Постанова № 129526087, 14.08.2025, Південноукраїнський міський суд Миколаївської області (до 25.04.2025 - Южноукраїнський міський суд Миколаївської області)

Дата ухвалення
14.08.2025
Номер справи
486/1460/25
Номер документу
129526087
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №: 486/1460/25 Провадження № 3/486/634/2025

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2025 року м. Південноукраїнськ

Південноукраїнський міський суд Миколаївської області

в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,

при секретарі Маляновій А.А.,

за участю прокурора Зозулі Р.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту страгегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої в КНП «ЮМБЛ», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , займала посаду державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), тобто була державним службовцем. Відповідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» на неї поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», та, відповідно, вона зобов`язана подавати декларацію про майно та доходи, в тому числі при звільненні не пізніше тридцяти календарних днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Проте ОСОБА_1 не своєчасно, а саме, 23 квітня 2024 року, в той час як термін декларування закінчився 20 квітня 2024 року подала декларацію при звільненні, чим порушила вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУАП, а саме несвоєчасне без поважних причин подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, при звільненні за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що протокол відносно ОСОБА_1 складено відповідно до вимог КУпАП, факт вчинення останньою правопорушення встановлений. Просив визнати ОСОБА_1 винною та, враховуючи щире каяття, призначити їй адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мімінумів доходів громадян, що складає 850 грн.

В судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом погодилась. Зазначила, що через життєві обставини, а саме, влаштовувалась на нову на роботу та влаштовувала дитину до дитячого садочка, прострочила подання декларації на два дні. Умислу не мала. Розкаялась.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, суд приходить до наступного.

Наказом № 4173-к від 17 листопада 2022 року внесено зміни в облікові дані державного виконавця Южноукраїнського відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) ОСОБА_2 , у зв`язку зі зміною прізвища та обміном паспорту змінено прізвище на « ОСОБА_3 » /а.с. 27/.

Відповідно наказу № 3646-к від 05 травня 2023 року ОСОБА_1 переведено з посади державного виконавця Южноукраїнського відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з 08 травня 2023 року на посаду державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) /а.с. 28/.

05 листопада 2021 року ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця /а.с. 25/.

Того ж дня ОСОБА_1 ознайомилась з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції» /а.с. 26/.

Згідно наказу № 1596-к від 18 березня 2025 року ОСОБА_1 звільнена 21 березня 2025 року з посади державного виконавця Другого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) /а.с. 18/.

Як державний виконавецьДругого відділудержавної виконавчоїслужби уВознесенському районіМиколаївської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса) ОСОБА_1 відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП та п. п. в п. 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» відноситься до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

З рапорту оперуповноваженого УСР в Миколаївській області ДСР НП України вбачається, що було виявлено порушення терміну подання декларації ОСОБА_1 /а.с. 11/ та 02 липня 2025 року листом Департаменту стратегічних розслідувань виявлено можливе порушення ОСОБА_1 вимог антикорупційного законодавства та вказано про необхідність інформування НАЗК та Департамент /а.с. 13/.

04 липня 2025 року Управлінням стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту страгегічних розслідувань Національної поліції України на адресу Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) скеровано запит про надання необхідних документів /а.с. 21/.

Згідно копії листа НАЗК /а.с. 14-15/ НАЗК встановлено, що в тому числі, і ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. До листа додано повідомлення НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи. Уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вказаний лист було надіслано на адресу НАЗК Південним міжрегіональнимуправлінням Міністерстваюстиції (м.Одеса)21 травня 2025 року /а.с. 16/.

З рапорту оперуповноваженого УСР в Миколаївській області ДСР НП України від 22 липня 2025 року вбачається, що після виявлення порушення терміну подання декларації ОСОБА_1 запрошується дозвіл на складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП /а.с. 10/.

Відповідно до ст.280КУпАП суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Виходячи з того, що факт виявлення правопорушення завжди передує факту складання протоколу про адміністративне правопорушення суд дійшов висновку, підтвердженого матеріалами справи, що датою виявлення правопорушення, підтвердженою документально фактично є 21 травня 2025 року.

Саме 21 травня 2025 року і є датою виявлення адміністративного правопорушення, і саме з цієї дати органу, який складав протокол, вже було достеменно відомо про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП.

Згідно з частиною 3 ст.38КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, - може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Таким чином строк притягнення до адміністративної відповідальності закінчується 21 листопада 2025 року.

Відповідно до послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування /а.с. 20/ за період з 22 березня 2025 року по 24 квітня 2025 року ОСОБА_1 роботу в реєстрі фактично розпочала лише 23 квітня 2025 року о 15:06 год., та того ж дня о 15:22 год. подала декларацію.

Згідно скріншоту сторінки веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію (при звільненні) подала 23 квітня 2025 року о 15:22 год. /а.с. 12/.

Згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» відновлено обов`язок декларування. У п.п. 1-1, 2-2 роз`яснення НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку), вказано, що саме звільненні особи з 12 жовтня 2023 року повинні подати електронну декларацію протягом 30 днів з дня припинення перебування на посаді.

За викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6Кодексу Українипро адміністративніправопорушення знайшла своє підтвердження.

При визначенні виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого нею адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь вини, тому суд вважає необхідним накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 605,60 гривні.

Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6Кодексу Українипро адміністративніправопорушення та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

У разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня отримання постанови на розрахунковий рахунок адміністративного штрафу: UA298999980313060106000014476, одержувач Миколаїв.ГУК/тгмЮжноукраїнськ/21081100, Код ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, КЕКД 21081100, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу стягнути подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (М.КИЇВ ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 37993783 Казначейство України (ел. адм. подат.) UA908999980313111256000026001 22030106 Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)"00" Без деталізації за відомчою ознакою) судовий збір розміром - 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Південноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Г.А. Далматова