Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 206/4450/25
Провадження № 3/206/1608/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
08 вересня 2025 року суддя Самарського районного суду міста Дніпра Сухоруков А.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника ТОВ «Завод монтажних виробів», що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Самарського районного суду міста Дніпра надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1306 від 28 липня 2025 року відповідно до якого ОСОБА_1 , керівник ТОВ «Завод монтажних виробів» вчинив правопорушення: порушено: 1) п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16; пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271; п. 286.2 ст. 286; п. 288.1, п. 288.4, п. 288.7 ст. 288; п. 289.1 ст. 289 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), внаслідок чого встановлено заниження задекларованих показників плати за землю (орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за земельну ділянку, площею 4,5822га., яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 (кадастровий номер - 1210100000:09:089:0039), за період з 01.01.2018 року по 31.12.2020 року на загальну суму 2 500 073,90 грн., в тому числі: за період з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. на суму 698 945,62 грн.; за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. на суму 967 770,66 грн.; за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р. на суму 833 357,62 грн (Акт перевірки від 25.06.2025 №2821/04-36-07-02/00109487).
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, повідомлений про розгляд справи належним чином, шляхом направлення судової повістки поштою. Подав до канцелярії суду письмові заперечення на протокол про адміністративне правопорушення. Зазначає, що правопорушення мало місце в період з 01.01.2018 по 31.12.2020 року, отже на даний момент закінчився строк накладення адміністративного стягнення. У зв`язку із чим просить закрити справу про адміністративне правопорушення.
Суддя, дослідивши письмові докази, які містяться у матеріалах справи, дійшов до такого висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення обов`язковому з`ясуванню підлягають обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувається в межах протоколу про адміністративне правопорушення відносно конкретної особи, суд не має права у будь-який спосіб конкретизувати пред`явлене посадовою особою адміністративне обвинувачення та його змінювати, оскільки це суперечить загальним засадам судочинства, які передбачені ст. 129 Конституції України.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку встановлено адміністративну відповідальність.
Частиною 1статті 163-1КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення суду надано: протокол про адміністративне правопорушення № 1306 від 28 липня 2025 року.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії № 1306 від 28 липня 2025 року, не викладено суті адміністративного правопорушення, натомість зазначено статті Податкового Кодексу України, які порушено та наслідки цього порушення.
Статтею 280КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення обов`язковому з`ясуванню підлягають обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувається в межах протоколу про адміністративне правопорушення відносно конкретної особи, суд не має права у будь-який спосіб конкретизувати пред`явлене посадовою особою адміністративне обвинувачення та його змінювати, оскільки це суперечить загальним засадам судочинства, які передбачені ст. 129 Конституції України.
Згідно ст.251КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюється доказами у справі, якими є: протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речові докази та інші документи.
Таким чином, аналізуючи даний протокол про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що вказана обставина свідчить про те, що вина ОСОБА_1 не підтверджена належними і допустимими доказами, що виключає його адміністративну відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
За даних обставин, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя вважає за необхідне провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 9, 163-1, 245, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.163-1КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст.247КУпАП у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає чинності після закінчення строку, встановленого на її оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя А.О. Сухоруков