Постанова № 130181579, 15.09.2025, Полонський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
15.09.2025
Номер справи
681/1129/25
Номер документу
130181579
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 681/1129/25

Провадження 3/681/351/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" вересня 2025 р. м.Полонне

Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Іллюк С.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ID-картка НОМЕР_1 , видана 02.01.2004, орган який видав 8011, посвідка на проживання НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,працює продавцем у закладі громадського харчування «Doner Kebab»,

за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі за таких обставин.

Так, він 27.08.2025, порушуючи вимоги п. 1 та 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», бувши продавцем у закладі громадського харчування «Doner Kebab» в м. Полонне, провів розрахункові операції на суму 910,00 грн без застосування реєстратора розрахункових операцій та видачі відповідних розрахункових документів, що встановили працівники ГУ ДПС у Хмельницькій області під час проведення фактичної перевірки цього закладу.

Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до вимог статті 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно з приписами статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов`язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером органу контролю (ДПС) програмні РРО та надавати особі, яка отримує товар, в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту.

Разом з тим, при проведенні перевірки ГУ ДПС у Хмельницькій області 27.08.2025 встановлено що ОСОБА_1 вимоги цього нормативного акту не виконав.

Суд доходить до такого висновку на підставі оцінки доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному й об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до статті 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вище вказаного порушення визнав та пояснив указані вище обставини.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення також підтверджується фактичними даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення №3775/10/22-01-07-05 від 27.08.2025 (а.с. 6), в якому зафіксовано, що продавець він не провів через РРО контрольно-розрахункову операцію за придбання харчових продуктів на суму 910,00 грн та не видав споживачеві розрахункового документа, чим порушив п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»,що засвідчено його підписом про отримання копії протоколу.

Крім того, винуватість підтверджується інформацією, яка міститься в копії Акта фактичної перевірки № 17711/22-01-07-05/2843521675 від 27.08.2025 (а.с. 2-5),в якому детально описано, що перевірка була проведена в закладі «Doner Kebab» у присутності продавця ОСОБА_1 . Під час неї проведено контрольну розрахункову операцію з продажу товару «Шаурма середня» на суму 910,00 грн, при цьому на місці проведення розрахунків виявлено невідповідність суми готівкових коштів, оскільки наявні кошти складали 910 грн, тоді як сума в денному звіті РРО дорівнювала 0,00 грн. Цей акт констатує факт не проведення розрахункових операцій через зареєстрований РРО та без видачі розрахункових документів, з чим ОСОБА_1 був ознайомлений, про що свідчить його підпис. Будь яких пояснень чи зауважень щодо проведеної перевірки не надав.

При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу, факт неодноразового проведення розрахункових операцій зі споживачами без використання реєстратора розрахункових операцій, що встановлено фактичною перевіркою ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Суд вважає за необхідне призначити порушнику стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись наведеним, ст.ст. 27, 33, 40-1, 279, 280, 283, 287, 288, 307, 308 КУпАП, суд,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень в дохід держави (отримувач ГУК у Хмел. обл./Хмельн. обл./21081100, код отримувача ЄДРПОУ 37971775, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA798999980313020106000022657, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу стягнення судового збору на користь держави).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Полонський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцятьднів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) грн.

Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців.

Суддя Сергій ІЛЛЮК