Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 366/924/25
Провадження № 3/366/733/25
ПОСТАНОВА
ІменемУКРАЇНИ
30 квітня 2025 року с-ще Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області Корчков А.А., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, перебуваючої у декретній відпустці, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.184 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 709551 від 02.04.2025: 29.03.2025 року о 03 год. 30 хв. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством, ст. 150 Сімейного кодексу обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, виховання і догляду малолітній дитині ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого ОСОБА_2 була свідком конфлікту між дорослими сторонніми особами, внаслідок чого могла існувати загроза життю і здоров`ю малолітньої дитини, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП»
Протокол складено старшим інспектором СЮП ВП Вишгородського РУП кпітаном поліції Хоменко Н.С.
Відповідно допротоколу авторозподілусудової справиміж суддямивід 04.04.2025,головуючим суддеювизначено суддюКорчкова А.А. Розгляд справи призначено на 30.04.2025.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повідомила суду, що проживає в АДРЕСА_2 разом з чоловіком та двома неповнолітніми дітьми 2015 р.н. та 2024 р.н. 26.03.2025 до них із Сумської області на декілька днів приїхали погостювати знайомі, сімейна пара ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Повечерявши 28.03.2025, вона, ОСОБА_1 з меншою дитиною та її чоловік пішли спати. Вночі їхні друзі почали сваритись, свідком чого стала її старша донька, ОСОБА_5 , яка, не повідомивши про це своїх батьків, викликала поліцію та вже потім розбудила її.
У судовому засіданні досліджені наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення ВАД № 709551 від 02.04.2025, в якому викладено місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення;
- копія рапорту чергового ВП №1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області щодо надходження 29.03.2025 о 03:34 год. на спецлінію 102 повідомлення від заявниці ОСОБА_6 , 9 років , про те, що її дядько ображає тітку;
- копія рапорту інспектора СРПП ВП №1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, ст.л-та поліції Слободяна М.В. щодо результатів виїзду чергової групи за повідомленням про домашнє насильство, яке не знайшло свого підтвердження;
- копія письмових пояснень ОСОБА_1 від 29.03.2025 від надання яких вона відмовилась у порядку ст.63 Конституції України;
- копія письмових пояснень ОСОБА_1 від 02.04.2025 щодо обставин, за яких її донька, ОСОБА_7 викликала поліцію;
- копія письмових пояснень ОСОБА_2 , 2015 р.н., отриманих з її слів у присутності матері, про обставини за яких вона викликала поліцію;
- копія паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за якою встановлено особу, що притягається до адміністративної відповідальності;
- копія свідоцтва про народження ОСОБА_2 , 08.10.2015 з яких вбачається, що остання є неповнолітньою;
- копія паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 , за якою становлено особу, що притягається до адміністративної відповідальності.
Заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступних висновків.
Як зазначено у ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу адміністративного правопорушення.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
[…] Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.184 КУпАП.
Відповідальність за ч. 1 ст. 184 КУпАП настає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Під час розгляду справи судом встановлено, що 29.03.2025 року о 03 год. 30 хв. в АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством, ст. 150 Сімейного кодексу обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, виховання і догляду малолітній дитині ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого ОСОБА_2 була свідком конфлікту між дорослими сторонніми особами, внаслідок чого могла існувати загроза життю і здоров`ю малолітньої дитини.
Таким чином, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення з наявними в ній доказами, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складений правильно, відомості, які у ньому відображені відповідають фактичним обставинам справи, правопорушення кваліфіковано вірно, а наявні в матеріалах справи докази є належними, допустимими і достатніми у своїй сукупності, та доводять, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, тобто ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Відповідно до ч.1 ст.8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Із матеріалів справи не встановлено обставин, які б виключали адміністративну відповідальність ОСОБА_1 .
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність, суддею не встановлено.
Отже,враховуючи доведеністьматеріалами справивини особиу вчиненніадміністративного правопорушення,беручи доуваги характерправопорушень,вид іміру адміністративногостягнення,яке застосовуєтьсядо правопорушниказа їхвчинення,суд вважаєза необхідне ОСОБА_1 визнати винуватоюу вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.184КУпАП танакласти нанеї адміністративнестягнення увиді попередження в межах санкції інкримінованої статті.
Саме такий вид адміністративного стягнення, на переконання судді, буде достатнім та необхідним для виконання завдань КУпАП, зокрема він забезпечить запобігання вчинення правопорушником нових правопорушень, його виховання у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ч.9 ст.283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2025 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2025 році становить 3028, 00 грн.
У матеріалах справи відсутні документи, на підставі яких ОСОБА_1 звільняється від сплати судового збору згідно із Законом України «Про судовий збір», а тому з неї підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 гривень 60 коп. (3028 х 0,2).
Керуючись ст. ст. 24, 40-1, ч.1 ст.184, ст. ст. 245, 251, 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збіру розмірі605,60грн. (шістсот п`ять грн., 60 коп.)
реквізити для оплати: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд Київської області
Строк пред`явлення до виконання три місяці.
Суддя Анатолій КОРЧКОВ