Постанова № 129607234, 19.08.2025, Сокирянський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
19.08.2025
Номер справи
722/1781/25
Номер документу
129607234
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Єдиний унікальний номер 722/1781/25

Номер провадження 1-в/722/220/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 серпня 2025 року Сокирянський районнийсуд Чернівецькоїобласті

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Сокиряни клопотання в.о.начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

08.08.2025 року в.о.начальника ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_4 звернувся до Сокирянського районного суду Чернівецької області з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно засудженого ОСОБА_3 .

Посилається на те, що 29.11.2025 року з державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання звільняється засуджений ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженець м.Костянтинівка Донецькоїобласті,зареєстрований заадресою: АДРЕСА_1 ,громадянин України,раніше несудимий,який відбуваєпокарання завирокомЖовтневого районного суду м. Маріуполь Донецької області від 07.04.2021 року, який ухвалою Донецького апеляційного суду від 30.08.2021 року залишено без змін, за ч.3 ст. 187, ч.3 ст. 357, ч.1 ст. 70 КК України строком на 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна, яке є власністю засудженого. На підставі ч.5 ст. 72 КК України в строк покарання зараховано строк попереднього ув`язнення з 29.11.2018 року до 30.08.2021 року, з розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.

Засуджений ОСОБА_3 за час відбування покарання характеризується як особа, яка в місцях позбавлення волі зарекомендувала себе негативно, вперто не бажає стати на шлях виправлення.

На підставі рішення комісії від 17.07.2025 року протокол №25 та керуючись п.б ст. 3, ч.1 ст. 5, ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вважає за доцільне клопотати перед судом про встановлення стосовно засудженого ОСОБА_3 адміністративного нагляду строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться продаж та вживання спиртних напоїв;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу внутрішніх справ, який здійснює адміністративний нагляд;

- реєструватися в поліції 2 рази на місяць.

Представник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 у судовезасідання нез`явилися,однак подалидо судуписьмові заявипро розглядклопотання заїх відсутності,при цьому представникустанови підтримуєклопотання, а засуджений не заперечує щодо його задоволення та просить встановити йому мінімальний термін адміністративного нагляду.

Дослідивши письмові докази, враховуючи думку учасників судового розгляду, суд вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Так, 29.11.2025 року з ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання звільняється засуджений ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Строк відбуванняпокарання ОСОБА_3 відраховується з 29.11.2018 року.

Як вбачається із досліджених матеріалів клопотання, засуджений ОСОБА_3 з 29.11.2018 року утримувався в державній установі «Маріупольський СІ». За час перебування в даній установі за порушення порядку та умов відбування покарання в двох випадках притягувався до дисциплінарної відповідальності. Стягнення погашені у встановленому законом порядку. Не заохочувався.

З 22.12.2021 року відбував міру покарання в державній установі «Торецька виправна колонія (№2)», в якій до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався. До державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» прибув 10.04.2022 року. З часу прибуття до установи і по теперішній час до будь-яких оплачуваних робіт не залучається у зв`язку із стійким небажанням працювати, з приводі працевлаштування до адміністрації установи не звертався. В період відбування покарання в даній установі в шістнадцяти випадках за порушення порядку та умов відбування покарання притягувався до дисциплінарної відповідальності. Дванадцять стягнень погашено у встановленому законом порядку, інші чотири стягнення діючі, в жодному випадку не заохочувався. Безвідповідально ставиться до виконання робіт із благоустрою установи, не вбачається суспільної необхідності у їх виконанні. По відношенню до персоналу установи не завжди тактовний, схильний до невиконання їх законних вимог. По відношенню до інших засуджених вживчивий, не конфліктний, дружні стосунки підтримує із засудженими негативної спрямованості. Участі в програмах диференційованого виховного впливу не приймає.

Згідно п.«б» ст.3Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.

З огляду на викладені вимоги закону та досліджені в судовому засіданні матеріали, які характеризують особу засудженого ОСОБА_3 , суд приходить до висновку, що поведінка засудженого під час відбування покарання свідчить про його небажання стати на шлях виправлення, а отже його особа на даний час залишається бути небезпечною для суспільства.

Відповідно до статей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових злочинів та здійснення виховного впливу на нього встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.

Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Згідно ч.2ст.5вказаного Закону у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Враховуючи те, що клопотання не містить належного обґрунтування необхідності застосування до засудженого всіх обмежень, визначених ст. 10 цього Закону, суд, із урахуванням особи засудженого та сукупності обставин, встановлених в ході судового розгляду клопотання, вважає за доцільне на період адміністративного нагляду застосувати до засудженого ОСОБА_3 лише обмеження, передбачені п.п. «а», «в» та «г» ст.10 вказаного Закону.

Керуючись ст.ст. 158, 159 КВК України, ст.ст. 1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Встановити відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Костянтинівка Донецької області, адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:

- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;

- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;

- зобов`язати з`являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 2 (два) рази на місяць.

Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим ОСОБА_3 в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.

Суддя ОСОБА_1