Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/1062/25
Провадження № 3/193/436/25
П О С Т А Н О В А
іменем України
14 серпня 2025 року сел. Софіївка
Суддя Софіївського районного суду Дніпропетровської області Томинець О.В., за участю секретаря судового засідання Хабібуліної О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління державної податкової служби у Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , керівника ФГ «Велич +» (ЄДРПОУ 41239918), РНОКПП: НОМЕР_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 несвоєчасно подано податковий розрахунок за формою 4 ДФ відомості про доходи громадян за березень 2025 року по строку подання 21.04.2025, фактично було подано 19.05.2025, чим порушено п.п.51.1 ст. 51, пп. 70.16.1 п. 70.16 ст. 70 з урахуванням пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49, абз «б» п. 176.2 ст. 176, пп. 16.1.3 п. 16.1. ст.. 16Податкового Кодексу України, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1ст.163-4КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання не з`явилась, заяв, клопотань про можливість розгляду справи за її відсутності до суду не подавала. За змістом положень ч. 2ст. 268 КУпАПїї неявка не перешкоджає розгляду справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Вина ОСОБА_1 підтверджена наступними доказами:
- протоколом № 41898/04-36-24-16/3006102900 від 15.07.2025, складеним уповноваженою особою, у якому викладено обставини вчинення адміністративного правопорушення (а.с 1);
- актом камеральної перевірки №36137/04-36-24-16/41239918 від 18.06.2025, згідно якої встановлено факт несвоєчасного подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податків фізичних осіб і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄВ за березень 2025 року за терміном подання до 21.04.2025, тоді як фактично було подано лише 19.05.2025 (а.с. 3-4).
Приведені вище докази, між собою узгоджуються, є допустимими та належними, які вказують на те, що ОСОБА_1 , несвоєчасно подала звітність за формою 4 ДФ, що вказує на вчинення нею адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Відповідно до ч. 2ст. 38 КУпАП, за скоєне адміністративне правопорушення стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня його вчинення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим, до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Адміністративне правопорушення, що викладене в протоколі № 41898/04-36-24-16/3006102900 від 15.07.2025 відносно ОСОБА_1 та яке полягає в несвоєчасному поданні податкового розрахунку, не відноситься до триваючого правопорушення і відповідно стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Згідно акту камеральної перевірки днем вчинення цього адміністративного правопорушення є 21.04.2025, і саме з цієї дати почав перебіг строку, визначений ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Між тим, матеріали справи про адміністративне правопорушення надійшли до суду 25.07.2025, тоді як строк у межах якого можливо притягнути до відповідальності становить до 21.07.2025, тому з огляду на викладене суддя доходить висновку, що на час надходження відповідного протоколу до суду строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, вже закінчився.
Відповідно до п. 7ст.247КУпАПпровадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
Керуючись ч. 2 ст.38, п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, однак провадження у вказаній справі відносно неї закрити, у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанову суду може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.В. Томинець