Єдиний державний реєстр судових рішень
465/6951/25
2-а/465/237/25
У Х В А Л А
судового засідання
25.08.2025 м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Гулієвої М. І.,
за участі секретаря судових засідань Лондар А. С.
представника позивача Цікало А. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до сержанта поліції Волюватого Семена Володимировича, Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови у справі про адмінстративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,-
в с т а н о в и в:
у провадженні Франківського районного суду м.Львова знаходиться вказана справа.
Ухвалою судді Франківського районного суду м.Львова від 15.08.2025 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.
У судовому засіданні представник позивача просив залучити до участі в справі в якості співвідповідача Департамент патрульної поліції.
Заслухавши думку представника позивача, суд приходить до такого висновку.
Частина 1статті 2 КАС Українивизначає, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб`єкт владних повноважень - орган державної влади , орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг» (пункт 7 частини першоїстатті 4 КАС України).
Відповідно достатті 222 КУпАПоргани внутрішніх справ (Національна поліція) розглядають, зокрема, справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку,правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (частина другастатті 222 КУпАП).
Отже, працівники органів Національної поліції при розгляді справи про адміністративне правопорушення діють від імені органів Національної поліції.
Так, відповідно до ч. 1ст.13 Закону України «Про Національну поліцію»систему поліції складають: - центральний орган управління поліцією; територіальні органи поліції.
Відповідно доПостанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ»створено Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
Відповідно до п. 3 розд. І, п. 9 розд. V «Положення про Департамент патрульної поліції» затвердженого Наказом НП України № 73 від 06.11.2015 Департамент патрульної поліції складається із структурних підрозділів апарату Департаменту патрульної поліції і територіальних (відокремлених) підрозділів Департаменту патрульної поліції.
Відповідно до структури Департаменту патрульної поліції входить територіальний підрозділ Управління патрульної поліції у Львівській області.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне залучити до розгляду справи вказаного суб`єкта владних повноважень в якості співвідповідача.
Керуючись ст. ст.48,248,256 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до сержанта поліції Волюватого Семена Володимировича, Управління патрульної поліції у Львівській області про скасування постанови у справі про адмінстративне правопорушення у сфері дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі - в якості співвідповідача Департамент патрульної поліції, (код ЄДРПОУ 40108646, місцезнаходження: вул. Федора Ернста,3,м.Київ,03048)
Визначити відповідачу п"ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст.162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Попередити відповідача, що у разі неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин вказане може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч.4ст.159 КАС України) та відповідно до ч.6ст.162 КАС України, суд вирішить справу за наявними матеріалами.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідачзаперечення протягом п`ятиденного строку з дня отримання такого відзиву/відповіді на відзив. До відповіді на відзив, як і до заперечення, застосовуються правила, встановлені ч.ч.2- 4ст.162 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Гулієва