Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 642/5062/25
Провадження № 3/642/1329/25
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 вересня 2025 року суддя Холодногірського районного суду м. Харкова Вікторов В.В., за участю прокурора Василець Ю.О. розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності, який надійшов до суду з Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліціїУкраїни у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця с. Пасіки Зміївського району Харківської області, громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , одруженого, маючого на утриманні неповнолітню дитину, працюючого на час вчинення правопорушення поліцейським взводу охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області, маючого спеціальне звання «сержант поліції», на теперішній час працюючого старшим наряду ГШР Харківської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу № 187/25 від 25 серпня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції, являючись згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 15.05.2025 о 12 год. 23 хв., подав без поважних причин щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Так, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік, (яку відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», повинен був подати до 01.04.2024) подав 15.05.2025, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу № 186/25 від 25 серпня 2025 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції, являючись згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 02.08.2025 о 10 год. 39 хв., подав без поважних причин декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Так, ОСОБА_1 декларацію при звільненні (яку відповідно до п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», №1700-VІ повинен був подати не пізніше 31.01.2024) подав 02.08.2025, тобто несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.176-2КУпАП.
Постановою Холодногірського районного суду м. Харкова від 27.08.2025 року об`єднано в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 .
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі, пояснивши, що не був проінформованим завчасно про обов`язок подачі декларації при звільненні та щорічної декларації за 2023 рік.
Прокурор Василець Ю.О. вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції відповідної статті.
Заслухавши пояснення учасників судового процесу, дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Згідно ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За правилами ст. 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини. Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КУпАП. У постанові, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 10.12.2013 №1087 о/с ОСОБА_1 з 21.11.2013 призначено на посаду міліціонера-водія спеціального батальйону груп затримання УДСО при ГУМВСУ в Харківській області.
Відповідно до наказу начальника Управління поліції охорони Харківської області від 07.11.2015 №11 о/с ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання «сержант поліції».
ОСОБА_1 07.11.2015 склав Присягу поліцейського.
Згідно з наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 12.12.2022 №364 о/с ОСОБА_1 з 01.12.2022 призначено на посаду поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області.
Відповідно до п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поліцейські є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи поліцейським, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 04.08.2023 № 387 о/с ОСОБА_1 з 04.08.2023 звільнено з посади поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п. 1 ч. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 08.11.2023 № 252/23, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Так, ОСОБА_1 ,будучи 04.08.2023звільненим зпосади поліцейськоговзводу охорониоб`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області, 15.05.2025 о 12 год. 23 хв. подав щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Покликання на вказану декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/6а82cada-6987-498a-841a-a441713c6067.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік (яку відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», повинен був подати до 01.04.2024) подав 15.05.2025, тобто несвоєчасно.
Згідно з абз. 12 ч. 1ст. 1 Закону визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , будучи звільненим зі служби в поліції, являючись згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 15.05.2025 о 12 год. 23 хв., подав без поважних причин щорічну декларацію за 2023 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 04.08.2023 № 387 о/с ОСОБА_1 з 04.08.2023 звільнено з посади поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області.
Упродовж 30 днів з дня припинення вказаної діяльності він знову здійснення діяльності, яка уповноважує на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не продовжував та не розпочав.
Частиною 2 ст.3 Закону України « про Національну поліцію» встановлено, що на працівників поліції (поліцейських та державних службовців) поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» ( в редакції, яка діяла до внесення змін на підставі Закону України від 20.09.2023 №3384-ІХ) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» і «г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.2 ч. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21, декларація при звільненні декларація, яка подається відповідно доабзацу першогочастини другоїстатті 45Закону -не пізніше30календарних днівз дняприпинення діяльності. Такадекларація подаєтьсяза період,який небув охопленийдеклараціями,раніше поданимисуб`єктом декларування,та міститьінформацію станомна останнійдень такогоперіоду,яким єостанній деньздійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно доЗакону,крім деклараціїкандидата напосаду. Деклараціяпри звільненніне подаєтьсяу такихвипадках: особа,яка припинилаздійснення діяльностіна однійпосаді,продовжує здійснюватидіяльність наіншій посаді; особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.
Підпунктом 1 п.1Закону України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»встановлено, що фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи.
Враховуючи викладене, у період дії воєнного стану або стану війни в осіб, зазначених у п.1 ч.1 ст.3 Закону, немає обов`язку, передбаченого ст.45 цього Закону, щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Проте Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, заначений обов`язок поновлено.
Згідно з п.2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону встановлено, що особи, які у 2021-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно достатті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
В своючергу, ОСОБА_1 ,будучи 04.08.2023звільненим зпосади поліцейськоговзводу охорониоб`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області, 02.08.2025 о 10 год. 39 хв. подав декларацію при звільненні, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Покликання на вказану декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/e49279fb-c528-49ed-8d6a-80b6ce6f0441.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільненні(яку відповідно до п.2-7 р. ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону, повинен був подати не пізніше 31.01.2024) подав 02.08.2025, тобто несвоєчасно.
Даних щодо обставин, які об`єктивно могли завадити ОСОБА_1 подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у встановлені законом строки, суду не надано, а матеріали справи їх не містять.
Отже, своїми діями, які виразилися в несвоєчасному поданні без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік та при звільненні ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Окрім, визнання своєї вини ОСОБА_1 , його винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами в їх сукупності, зокрема: - протоколами про адміністративні правопорушення №186/25 та №187/25 від 25.08.2025, якими встановлено факти вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 10.12.2013 №1087 про призначення ОСОБА_1 на посаду міліціонера-водія спеціального батальйону груп затримання УДСО при ГУМВСУ в Харківській області; наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 07.11.2015 №11 о/с про присвоєння спеціального звання «сержант поліції» ОСОБА_1 ; Присягою поліцейського Шевченко В.Ю.; наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 12.12.2022 №364 о/с про призначення ОСОБА_1 на посаду поліцейського взводуохорони об`єктівта публічноїбезпеки батальйонуУправління поліціїохорони Харківськоїобласті; наказом начальника Управління поліції охорони Харківської області від 04.08.2023 № 387 о/с про звільнення ОСОБА_1 з посади поліцейського взводу охорони об`єктів та публічної безпеки батальйону Управління поліції охорони Харківської області; даними витягів з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається дата та час подання декларацій ОСОБА_1 , а саме: за 2023 подав декларацію 15.05.25р. о 12.23, декларацію при звільненні подав 02.08.2025 о 10.39; письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Аналіз наведених доказів в їх сукупності вказує на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та на доведеність вини останнього.
Вищевказані докази є належними та допустимими доказами по справі про адміністративні правопорушення, на підставі яких суддя встановлює наявність події адміністративних правопорушень, винність даної особи в їх вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбаченихст.33 КУпАП, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, справи про які одночасно розглядаються судом, а тому адміністративне стягнення, відповідно до ст.36 КУпАП, накладається в межах санкції ч.1ст.172-6 КУпАП.
Відповідно дост.36 КУпАПпри вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, у відповідності дост. 34 КУпАП, суд визнає його щире розкаяння. Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, у відповідності дост. 35 КУпАП, судом не встановлено.
А тому, на підставі положеньст.33 КУпАП, з урахуванням характеру вчинених правопорушень, даних про особу правопорушника, ступеня вини, обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративні правопорушення, та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення, відповідно до ст.36 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч.1ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. на користь держави, оскільки судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 251, 268, 283-285 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнативинним увчиненні адміністративнихправопорушень,передбачених ч.1ст.172-6КУпАП,та піддатиадміністративному стягненнюу видіштрафу вдохід держави врозмірі 50(п`ятдесяти)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить850(вісімсотп`ятдесят)гривень (отримувачкоштів ГУКХарків обл/МТГХарків/21081100,банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),р/р UA928999980314020542000020649, код 21081100, ЄДРПОУ 37874947).
Штраф має бути сплачений ОСОБА_2 не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови ні пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу: за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу - 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. в дохід держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код 22030106, ЄДРПОУ 37993783).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Харківськогоапеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя В.В. Вікторов