Постанова № 129513174, 14.08.2025, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
14.08.2025
Номер справи
461/5580/25
Номер документу
129513174
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №461/5580/25

Провадження №3/461/2036/25

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 серпня 2025 року м. Львів

Суддя Галицького районного суду м.Львова Мисько Х.М., з участю представника Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцького Б.І., розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності,-

ОСОБА_1 , 27.03.1976,керівника ТОВ «Компанія «Прайм Логістик», 01011, м. Київ, вул. Панаси Мирного, 11, офіс,2/11, РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ст.485 Митного Кодексу України, -

В С Т А Н О В И В :

27.01.2025 до відділу митного оформлення №3митного поста «Городок» Львівської митниці керівником ТОВ «Компанія «Прайм Логістик» (01011 м.Київ, вул.Панаса Мирного, 11, оф.2/11, код ЄДРПОУ 44138229) ОСОБА_1 подано товаросупровідні документи та митну декларацію типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9 для здійснення митного контролю та оформлення товару, одержувачем якого ТОВ «Компанія «Прайм Логістик» (код ЄДРПОУ 44138229).

Разом з електронною митною декларацією до митного контролю подано товаросупровідні документи, у тому числі: міжнародну товарно-транспортну накладну (CMR) № 770298 від 20.01.2025 року; рахунок-фактуру (Invoice) №: PKT-1/2001 від 20.01.2025 року; книжку МДП (CARNET TIR) MX.86178615 від 20.01.2025 року.

Відповідно до поданої електронної митної декларації типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9 та товаросупровідних документів, на адресу ТОВ «Компанія «Прайм Логістик» (код ЄДРПОУ 44138229) імпортовано товар: «Плитка керамічна та аналогічні вироби з кам`яної кераміки,не подвійна, для мостіння підлоги або стін,з коефіцієнтом поглинання води не більше 0,5 мас.%:Плитка 120*120см, товщина 6мм-60,48м2,Плитка 75*75см товщина 10мм-1,12м2,Плитка 30*60см товщина 10мм-0,72м2,Плитка 120*280см товщина 6мм-43,68м2,Плитка 120*120см, товщина 9мм-607,68м2,Плитка 60*120см товщина 9 мм-73,44м2,Плитка 120*278см товщина 6 мм-190,16м2,Плитка 7,5*30см товщина 9 мм-17м2, Плитка 60*120см товщина 7 мм-57,6м2, Плитка11,5*20см, товщина 10 мм-0,92м2,Країна виробництва - EU».

Вартість товару відповідно до рахунку-фактури становить 20420,48 доларів США, що згідно з курсом Національного Банку України відповідає сумі 856 134,75 гривень. Заявлена митна вартість товару 890256,91 гривень.

Відправником товару заявлена італійська компанія «COOPERATIVA FACCHINI VOLANTE» (Via Emilia Romagna 54/0 41049 Sassuolo (Mo) Italy), а продавцем чеська компанія «Kinston Trading CZ s.r.o.» (Namests I. P. Pavlova 1785/3, Nove Mesto, 120 00 Praha 2, Czech Republic). У ході перевірки вказаної поставки товару отримано відповідь митних органів Італійської Республіки від 15.05.2025 № 281270/RU/SB, який скеровано до Львівської митниці листом Державної митної служби України від 20.05.2025 №26/26-04/7/1194 (вх. митниці від 21.05.2025 №18319/4-20).

Митними органами Італійської Республіки надано файл (таблиця) інформація в якому стосується книжки МДП (CARNET TIR) MX.86178615 щодо експортних операцій із вказаним товаром на території Євросоюзу.

Відповідно до наданої інформації, фактурна вартість товару, який переміщувався за книжкою МДП (CARNET TIR) MX.86178615 становить 35557,09 євро, що згідно з курсом Національного Банку України відповідає сумі 1561553,61гривень.

Відповідно до службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Львівської митниці від 09.06.2025 №15/15-01/24566, встановлено різницю між сплаченими платежами та які необхідно було б сплати під час митного оформлення товарів за електронною митною декларацією типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9, із врахуванням отриманої відповіді митних органів Італійської Республіки. Відповідно до розрахунку, який надано до вказаної службової записки, різниця сум митних платежів розрахована та заявлена у митній декларації є більшою на 268230,36 гривень.

Листом Львівської митниці від 18.06.2025 №20/20-01/14/15803 викликалась керівник ТОВ «Компанія «Прайм Логістик» (код ЄДРПОУ 44138229) ОСОБА_1 . У визначений час остання не прибула та про причину неявки не повідомила.

Враховуючи викладене, встановлено, що керівник ТОВ «Компанія «Прайм Логістик» (код ЄДРПОУ 44138229) ОСОБА_1 , будучи утримувачем митного режиму, з метою зменшення розміру митних платежів на суму 268230,36 грн., заявила у митній декларації типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9 неправдиві відомості (щодо фактичної вартості товару), необхідних для визначення митної вартості товару.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 485 Митного кодексу України.

ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилася, хоча був належним чином повідомлена про час, дату та місце проведення судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.526МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.

Представник Львівської митниці Державної митної служби України Лубоцький Б.І. просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, покликаючись на матеріали справи.

Заслухавши думку представника Львівської митниці Державної митної служби України, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.

Згідно з ст. 486 МК України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.

Відповідно до вимог ст. 489 МК України, при розгляді справи про порушення митних правил суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з частиною 1статті 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно достатті 487 МК України,провадження у справах про порушення митних правил, здійснюється відповідно до цьогоКодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно із вимогамист.489 МК України,при розгляді справи про порушення митних правил підлягає з`ясуванню, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згіднозі ст.485 МК України, встановлено відповідальність за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно зУКТ ЗЕДта його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв`язку з якими було надано такі пільги.

Частиною 1 статті 257 Митного кодексу України передбачено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Частиною 3 статті 257 Митного кодексу України визначено, що митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено Митним кодексу України оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу.

Згідно з ч. 1 ст. 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. Підпунктами а, б, г пункту 5, частини 8 статті 257 Митного кодексу України, декларантом вносяться до митної декларації відомості про товари, його найменування, звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар, а також код товару згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до пункту 3.2 Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2012 р. № 651, зареєстрованого в Міністерстві фінансів України 14.08.2012 за № 1372/21684 (із змінами), відомості, заявлені у митній декларації декларантом або уповноваженою ним особою, є відомостями, необхідними для митних цілей. Відповідно до пунктів 1, 3 та 4 частини 1 статті 266 Митного кодексу України декларант зобов`язаний:- здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; - надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; - у випадках, визначених Митним кодексом України та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу Х Митного кодексу України.

Згідно з пунктами 1, 4 частини 1 статті 266 Митного кодексу України, декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, відповідно до порядку, встановленого Митним кодексом України; у випадках, визначеним цим кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу Х цього кодексу.

Згідно з частиною 8 статті 264 Митного кодексу України з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант та митний представник несуть відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до вимог частини 4 статті 266 Митного кодексу України, у разі декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення утримувачем митного режиму від власного імені або його прямим митним представником передбачену цим Кодексом відповідальність за невиконання обов`язків декларанта, передбачених частиною першою цієї статті, несе утримувач митного режиму.

Відповідно до наданої інформації, фактурна вартість товару, який переміщувався за книжкою МДП (CARNET TIR) MX.86178615 становить 35557,09 євро, що згідно з курсом Національного Банку України відповідає сумі 1561553,61гривень.

Відповідно до службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Львівської митниці від 09.06.2025 №15/15-01/24566, встановлено різницю між сплаченими платежами та які необхідно було б сплати під час митного оформлення товарів за електронною митною декларацією типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9, із врахуванням отриманої відповіді митних органів Італійської Республіки. Відповідно до розрахунку, який надано до вказаної службової записки, різниця сум митних платежів розрахована та заявлена у митній декларації є більшою на 268 230,36 гривень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 265 Митного кодексу України декларантом має право виступати: особа, яка самостійно здійснює декларування у власних інтересах та від власного імені (утримувач митного режиму).

Факт вчинення ОСОБА_1 митного правопорушення, передбаченогост.485 МК України, підтверджується наступними доказами:

- протоколом про порушення митних правил №0988/ UA 2091000/2025 від 30.06.2025 року;

- міжнародною товарно-транспортною накладною (CMR) № 770298 від 20.01.2025 року;

- рахуноком - фактурою (Invoice) №: PKT-1/2001 від 20.01.2025 року;

- книжкою МДП (CARNET TIR) MX.86178615 від 20.01.2025 року;

- службовою запискою;

- доповідною запискою.

Таким чином, суддя приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні митного правопорушення, передбаченогост.485 МК України, а саме що будучи утримувачем митного режиму, з метою зменшення розміру митних платежів на суму 268230,36 грн., заявила у митній декларації типу ІМ40ДЕ 25UA209190002286U9 неправдиві відомості (щодо фактичної вартості товару), необхідних для визначення митної вартості товару.

Обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

За вчинення правопорушення, передбаченогост.485 МК України, встановлено накладення штрафу в розмірі від 50 до 150 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Відповідно до матеріалів справи встановлено, що несплачена сума митних платежів становить 342031,80 грн.

Відтак, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти штраф в межах встановлених санкцієюст.485 МК України, у розмірі 50 % несплаченої суми митних платежів, що становить 134115,18 грн.

Крім того, відповідно дост.40-1 КУпАПтаЗакону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 слід стягнути в користь держави в особі ДСА України судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.257,264,485,489 МК України, ст.ст.40-1,283 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адмінітративного правопорушення, передбаченогост.485 МК Україниі накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) відсотків несплаченої суми митних платежів, що становить 134115,18 (сто тридцять чотири тисячі сто п`ятнадцять) грн. 18 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 605,60 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя Х.М. Мисько