Вирок № 129493932, 11.08.2025, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
11.08.2025
Номер справи
344/11496/25
Номер документу
129493932
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 344/11496/25

Провадження № 1-кп/344/1124/25

ВИРОК

ІМЕНЕМУКРАЇНИ

11 серпня 2025 року місто Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участі секретарі с/з: ОСОБА_2 ,

прокурорів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

захисника: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_6 , будучи громадянином України добровільно зайняв посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Вказаний злочини вчинено за наступних обставин.

Так, за ініціативи російської окупаційної влади рішенням Держдуми РФ від 03 жовтня 2022 року, самопроголошену т.зв. «Луганську народну республіку», за підсумками незаконного референдуму від 23-27 вересня 2022 року, включено до складу російської федерації на правах окремого суб`єкта федерації.

30.12.2022 російською федерацією створене та зареєстроване в «Едином государственном реестре юридических лиц» «Территориальное управление Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике» (далі ТУ «Росимущества») за ИНН/КПП: 9403025438/ 940301001, з основним видом діяльності «управление имуществом, находящимся в государственной собственности».

Згідно (мовою оригіналу) з «Положением о Федеральном агенстве по управлению государственным имуществом» (далі «Положение о Росимуществе»), яке затверджене «Постановлением Правительства РФ от 05.06.2008 N 432» (ред. от 07.11.2024) «О Федеральном агентстве по управлению государственным имуществом» (далі Агенство), Агенство є федеральним органом виконавчої влади, який виконує функції по управлінню федеральним майном (за виключенням випадків, коли вказані повноваження у відповідності із законодавством російської федерації виконують інші федеральні органи виконавчої влади), функції по організації продажу федерального майна що планується до приватизації, реалізації майна, яке арештоване у порядку виконання судових рішень або актів органів, яким надано право приймати рішення про звернення стягнення на майно, функції по реалізації конфіскованого, рухомого безгосподарного, вилученого і іншого майна, переданого у власність держави у відповідності із законодавством російської федерації, функції по наданню державних послуг, функції по відокремленому обліку майна, створеному і (або) придбаного в результаті реалізації програм, підпрограм, проектів і заходів Союзної держави, яке знаходиться на території рф, права на яке передані після їх завершення державним замовникам координаторам, державним замовникам або виконавцям таких програм, підпрограм, проектів і заходів від російської федерації, і правозастосовні функції у сфері майнових та земельних відносин (в ред. Постановлений Правительства РФ от 29.06.2012 N 657, от 29.06.2019 N 841).

Відповідно до п. 2 загальних положень «Положения о Росимуществе», Агенство перебуває у підпорядкуванні «Министерства финансов Российской Федерации» (в ред. Постановления Правительства РФ от 12.04.2020 N 491).

Громадянин України ОСОБА_6 , перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганської області, умисно, мотивовано, без фізичного примусу, погроз вбивством чи застосуванням насильства щодо нього та членів його родини вступив в злочинну змову з представниками російської окупаційної влади на ТОТ Луганської області і надав добровільну згоду на співробітництво з ворогом шляхом вчинення спільних дій, направлених на нанесення шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України.

При цьому, громадянин України ОСОБА_6 , перебуваючи на тимчасово окупованій території Луганської області, підтримуючи збройну агресію російської федерації проти України та окупаційну політику рф стосовно України, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, прийняв пропозицію представників окупаційної адміністрації РФ щодо зайняття посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, а саме в «Територіальному управлінні Федерального агенства по управлінню державним майном в Луганській Народній Республіці» (мовою оригіналу: «Территориальное управление Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике»).

Так, 06.09.2023 ОСОБА_6 зайняв посаду тимчасово виконувача обов`язків керівника «Територіального управління Федерального агенства по управлінню державним майном в Луганській Народній Республіці» (мовою оригіналу: «Территориальное управление Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике»).

У подальшому, за поданням керівника Агенства, 26.09.2023 громадянин України ОСОБА_6 наказом Міністерства фінансів російської федерації призначений на посаду керівника «Територіального управління Федерального агенства по управлінню державним майном в Луганській Народній Республіці» та перебуває на посаді по даний час.

Відповідно до даних реєстру «checko.ru», на якому акумулюється і регулярно оновлюється інформація про юридичні особи, розміщені відомості стосовно ТУ «Росимущества» із зазначення реквізитів вказаного суб`єкта, серед яких містяться відомості про директора територіального управління « ОСОБА_6 ».

Наказом № 131 від 23.06.2023 «Федерального агенства по управлению государственным имуществом (Росимущество)» «Об утверждении положений о территориальных органах Федерального агентства по управлению государственным имуществом» затверджено «Положение о Территориальном управлении Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике» (п. 1.24 Наказу) (далі Положення).

Відповідно до п. 4 Розділу ІІ Положення, територіальний орган здійснює в порядку та межах, визначених федеральними законами, актами президента російської федерації та уряду російської федерації, повноваження власника щодо майна федеральних державних унітарних підприємств, федеральних державних установ, зареєстрованих на території суб`єкта російської федерації, іншого федерального майна, розташованого біля суб`єкта російської федерації, у якому територіальний орган здійснює свою діяльність, в тому числі такого що є складовою державної скарбниці російської федерації, в порядку встановленому Положенням, а також повноваження власника з передачі федерального майна юридичним та фізичним особам, приватизації (відчуження) федерального майна відповідно до Положення.

Відповідно до п. 9 Положення, керівник вказаного незаконного органу влади наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, в т.ч.:

- здійснює керівництво діяльністю територіального органу, представляє територіальний орган в усіх органах державної влади, органах місцевого самоврядування, організаціях і установах;

- надає для узгодження до Федерального агентства із управління державним майном пропозиції про призначення на посаду заступників керівника територіального органу;

- розподіляє обов`язки між заступниками керівника територіального органу;

- видає в межах своєї компетенції накази і розпорядження;

- діє від імені територіального органу без довіреності, представляє його інтереси;

- призначає на посади та звільняє з посад федеральних державних цивільних службовців і працівників територіального органу, укладає із ними службові контракти (трудові договори);

- укладає договори, видає довіреності в порядку установленому законодавством російської федерації.

Використовуючи свої повноваження керівника незаконного органу влади держави-агресора, створеного на тимчасово окупованій території України, ОСОБА_6 , у період з 2023 по 2025 роки, діючи як директор Територіального управління Федерального агенства по управлінню державним майном в Луганській Народній Республіці (мовою оригіналу: «Территориальное управление Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике») укладав договори із суб`єктами господарювання на тимчасово окупованій території України в структурі власності яких є частка держави-агресора (РФ), у тому числі з: «Муниципальное унитарное предприятие «Луганский центр утилизации отходов» (КОНТРАКТ № Б-5652 на оказание услуг по обращению с твердыми коммунальными отходами IV-V классов опасности», г. Луганск, 23.01.2025г.), Государственное унитарное предприятие «Луганскгаз» (КОНТРАКТ (ДОГОВОР) ТЕПЛОСНАБЖЕНИЯ № 5К186433, г. Луганск, 27.12.2024г., КОНТРАКТ (ДОГОВОР) ТЕПЛОСНАБЖЕНИЯ № 186433/3, г. Луганск, 05.10.2023г.).

Таким чином, ОСОБА_6 , вчинив злочин, передбачений ч. 5 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до положень ч.5 ст.374 КПК України, у разі ухвалення вироку за наслідками кримінального провадження, у якому здійснювалося спеціальне досудове розслідування або спеціальне судове провадження (in absentia), суд окремо обґрунтовує, чи були здійснені стороною обвинувачення всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Відповідно до ч.2 ст.7 КПК України зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

Приймаючи рішення щодо проведення спеціального досудового розслідування та проведення розгляду за процедурою in absentia, слідчий суддя виходив із того, що інкриміновані обвинуваченому злочини та його поведінка підпадали під вимоги, зазначені у ч.2 ст.297-1 КПК України. Положення закону щодо здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження не визнані неконституційними і є такими, що узгоджуються зі стандартами, визначеними у Резолюції (75) 11 Комітету Міністрів Ради Європи щодо критеріїв, які регламентують провадження, що здійснюється за відсутності обвинуваченого. Так відповідно до рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи важливою умовою застосування спеціального досудового розслідування та спеціального судового розгляду є те, щоб під час спеціального досудового розслідування або спеціального судового провадження було забезпечено процесуальні права та гарантії осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, зокрема, право обвинуваченого бути поінформованим належним чином про дату слухання справи та про своє право на законне чи інше представництво в суді.

З огляду на положення КПК України та Резолюції (75) 11 Комітету Міністрів Ради Європи, суд зазначає про таке:

З 24.02.2022 року АТ «Укрпошта» припинено приймання всіх видів міжнародних поштових відправлень призначенням до російської федерації, а також поштових відправлень до тимчасово окупованої території.

Відповідно до ч.4 ст.548 КПК України оригінал запиту про міжнародно-правову допомогу надсилається за кордон поштою, то в умовах припинення АТ «Укрпошта» приймання всіх видів поштових відправлень призначенням до російської федерації та поштових відправлень до тимчасово окупованої території, виконати вимоги КПК України та міжнародних договорів щодо вжиття необхідних заходів з метою отримання правової допомоги у кримінальному провадженні на території російської федерації та тимчасово окупованої території немає можливості.

Повістки про виклик ОСОБА_6 , повідомлення йому про підозру, повідомлення про початок здійснення спеціального досудового розслідування надсилались та публікувались відповідно до вимог КПК України шляхом публікування на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та на стадії судового розгляду - на офіційному веб-сайті Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області, а також у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - у газеті «Урядовий кур`єр» в рубриці «Оголошення», а копію процесуальних документів, що підлягали врученню ОСОБА_6 на виконання вимог ч.2 ст.2975 КПК України направлялись захиснику. Будь-які клопотання від обвинуваченого на адресу суду не надходили.

Дорученням Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги адвоката ОСОБА_5 уповноважено у межах процесуальних прав і обов`язків, визначених ст.ст.46,47 КПК України, забезпечити безоплатну вторинну правничу допомогу відповідно ОСОБА_6 .

Ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16.06.2025 року, надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно обвинуваченого.

З огляду на зазначене, орган досудового розслідування вживав всіх можливих передбачених КПК України заходів для виклику та розшуку ОСОБА_6 , щоб забезпечити останньому можливість безпосередньо та через обраного захисника реалізовувати права підозрюваного на стадії досудового розслідування.

Після постановлення ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16.06.2025 року (справа №344/10515/25), якою надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно ОСОБА_6 , відповідно до вимог ч.4 ст.46 КПК України, ст.42 КПК України, п.8 ч.2 ст.51 КПК України та ч.2 ст.297-5 КПК України реалізацію прав підозрюваного (обвинуваченого) здійснював його захисник, який отримував необхідні процесуальні документи, знайомився з матеріалами кримінального провадження.

Окрім цього, згідно з ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 31.07.2025 року відносно ОСОБА_6 здійснювалось спеціальне судове провадження. У судовому засіданні приймав участь захисник ОСОБА_5 , який був захисником на стадії досудового розслідування і обізнаний з матеріалами кримінального провадження від початку здійснення спеціального досудового розслідування.

Важливо звернути увагу, що судом також вживалися заходи про виклик обвинуваченого для забезпечення доступу до правосуддя, у зв`язку із чим на кожне судове засідання останній викликався у порядку ст.323 КПК України. Повістки про виклик опубліковані у газеті «Урядовий кур`єр», а також на офіційному сайті Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.

Захисник обвинуваченого здійснював активні дії, спрямовані на захист обвинуваченого: приймав участь у дослідженні доказів, звертав увагу суду на роль обвинуваченого у вчиненому кримінальному правопорушенні, виступав у дебатах та заперечував запропоновану прокурором міру покарання.

Враховуючи наведене, з урахуванням здійснення у даному кримінальному провадженні спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження, суд вважає, що стороною обвинувачення вжито достатніх заходів щодо дотримання прав підозрюваного та обвинуваченого ОСОБА_6 на захист та доступ до правосуддя,.

У свою чергу суд звертає увагу на те, що всі наведені вжиті заходи вказують на те, що обвинувачений був проінформований належним чином про дати слухання справи, а також, що його права на належне представництво у суді дотримані.

Захисник ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечував щодо розгляду даного кримінального провадження в порядку спеціального судового провадження. А також просив призначити останньому мінімальне можливе покарання, в межах інкримінованого ОСОБА_6 кримінального правопорушення.

За таких обставин, відповідно до вимог ст.323 КПК України, суд вважає що є всі правові підстави проводити розгляд даного кримінального провадження за правилами спеціального судового провадження.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого, як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст.2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Ці особливості вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, відтак поріг вимогливості до доказування у даному випадку має бути підвищений.

Вина обвинуваченого ОСОБА_6 повністю доводиться сукупністю зібраних в кримінальному провадженні та досліджених в судовому засіданні доказів, зокрема:

Окрім показань свідків, вина обвинуваченого у вчиненні інкрімінованих кримінальних правопорушень, доводиться наступними письмовими доказами по справі, які були предметом дослідження в ході судового розгляду кримінального провадження.

протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 26.06.2025 року з додатком описом вилучених речей і документів у кримінальному провадженні № 22025090000000038, проведеним на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 17.06.2025 року (справа №344/10624/25) (а.п.83-87, том 1) складеним слідчим в особливо важливих справах 1 відділення СВ УСБУ в Івано-Франківській області, відповідно до якого у результаті тимчасового доступу до речей і документів було вилучено документальні матеріали відповідно до резолютивної частини ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 17.06.2025 року та які у виді електронних файлів збережено на оптичних диск із написом ВХ 10350788-ВБ 18.06.2025. Додатком до протоколу тимчасового доступу до речей і документів є оптичний диск, на який записана зазначена інформація. У ході огляду CD-R диску підтверджено відомості, які відображені у протоколі тимчасового доступу до речей і документів від 26.06.2025 року.

протоколом огляду від 26.06.2025 року, складеним слідчим в особливо важливих справах 1 відділення СВ УСБУ в Івано-Франківській області (а.п. 88-91, том 1), відповідно до якого предметом огляду є матеріали, отримані тимчасовим доступом до речей і документів 26.06.2025 року в АТ КБ «Приватбанк» та відповідно до якого встановлено факт наявності у ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянства України, а саме паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Жовтневим РВ УМВС України в Луганській області 20.09.2007 року. Додатком до протоколу огляду є копії сторінок паспорта громадянина України ОСОБА_6 , що повністю відповідають відомостям, які містяться у акті огляду та протоколі огляду.

актом огляду від 30.08.2024 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 105-134, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «росимущество» та посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на офіційному російському інтернет-сайті «Федеральное агентство по управлению государственным имуществом» (Росимущество) у розділі «Документы» («https://rosim.gov.ru/documets») розміщено документи «Приказ Росимущества №131» з додатком «Положение о Территориальном управлении Федерального агентства по управлению государственным имуществом в Луганской Народной Республике» а також відомості щодо затвердження територіальних органів федерального агентства по управлінню державним майном та щодо затвердження територіальних органів федерального агентства по управлінню державним майном у т.зв. «лнр». Додатком до протоколу огляду є копії наказу №131, положення про територіальне управління федерального агентства по управлінню державним майном в луганській народній республіці, що повністю відповідають відомостям, які містяться у акті огляду.

актом огляду від 01.10.2024 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 135-137, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «ТУ росимущества в луганской области list org» та посиланням «https://www.list-org.com/company/13851748» російського Інтернет - ресурсу «list-org.com» розміщено відомості щодо суб`єкта господарювання т.зв. «Территориальное управление федерального агентства по управлению государственным имуществом в луганской народной республике», де керівником зазначено ОСОБА_6 («https://www.list-org.com/man/22291512». Інформація, відображена у акті огляду від 01.10.2024 року підтверджує викладені в обвинувальному акті відомості та вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

актом огляду від 01.10.2024 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 138-140, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «ТУ Росимущества в ЛНР предоставило отделу МВД в Станично-Луганском недвижимое имущество» та посиланням «https://rov-adm.su/tu-rosimushhestvs-v-lnr-predostavilo-ot/?ysclid=mltdlkva9s938874352» розміщено відомості щодо надання територіальним управлінням в т.зв. «лнр» Станично-Луганському відділу МВС нерухомого майна, зокрема 4 будівлі і споруди загальною площею 1131,6 кв.м, що розташовані у селищі міського типу Петровка та в станиці Луганська. Інформація, відображена у акті огляду від 01.10.2024 року підтверджує викладені в обвинувальному акті відомості та вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

актом огляду від 01.10.2024 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 141-142, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Яндекс» з використанням функції «VPN» за запитом « ОСОБА_6 з днем рождения» на інтернет-ресурсі ««http://lnau.su» розміщено публікацію, датованою 08.07.2021 року щодо привітання колективом т.зв. «Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования «Луганский государственный аграрный университет имени К.Е. Ворошилова» т.зв. «представителя Фонда государственного имущества ЛНР» - ОСОБА_6 . Інформація, відображена у акті огляду від 01.10.2024 року підтверджує викладені в обвинувальному акті відомості та вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

актом огляду від 01.10.2024 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 143-146, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Яндекс» з використанням функції «VPN» за запитом «ту управление росимущества в луганской области кравченко валерий», у розділі «картинки» розміщено зображення із статті сайтy m.ok.ru за посиланням «https://m.ok.ru/group/51502333427932/topic/156048160420828» на якій зображено ОСОБА_6 .

протоколом огляду від 17.02.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 149-192, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «ту росимущества лнр тендер» інтернет-ресурсу «rostender.info» за посиланням «https://rostender.info/category/tendery-rosimushchestvo» у пошуку тендерів зазначеного сайту за ИНН 9403025438, що належить юридичній особі «ТУ Росимущества в Луганской народной республике» розміщено 7 тендерів, зокрема №30584448170 із документом «Контракт услуги по обращению с ТКА Б-5652 23.01.2025», що датований 23.01.2025 року та підписаний керівником «ТУ Росимущества в Луганской Народной Республике» - ОСОБА_6 , №30584289530 із документом «Контракт теплоснабжения 2025», що датований 27.12.2024 року та підписаний керівником «ТУ Росимущества в Луганской Народной Республике» - ОСОБА_6 , №30577056880 із документом «Контракт тепло 051023», що датований 05.10.2023 року та підписаний виконуючим обов`язки керівника т.зв. «ТУ Росимущества в Луганской Народной Республике» - ОСОБА_6 . Додатком до протоколу огляду є копії Контракту № Б-5652, Контракт №5К186433 та Контракт №186433, що повністю відповідають відомостям, які містяться протоколі огляду.

протоколом огляду від 18.02.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 193-197, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Яндекс» з використанням функції «VPN» за запитом «Кравченко ТУ Росимущества ЛНР» на офіційному інтернет ресурсі «Глава луганской народной республике» розміщено статтю щодо надання гуманітарного вантажу т.зв. «ТУ Росимущества в ЛНР» із фотознімками на яких зображено ОСОБА_6 та зазначено останнього, як керівника т.зв. «ТУ Росимущества в ЛНР».

протоколом огляду від 18.02.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 198-201, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «Кравченко ТУ Росимущества ЛНР» та посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_3 » офіційного інтернет ресурсу «Федерального агентства по управлению государственным имуществом» розміщено статтю щодо надання гуманітарного вантажу т.зв. «ТУ Росимущества в ЛНР» із фотознімками на яких зображено ОСОБА_6 та зазначено останнього, як тимчасово виконуючий обов`язки керівника т.зв. «ТУ Росимущества в ЛНР».

протоколом огляду від 17.02.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 202-204, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «Кравченко ТУ Росимущества» та посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_4 » інтернет ресурсу checko.ru у розділі історії змін наявні відомості щодо керівників організації «ТУ Росимущества в Луганской Народной Республике», зокрема зазначено, що 06.09.2023 року ОСОБА_6 стає керівником організації, а з 26.09.2024 року змінює посаду з тимчасово виконуючого обов`язки керівника на керівника організації.

протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 26.02.2025 року (а.п.205-209, том 1) відповідно до якого старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області за використання безперервного відеозапису слідчої дії, за участі свідка ОСОБА_7 , у якої попередньо з`ясовано чи може вона впізнати ОСОБА_6 , опитано про зовнішній вигляд і прикмети цієї особи, а також про обставини, за яких вона бачила цю особу провів пред`являння осіб для впізнання. У ході слідчої дії свідок повідомила, що зможе впізнати на фотознімку під № 2 особу ОСОБА_6 . Згідно Довідки до протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками на фото під №2 зображений ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Додатком до протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками є оптичний диск, на який записано папку із збереженою даною процесуальною дією. У ході огляду відеозапису підтверджено відомості, які відображені у протоколі пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 26.02.2025 року;

протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 04.03.2025 року (а.п.210-214, том 1) відповідно до якого старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області за використання безперервного відеозапису слідчої дії, за участі свідка ОСОБА_8 , у якого попередньо з`ясовано чи може він впізнати ОСОБА_6 , опитано про зовнішній вигляд і прикмети цієї особи, а також про обставини, за яких він бачив цю особу провів пред`являння осіб для впізнання. У ході слідчої дії свідок повідомив, що зможе впізнати на фотознімку під № 2 особу ОСОБА_6 . Згідно Довідки до протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками на фото під №2 зображений ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Додатком до протоколу пред`явлення особи для впізнання за фотознімками є оптичний диск, на який записано папку із збереженою даною процесуальною дією. У ході огляду відеозапису підтверджено відомості, які відображені у протоколі пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 26.02.2025 року;

протоколом огляду від 14.03.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 216-219, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» за запитом «міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій україни офіційний сайт» на офіційному сайті Міністерства національної єдності України за пошуком переліку територій, на яких ведуться бойові дії міститься інформація, що Луганський район в т.ч. місто Луганськ, що входить до складу району з 07.04.2014 року перебуває у тимчасовій окупації.

протоколом огляду від 17.03.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 220-223, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» за запитом «міністр оборони України ОСОБА_9 140 тис військових на кордоні з білоруссю» на новинному інтернет-ресурсі «nv.ua» розміщено статтю, датованою ІНФОРМАЦІЯ_5 під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_6 » щодо військового вторгнення російської федерації на територію України в лютому 2022 року.

протоколом огляду від 17.03.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 224-228, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «ЛНР історія створення» за посиланням «https://главалнр.рф/common-info/hisroty» офіційного інтернет ресурсу т.зв. «глави лнр рф» міститься інформація щодо створення т.зв. «лнр».

протоколом огляду від 18.03.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 229-231, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN»за запитом « ІНФОРМАЦІЯ_7 » за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_8 » інтернет ресурсу «Интерфакс» міститься стаття під назвою «Главы ДНР и ЛНР обратились к Путину с просьбой оказать помощь в отражении агрессии Украины», датована 23 лютого 2022 року щодо звернення голів т.зв. днр та лнр до президента рф ОСОБА_10 із проханням задля уникнення жертв серед мирних жителів і запобігання гуманітарної катастрофи у Донбасі надати допомогу у відсічі агресії з боку ЗСУ.

протоколом огляду від 18.03.2025 року, складеним старшим оперуповноваженим 1 сектору 2 відділу ГВ ЗНД УСБУ Івано-Франківській області (а.п. 232-239, том 1), відповідно до якого встановлено, що у пошуковій системі «Google» з використанням функції «VPN» за запитом «ЛНР история признания» за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_9 » офіційного інтернет ресурсу «Информационное агентство ТАСС» міститься стаття під назвою «История признания Россией независимости Донецкой и Луганской народных республик», датована 20 лютого 2024 року, у якій міститься інформація щодо подій, які слугували створенню та входженню т.зв. «лнр» до складу російської федерації.

Відтак суд вважає, що вина обвинуваченого ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому злочину знайшла своє підтвердження та кваліфікує його дії за ч.5 ст.111-1 КК України, як добровільне зайняття громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Згідно з ст.65 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових кримінальних правопорушень, а відповідно до ст.50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженим, так і іншими особами.

Призначаючи покарання обвинуваченому суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином; дані про особу обвинуваченого, який є раніше не судимий, на обліку в лікаря нарколога чи психіатра не перебуває.

Обставин, які відповідно до ч.1 ст.66 КК України пом`якшують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

Обставиною, яка відповідно до ч.1 ст.67 КК України обтяжує покарання обвинуваченого, суд визнає вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського судуз прав людини» передбачено, що суди при розгляді справ застосовують Конвенцію та практику суду як джерело права.

Європейський суд з прав людини у справі «Скоппола проти Італії» від 17.09.2009 року (заява № 10249/03) зазначив, що складовим елементом принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець вважає пропорційним.

Отже, враховуючи вищенаведене, думку прокурора, який просив призначити обвинуваченому ОСОБА_6 покарання у виді позбавлення волі на строк десять років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування та з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна, думку захисника, який просив призначити ОСОБА_6 найбільш м`яке покарання, дані про особу винного, який раніше не судимий, характер та вид вчинених обвинуваченим злочинів, відсутність обставин, що пом`якшують покарання, наявність обставини, яка обтяжує покарання, суд, виходячи з принципу індивідуалізації покарання вважає, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді позбавлення волі та додаткові покарання у виді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 15 (п`ятнадцять) років та конфіскації майна в межах санкції ч.5 ст.111-1 КК України.

Саме таке покарання буде відповідати не тільки тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, буде обґрунтованим, необхідним та достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень, як ним, так і іншими особами.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого ОСОБА_6 у судовому провадженні не обирався.

Цивільний позов не заявлявся.

Речові докази та процесуальні витрати відсутні.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 323, 368, 370, 373, 374, 381, 382, 394, 615 Кримінального процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

ОСОБА_6 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 8 (вісім) років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування строком на 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Строк відбування покарання ОСОБА_6 рахувати з моменту його фактичного затримання для виконання даного вироку.

Копію вироку вручити прокурору та надіслати захиснику для вручення обвинуваченому в день його проголошення. Учасники судового провадження мають право отримати його копію в суді.

Інформацію про вирок опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери, а саме у газеті «Урядовий кур`єр» та на веб-сайті Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.

Вирок може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Головуючий-суддя ОСОБА_1