Постанова № 130238599, 16.09.2025, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
16.09.2025
Номер справи
489/3422/25
Номер документу
130238599
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 489/3422/25

Номер провадження 3/489/1151/25

Постанова

Іменем України

16 вересня 2025 року місто Миколаїв

Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Костюченко Г.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.51Кодексу Українипро адміністративніправопорушення (далі КУпАП)

встановив:

Відповідно до протоколу серії ВАБ №661751 від 25.04.2025 року ОСОБА_1 06.04.2025 о 18:53, знаходячись за адресою: м. Миколаїв, пр..Миру, 21/4, у магазині «Аврора» здійснив таємне дрібне викрадення майна, а саме навушники вакуумні бездротові з гарнітурою кольорові в кількості 1 шт. на суму 332,50 грн. без ПДВ, чим завдав матеріальних збитків.

Відповідно до протоколу серії ВАБ №660186 від 25.04.2025 року ОСОБА_1 10.04.2025 о 08:56, знаходячись за адресою: м. Миколаїв, пр..Миру, 21/4, у магазині ТОВ «Вигідна покупка» здійснив таємне дрібне викрадення майна, а саме навушники вакуумні бездротові з гарнітурою 250 мА год. вартістю 332,50 грн. без ПДВ, чим завдав матеріальних збитків.

Відповідно до протоколу серії ВАБ №660193 від 25.04.2025 року ОСОБА_1 25.04.2025 о 16:40, знаходячись за адресою: м. Миколаїв, пр.Миру, 21/4, у магазині ТОВ «Вигідна покупка» здійснив таємне дрібне викрадення майна, а саме ліхтарик на голову акумуляторний Luno вартістю 149,17 грн. без ПДВ, чим завдав матеріальних збитків.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився. Постановою суду від 09.07.2025 ОСОБА_1 було піддано примусовому приводу, від ВП №4 МРУП ГУНП надійшли пояснення від гр.. ОСОБА_2 , в яких зазначається, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , не проживає за адресою АДРЕСА_1 , на даний час місце перебування його невідомо, у зв`язку з цим, співробітникам ВП №4 МРУП ГУНП не вдалося здійснити привід.

Суд вживав заходи щодо належного та своєчасного повідомлення ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи, шляхом направлення поштової повістки на адресу, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення, але не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, з будь-якими клопотаннями до суду не звертався. Враховується і те, що особа обізнана про складання відносно неї протоколу про порушення та направлення його до суду, тому має цікавитися станом розгляду справи.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.

Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07.07.1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, як що таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.

В цьому ж рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, а також з метою недопущення порушення строків розгляду справи, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП України, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП України).

З урахуванням викладеного та на підставі положення ст. 268 КУпАП, суддя дійшов висновку щодо можливості розгляду справи у відсутність ОСОБА_3 оскільки, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу та повідомлена його про час та місце слухання справи про адміністративне правопорушення, не вжила заходів для явки до суду та не повідомила суд про причини не явки.

На підставі викладеного, суддя розглядає справу про адміністративне правопорушення за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з підстав наявності підтвердження про належне сповіщення про час та місце слухання справи.

Дослідивши письмові матеріали, що знаходяться у справі, а саме: протокол про адміністративне правопорушення; заява від ОСОБА_4 ; письмове пояснення ОСОБА_4 ; та перелік товарів, суд дійшов таких висновків.

Відповідно доч.1 ст.51КУпАП дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, -

тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або адміністративний арешт на строк до п`яти діб.

Факт викрадення ОСОБА_1 товару підтвердила ОСОБА_4 . Постановою від 09.07.2025 року справи про адміністративні правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.51КУпАП згідно з протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ №661451 від 25.04.2025 (справа № 489/3422/25, провадження 3/489/1151/25), та серії ВАБ №660186 від 25.04.2025 (справа № 489/3424/25, провадження №3/489/1152/25), серії ВАБ №660193 від 25.04.2025 (справа № 489/3428/25, провадження №3/489/1153/25) - об`єднано в одне провадження, присвоївши справі єдиний номер 489/3422/25 (провадження №3/489/1151/25). Тому, вартість товару в загальній сумі становить 977,00 грн.

Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, дійсно вчинила дрібну крадіжку чужого майна на суму, яка не перевищує 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності.

Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованого їй правопорушення та своїми діями вона вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 КУпАП.

Враховуючи особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, визнання вини, обставини вчинення адміністративного правопорушення, суд вважає за доцільне накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 51 КУпАП, у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1КУпАП та п. 5 ч. 2ст.4Закону України«Про судовийзбір» з особи, на яку накладено стягнення, підлягає стягненню судовий збір в дохід держави.

Керуючись статтями 36, 252, 266, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 51 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: УК у м. Миколаїв /Інгульський р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача: UА448999980313070106000014482).

Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбір вдохід державив розмірі605(шістсотп`ять)гривень 60копійок (якийпідлягає сплатіта перерахуваннюза такимиреквізитами:отримувач:ГУК ум.Києві /м.Київ/22030106,код отримувача(кодза ЄДРПОУ):37993783,банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП,штраф маєбути сплаченийпорушником непізніш якчерез п`ятнадцятьднів здня врученняйому постановипро накладенняштрафу,крім випадків,передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно з ст. 308 КУпАП,у разінесплати правопорушникомштрафу устрок,установлений частиноюпершою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Г.С.Костюченко