Постанова № 129861308, 01.09.2025, Монастирищенський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
01.09.2025
Номер справи
702/766/25
Номер документу
129861308
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 702/766/25

Провадження № 3/702/286/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про накладення адміністративного стягнення

1.09.2025 м. Монастирище

Суддя Монастирищенського районного суду Черкаської області Жежер Ю.М.,з участю секретаря судового засідання Махомети І.С., прокурораБлиндюка В.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянув матеріали, які надійшли відУправління стратегічних розслідувань в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Монастирище Черкаської області, зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , процюючого головним інженером комунального підприємства «Теплокомуненерого», реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи головним інженером комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2025, а декларація фактично подана 9.04.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Права особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , відповідно до ст.63Конституції України та ст. 268 КУпАП- роз`яснено.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що не міг зайти на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, оскільки його кваліфікований підпис не автентифікувала система при вході на сайт, він робив декілька спроб зайти на сайт для подачі декларації, проте не зміг зайти. 09.04.2025 він створив новий сертифікат електронного ключа через Приват24 та одразу подав декларацію. Будь-яких інших причин, що унеможливили подачу декларації в строк, визначений законом, він не мав.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6КУпАП підтримав, просив притягнути особу до адміністративної відповідальності та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи суддя приходить до таких висновків.

Відповідно до даних протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 374/2025 від 7.08.2025 ОСОБА_1 , будучи головним інженером кримінального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирища та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2025, а декларація фактично подана 9.04.2025.

Згідно з наказом КП «Теплокомуненеого» м. Монастирище № 2 від 01.02.2021 «Про переведення», ОСОБА_1 з 1.02.2021 переведено на посаду головного інженера з оплатою відповідно до штатного розпису (а.с. 18).

Відповідно до п. 1, 4 (розділу І) посадової інструкції головного інженера, затвердженої директором КП «Теплокомуненерго» головний інженер несе відповідальність за результати та ефективність виробничої діяльності підприємства; головний інженер здійснює керівництво технічними службами підприємства.

Згідно з п. 9 (розділу ІІ) посадової інструкції головного інженера укладає з науково-дослідними, проектними, конструкторськими, технологічними установами, виш=щими навчальними закладами договори на розроблення нової техніки та технології

Згідно з п. 15 (розділу ІІ) посадової інструкції головного інженера керує діяльністю технічних служб підприємства, керує результати їх роботи, стан трудової і виробничої дисципліни в підпорядкованих підрозділах.

Згідно з п. 1 (розділу ІІІ) посадової інструкції головного інженера діє від імені технічсних служб підприємства, представляє інтереси підприємства у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами (а.с. 23 - 26).

Таким чином, з дослідженої посадової інструкції встановлено, що головний інженер КП «Теплокомуненерго» виконує організаційно розпорядчі функції на підприємстві.

Відповідно до п. 7 розділу 1 статуту комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище підприємство є юридичною особою публічного права, має круглу печатку зі своїм найменуванням, інші печатки, фірмовий бланк та інші реквізити.

Згідно з п.п. 1 п. 1 розділу 2 статуту комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище метою діяльності підприємства, зокрема є одержання прибутку від своєї діяльності.

Згідно з п. 1 розділу 3 статуту комунального підприємства «Теплокомуненерго» міста Монастирище підприємство є юридичною особою публічного права від дня його державної реєстрації.

Таким чином, головний інженер КП «Теплокомуненерго» виконує організаційно розпорядчі функції на підприємстві, тобто є посадовою особою публічного права.

ОСОБА_1 1.02.2021 ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією про ознайомлення із вимогами Закону України «Про запобігання корупції», яка містить особистий підпис ОСОБА_1 (а.с. 27).

Таким чином, ОСОБА_1 з 1.02.2021 по даний час є головним інженером КП «Теплокомуненерго» м. Монастирище, тобто є посадовою особою, оскільки він керує технічними службами, контролює результати їх роботи тощо.

Відповідно до пп. а) п. 2) ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»№ 1700-VII від 14.10.2014 (із змінами) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені упункті 1частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, Фонду розвитку підприємництва, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, члени Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, які не є особами, зазначеними упункті 1частини першої цієї статті, посадові особи та інспектори Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, члени Ради Аудиторської палати України, посадові особи Аудиторської палати України та працівники комітету з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України та комітетів з контролю якості аудиторських послуг професійних організацій аудиторів та бухгалтерів, Голова, заступники Голови, інші члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, крім обраних з числа здобувачів вищої освіти та представників всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців, а також посадові особи секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суддею встановлено, що ОСОБА_1 є головним інженером КП «Теплокомуненеорго» м. Монастирище, тобто є посадовою особою публічного права та є суб`єктом на якого поширюються дія Закону України «Про запобігання корупції» та який, відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язаний подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»№ 1700-VII від 14.10.2014 (із змінами) особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Підпунктами 1, 3 п.1 Роз`яснень Національного агентства з питань запобігання корупції "Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю" № 1 від 13.02.2020, визначено, що щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 1 січня до 00 годин 00 хвилин 1 квітня року, наступного за звітним роком.

Згідно з декларацією, роздрукованої з інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб,уповноважених навиконання функцій держави або місцевогосамоврядування public.nazk.gov.ua за параметрами пошуку " ОСОБА_1 " вбачається,що ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2024 рік подав 9.04.2025 о 11:32.

Граничним терміном подачі щорічної декларації за 2024 рік для ОСОБА_1 було 31.03.2025.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та осбою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на яку поширюється дія Закону згідно з п.п. «а» п. 2 ч.1 ст. 3 Закону не своєчасно подав щорічну декларацію за 2024 рік, в строк передбачений ч. 1 ст. 45, ст. п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 (із змінами).

Частиною 1 ст. 172 - 6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відомостей про наявність технічних збоїв у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» у період часу з 1.01.2025 до 31.03.2025 учасниками провадження не надано.

Поважності причин несвоєчасного подання щорічної декларації за 2024 рік ОСОБА_1 суддею не встановлено.

Твердження особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 щодо неможливість входу в систему через відсутність кваліфікованого підпису чи його пошкодження, суд не бере до уваги, оскільки ОСОБА_1 не доведено неможливість отримання сертифікату електронного цифрового підпису у інших надавачів сертифікатів електронного цифрового підпису у період з 1.01.2025 до 31.03.2025.

Таким чином, поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за 2024 рік встановлено не було.

Датою вчинення адміністративного правопорушення суддя вважає дату наступну за граничною датою до закінчення якої необхідно було подати вказану декларацію.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, за несвоєчасне подання декларації особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна), суддя вважає 1.04.2025.

Місцем вчиненняправопорушеннясуддявважає місце виникнення обов`язку дотримуватися вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто КП «Теплокомуненерго» м. Монастирище.

З урахування викладеного вище, суддею встановлено, що ОСОБА_1 був зобов`язаний у визначений законом строк подати щорічну декларацію за 2024 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, однак вказаного не зробив, подав вказану декларації лише 9.04.2025 о 11 год 32 хв, поважність причин пропуску строкуне підтвердив.

З огляду на вказане, суддя вважає, що у діянні ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов`язаний з корупцією, передбачений ч. 1ст. 172-6 КУпАП,несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини, а тому вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З урахуванням положень ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» судовий збір підлягає стягненню з особи у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст.23, 24, 33, 34,35, ч. 1 ст. 172-6,283, 284, 287, 294, 307, 308 КУпАП, суддя,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 60(шістдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020(однатисяча двадцять)гривень на рахунок, для адміністративних штрафів та інших санкцій: номер рахунку UA098999980313070106000023745, код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафита інші санкції; отримувач: ГУК у Черкаській області/тгм.Монастир/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), код ЄДРПОУ:37930566.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в 15 днів в порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 2 040 (дві тисячі сорок) гривень.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три)місяці.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду. Скаргу на постанову у справі, може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Монастирищенський районний суд Черкаської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу про апеляційне оскарження, не було подано.

Суддя Юлія ЖЕЖЕР