Рішення № 129643921, 19.08.2025, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2025
Номер справи
260/4743/25
Номер документу
129643921
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

19 серпня 2025 року м. Ужгород№ 260/4743/25 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю., розглянувши в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради (88000, м.Ужгород, пл.Ш.Петефі, 24, код ЄДРПОУ 03192997) , у якому просить: 1.Скасувати рішення Департаменту соціальної політики у відмові надання допомоги ВПО на проживання для ОСОБА_2 25.04.02-11/1742 від 21.05.2025; 2. Зобов`язати Відповідача розглянути заяву Позивача про надання допомоги ВПО на проживання для ОСОБА_2 з урахуванням вимог Постанови Кабінета Міністрів України № 332; №1507 та особливого статусу Позивача як учасника бойових дій, працівника правоохоронних органів, Національної поліції України; 3. Зобов`язати Відповідача нарахувати та виплатити Позивачу допомогу на проживання ВПО для ОСОБА_2 з місяця подання заяви у квітні 2025 року до строку передбаченого законом.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 22.04.2025 ОСОБА_1 (далі Позивач) звернулась до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради (далі Відповідач) з приводу надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (далі ВПО) на проживання, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №332 від 20.03.2022 у травні 2025 року, однак Відповідач відмовив Позивачу у наданні допомоги ВПО на проживання, вказавши, що середньомісячний сукупний дохід Позивача на одного члена сім`ї перевищує чотири прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність, надіславши рішення (25.04.02-11/1742 від 21.05.2025) поштою.

Дане рішення вважає незаконним та таким, що підлягає скасуванню з таких підстав. Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1507 від 27.12.2024, внесено зміни до порядку надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, згідно з якими доходи учасників бойових дій, працівників правоохоронних органів, Національної поліції не враховуються при визначенні права на отримання такої допомоги.

Так, до складу сім`ї уповноваженої особи не включаються: особи, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також працівники правоохоронних органів, військовослужбовці і працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ.

Позивачка вказує, що до складу її сім`ї входять дві особи: Позивач та неповнолітня дочка ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі Дочка), яка навчається у Маріупольському ліцеї міста Києва, що підтверджується довідкою № 47 від 19.02.2025 і не має власного доходу.

Позивач є працівником правоохоронних органів, а саме працює старшим інспектором відділу адміністративної практики в Управління патрульної поліції Закарпатської області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та є учасником бойових дій, що підтверджується відповідними документами.

Відповідно до вказаної постанови, доходи Позивача як учасника бойових дій, працівника правоохоронних органів, Національної поліції України не повинні враховуватися при розгляді заяви про надання допомоги ВПО.

Ухвалою суду від 12 червня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (ст.262 КАС України).

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просить у задоволенні позову відмовити, зазначивши, що позивачем не надано усіх необхідних документів для отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Зокрема, вказує, що з урахуванням п.3 Порядку № 332, ОСОБА_1 при зверненні до Департаменту із заявою від 22.04.2025 про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для невключення її у склад сім`ї повинна була подати докази у підтвердження періоду участі у бойових діях, а саме довідку про участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, згідно форми, передбаченої Порядком №413, яка діяла на момент видачі такої довідки.

Крім цього, для неврахування доходів ОСОБА_1 до середньомісячного сукупного доходу сім`ї, остання повинна була подати докази безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації згідно форми, передбаченої Порядком №413, у періоді, за який враховуються доходи, передбаченому п.14 Порядку №332.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 не було підтверджено періоди участі у бойових діях , Департаментом включено у склад сім`ї та в взято її дохід для розрахунку розміру середньомісячного сукупного доходу сім`ї, що і призвело до встановлення відсутності права на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у зв`язку з перевищенням середньомісячного сукупного доходу сім`ї на одного члена сім`ї.

Позивачем надано відповідь на відзив в якій остання наполягала на задоволенні позову з обставин вказаних у позові.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, відзиву на позовну заяву, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79 КАС України, судом встановлено наступні факти та обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , її дитина ОСОБА_2 взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, що підтверджується довідками Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради від 18.03.2022 року №2106-5000436088 та №2106-5000436050 з відміткою про фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2 є донькою ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 .

22.04.2025 ОСОБА_1 звернулась до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради (далі Відповідач) з приводу надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (далі ВПО) на проживання.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_3 від 14.12.2020 (а.с.12), а також рішенням про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України від 02.12.2020 №7/ІІ/ХХVIII/26.

Окрім цього, згідно довідки від 05 червня 2025 №25/291 ОСОБА_1 з 27 січня 2025 року перебуває на посаді старшого інспектора відділу адміністративної практики управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції (а.с.8).

За результатами розгляду заяви поданої позивачкою 22.04.2025, відповідачем прийнято повідомлення №25.04.02-11/1742 від 21.05.2025 згідно якого відмовлено у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, вказавши на невідповідність вимогам п.13-2-13-4 Порядку, оскільки середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім`ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Як слідує з відзиву на позовну заяву, відповідач зазначив, що ОСОБА_1 при зверненні до Департаменту із заявою від 22.04.2025 про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам для невключення її у склад сім`ї повинна була подати докази у підтвердження періоду участі у бойових діях, а саме довідку про участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, згідно форми, передбаченої Порядком №413, яка діяла на момент видачі такої довідки.

Крім цього, для неврахування доходів ОСОБА_1 до середньомісячного сукупного доходу сім`ї, остання повинна була подати докази безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації згідно форми, передбаченої Порядком №413, у періоді, за який враховуються доходи, передбаченому п.14 Порядку №332.

У зв`язку з тим, що ОСОБА_1 не було підтверджено періоди участі у бойових діях, Департаментом включено у склад сім`ї та в взято її дохід для розрахунку розміру середньомісячного сукупного доходу сім`ї, що і призвело до встановлення відсутності права на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у зв`язку з перевищенням середньомісячного сукупного доходу сім`ї на одного члена сім`ї.

Суд зауважує, що відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не надано суду доказів на підтвердження обставин не належного звернення до відповідача із заявою про призначення допомоги переміщеним особам на проживання.

Водночас, як встановлено судом та підтверджується відповідачем, позивачка з донькою перебувають на обліку в Департаменті соціальної політики Ужгородської міської ради як внутрішньо переміщені особи з 18.03.2022.

Вважаючи відмову відповідача протиправною позивач за захистом своїх прав звернулась до суду.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» встановлено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

20.03.2022 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», якою затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок №332).

Відповідно до пункту 1 Порядку №332 цей Порядок визначає механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі - допомога).

Допомога призначається для забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування внутрішньо переміщених осіб працездатного віку.

Пунктом 2 Порядку №332 передбачено, що з 1 серпня 2023 р. допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину (далі - уповноважена особа) у такому розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень; для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожну внутрішньо переміщену особу (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

Згідно з пунктом 3 Порядку №332 з 1 листопада 2023 р. допомога призначається на шість місяців на сім`ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім`ї (далі - уповноважена особа) у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожного члена сім`ї (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

До складу сім`ї уповноваженої особи включаються (незалежно від наявності відомостей щодо включення їх до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб) чоловік, дружина, діти, прийомні діти, діти, які виховуються батьками-вихователями в дитячих будинках сімейного типу, усиновлені діти, діти, над якими встановлено опіку або піклування, а також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (зокрема у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; діти з інвалідністю після досягнення ними 18-річного віку до визнання їх особами з інвалідністю з дитинства I та II групи; не перебувають в шлюбі повнолітні діти; визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв`язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім`єю і мають спільних дітей, та/або особи, які встановили у судовому порядку факт проживання однією сім`єю. Членом сім`ї може вважатися одинока особа, а також неповнолітня дитина, якщо така особа не входить до складу сім`ї.

Діти/особи віком до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатися за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше, ніж в уповноваженої особи.

Склад сім`ї уповноваженої особи визначається на дату звернення за призначенням допомоги.

Згідно абзацу 16 пункту 3 Порядку №332 до складу сім`ї уповноваженої особи не включаються, зокрема, особи, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також працівники правоохоронних органів, військовослужбовці і працівники Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, особи рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, крім осіб та членів їх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднайом (найом, оренду) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.

Згідно з пунктом 4 Порядку №332 для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за формою згідно з додатком 1 (далі - заява). Така заява подається структурному підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві державної (військової) адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради (далі - орган соціального захисту населення) або уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи центру надання адміністративних послуг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи із використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (за технічної можливості) та електронних систем Мінсоцполітики.

Заява також може подаватися за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи одного з членів сім`ї уповноваженої особи за її вибором.

Відповідно до абз.6 пункту 4 Порядку №332 якщо для отримання допомоги необхідно подати документи та/або відомості, що містяться в інформаційно-комунікаційних системах, або якщо такі документи та/або відомості можуть бути отримані шляхом електронної інформаційної взаємодії з інформаційно-комунікаційними системами та публічними електронними реєстрами органів державної влади, такі документи та/або відомості не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для верифікації особи та отримання даних з відповідних реєстрів і надання допомоги.

Відповідно до пункту 13-2 Порядку №332 для отримувачів допомоги, які не підпадають під дію пункту 13-1, та які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, допомога призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на осіб із складу членів сім`ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім`ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, та у разі, коли: 1) у складі сім`ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча працездатна особа, яка виховує дитину віком до 18 років, або в сім`ї виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім`ї і не виховуються в інтернатних закладах та: фактичним місцем проживання (перебування) такої сім`ї є території, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій.

Пунктом 14 Порядку №332 період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період.

Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача для призначення допомоги проводиться шляхом ділення на 3 загальної суми сукупного доходу осіб за період, за який враховуються доходи.

Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім`ї на кількість членів сім`ї.

Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу не враховується щорічна державна грошова допомога, яку отримує особа або один із членів її сім`ї, щодо якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім`ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» (далі - Порядок №632).

Відповідно до пункту 4 Порядку №632 до середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи: заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб; грошове забезпечення військовослужбовців та ін.

Згідно з пунктом 8 Порядку №632 до середньомісячного сукупного доходу осіб, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі у зазначених заходах грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, передбачені законодавством для працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, Управління державної охорони, Держспецзв`язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону

Як встановлено судом, гр. ОСОБА_1 отримувала допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам в Департаменті соціальної політики Ужгородської міської ради з урахуванням неповнолітньої дитини.

Позивачка подала заяву на продовження виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам до відповідача. В склад сім`ї зазначала свою доньку ОСОБА_2 ..

Відповідачем було відмовлено у призначенні допомоги на проживання у зв`язку з тим, що сукупний дохід на одного члена сім`ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, оскільки відповідачем було враховано дохід позивачки.

Водночас, оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_3 від 14.12.2020 та рішенням про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України від 02.12.2020 №7/ІІ/ХХVIII/26, а також перебуває на посаді старшого інспектора відділу адміністративної практики управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції, відтак, відповідачем протиправно, всупереч приписам абзацу 16 пункту 3 Порядку №332 включено ОСОБА_1 до складу сім`ї та відповідно протиправно враховано її дохід при розрахунку середньомісячного сукупного доходу на одного члена сім`ї.

З урахуванням викладеного, суд робить висновок, що позивачка має право на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеній особі.

Згідно з частиною другою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Судом встановлено, що позивачеві відмовлено у призначенні спірної допомоги рішенням Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради у формі повідомлення від 21.05.2025 року №25.04.02-11/1742 про відмову у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, у зв`язку із чим суд вважає, що у цьому випадку належним способом захисту прав позивача є саме визнання протиправним та скасування зазначеного рішення.

Як наслідок підлягає задоволенню вимога про зобов`язання Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради призначити та виплатити допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам за заявою ОСОБА_1 з 22.04.2025 відповідно до вимог Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи встановлені судом обставини справи, суд робить висновок про задоволення позову.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору, відтак судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради (88000, м.Ужгород, пл.Ш.Петефі, 24, код ЄДРПОУ 03192997) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради оформлене повідомленням №25.04.02-11/1742 від 21.05.2025 про відмову у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 .

Зобов`язати Департамент соціальної політики Ужгородської міської ради (88000, м.Ужгород, пл.Ш.Петефі, 24, код ЄДРПОУ 03192997) призначити та виплатити допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 22.04.2025 відповідно до вимог Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору