Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 393/443/25
пров. 3/393/176/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2025 року селище Кам`янець
Суддя Новгородківського районного суду Кіровоградської області Рачкелюк Ю.В. при секретарі судового засідання Шупрудько К.А., за участю прокурора Бизова І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки смт Новгородка Кіровоградської області, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , студентки 4 курсу Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи станом на 00 годину 00 хвилин 02.11.2022 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» далі по тексту Закону, а саме особою, зазначеною у підпункті «д» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (молодшим інспектором відділу охорони) у період часу з 00 години 00 хвилин 02.11.2022 року до 01.02.2024 року в порушення вимог абз.1 частини другої статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме, 18.02.2025 року о 19 годині 11 хвилин, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того ОСОБА_1 будучи станом на 00 годину 00 хвилин 01.01.2023 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме особою, зазначеною у підпункті «д» пункту один частини першої статті 3 цього Закону (молодшим інспектором відділу охорони) у період часу з 00 години 00 хвилин 01.01.2023 року до 01.02.2024 року в порушення вимог абз.2 частини другої статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме, 06.05.2025 року о 13 годині 12 хвилин, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчинених адміністративних правопорушеннях визнала, у скоєному щиро розкаялася.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та на підставі ст.36 КУпАП призначити покарання у виді штрафу у розмірі 850 гривень.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя доходить висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1ст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності дост. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Окрім цього, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, згідно з ч.1 ст.172-6КУпАПпередбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 інкримінується вчинення нею адміністративних правопорушень, передбаченихч.1 ст.172-6 КУпАП, які є адміністративними правопорушеннями, пов`язаними з корупцією.
Відповідно до п. 9ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»правопорушення, пов`язане з корупцією, є діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно з положеннями пп. «д» п.1 ч. 1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України є суб`єктами на яких поширюється діяЗакону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до абзацу 1 ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з абз. 2 ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену упідпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленомучастиною першоюцієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX, на території України введено воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб, який в подальшому продовжений.
Законом України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IXвизначено, що у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюються, а декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування потрібно буде подати протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.
12.10.2023 року набув чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-ІХ, яким відновлено декларування.
Згідно вищевказаного Закону України Кампанія декларування за 2021-2022 роки тривала до 31.01.2024. До зазначеної дати декларанти мали подати декларації за звітні періоди 2021-2022 років, у тому числі для проведення спецперевірок, крім тих осіб, які подали їх добровільно раніше.
Судом встановлено, що наказом від 22.07.2021 року № 113/ОС-21 «Про особовий склад» ОСОБА_1 прийнято на службу до Державної кримінально-виконавчої служби України та призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Кропивницька виправна колонія (№6)» з 26.07.2021 року, встановивши їй 6 тарифний розряд. Присвоєно первинне спеціальне звання рядового і начальницького складу «рядовий внутрішньої служби».
Наказом від 31.10.2022 року № 132/ОС-22 «Про особовий склад», молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Кропивницька виправна колонія (№6)» звільнено з посади 01.11.2022 року.
З урахуванням положень вказаних нормативних актів, у суб`єкта декларування ОСОБА_1 (молодшого інспектора відділу охорони) 02.11.2022 року виник обов`язок подати декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями в період з 00 год 00 хв 02.11.2022 року до 00 год 00 хв 01.02.2024 року.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація при звільненні ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 18.02.2025 року о 19 годині 11 хвилин, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації несвоєчасно.
Крім того у суб`єкта декларування ОСОБА_1 (молодшого інспектора відділу охорони) 01.01.2023 року виник обов`язок подати декларацію за 2022 рік в період з 00 год 00 хв 01.01.2023 року до 00 год 00 хв 01.02.2024 року.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація при звільненні ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 06.05.2025 року о 13 годині 12 хвилин, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації несвоєчасно.
Поважних причин несвоєчасного подання зазначених видів декларацій судом не встановлено.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП останньою не заперечується, і у повному обсязі доведена матеріалами справи, а саме декларацією поданою ОСОБА_1 18.02.2025 року о 19.11 год (вид декларації та звітний період: при звільненні за період з 02.04.2022-31.10.2022 року), декларацією поданою ОСОБА_1 06.05.2025 року о 13.12 годині (вид декларації та звітний період: щорічна, за 2022 рік), наказом «про особовий склад» № 113/ОС-21 від 22.07.2021 року, наказом (витягом) «про особовий склад» № 132/ОС-22, посадовою інструкцією № 370 молодшого інспектора відділу охорони, присягою працівника Державної кримінально-виконавчої служби України, відомостями про ознайомлення ОСОБА_1 з посадовою інструкцією, витягом із ЗУ від 14.10.2024 року «Про запобігання корупції», підпискою-зобов`язанням ОСОБА_1 , про необхідність подачі двох декларацій, а саме, перед звільненням та після звільнення, постановою про закриття кримінального провадження від 09.05.2025 року.
Таким чином ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, вчасно (до 00 години 00 хвилин 01.02.2024 року) не подала, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, що є порушенням вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини пом`якшуючі і обтяжуючі відповідальність.
Дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, враховуючи дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, застосовуючи принцип індивідуалізації та невідворотності покарання, природу та характер вчинених нею правопорушень, ступінь її вини, а також те, що адміністративні правопорушення мали місце, вина ОСОБА_1 у їх вчиненні є доведеною, вважаю, що ОСОБА_1 необхідно визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та на підставі ст.36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави, що є розумним, справедливим та достатнім стягненням для виправлення ОСОБА_1 за вчинене та запобігання вчиненню останньою інших правопорушень.
Також, на підставіст. 40-1 КУпАП, враховуючи, що судом винесено постанову про призначення адміністративного стягнення, а тому з особи, якій призначено таке стягнення необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.36, 40-1, ч.1 ст.172-6, 249, 251, 252, 279, 280, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП і відповідно до ст.36 КУпАП, накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень. Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафуДепартамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (місцезнаходження: вул. Академіка Богомольця 10, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ43305056).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн. Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору Державна судова адміністрація України (місцезнаходження: вул.Липська18/5, місто Київ, 01601, Україна, код ЄДРПОУ26255795).
Боржник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідно до ч.1ст.307КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттями 300-1,300-2цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до ч.1ст.308КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установленийчастиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі несплати правопорушником у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , подвійний розмір штрафу, який становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Копію постанови вручити (направити) ОСОБА_1 , прокурору та Управлінню стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Новгородківський районний суд.
Суддя Ю.В. Рачкелюк