ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"14" грудня 2010 р. Справа № 5/180
Суддя Войтюк В.Р. розглянувши матеріали справи
за позовом: Заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Рівненської міської ради в особі Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради
до відповідача: Дочірнього підприємства "Житломехбудсервіс" Акціонерного товариства закритого типу "Мехбудсервіс"
про стягнення в сумі 15 166 грн. 41 коп.
Секретар судового засідання: Бренчук Г.В.
В засіданні приймали участь:
Від позивача : Августинович Р.В. дов. у справі.
Від відповідача : Артемяк В.Й. керівник.
Від прокуратури: Данилюк Г.М.
СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора м. Рівне звернувся до господарського суду з позовною заявою в iнтepecax держави в oco6i Рівненської міської ради в oco6i Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради у якої просить стягнути з Дочірнього підприємства "Житломехбудсервіс" Акціонерного товариства закритого типу "Мехбудсервіс" 15 166 грн. 41 коп. заборгованості за спожиту теплову енергію.
У судовому засіданні представники позивача та прокуратури підтримали вимоги у повному обсязі.
Відповідач у відзиві заперечив позовні вимоги у зв'язку з відсутністю обліку споживання енергії та арештом його майна за постановою органів ДВС.
У судовому засіданні представник відповідача вимоги визнав.
Заслухавши пояснення представників сторін, давши оцінку доказам, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до ст.121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Право звернення прокурора до суду в інтересах держави передбачено ст.121 Конституції України, п. 6 ст. 20, ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру".
Згідно вимог ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадян або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
Однією із форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб.
Згідно ст.2 ГПК України, прокурора, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 8 квітня 1999 року визначено, що під поняттям орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах слід розуміти орган державної влади чи місцевого самоврядування, якому законом представлені повноваження органу виконавчої влади. Господарський процесуальний кодекс України не обмежує прокурора в здійсненні своєї діяльності принципом територіальності.
Необхідність захисту інтересів держави та органу місцевого самоврядування покладає на прокуратуру обов'язок представництва держави та місцевого самоврядування в суді, відповідно до п.2 . ст. 121 Конституції України.
Комунальне підприємство Рівненської міської ради «Теплотранссервіс»(далі по тексту КП РМР «Теплотранссервіс»або підприємство) згідно статуту створене у відповідності до чинного законодавства, шляхом перетворення Комунального підприємства «Теплотранссервіс»Рівненської обласної ради, згідно рішення Рівненської міської ради №215 від 17 жовтня 2006 року і керується у своїй діяльності Цивільним та Господарським кодексами України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про зовнішньоекономічну діяльність»та іншим національним законодавством України.
Засновником підприємства є Рівненська міська рада. Майно підприємства перебуває у власності територіальної громади м. Рівне.
Згідно ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21 травня 1997 року міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами Рівненська міська рада представляє інтереси територіальної громади м. Рівне.
Відповідно до ст.17 цього Закону відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2.1 статуту КП РМР «Теплотранссервіс», головною метою підприємства є задоволення суспільних потреб у послугах теплопостачання, а також реалізація на базі одержаних прибутків соціальних та економічних інтересів членів трудового колективу, інтересів власника майна.
Скрутний фінансовий стан, що склався через масові неплатежі, перешкоджає надходженню грошових коштів до бюджету і порушує інтереси Рівненської міської ради, як органу місцевого самоврядування і безпосередньо зачіпає інтереси держави.
Судом установлено, що 01 серпня 2007 року між Дочірнім підприємством «Житломехбудсервіс»Акціонерного товариства закритого типу «Мехбудсервіс»та КП РМР «Теплотранссервіс»укладено Договір № 1301 "На відпуск теплової енергії". Згідно п. 1.1,1.4. договору № 1301 підприємство зобов'язалось забезпечити тепловою енергією для потреб центрального опалення приміщення Відповідача за адресою в м. Рівне, вул. О.Дундича, 16 ( житловий будинок загальною площею 6581, 5 м. кв.), а Відповідач в свою чергу зобов'язується здійснювати оплату за спожиту теплову енергію на умовах даного договору не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Внаслідок несвоєчасного проведення платежів у Відповідача виникла заборгованість станом на 01 вересня 2010 року в розмірі 15166,41 грн. за послуги гарячого водопостачання.
Згідно п.4.1 договору №1301 облік споживання теплової енергії проводиться розрахунковим способом.
З 09 жовтня 2008 р. вартість 1 м. кв. складає 6, 05 грн. за 1 м.кв. (Рішення рівненської міської ради № 137 від 09.10.2008р.).
Відповідач посилається на те, що в позові необгрунтовано підстави відпуску теплової енергії, однак зазначене не відповідає дійсності та спростовується повністю з огляду на наступне.
З розрахунку позову вбачається, що з Відповідача стягується заборгованість за послуги гарячого водопостачання за період з 01.05.2010 р. по 01.09.2010 р., а не теплопостачання.
Нарахування проведено на підставі показників та довідок які надані та підписані безпосередньо Відповідачем (директором та бухгалтером). Окрім того, Відповідачем визнано заборгованість, що підтверджується відповідним актом звірки (а/с....).
Посилання Відповідача на неможливість проведення оплати спожитих послуг, внаслідок накладення арешту Державною виконавчою службою не варте уваги суду та не звільняє Відповідача від виконання взятих на себе зобов'язань в силу приписів ст. 526 ЦК України, та ст. 193 ГК України.
Відповідно до вимог ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має грунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно ст.525 цього ж Кодексу, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.ст.33, 34, 43 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Судові витрати по справі слід покласти на відповідача згідно ст.49 ГПК України.
Враховуючи викладене керуючись ст.ст.49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2.Стягнути з Дочірнього підприємства "Житломехбудсервіс" Акціонерного товариства закритого типу "Мехбудсервіс" (33001, м.Рівне, вул.Соборна,370, код ЄДРПОУ 30461143) на користь Комунального підприємства "Теплотранссервіс" Рівненської міської ради (33027, м.Рівне, вул.Д.Галицького,27, код ЄДРПОУ 30841056 )-15166,14 грн. основного боргу,151 грн.66 коп. витрат по сплаті державного мита та 236 грн.00 коп. витрат по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу.
3. Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя Войтюк В.Р.
Повний текст рішення складений: "20" грудня 2010 р.