Ухвала суду № 129851170, 26.08.2025, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
26.08.2025
Номер справи
911/2711/22
Номер документу
129851170
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"26" серпня 2025 р.Справа № 911/2711/22

Господарський суд Київської області у складі судді Гребенюк Т.Д., за участю секретаря судового засідання Шульги Т.С., розглянувши заяву арбітражного керуючого Струця Миколи Петровича про зобов`язання вчинити певні дії (вх.№ 6620 від 18.07.2025)

у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропром Транс»

За участі: учасники провадження не з`явилися

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа №911/2711/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропром Транс".

14.08.2024 Судом прийнято Постанову про визнання боржника банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором ТОВ «Агропром Транс» арбітражного керуючого Струця Миколу Петровича.

18.07.2025 до Суду від ліквідатора ТОВ «Агропром Транс» арбітражного керуючого Струця Миколу Петровича надійшла заява про зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою Суду від 23.07.2025 призначено судове засідання для розгляду вказаної заяви на 26.08.2025.

26.08.2025 до Суду від арбітражного керуючого надійшла заява про проведення судового засідання за його відсутності.

У судове засідання 26.08.2025 учасники провадження у справі про банкрутство не з`явились.

Розглянувши заяву, Суд зазначає наступне.

Заява обгрунтована тим, що арбітражним керуючим було направлено до ТОВ Альянс Партнер Груп запит арбітражного керуючого з проханням повідомити: чи немає фізичних та юридичних осіб, що впливають та мають вирішальний вплив (контроль) на діяльність кредиторів у справі про банкрутство Банкрута, до яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, визначені Законом України Про санкції, а також чи не застосовані відповідні заходи безпосередньо до кредиторів, а також повідомити: чи немає фізичних та юридичних осіб, що впливають та мають вирішальний вплив (контроль) на діяльність як кредиторів у справі про банкрутство Банкрута, пов`язаних з державою агресором, запит вих. №02-01-911/2711/22-30-08-24-2 від 30.08.2024, запит Вих. №02-01-911/2711/22-05-11-24-2 від 05.11.2024, запит (повторний) Вих. №02-01-911/2711/22-13-01-25-2 від 13.01.2025, запит (повторний) Вих. №02-01-911/2711/22-10-03-25-2 від 10.03.2025, запит (повторний) Вих. №02-01-911/2711/22-12-05-25-2 від 12.05.2025 і запит арбітражного керуючого вих. №02-01-911/2711/22-17-06-25-2 від 17.06.2025.

Жодної відповіді від ТОВ Альянс Партнер Груп на вказані запити ліквідатором наразі не отримано.

Відтак, ліквідатор просить Суд зобов`язати ТОВ Альянс Партнер Груп повідомити ліквідатору чи немає фізичних та юридичних осіб, що впливають та мають вирішальний вплив (контроль) на діяльність ТОВ Альянс Партнер Груп як кредитора у справі про банкрутство ТОВ Агропром Транс, до яких застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи, визначені Законом України Про санкції, а також повідомити: чи немає фізичних та юридичних осіб, що впливають та мають вирішальний вплив (контроль) на діяльність ТОВ Альянс Партнер Груп як кредитора у справі про банкрутство ТОВ Агропром Транс, пов`язаних з державою-агресором.

При розгляді вказаної заяви, Суд керується наступним.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 КУзПБ, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб.

Згідно ч. 2 ст. 12-1 КУзПБ орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.

Відповідно до ч. 8 ст. 12 КУзПБ, під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно ч. 1 ст. 48 КУзПБ, у разі застосування до кредитора або до заінтересованої особи стосовно кредитора спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), які передбачають блокування активів, такий кредитор з моменту застосування і на період застосування санкцій має право брати участь у зборах кредиторів лише з правом дорадчого голосу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України Про санкції, з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави можуть застосовуватися спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи.

Частиною 3 ст. 5 Закону України Про санкції визначено, що рішення щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій щодо окремих іноземних юридичних осіб, юридичних осіб, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземців, осіб без громадянства, а також суб`єктів, які здійснюють терористичну діяльність (персональні санкції), передбачених п.п. 1, 2-21, 23-25 ч. 1 ст. 4 Закону України Про санкції, приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України. Відповідне рішення набирає чинності з моменту видання указу Президента України і є обов`язковим до виконання

Оскільки відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Законом України Про санкції одними з видів обмежувальних заходів, застосованих до фізичних та юридичних осіб, визначених вказаним рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, є блокування активів, то під час виконання арбітражними керуючими відповідних повноважень у справах про банкрутство, необхідним є встановлення наявності зазначених фізичних та юридичних осіб серед кредиторів та кінцевих бенефіціарних власників боржників для вжиття передбачених чинним законодавством заходів.

Рішенням РНБО від 29 січня 2024 року, яке введено в дію Указом Президента України від 29 січня 2024 року № 36/2024, затверджено Положення про Державний реєстр санкцій (Положення).

Реєстр - це інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації про всіх суб`єктів, судна, повітряні судна, щодо яких застосовано санкції.

У Реєстрі можуть використовуватися засоби інших інформаційно-комунікаційних систем.

Дані Реєстру є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом (п.3 пар. І Положення).

Реєстр створюється і ведеться відповідно до вимог Закону України "Про санкції" (далі - Закон) з метою надання безоплатного публічного доступу до актуальної та достовірної інформації про всіх суб`єктів, судна, повітряні судна, щодо яких застосовано санкції.

Ведення і доступ до Реєстру здійснюються з урахуванням особливостей, установлених Законом та Законом України "Про публічні електронні реєстри" (п.4 пар. І Положення).

До Реєстру може вноситися довідкова інформація, отримана в результаті інформаційних обмінів, із зазначенням джерела, зокрема додаткові ідентифікаційні дані осіб, суден, повітряних суден, щодо яких застосовано санкції.

Персональні дані осіб, щодо яких застосовано санкції, а також інша інформація, пов`язана з реалізацією Закону та внесена до Реєстру, не вважаються конфіденційною інформацією, їх оброблення та поширення здійснюються в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та забезпечення прав людини без згоди таких осіб (п.9 пар. І Положення).

Ведення Реєстру забезпечує Апарат Ради національної безпеки і оборони України, який є його держателем (далі - Держатель) (п.13 пар. ІІ Положення).

Держатель здійснює:

1) ініціювання необхідного нормативно-правового врегулювання для функціонування Реєстру;

2) розроблення засобів організаційного, методологічного та програмно-технічного ведення Реєстру;

3) організацію взаємодії з іншими державними інформаційними ресурсами (системами, реєстрами та базами даних);

4) надання та контроль права доступу до Реєстру;

5) інші повноваження, передбачені цим Положенням.

Держатель Реєстру визначає перелік, структуру та вимоги до інформації, що вноситься до Реєстру, зокрема форму, формат, застосування класифікаторів, довідників, стандартів, обов`язковість реквізитів, способи подання інформації (п.15 пар. ІІ Положення).

Таким чином, інформація про санкції міститься в Держаному реєстрі санкцій, держателем якої є РНБО, при цьому, відомості наявні в реєстрі є відкритими, а інформація не являється конфіденційною.

В той же час, ліквідатором, всупереч положень ст. 81 ГПК України, не надано доказів звернення до держателя реєстру санкцій, або доказів неможливості самостійного отримання витребуваних відомостей, а відтак, Суд залишає заяву без задоволення.

Керуючись ст.ст. 12, 91, 81, 234-235 ГПК України та Кодексом України з процедур банкрутства Суд,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву арбітражного керуючого Струця Миколи Петровича про зобов`язання вчинити певні дії (Вх.№ 6620 від 18.07.2025 року) залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено 01.09.2025 року.

СуддяТ.Д. Гребенюк