Постанова № 129864537, 27.08.2025, Балаклійський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
27.08.2025
Номер справи
610/2981/25
Номер документу
129864537
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 610/2981/25

Провадження № 3/610/723/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.2025м. Балаклія

Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Феленко Юрій Анатолійович, за участю секретаря АфоніноїД.О., прокурора УстименкоІ.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смтАндріївка Балаклійського району Харківської області, громадянина України, депутата Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області, який зареєстрований і фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області, відповідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік 04.04.2025 о 13:15 год, за 2022 рік 04.04.2025 о 13:23 год, строк подання яких був встановлений до 31.01.2024, за 2023 рік 04.04.2025 о 13:28 год, строк подання якої був встановлений до 01.04.2024, за 2024 рік 04.04.2025 о 13:36 год, строк подання якої був встановлений до 01.04.2025, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції".

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі, обставини вчинення правопорушень, зазначені в протоколах не оспорював, щиро розкаявся.

Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень та притягнути його до адміністративної відповідальності. Зазначила, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, у зв`язку з чим ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні вказаних правопорушень та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, доходжу таких висновків.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено поняття суб`єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В свою чергу, підпунктом "б" п.1 ч.1 ст.3 вищезазначеного Закону визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області, являється особою на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та суб`єктом декларування.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а","в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.1 ч.2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 №449/21, щорічна декларація декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", який набрав чинності 12.10.2023, поновлено обов`язок щодо подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, згідно з п.27 р.ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Так, ОСОБА_1 , будучи депутатом Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області, зобов`язаний був подати щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 та 2022 роки до 31.01.2024, за 2023 рік до 01.04.2024 та за 2024 рік до 01.04.2025.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік 04.04.2025 о 13:15 год, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік 04.04.2025 о 13:23 год, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік 04.04.2025 о 13:28 год, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік 04.04.2025 о 13:36 год, оприлюднивши їх на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Крім повного визнання своєї вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні вказаних правопорушень підтверджується такими доказами.

Даними протоколів про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією №465 від 01.08.2025, №466 від 01.08.2025, №467 від 01.08.2025, №468 від 01.08.2025 відповідно до яких ОСОБА_1 , будучи депутатом Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області, відповідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 та 2024 роки, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" (т.1 а.с.5-11, 111-118, т.2 а.с.26-33, 139-145).

Повідомленнями секретаря Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області від 02.07.2025 щодо виявлення фактів неподання ОСОБА_1 щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022, 2023 та 2024 роки (т.1 а.с.18, 125, т.2 а.с.40, 152).

Рішенням І сесії VІІІ скликання від 17.12.2020 №02-VIII "Про початок повноважень депутатів Донецької селищної ради VIII скликання", відповідно до якого ОСОБА_1 набув повноважень депутата Донецької селищної ради VIII скликання (т.1 а.с.27).

Даними роздруківки відомостей з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічних декларацій: за 2021 рік 04.04.2025 о 13:15 год, за 2022 рік 04.04.2025 о 13:23 год, за 2023 рік 04.04.2025 о 13:28 год та за 2024 рік 04.04.2025 о 13:36 год, (т.1 а.с.242-250, т.2 а.с.105-115, т.1 а.с.82-92, т.2 а.с.217-223).

Гіперпосилання на щорічну декларацію за 2021 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/34bd3ada-ac6b-4045-bc04-d3b96e5287a5.

Гіперпосилання на щорічну декларацію за 2022 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/5d718b81-6ec3-49a7-9dcf-f703afef4f0a.

Гіперпосилання на щорічну декларацію за 2023 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/fa723f6f-3df9-4bf5-a242-13a18010c84e.

Гіперпосилання на щорічну декларацію за 2024 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/34bd3ada-ac6b-4045-bc04-d3b96e5287a5.

Слід зазначити, що об`єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, являється несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з приміткою до вказаної статті КУпАП суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, судовим розглядом встановлено наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вину ОСОБА_1 за вказаною кваліфікацією вважаю доведеною.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст.34 КУпАП, суд визнає щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП, не встановлено.

Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , обставину, що пом`якшує відповідальність за адміністративні правопорушення щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, з метою виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за необхідне піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу, в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП за якою кваліфіковані його дії.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 36, 172-6, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме в сумі 1360 (одна тисяча триста шістдесят) гривень (реквізити для сплати штрафу: населений пункт: Балаклійська міська ТГ, отримувач: ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача: UA628999980314040542000020577, код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір).

У разі несплати правопорушником штрафу у 15-ти денний строк з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, у порядку примусового виконання постанови стягнути подвійний розмір зазначеного штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред`явлення до виконання постанови в частині стягнення штрафу 3 місяці.

Строк пред`явлення до виконання постанови в частині стягнення судового збору 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Повний текст постанови складено 01 вересня 2025 року.

СуддяЮ.А. Феленко