Постанова № 129493925, 12.08.2025, Городенківський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
12.08.2025
Номер справи
342/742/25
Номер документу
129493925
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 342/742/25

Провадження № 3/342/188/2025

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2025 року м. Городенка

Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі судді Андріюк І.Г., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , його законного представника ОСОБА_2 , ознайомившись з справоюпро адміністративнеправопорушення,яка отриманавід відділення поліції № 2 (м. Городенка) Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.6 ст.121 , ч.ч.1,2 ст.126 КУпАП,

в с т а н о в и в :

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 31.07.2025 судді Андріюк І.Г. передані справи № 342/744/25 (провадження № 3/342/190/2025), про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.126 КУпАП, № 342/743/25 (провадження № 3/342/189/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.6 ст.121 КУпАП, № 342/742/25 (провадження № 3/342/188/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП, які об`єднано в одне провадження.

ОСОБА_1 порушив правила керування транспортним засобом, керував транспортним засобом, не маючи права керування, за наступних обставин.

ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом без чинного полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або без чинного внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, чим порушив вимоги п.2.1 «г» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.126 КУпАП.

Також ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом, не маючи права керування ним, чим порушив вимоги п.2.1 «а» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.126 КУпАП.

Крім цього, ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом, який не був зареєстрований протягом десяти діб з моменту придбання, при його обов`язковій реєстрації, чим порушив вимоги п.2.9 «в» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.6 ст.121 КУпАП.

У судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 , у присутності його законного представника - ОСОБА_2 , вину визнав та підтвердив обставини його вчинення. Запевнив, що відповідні висновки для себе зробив.

Суд,вислухавши ОСОБА_1 , його законного представника, дослідивши матеріали справи, зазначає таке.

Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів зміцнення законності.

Так, відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Надані суду матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої за ч.6 ст.121 , ч.ч.1,2 ст.126 КУпАП, містять:

протокол про адміністративне правопорушення ЕПР№ 401455 від 24.07.2025;

протокол про адміністративне правопорушення ЕПР№ 401448 від 24.07.2025;

протокол про адміністративне правопорушення ЕПР№ 401450 від 24.07.2025;

рапорт ст.інспектора чергової частини відділення поліції № 2 (м. Городенка) Коломийського РВП ГУНП у Івано-Франківській області від 25.06.2025;

письмові пояснення ОСОБА_1 від 25.06.2025, складені у присутності матері ОСОБА_2 ;

копію паспорта ОСОБА_1 ;

копію паспорта ОСОБА_2 ;

копію довідки Городенківської БЛІЛ №43 від 25.06.2025 та додатку №2 від 26.06.2025 щодо перебування на стаціонарному лікуванні Казакова С.М.;

копія довідки №2552/3410 від 25.06.2025 про фіксацію тілесних ушкоджень у ОСОБА_1 .

Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і, відповідно до ст. 251 КУпАП, є одним із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи та правильне її вирішення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР№ 401455 ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом без чинного полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або без чинного внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, чим порушив вимоги п.2.1 «г» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.126 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР№ 401448 ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом, не маючи права керування ним, чим порушив вимоги п.2.1 «а» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.2 ст.126 КУпАП.

Згідно протоколупро адміністративнеправопорушення серіїЕПР№ 401450ОСОБА_1 25.06.2025 о 22.20 год у м.Городенка по вулиці Височана керував транспортним засобом, який не був зареєстрований протягом десяти діб з моменту придбання, при його обов`язковій реєстрації, чим порушив вимоги п.2.9 «в» ПДР, за що відповідальність передбачена ч.6 ст.121 КУпАП.

Згідно ч.1,2 ст.126 КУпАП, керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред`явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов`язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.6 ст.121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості.

Досліджені судом докази узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу, однак ч. 2 ст. 13 КУпАП визначено, що у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 89, 121-127, 130, статтею 139, частиною третьою статті 154, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.

Встановлено, що неповнолітній ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення у віці 17 років, однак суд не знаходить підстав застосувати до нього заходи впливу, передбачені ст. 24-1 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень та їх суспільну небезпечність, з метою виховання останнього та запобіганню вчиненню нових правопорушень у подальшому, враховуючи обтяжуючі та пом`якшуючі обставини, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративні стягнення у виді штрафу, передбачені санкціями статей.

Такий вид адміністративного стягнення буде відповідати завданню КУпАП щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ч.2ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі, встановленому законом.

Керуючись ст. ст. 13, 36, 40- 1, ч.ч.1,2 ст. 126, ч.6 ст. 121, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч.1,2 ст.126, ч.6 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,та накласти на нього адміністративні стягнення:

- за ч. 1 ст. 126 КУпАП у виді штрафу у розмірі двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 425 гривень;

- за ч. 2 ст. 126 КУпАП у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень;

- за ч. 6 ст. 121 КУпАП у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у сумі 605,60 грн (шістсот п`ять гривень 60 коп).

Відповідно до ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілою, її представником протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Андріюк І.Г.