Ухвала суду № 130180643, 15.09.2025, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
15.09.2025
Номер справи
303/5653/25
Номер документу
130180643
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 303/5653/25

Провадження № 1-кс/303/1256/25

У Х В А Л А

про арешт майна

15 вересня 2025 року м. Мукачево

Слідчий суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області, ОСОБА_1 секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотанняслідчого СВ МукачівськогоРУП ГУНПв Закарпатськійобласті,капітана поліції, ОСОБА_3 , погоджене прокурором Мукачівської окружної прокуратури, ОСОБА_4 , подане в порядку ст.171 КПК України, про арешт майна у кримінальному провадженні №42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України,

у с т а н о в и в:

12вересня 2025року,на розглядслідчого суддіМукачівського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті,надійшло клопотанняслідчого СВ МукачівськогоРУП ГУНПв Закарпатськійобласті,капітана поліції, ОСОБА_3 , погодженепрокурором Мукачівськоїокружної прокуратури, ОСОБА_4 ,у кримінальномупровадженні №42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України, про арешт майна, з метою збереження речових доказів, здобутих в ході проведення санкціонованого обшуку від 09.09.2025 р..

Клопотання обґрунтовує тим, що «досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 відповідно до наказу виконувача обов`язків директора КНП «Свалявська міська лікарня» № 25/1/02-24 від 05.02.2024 призначено в.о. уповноваженої особи при здійсненні публічних закупівель в КНП «Свалявська міська лікарня».

Відповідно до пункту 1 Посадової інструкції уповноваженої особи для здійснення публічних закупівель в КНП «Свалявська міська лікарня», яке є додатком до наказу в.о. директора КНП «Свалявська міська лікарня» № 25/1/02-24 від 05.02.2024 (надалі - «Інструкція»), до посадових обов`язків уповноваженої особи ОСОБА_5 , зокрема належить: здійснення планування та організація закупівельної діяльності з метою задоволення потреб замовника у товарах, роботах і послугах на принципах прозорості, ефективності, запобігання проявам корупції, розвитку добросовісної конкуренції, розуміння аспектів участі та контролю в закупівлях відповідно до законодавства та незаконних актів у сфері публічних закупівель (п. 1.1), у своїй роботі останній керується Конституцією України, Законом України «Про публічні закупівлі» та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання / нормативно-правовими актами, що регулюють сферу публічних закупівель, Господарським, Цивільним та Бюджетним кодексами, а також іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Статутом (Положенням) підприємства, установи, організації, наказами і розпорядженнями керівника та цією посадовою інструкцією.

Також згідно п. 2 Посадової інструкції до повноважень уповноваженої особи відносяться обов`язки: складати та затверджувати річний план закупівель (п. 2.1), здійснювати вибір процедури закупівлі (п. 2.2), проводити процедури закупівель та спрощені закупівлі (п. 2.3), забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця, складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом, а також оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону (п. 2.4), представляти інтереси замовника з питань, пов`язаних зі здійсненням закупівель, у тому числі під час перевірок і контрольних заходів, розгляду скарг і судових справ (п. 2.5), надавати у встановлений строк необхідні документи та відповідні пояснення (п. 2.6), аналізувати виконання договорів, укладених згідно із Законом (п. 2.7), керуватися під час виконання своїх функцій принципами добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії, ефективності та пропорційності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, об`єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі або спрощеної закупівлі, запобігання корупційним діям і зловживанням (п. 2.8), при виконанні покладених завдань забезпечувати захист службової та комерційної таємниці відповідно до чинного законодавства, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог антикорупційного законодавства (п. 2.10), здійснювати інші дії, передбачені Законом, трудовим договором (контрактом) чи розпорядчим рішенням замовника (п. 2.13).

У зв`язку із вищенаведеним, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, ОСОБА_5 з 05.02.2024 обіймав у КНП «Свалявська міська лікарня» посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто є службовою особою.

З метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, 25.12.2015 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII (далі - Закон № 922). Відповідно до ст. 5 Закону № 922, закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників та рівне ставлення до них; об`єктивне та неупереджене визначення переможця; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Поряд з цим, Примірною Методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 за № 275 (далі -«Методика») передбачено етапи визначення очікуваної вартості закупівель.

Так, відповідно п. 3 розділу 2 «Методики» - замовники повинні проводити аналіз ринку. На цьому етапі доцільно використовувати як загальнодоступну інформацію щодо цін та асортименту товарів, робіт і послуг, яка міститься у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, дані спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформацію, отриману шляхом проведення ринкових консультацій. Використання такого інструменту, як ринкові консультації, дозволяє визначити структуру ринку, ступінь конкуренції та можливі варіанти предмету закупівлі з урахуванням інновацій та нових технічних рішень.

Під час проведення ринкових консультацій замовники можуть направляти учасникам ринку повідомлення (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо) з описом необхідних та бажаних вимог до предмета закупівлі, в яких, крім іншого, слід зазначати, що надсилання таких повідомлень (анкет, запитів, запрошень) не тягне за собою виникнення зобов`язань з боку замовника щодо надання переваг учасникам ринку, що брали участь в ринкових консультаціях. Зацікавлені учасники ринку надсилають свої пропозиції із зазначенням можливих варіантів, замовники опрацьовують та аналізують отримані пропозиції. За потреби замовники можуть організовувати зустрічі з зацікавленими постачальниками/підрядниками для консультацій та обговорення. Отримана замовниками під час ринкових консультацій інформація дозволить визначити оптимальні вимоги до предмета закупівлі з урахуванням актуальних пропозицій ринку та визначити обґрунтовану очікувану вартість.

Маючи реальну можливість належним чином виконати покладені на нього вищевказані службові обов`язки, ОСОБА_5 , умисно ухилився від здійснення необхідних дій, спрямованих на забезпечення законності та прозорості процедури закупівлі.

Так, 04.06.2024 медичний директор КНП «Свалявська міська лікарня» ОСОБА_6 подав на ім`я в.о. директора КНП «Свалявська міська лікарня» службову записку у формі потреби, в якій зокрема містилась необхідність у закупівлі апарату для ультразвукового дослідження, в якій було зазначено орієнтовну вартість у розмірі 4 000 000 грн.

У подальшому, протоколом в.о. уповноваженої особи КНП «Свалявська міська лікарня» ОСОБА_5 від 03.07.2025 розглянуто та затверджено тендерну документацію щодо закупівлі 021:2015-33110000-4 Візуальне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Сканер ультразвуковий діагностичний (НК 024-2023-40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації) та прийнято рішення оприлюднити оголошення про вказану закупівлю UA-2024-07-03-006039-a.

Надалі, в.о. уповноваженої особи КНП «Свалявська міська лікарня» ОСОБА_5 , маючи реальну можливість виконати покладені на нього службові обов`язки щодо отримання рекомендації та інформацію від суб`єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, належним чином, як того вимагають інтереси служби та не перебуваючи в обставинах, що виключали можливість виконати свої службові обов`язки у належний спосіб, а саме: провести закупівлю для потреб КНП «Свалявська міська лікарня» апарату для ультразвукового дослідження з дотриманням вимог діючого законодавства у сфері закупівель, передбачаючи, що в результаті його умисних дій можуть бути спричинені тяжкі наслідки, маючи необхідний досвід, достатній рівень кваліфікації та навичок, у порушення ст. 5 Закону України № 922, п. 3 розділу 2 Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 за № 275, умисно не провів відповідний аналіз ринку, а саме використання як загальнодоступної інформації щодо цін та асортименту товарів, яка містилась у відкритих джерелах (у тому числі на сайтах виробників та/або постачальників відповідної продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, рекламі, прайс-листах, в електронній системі закупівель «Prozorro» та на аналогічних торгівельних електронних майданчиках, даних спеціалізованих інформаційно-аналітичних видань, офіційних статистичних видань, в тому числі іноземних, тощо), так і інформації, отриманої шляхом проведення ринкових консультацій, у невстановлений органом досудового розслідування час та місці, будучи зобов`язаним відповідно до «Інструкції» запитувати та отримувати рекомендації та інформацію від суб`єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, вказаний обов`язок умисно не виконав, чим саме створив штучні умови та вигляд проведення процедури закупівлі товарів та послуг, що полягали у отриманні відомостей про ціни на вказане медичне обладнання від двох сумнівних контрагентів, які він вибрав на власний розсуд, з метою завищення реальної очікуваної вартості предмета закупівлі та у подальшому надання переваги одному учаснику та переможцю вищезазначених відкритих торгів ТОВ «КСЕНКО».

У подальшому продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на зловживання своїм службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи всупереч інтересам служби, не вживши всіх необхідних дій та заходів, передбачених ст. 5 Закону № 922, п. 3 розділу 2 наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 за №275, «Положення», щодо дослідження, забезпечення принципів проведення публічних закупівель та аналізу ринку, ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що вимоги щодо отримання ним рекомендації та інформацію від суб`єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель не виконані, як того вимагають інтереси служби, а для дослідження та аналізу ринку використав дві необ`єктивні комерційні пропозиції від ТОВ «ІНВЕД» та ТОВ «ТСМ асістанс», які він вибрав на власний розсуд, з метою надання подальшої переваги ціновій пропозиції іншої юридичної особи, а саме: ТОВ «КСЕНКО», яка на загальному фоні мала меншу цінову пропозицію, чим створив ілюзію дослідження ринкових пропозицій та їх законності, як наслідок не здійснив умисно належну оцінку вартості об`єкта закупівлі, внаслідок чого, діючи умисно, з корисливих мотивів, розуміючи злочинність своїх дій, їх караність та настання суспільно-небезпечних наслідків, 03.07.2024 (більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено), перебуваючи на своєму робочому місці, в приміщенні КНП «Свалявська міська лікарня», що за адресою: м. Свалява, вул. Незалежності, 23, одноособово склав протокол щодо визначення очікуваної вартості предмета закупівлі - 021:2015-33110000-4 Візуальне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Сканер ультразвуковий діагностичний (НК 024-2023-40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації), яким встановив очікувану вартість 3 990 000, 0 грн., яка в свою чергу являється безпідставною та упередженою, так як не було умисно досліджено належним чином аналіз цін на вказаний товар, що підтверджується висновком судово-економічної експертизи №СЕ-19/107-25/10573-ЕК від 28.08.2025, з урахуванням висновку експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи від 21.08.2025 за № 1308/01, документально підтверджується встановлене завищення вартості сканера ультразвукового діагностичного V7 в комплекті з: конвексний датчик 1-7 Мгц (MHz) - 1 шт.; лінійний датчик 2-14 Мгц (MHz) - 1 шт.; фазовий датчик 1-5 Мгц (MHz) - 1 шт.; внутрішньопорожнинний датчик 2-11 Мгц (MHz) - 1 шт.; гібридний графічний принтер моделі UP-X898MD - 1 шт., станом на 24.07.2024, чим завдано матеріальні збитки (шкода), КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради Закарпатської області за договором про закупівлю від 24.07.2024 за № 106, у загальній сумі 532 600,00 грн., без ПДВ.

На вищевказані відкриті торги з особливостями було подано одну тендерну пропозицію від ТОВ «КСЕНКО» (код ЄДРПОУ 39330111, м. Київ, вул. Флоренції, буд.1/11, оф. 197) з ціновою пропозицією 3 990 000,00 грн., з ПДВ, та вказаний факт відповідно до ч. 50 Постанови КМУ «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (в редакції станом на 09.07.2024), не є підставою відмови у відкритих торгах.

З урахуванням вищезазначеного, 17.07.2024, в.о. уповноваженою особою КНП «Свалявська міська лікарня» ОСОБА_5 , складено та підписано протокол, згідно якого визнано ТОВ «КСЕНКО» (код ЄДРПОУ 39330111), переможцем торгів UA-2024-07-03-006039-a та прийнято рішення про оприлюднення в електронній системі закупівель рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

У подальшому, 24.07.2024, діючи умисно та з корисливих мотивів, ОСОБА_5 склав і підписав звіт про результати проведення процедури закупівлі UA-2024-07-03-006039-a, у якому зазначив, що закупівля «відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації, відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі», дотримання вимог законодавства та прозорості проведеної процедури». Вказаним звітом підтверджено участь лише одного учасника торгів - ТОВ «КСЕНКО» (ЄДРПОУ 39330111), яке подало пропозицію на суму 3 979 000,00 грн, та зроблено висновок про її відповідність вимогам тендерної документації.

Відповідно до вимог ст. 32 Закону № 922 (в редакції від 01.01.2023) підстав для відмови в тендері або визнання тендеру таким, що не відбувся не було, у зв`язку з чим, 24.07.2024 було укладено договір № 106 між КНП «Свалявська міська лікарня», в особі в.о. директора ОСОБА_7 , та ТОВ «КСЕНКО», в особі директора ОСОБА_8 , на суму 3 979 000,00 грн. щодо закупівлі ультразвукового діагностичного сканера.

Відповідно до акту прийому передачі до Договору № 106 від 24.07.2024, складеного 06.08.2024 представником постачальника ТОВ «КСЕНКО» поставлено ультразвуковий діагностичний сканер V7, а в.о. директора КНП «Свалявська міська лікарня» ОСОБА_7 було прийнято вказаний товар.

У подальшому, згідно платіжної інструкції № 3565 від 20.09.2024 КНП «Свалявська міська лікарня» було перераховано ТОВ «КСЕНКО» грошові кошти в сумі 3 979 000,00 грн., за договором № 106 від 24.07.2024.

Таким чином, внаслідок вищевказаних злочинних дій ОСОБА_5 , відповідно до висновку судово-економічної експертизи № СЕ-19/107-25/10573-ЕК від 28.08.2025, КНП «Свалявська міська лікарня» надлишково витрачено кошти в сумі 532 600,00 грн., чим завдано вказаній бюджетній установі тяжких наслідків, оскільки сума завданої шкоди в 250 і більше разів перевищує встановлений на 2024 рік неоподаткований мінімум доходів громадян.

Таким чином ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.

Окрім цього, відповідно до наказу в.о. директора КНП «Свалявська міська лікарня» № 25/1/02-24 від 05.02.2024, ОСОБА_5 призначений в.о. уповноваженою особою із публічних закупівель товарів, робіт і послуг у КНП «Свалявська міська лікарня».

Згідно п. 1.2 посадової інструкції уповноваженої особи, уповноважена особа це працівник замовника, визначений відповідальним за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель.

Відповідно до пункту 2 «Завдання та обов`язки за посадою» посадової інструкції, до обов`язків уповноваженої особи ОСОБА_5 зокрема належало: складати та затверджувати річний план закупівель (п. 2.1), здійснювати вибір процедури закупівлі (п. 2.2), проводити процедури закупівель та спрощені закупівлі (п. 2.3), забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця, складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель та їх оприлюднення (п. 2.4), а також керуватися у своїй діяльності принципами добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності, прозорості, недискримінації учасників та запобігання корупційним діям і зловживанням (п. 2.8).

У зв`язку із наведеним, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, ОСОБА_5 обіймав у КНП «Свалявська міська лікарня» посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто був службовою особою.

У відповідності до примітки статті 358 КК України під офіційним документом у статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використані як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об`єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв`язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити.

Таким чином, протокол складений уповноваженою особою із закупівель є офіційним документом.

Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на службове підроблення, ОСОБА_5 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність та настання суспільно-небезпечних наслідків, займаючи вищезазначену посаду, достовірно знаючи, що вимоги щодо отримання ним рекомендацій та інформацію від суб`єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель не виконані, а для дослідження та аналізу ринку він використав дві необ`єктивні комерційні пропозиції від ТОВ «ІНВЕД» та ТОВ «ТСМ асістанс», які вибрав на власний розсуд, з метою надання подальшої переваги ціновій пропозиції іншій юридичній особі, а саме: ТОВ «КСЕНКО», яка на загальному фоні мала меншу цінову пропозицію, чим створив ілюзію дослідження ринкових пропозицій та їх законності, внаслідок чого, 03.07.2024 (більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено), перебуваючи на робочому місці, в приміщенні КНП «Свалявська міська лікарня», що за адресою: м. Свалява, вул. Незалежності, 23, одноособово склав протокол щодо визначення очікуваної вартості предмета закупівлі - 021:2015-33110000-4 Візуальне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Сканер ультразвуковий діагностичний (НК 024-2023-40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації), яким встановив очікувану вартість 3 990 000, 0 грн., що явно є необ`єктивною та упередженою і цей факт підтверджується висновком судово-економічної експертизи № СЕ-19/107-25/10573-ЕК від 28.08.2025, з урахуванням висновку експерта за результатами проведення судової товарознавчої експертизи від 21.08.2025 за № 1308/01, документально підтверджується встановлене завищення вартості сканера ультразвукового діагностичного V7 в комплекті з: конвексний датчик 1-7 Мгц (MHz) - 1 шт.; лінійний датчик 2-14 Мгц (MHz) - 1 шт.; фазовий датчик 1-5 Мгц (MHz) - 1 шт.; внутрішньопорожнинний датчик 2-11 Мгц (MHz) - 1 шт.; гібридний графічний принтер моделі UP-X898MD - 1 шт., станом на 24.07.2024, чим завдано матеріальні збитки (шкода), КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради Закарпатської області за договором про закупівлю від 24.07.2024 за № 106, в загальній сумі 532 600,00 грн., без ПДВ.

Склавши вищезазначений офіційний документ від свого імені, із внесеними до нього завідомо неправдивими відомостями щодо очікуваної вартості предмета закупівлі, ОСОБА_5 03.07.2024 особисто підписав його, надавши тим самим вказаному документу всіх необхідних реквізитів як офіційних та завантажив його в електронну систему закупівель відповідно до вимог Закону № 922.

За таких обставин, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, тобто вчинення службовою особою службового підроблення, а саме внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

У сукупності, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 364 КК України зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, та ч. 1 ст. 366 КК України, тобто вчинення службовою особою службового підроблення, а саме внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

09.09.2025 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Мала Мартинка, Закарпатської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , громадянину України, українцю, з вищою освітою, начальнику відділу програмного забезпечення та статистики КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради, раніше не судимому, булоповідомлено пропідозру за ч.2 ст. 364 ч.1 ст. 366 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_5 вчинив тяжкий корупційний злочин, за який відповідно до ч.2 ст.364 КК України передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, без альтернативи застосування ст. 75 КК України, так як у зв`язку з приміткою до ст. 45 КК України, вказане кримінальне правопорушення являється корупційним.

В ході проведення досудового розслідування було отримано ухвали слідчого судді на проведення обшуку, які були постановлені 01.09.2025 року терміном на 15 днів.

На підставі ухвали слідчого судді Мукачівського міського суду ОСОБА_1 а саме: справа № 303/5653/25 провадження 1-кс/303/1221/25, 09.09.2025 року було проведено санкціонований обшук за адресою АДРЕСА_1 , за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_5 , де було вилучено: ноутбук марки НР чорного кольору серійний номер 5СD 21864ZZ; мобільний телефон марки Самсунг ІМЕІ НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 .».

У судове засідання на розгляд клопотання про арешт майна, слідчий СВ Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, капітан поліції, ОСОБА_3 не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності. Клопотання підтримує та просить його задоволити.

Власник або володілець майна у судове засідання не з`явилися.

Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

10 вересня 2025 року слідчий СВ Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, капітаном поліції, ОСОБА_3 надіслала поштою, на адресу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області клопотання про накладення арешту майно.

12вересня 2025року Мукачівськимміськрайонним судомЗакарпатської областіотримано поштоюклопотання слідчогоСВ МукачівськогоРУП ГУНПв Закарпатськійобласті,капітана поліції, ОСОБА_3 про накладенняарешту намайно,у кримінальномупровадженні №42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України, з додатками, для розгляду.

Відповідно до ч.1, 2ст.172 КПК Україниклопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання. Клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

У судовомузасіданні встановлено,що СВМукачівського РУПГУНП вЗакарпатській області,здійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженніза №42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України, короткий виклад обставин:

- ч.2 ст.364 К України: «в ході моніторингу офіційних майданчиків державних публічних закупівель «Prozorro», «Е-tender» та «zakupki.prom» щодо оголошених та проведених закупівель на роботи, товари та послуги встановлено, що службовими особами комунальним некомерційним підприємством «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради Закарпатської області у липні 2024 року організовано та проведено тендерну процедуру UA-2024-07-03-006039-a щодо закупівлі устаткування. За наслідками тендерної процедури 24 липня 2024 року було укладено договір №106 про закупівлю товарів на суму 3 990 000,00 грн. без ПДВ (021:2015 - 33110000-4 Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Сканер ультразвуковий діагностичний (НК 024-2023 - 40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації. Одночасно з цим, моніторингом відкритих джерел інформації, зокрема пошукової системи Google, встановлено, що ринкова вартість «Сканер ультразвуковий діагностичний» коливається від 1 420 000.00 гривень до 3 000 000.00 гривень. З урахуванням наведеного службові особи комунальним некомерційним підприємством «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради Закарпатської області, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи бюджетними коштами виділеними на проведення тендерної закупівлі устаткування.»;

- ч.1ст.366КК України: «доповідаю Вам про те, що під час проведення досудового розслідування в рамках кримінального провадження за № 42025072040000062 від 14.07.2025 року, було встановлено, що, відповідно до наказу в.о. директора КНП «Свалявська міська лікарня» № 25/1/02-24 від 05.02.2024, призначений в.о. уповноваженою особою із публічних закупівель товарів, робіт і послуг у КНП «Свалявська міська лікарня». Згідно п. 1.2 посадової інструкції уповноваженої особи, уповноважена особа - це працівник замовника, визначений відповідальним за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель. Відповідно до пункту 2 «Завдання та обов`язки за посадою» посадової інструкції, до обов`язків уповноваженої особи, зокрема належало: складати та затверджувати річний план закупівель (п. 2.1), здійснювати вибір процедури закупівлі (п. 2.2), проводити процедури закупівель та спрощені закупівлі (п. 2.3), забезпечувати рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця, складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель та їх оприлюднення (п. 2.4), а також керуватися у своїй діяльності принципами добросовісної конкуренції, максимальної економії, ефективності, прозорості, недискримінації учасників та запобігання корупційним діям і зловживанням (п. 2.8). У зв`язку із наведеним, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, уповноважений обіймав у КНП «Свалявська міська лікарня» посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, тобто був службовою особою. Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на службове підроблення, службова особа КНП «Свалявська міська лікарня», діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність та настання суспільно-небезпечних наслідків, займаючи вищезазначену посаду, достовірно знаючи, що вимоги щодо отримання ним рекомендацій та інформацію від суб`єктів господарювання для планування закупівель та підготовки до проведення процедур закупівель/спрощених закупівель не виконані, а для дослідження та аналізу ринку він використав дві необ`єктивні комерційні пропозиції від ТОВ «ІНВЕД» та TOB «ТСМ асістанс», які вибрав на власний розсуд, з метою надання подальшої переваги ціновій пропозиції іншій юридичній особі, а саме: TOB «КСЕНКО», яка на загальному фоні мала меншу цінову пропозицію, чим створив ілюзію дослідження ринкових пропозицій та їх законності, внаслідок чого, 03.07.2024 (більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено), перебуваючи на робочому місці, в приміщенні КНП «Свалявська міська лікарня», що за адресою: м. Свалява, вул. Незалежності, 23, одноособово склав протокол щодо визначення очікуваної вартості предмета закупівлі - 021:2015-33110000-4 Візуальне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (Сканер ультразвуковий діагностичний (НК 024-2023-40761 Загальноприйнята ультразвукова система візуалізації), яким встановив очікувану вартість 3 990 000, 0 грн., що явно є необ`єктивною та упередженою За таких обставин, в діях службових осіб КНП «Свалявська міська лікарня», вбачається склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, тобто вчинення службовою особою службового підроблення, а саме внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей».

Ухвалою слідчого судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 01 вересня 2025 року (№303/5653/25, 1-кс/303/1221/25), надано дозвіл на проведення обшуку житлового будинку, приміщень, споруд, гаражів на території дворогосподарства, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , яке на праві спільної часткової власності належить ОСОБА_9 , ОСОБА_5 , за місцем проживання в.о. уповноваженої особи по складанню тендерної документації КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, комп`ютерної техніки (ноутбуки, планшети), мобільних телефонів, які використовувались при вчиненні кримінальних правопорушень та за допомогою яких ОСОБА_5 міг зв`язуватись в минулому як через програми для миттєвого обміну повідомленнями ("Viber", "Telegram", "WhatsApp", "Messenger", "imo", "gmail", "Signal") так і телефонним зв`язком з представниками ТОВ «КСЕНКО», копій та оригіналів документів, чорнових записів, інформації (документів) в електронному вигляді, в тому числі документів та відомостей отриманих та надісланих з електронної пошти ОСОБА_5 , якою він безпосередньо користується в своїй професійній діяльності, флеш-накопичувачів, на яких може міститися інформація пов`язана із укладанням вказаного договору, банківських карток, грошових коштів отриманих злочинним шляхом, та іншої інформації у електронному та паперовому виді, що стосується укладення та виконання №106 від 24.07.2024 на суму 3 979 000,00 грн., інших предметів та речей які використовувались при вчиненні кримінального правопорушення, які в подальшому можна використати в якості речового доказу.

Слідчим СВ Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, ОСОБА_3 09.09.2025 року, у період часу з 07 год. 05 хв. по 08 год. 00 хв., на підставі ухвали слідчого судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 01.09.2025 року (№303/5653/25, 1-кс/303/1221/25), було проведено санкціонований обшук, за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання в.о. уповноваженої особи по складанню тендерної документації КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради ОСОБА_5 , в ході якого було виявлено та вилучено: ноутбук марки НР чорного кольору серійний номер 5СD 21864ZZ; мобільний телефон марки Самсунг ІМЕІ НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 .

Постановою слідчогоСВ МукачівськогоРУП ГУНПв Закарпатськійобласті,капітана поліції, ОСОБА_3 від 10.09.2025року,вищеперераховане майно,визнано речовимдоказом укримінальному провадженні№42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України.

Відповідно до п.7) ч.2. ст. 131 КПК України, арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Стаття 170 КПК України «Накладення арешту на майно», визначає: що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Частина друга та третя цієї статті кримінального процесуального Закону передбачають, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

На цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.

Таким чином,слідчий суддяприходить довисновку,що наявніпередбачені нормамиКПК правовіпідстави длязадоволення клопотанняпро арештзазначеного уклопотанні майна,в іншому випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, втрати, пошкодження, знищення, приховання тощо) на вказане майно, яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.

Керуючись: ст. 170-173,309,395 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання слідчогоСВ МукачівськогоРУП ГУНПв Закарпатськійобласті,капітана поліції, ОСОБА_3 , погодженепрокурором Мукачівськоїокружної прокуратури, ОСОБА_4 ,подане впорядку ст.171КПК України,про арештмайна укримінальному провадженні№42025072040000062, внесеному до ЄРДР 14 липня 2025 року за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України - задоволити.

Накласти арештна майно: ноутбук марки НР чорного кольору серійний номер 5СD 21864ZZ, мобільний телефон марки Самсунг ІМЕІ НОМЕР_1 , ІМЕІ НОМЕР_2 , вилучені слідчим СВ Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, капітаном поліції, ОСОБА_3 , під час санкціонованого обшуку, на підставі ухвали слідчого судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 01.09.2025 року (№303/5653/25, 1-кс/303/1221/25), за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання в.о. уповноваженої особи по складанню тендерної документації КНП «Свалявська міська лікарня» Свалявської міської ради ОСОБА_5 , проведеного 09 вересня 2025 року, у період часу з 07 год. 05 хв. по 08 год. 00 хв., з метою збереження речових доказів.

Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, а також фізичній або юридичній особі, щодо майна якої вирішувалося питання про арешт.

Ухвала про арешт майна виконується слідчим негайно.

На ухвалу може бути подана апеляція до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_10