Постанова № 1298140, 13.12.2007, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2007
Номер справи
2-а-1368/07
Номер документу
1298140
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                    Справа №2а- 1368/07

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2007 року                                      15 год.   55хв.                                         м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання  та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

заявника: Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція в особі представників: Оксенюк С.В., Маслюк О.М. (копії довіреностей в матеріалах справи);

платника податків:   Комунальне підприємство «Сарникомуненергія» в особі директора Корчик В.Є.,, представник: Шевня С.Г. (довіреність в матеріалах справи);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за заявою Сарненської  міжрайонної державної податкової інспекції  доКомунального підприємства «Сарникомуненергія»

 про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках платника податків, суд,-

В С Т А Н О В И В :

Податковий орган - Сарненська міжрайонна державна податкова інспекціязвернулася до Рівненського окружного адміністративного суду із заявою про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках Комунального підприємства «Сарникомуненергія».

Представники податкового органу надали пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в заяві, а зокрема, в обґрунтування своє позиції, щодо необхідності застосування повного адміністративного арешту активів  у вигляді зупинення операцій на  рахунках представник  зазначив, що Комунальне підприємство «Сарникомуненергія» за наявності податкового боргу та зареєстрованої податкової застави здійснило купівлю основних засобів без письмової згоди податкового органу, чим порушило ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в подальшому по тексту судової  постанови іменовано – Закон 2181).

Платник податків – Комунальне підприємство «Сарникомуненергія» письмових заперечень  на заяву податкового органу про застосування адміністративного арешту активів не надав. В судовому засіданні представникКомунального підприємства «Сарникомуненергія»  проти  заявлених вимог  податкового органу заперечив та пояснив, що придбання таких основних фондів  безпосередньо пов’язано з його підприємницькою діяльністю,  а зокрема зазначив, що  необхідність придбання холодильника виникла у зв’язку  тим, що виникла потреба під час спеки забезпечити робітників, котрі працювали безпосередньо на відкритих майданчиках прохолодними напоями.

        Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників податкового органу та платника податків, дослідивши подані ним письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що в задовленні вказаної заяви слід відмовити повністю.  

Суд виходив з такого.

Комунальне підприємство «Сарникомуненергія» є  платником податків, зборів та обов'язкових платежів.

Податкова заборгованість Комунального підприємства «Сарникомуненергія» станом на: - 29.11.2006року складала 159942,76грн.; -02.11.2007року складала 6712,45грн.; -22.01.2007року складала 8762,24грн.; -29.05.2007року складала 201788,32 грн.; -08.11.2007року складала 218878,87грн. Підтвердженням вказаних обставин є довідка податкового органу № 247/19/002 від 12.11.2007року та картка особового рахунку платника податків.

        З витягу № 14842273 від 10.10.2007року про реєстраціюв Державному реєстрі обтяжень рухомого майна  вбачається, що активи платника податків перебувають в податковій заставі з 20.04.2007року.

         На підставі повідомлення №270 від 08.10.2007 року виданого Сарненською МДПІ головним державним   ревізором-інспектором   відділу   погашення   прострочених   податкових зобов'язань Сарненської МДПІ, податковим керуючим КП „Сарникомуненергія" Ковальчук Г.М. проведена перевірка КП «Сарникомуненергія» (код 30132604) з питань забеспечення збереження заставного майна в період з 01.07.2006 року по 30.06.2007 року, за наслідками якої складено акт №4/24 від 29.10.2007року. В результаті проведеної перевірки встановлено, що при наявності податкового боргу КП «Сарникомуненергія» здійснило купівлю основних засобів без письмової згоди податкового органу, а саме: -котел КБН - Т-2.5 (накладна № 3 від 02.01.2007 року) на суму 96.0 тис. грн.;  -монітор LG 810 ВН 17 (накладна №192 від 22.01.2007 року) на суму 620.0 грн.;  -системний блок AMD (накладна №107 від 29.11.2006 року) на суму 1710.0 грн.; -монітор LG 810 Н  на суму 620.0 грн., принтер лазерний СаnоnLВР 2900  на суму 870.0 грн.;  - холодильник (накладна №1/2905 від 29.05.2007 року) на суму 1400.0 грн..          

       12.11.2007року начальником відділу податкової міліції Сарненської МДПІ  внесено подання на адресу Сарненської МДПІ про застосування арешту активів у вигляді зупинення операцій на рахунках КП «Сарникомуненергія».  В цей же день, Сарненською МДПІ   винесено рішення № 000038 про наявність обставин передбачених п.п.«а» пп. 9.1.2 ст. 9  Законом №2181, які є підставою для застосування арешту актитів у вигляді зупинення операцій на рахунках. 

     Згідно до  п.п. «а» підпункту 9.1.2 ст. 9 Закону № 2181 арешт активів може бути застосовано, якщо з’ясовується, що  платник податків порушує правила відчуження активів, визначені пунктом 8.6 статті 8 цього Закону.

          Положення підпункту 8.6.1 пункту 8.6 статті 8 Закону 2181 передбачає, що платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, може здійснювати вільне розпорядження ними, за винятком операцій, що підлягають письмовому узгодженню з податковим органом, а саме:

а) купівлі чи продажу, інших видів відчуження або оренди (лізингу) нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових та немайнових прав, що використовується у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), а саме готової продукції, товарів і товарних запасів, робіт та послуг за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні;

б) використання об’єктів нерухомого чи рухомого майна, майнових чи немайнових прав, а також коштів для здійснення прямих чи портфельних інвестицій, а також цінних паперів, що засвідчують відносини боргу, надання гарантій, поручительств, уступлення вимоги та переведення боргу, виплату дивідендів, розміщення депозитів або надання кредитів;

в) ліквідації об’єктів нерухомого або рухомого майна, за винятком їх ліквідації внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або відповідно до рішень органів державного управління.

         Підпункт 8.6.2 пункту 8.6 статті 8 Закону 2181  визначає, що платник податків, активи якого  перебувають  у податковій  заставі,  має право здійснювати операції  з  коштами  без  їх узгодження з податковим органом, за винятком  операцій,  визначених  у  підпункті  "б" підпункту 8.6.1 цього пункту.

        З аналізу вказаних норм законодавства слідує, що проведення господарської операції з перерахування коштів в оплату придбаних основних фондів не потребує узгодження з податковим органом.

        Таким чином, Комунальним підприємством  «Сарникомуненергія» не було порушено правил відчуження активів, визначених  пунктом 8.6 статті 8 цього Закону 2181, а відтак, відсутні правові підстави для застосування до названого платника податків  п.п. «а» п. 9.1.2 ст. 9 Закону № 2181.

          Рішення Сарненської МДПІ № 000038 від 12.11.2007року про наявність обставин передбачених п.п. «а» пп. 9.1.2 ст. 9  Закону №2181 не відповідає фактичним обставинам справи.

 За наведених обставин, суд вважає, що в задоволенні  заяви Сарненської  міжрайонної державної податкової інспекції про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій  на рахунках Комунального підприємства «Сарникомуненергія» слід відмовити повністю.

Керуючись статтями 160-163Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні заяви Сарненської міжрайонної  державної податкової інспекції  про  про застосування адміністративного арешту активів у вигляді зупинення операцій  на рахунках Комунального підприємства «Сарникомуненергія» відмовити  повністю.

           Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

             Суддя                                                                                                     С.М.Шевчук

Повний текст постанови складено та оголошено  17.12.2007року.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя                                                                                                                     С.М.Шевчук