Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/55150/24-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря судового засідання Білак Х.Д., прокурора Ониськіва А.М., захисника Зосименко Г.Р., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка працює директором Київський академічний ансамбль української музики «Дніпро», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 вчинила 38 епізодів корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 , (протокол № 935 від 11.11.2024) будучи директором Комунального закладу "Київський академічний ансамбль української музики "Дніпро", під час виконання своїх службових повноважень не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2022 року у розмірі 50% посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 19.12.2022 № 43-к про виплату надбавки, за наступних обставин:
Так, відповідно до наказу Департаменту культури КМДА N? 43-к від 30.01.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду директора закладу та укладено з нею контракт який діяв до 31.01.2023. В подальшому відповідно до наказу Департаменту культури КМДА N? 51-к від 31.01.2023 ОСОБА_1 призначено на посаду директора закладу та укладено з нею безстроковий контракт.
Відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з статями 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права.
Відповідно до Статуту заклад створено рішенням Київської міської ради
№ 405/6621 від 27.10.2011 (п. 1.1); заклад є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку, штампи, бланки (п. 1.4).
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою закладу, який є юридичною особою публічного права, є суб?єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією.
Статтею 28 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у п. 1 та 2 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов?язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно ;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об?єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об?єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв?язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з ОСОБА_3 з 08.04.2006. Крім того, ОСОБА_2 є дочкою ОСОБА_1 .
Абзацом 3 частини першої статті 1 Закону N?1700-VII визначено, що близькі особи - особи, які спільно проживають, пов?язані спільним побутом і мають взаємні права та обов`язки, із суб`єктом у частині першій статті 3 Закону, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб?єкта.
Відповідно до контракту та статуту директор має право приймати на роботу та звільняти з роботи працівників закладу, визначати їхні посадові обов?язки, заохочувати до них заходи заохочення та стягнення; преміювати працівників відповідно до положення закладу про преміювання та здійснювати інші види стимулювання працівників закладу; видавати в межах своїх повноважень накази та розпорядження.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи директором закладу наділена службовими повноваженнями щодо раціонально розпорядження майном та коштами підприємства відповідно до законодавства, контракту, статуту та колективного договору та видання у межах своєї компетенції наказів, доручень та встановлення строків їх виконання та має право першого підпису на фінансових, банківських та інших документах, укладає договори, контракти, угоди, зокрема трудові, видає довіреності.
Дата вчинення правопорушення 20.12.2022.
ОСОБА_1 , (протокол № 936 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 19.12.2022 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2022 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 19.12.2022 № 43-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 19.12.2022.
ОСОБА_1 , (протокол № 937 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у січні 2023 року у розмірі 45 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.01.2023 N? 04-к про виплату надбавки
Дата вчинення правопорушення 24.01.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 938 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.01.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у січні 2023 року у розмірі 45 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 23.01.2023 N? 04-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 23.01.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 939 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо
недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у лютому 2023 року у розмірі 10% посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.02.2023 N? 09-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.02.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 940 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо
недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.02.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у лютому 2023 року у розмірі 10 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 23.02.2023 N? 09-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 23.02.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 941 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у березні 2023 року у розмірі 30 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.03.2023 N? 11-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 27.03.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 942 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 24.03.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у березні 2023 року у розмірі 30 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 24.03.2023 N? 11-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.03.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 943 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо
недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у квітні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 25.04.2023 N? 14-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 26.04.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 944 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 25.04.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у квітні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 25.04.2023 N? 14-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 25.04.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 945 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у червні 2023 року у розмірі 15% та 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 26.06.2023 N? 25-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 27.06.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 946 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 26.06.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у червні 2023 року у розмірі 15% та 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 26.06.2023 N? 25-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 26.06.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 947 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо
недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого
безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у серпні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 28.08.2023 N? 30-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 29.08.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 948 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 28.08.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у серпні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 28.08.2023 N? 30-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 28.08.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 949 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у вересні 2023 року у розмірі 50% посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 26.09.2023 N? 38-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 27.09.2023
ОСОБА_1 , (протокол № 950 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 26.09.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у вересні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 26.09.2023 N? 38-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 26.09.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 951 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у жовтні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.10.2023 N? 42-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 25.10.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 952 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 24.10.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у жовтні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 24.10.2023 N? 42-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.10.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 953 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у листопаді 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.11.2023 N? 46-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 27.11.2023
ОСОБА_1 , (протокол № 954 від 11.11.2024) під час виконання своїх службових повноважень не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 24.11.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у листопаді 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 24.11.2023 N? 46-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.11.2023
ОСОБА_1 , (протокол № 955 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 22.12.2023 N? 49-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 25.12.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 956 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 22.12.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2023 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 22.12.2023 N? 49-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 22.12.2023.
ОСОБА_1 , (протокол 957 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у січні 2024 року у розмірі 30 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 29.01.2024 N? 05-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 30.01.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 958 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 29.01.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у січні 2024 року у розмірі 30 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 29.01.2024 N? 05-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 29.01.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 959 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у лютому 2024 року у розмірі 25% та 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.02.2024 N? 08-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 26.02.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 960 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.02.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у лютому 2024 року у розмірі 25% та 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 23.02.2024 N? 08-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 23.02.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 961 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у березні 2024 року у розмірі 20 % та 30 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 21.03.2024 N? 15-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 22.03.2024
ОСОБА_1 , (протокол № 962 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 21.03.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у березні 2024 року у розмірі 20 % та 30 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 21.03.2024 N? 15-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 21.03.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 963 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у квітні 2024 року у розмірі 25 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 22.04.2024 N? 27-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 23.04.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 964 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 22.04.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у квітні 2024 року у розмірі 25 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 22.04.2024 N? 27-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 22.04.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 965 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у травні 2024 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.05.2024 N? 35-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.05.2024
ОСОБА_1 , (протокол № 966 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.05.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у травні 2024 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 23.05.2024 N? 35-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 23.05.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 967 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо
недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у червні 2024 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 21.06.2024 N? 44-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 24.06.2024
ОСОБА_1 , (протокол № 968 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 21.06.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати надбавки працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у червні 2024 року у розмірі 50 % посадового окладу та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 21.06.2024 N? 44-к про виплату надбавки.
Дата вчинення правопорушення 21.06.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 969 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо виплати премії працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2023 року у розмірі 3 500 грн та 3 700 грн та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 22.12.2023 N? 50-к про виплату премії.
Дата вчинення правопорушення 25.12.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 970 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 22.12.2023 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо виплати премії працівникам, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, у грудні 2023 року у розмірі 3 500 грн та 3 700 грн та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 22.12.2023 N? 50-к про виплату премії.
Дата вчинення правопорушення 22.12.2023.
ОСОБА_1 , (протокол № 971 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомила свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо прийняття на роботу на посаду 0,25 ставки керівника художнього ОСОБА_3 , який є її чоловіком та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 03.07.2024 N? 46-к про прийняття на роботу.
Дата вчинення правопорушення 04.07.2024.
ОСОБА_1 , (протокол № 972 від 11.11.2024) не вжила заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 03.07.2024 в умовах реального конфлікту інтересів, прийняла рішення щодо прийняття на роботу на посаду 0,25 ставки керівника художнього ОСОБА_3 , який є її чоловіком та вчинила дії шляхом особистого підписання наказу від 03.07.2024 N? 46-к про прийняття на роботу.
Дата вчинення правопорушення 03.07.2024.
В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин 38 епізодів інкримінованого ій правопорушення не визнала. Підтримала додаткові письмові пояснення від 18.03.2025, за змістом яких просила закрити справу у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, зазначивши що, вона добре обізнана в законодавстві щодо запобігання корупції, що почало діяти з 2014 року, і вважає, що сумлінно виконувала всі вимоги, враховуючи у себе наявність потенційного конфлікту, оскільки спільно працює з донькою і чоловіком. Донька ОСОБА_2
працювала в ансамблі з 2009 року адміністратором. У зв?язку із прийняттям в 2014 р. Закону про боротьбу з корупцією вона, з метою урегулювання конфлікту інтересів, отримала згоду
Департаменту культури (погодження № 060-2176 від 03.07.2014 року за підписом в.о. директора Р. Карандєєва) на призначення її на посаду заступника директора. Однак, невідомо з яких підстав, відповідно до п. 3 наступного наказу Департаменту № 221 від 31.12.2020 «Про затвердження Порядку погодження преміювання, встановлення надбавок та виплат матеріальної допомоги керівникам закладів та підприємств культури комунальної власності територіальної громади м. Києва у сферах культури та освіти, які підпорядковані Департаменту культури виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) вищезазначений наказ від 26.02.2014 р. був визнаний таким, що втратив чинність з 01.03.2021. Згідно п. 1.2. нового Порядку вищезазначені вимоги залишились виключно щодо перших керівників. Незважаючи на це, вона, враховуючи сімейні стосунки з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , продовжувала надсилати до Департаменту на всіх трьох протягом всього 2021 року листи - звернення, незважаючи на скасування попереднього Порядку з 01.03.2021. Незважаючи на це, з 2022 року нею щомісячно до Департаменту культури надаються відомості про нарахування окладів та надбавок, премій, матеріальної допомоги всім працівникам колективу, включаючи ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , а з 2021 року здаються також і поквартальні звіти по заробітній платі, де окремо виділяються оклади та надбавки директора, заступника директора та художнього керівника. Будь-яких зауважень до звітів з приводу упередженого нарахування надбавок та премій ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на її адресу від Департаменту культури та аудиторів не надходило. Отже, фактично, жодних порушень, які б давали підстави для визнання скоєння ОСОБА_1 дій в умовах реального конфлікту не виявлено, про всі нарахування Департаменту було відомо. Що стосуються двох протоколів, складених через прийняття з 04.07.2024 року на два місяці ОСОБА_3 на посаду керівника художнього з оплатою 0,25 ставки (посадового окладу) за сумісництвом на умовах трудового договору (наказ 46-к від 03.07.2024), в цих випадках, будь-який конфлікт взагалі не міг бути через виплату частини чистого окладу, розмір якого нею не визначається. В протоколі є посилання на підписаний ОСОБА_2 у 2022 р. лист про виконання вимог ст.28 Закону «Про запобігання корупції». Тому, на думку оперуповноваженого вона, мала би мабуть знову отримувати згоду на роботу чоловіка та дочки. Але це нелогічно, адже посадова особа має повідомляти свого керівника не пізніше наступного дня з моменту, коли дізналася або повинна була дізнатися про наявність у неї реального або потенційного конфлікту інтересів. Але Департаменту культури про роботу членів моєї родини відомо десятки років до підписання цього листа. В листі, який вона підписала в 2022 не було зазначено, що цей лист стосується працівників, які працювали до його надходження. Тому, лист Департаменту, який вона підписала в 2022, щодо виконання вимог ст.28 Закону вона сприйняла виключно, як інформацію на майбутнє, якщо стане питання про прийом на роботу інших близьких або дружніх мені осіб або цих же осіб при прийомі їх повторно на роботу після звільнення. За змістом ст. 172-7 КУпАП, особистий інтерес це користь, вигода, яка стосується, і які вона бажає отримати для себе особисто або для близьких осіб. Такі висновки міститься вся судова практика застосування ст. 172-7 КУпАП. Таким чином, хоча ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» і передбачено обов?язок особи повідомляти про наявність у неї потенційного чи реального конфлікту інтересів, проте адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП настає лише за неповідомлення особою у встановлених законом випадках про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Законодавством не передбачено відповідальності за неповідомлення особою про наявність у неї потенційного конфлікту інтересів. У даному випадку всій творчій спільноті та керівництву Департаменту культури відомо про наш авторський творчий проект.
Захисник Зосименко Г.Р., в інтересах ОСОБА_1 , підтримала позицію останньої, просила закрити справу у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення та у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення за ст. 38 КУпАП, на підтвердження цього надала лист від ДСР УСР в м. Києві від 02.09.2024.
Прокурор Ониськів А.М. в судовому засіданні долучив письмовий висновок, підтримав всі протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та просив визнати її винною. На заперечення сторони захисту зазначив, що складались два протоколи про одному наказу, оскільки ОСОБА_1 в одному випадку - не повідомила, а в іншому випадку- підписала наказ, тобто, безпосередньо вчиняла дії. Стосовно клопотання сторони захисту, щодо закриття провадження у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, то зазначив, що дійсно протоколи № 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941 та 942 від 11.11.2024, вчинені з 2022 рік по 24.03.2023, тобто за вказаними протоколами сплили строки накладення адміністративного стягнення. По всім іншим протоколам, з дати вчинення, строки накладення адміністративного стягнення не сплили, а відтак просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу розмірі 5100 гривень.
Заслухавши пояснення учасників, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративне правопорушення, усними в судовому засіданні та письмовими в матеріалах справи ОСОБА_1 , письмовим висновком прокурора, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Стосовно позиції сторони захисту, то суд звертає увагу, що пояснення ОСОБА_1 спростовуються оскільки, відповідно до наказу Департаменту культури № 221 від 31.12.2020, необхідність погодження надбавок, доплат і премій стосується лише ОСОБА_1 як директора закладу. В свою чергу питання встановлення надбавок, доплат і премій для працівників закладу віднесено виключно до повноважень директора закладу.
Крім того, погодження призначення на посаду ОСОБА_3 у 2012 році та ОСОБА_2 у 2014 році не є врегулюванням конфлікту інтересів у розумінні ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» роз?яснення якої було направлено всім керівникам закладів у тому числі і ОСОБА_1 листом Департаменту культури № 060-2260 від 06.09.2022. Відповідно до Положення про преміювання, доплати, надбавки Колективного договору закладу преміювання працівників здійснюється за наказом директора; доплати до посадових окладів встановлюються за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконаної роботи, високі досягнення у праці, виконання особливо важливих завдань та напруженість у роботі.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 19.10.2022, у ситуації, коли в підпорядкуванні керівників чи інших посадових осіб працюють близькі особи, завжди існує потенційний конфлікт інтересів, оскільки у сфері повноважень таких осіб наявний приватний інтерес, зумовлений позаслужбовими стосунками з близькою особою, що може вплинути на об?єктивність та неупередженість прийняття рішень, вчинення дій під час виконання службових повноважень стосовно близької особи (п.п. 2.2.1 п. 2.1 розділу 2).
Керівник організації наділений державного (комунального) підприємства (установи, повноваженнями приймати рішення розпорядчогохарактеру стосовно всіх працівників, у тому числі щодо близької особи, незалежно від того, хто є їх безпосереднім керівником. Враховуючи наведене у ст. 1 Закону визначення поняття «пряме підпорядкування», відносини прямого підпорядкування існують не тільки між працівником та його безпосереднім керівником, а також між працівником та будь-яким його керівником, який має повноваження вирішувати питання (брати участь у вирішенні) прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням. Таким чином, близька особа перебуває у прямому підпорядкуванні не лише у свого безпосереднього керівника, а й у керівника підприємства, через що у керівника наявний потенційний конфлікт інтересів (приклад 4, п.п. 14.1.1.).
Конфлікт інтересів наявний у тієї особи, яка має повноваження, під час реалізації яких стосовно близької особи може бути задоволений приватний інтерес (приклад 4, п.п. 14.1.1).
Відповідно до статті 61 Сімейного кодексу України об?єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту. Об?єктом права спільної сумісної власності є заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.
Таким чином, будучи директором закладу ОСОБА_4 , під час виконання своїх службових повноважень, приймаючи рішення щодо виплати надбавки працівникам закладу, у тому числі заступнику директора ОСОБА_2 , яка є її дочкою та керівнику художньому ОСОБА_3 , який є її чоловіком, про виплату надбавки, мала наявний приватний інтерес, зумовлений позаслужбовими стосунками з близькою особою - дочкою ОСОБА_2 та чоловіком ОСОБА_3 та прагненням, у тому числі забезпечення матеріального достатку близької особи шляхом застосування заохочення у вигляді стимулюючої виплати.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції від 19.10.2022 навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об?єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів (п. 2.4 розділу 2).
За таких умов, а саме наявності реального конфлікту інтересів, директор закладу ОСОБА_1 була зобов?язана повідомити не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про таку наявність свого безпосереднього керівника та не вчиняти дій та не приймати рішень до прийняття безпосереднім керівником або керівником органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, та повідомлення про прийняте рішення.
ОСОБА_1 мала можливість дізнатися про наявність у неї реального конфлікту інтересів, під час фактичного підписання наказів про виплату надбавки.
Відповідно до інформації та копій документів наданих листом Департаменту культури КМДА від 23.10.2024 № 060-4926 встановлено, що від директора закладу ОСОБА_1 повідомлення про наявність у неї потенційного конфлікту інтересів під час виконання службових обов?язків надійшло лише 06.08.2024, повідомлення про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення щодо виплати надбавки працівникам та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу про встановлення надбавки від ОСОБА_1 не надходили.
З огляду на викладене, суд розцінює позицію сторони захисту як надуману, безпідставну, яка спростовується доказами, наявними у матеріалах справи в їх сукупності і таку, що спрямована на уникнення ним відповідальності за свої протиправні дії.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків на момент розгляду справи, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи, що правопорушення за протоколами № 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941 та 942 від 11.11.2024, вчинені за період 2022 рік - по 24.03.2023, відтак, на час судового розгляду строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вищезазначеними протоколами закінчився, провадження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за протоколами № 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941 та 942 від 11.11.2024,підлягають закриттю.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1, 2 ст. 172-7, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави із застосуванням положень ст. 36 КУпАП в розмірі 5100 гривень.
Провадження за протоколами № 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941 та 942 від 11.11.2024 відносно ОСОБА_1 за ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП закрити на підставі ст. 38 КУпАП у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова