до Голови Служби безпеки України із рапортом (реєстраційний №71/22/1/309-4187 дск від 07.05.2025) про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області на підставі підпункту "в" пункту 48 Розділу IV Положення №1262/2007. Станом на 04.08.2025 рішення Голови СБУ, прийняте за результатами розгляду рапорту №71/22/1/309-4187 дск від 07.05.2025 до Управління не надходило.

Суд звертає увагу на те, що в наказі від 26.11.2024 року №405-ОС/дск відповідачем визначено, що нарахування та виплата позивачу грошового забезпечення припиняється до, зокрема, прийняття рішення керівництвом Служби безпеки України про здійснення виплати грошового забезпечення.

Відтак, позивач мав правомірні очікування на отримання рішення керівництва Служби безпеки України про здійснення виплати йому грошового забезпечення.

При цьому, суд звертає увагу, що відповідачем не вказується у відзиві про звернення до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату грошового забезпечення позивачу саме за липень 2025 року, тобто за спірний період в даній справі.

5.ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.

Згідно частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Згідно положень частини другої статі 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

З огляду на викладене вище, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушених прав позивача на отримання грошового забезпечення у даному випадку буде визнання протиправною бездіяльності Управління Служби безпеки України в Херсонській області щодо не звернення до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату позивачу грошового забезпечення як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління на підставі підпункту "в" пункту 48 Розділу IV Положення №1262/2007, із зобов`язанням відповідача вчинити відповідні дії.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

6. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

З матеріалів справи встановлено, що позивача звільнено від сплати судового збору, у зв`язку з чим суд не вирішує питання щодо стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, оскільки підтвердження понесення інших судових витрат позивачем матеріали справи не містять.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Управління Служби безпеки України в Херсонській області щодо не звернення до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення за липень 2025 року як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області на підставі підпункту в пункту 48 Розділу IV Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007.

3. Зобов`язати Управління Служби безпеки України в Херсонській області звернутися до Голови Служби безпеки України із рапортом про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення як військовослужбовцю, який перебуває у розпорядженні начальника Управління Служби безпеки України в Херсонській області на підставі підпункту в пункту 48 Розділу IV Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року №1262/2007 за липень 2025 року.

4. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - Управління Служби безпеки України в Херсонській області (вул.Лютеранська, буд. 1, м.Херсон, 73000 ЄДРПОУ 20001728).

Суддя В.О. Кушнір