Ухвала суду № 129452564, 06.08.2025, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
06.08.2025
Номер справи
922/302/25
Номер документу
129452564
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8-й під`їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________

УХВАЛА

попереднє засідання

"06" серпня 2025 р. м. ХарківСправа № 922/302/25

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кононової О.В.

секретар судового засідання Зубко Ю.В.

розглянувши справу за заявоюФізичної особи-підприємця Іванова Віктора Івановича про неплатоспроможність Фізичної особи-підприємця Іванова Віктора Івановича , код ЄДРПОУ НОМЕР_1

За участю:

учасники процесу в призначене судове засідання не з`явилися

ВСТАНОВИВ:

Представник ФОП Іванова Віктора Івановича звернувся до господарського суду Харківської області з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства, в якій просить суд прийняти заяву, відкрити провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .

У своїй заяві представник боржника зазначає про те, що Іванов В.І. є фізичною особою-підприємцем та має прострочені зобов`язання перед бюджетом у розмірі 687 465,94 грн., з яких 629 948,68 грн. заборгованість перед ГУДПС у Харківській області та 51 760,11 грн. заборгованість перед Київським відділом державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 09.04.2025 серед іншого було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи-підприємця Іванова Віктора Івановича (Ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ); введено процедуру реструктуризації боргів боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Призначено керуючим реструктуризацією фізичної особи ОСОБА_1 арбітражного керуючого Шульгу Ігоря Валерійовича.

Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 09.05.2025 для подачі до суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів (письмові нормативно-обґрунтовані пояснення по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстрів заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), а також доказів повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду.

Встановлено керуючому реструктуризацією боржника строк до 23.05.2025 для підготовки та подання до судуплану реструктуризації боргів боржника.

Призначити попереднє судове засіданняна "21" травня 2025 р. о(б) 10:40 год.

10.04.2025 на офіційному веб-сайті судової влади було оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи Іванова Віктора Івановича (Ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) за № 75768.

На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про визнання неплатоспроможним надійшла заява Головного управління ДПС у Харківській області (вх. №11335 від 09.05.2025) з грошовими вимогами до боржника на суму 629 948,68 грн.

Ухвалою від 12.05.2025 суд прийняв заяву Головного управління ДПС у Харківській області (вх.№ 11335 від "09" травня 2025 р.) з грошовими вимогами до боржника до розгляду в попередньому засіданні господарського суду.

В судовому засіданні 21.05.2025 суд відклав розгляд справи в попередньому засіданні на 06.08.2025 на 11:20 год.

04.07.2025 до суду через систему Електронний суд від Головного управління ДПС у Харківській області надійшла заява (вх. №15760) про уточнення заяви з кредиторськими вимогами, в якій кредитор зазначає про додаткове нарахування пені на загальну суму 71 479,39 грн. та просить суд визнати кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Харківській області на загальну суму 701 428,07 грн.

Зазначені уточнення прийняті судом до розгляду та продовжений розгляд справи з їх урахуванням.

29.07.2025 до суду від керуючого реструктуризацією надійшло повідомлення про результати розгляду вимог Головного управління ДПС у Харківській області (вх. №17450), в якому керуючий реструктуризацією визнав кредитора в повному обсязі, зокрема 629 948,68 грн. з правом вирішального голосу, 71 479,39 грн. без права вирішального голосу та 4 844,80 грн. судового збору.

До початку розгляду справи в попередньому засіданні від керуючого реструктуризацією надійшов звіт про здйснені заходи в процедурі реструктуризації боргів боржника (вх. № 18109). Зазначений звіт був долучений судом до матеріалів справи.

Також до початку розгляду справи від представника боржника надійшла заява про розгляд справи в попередньому засіданні за відсутності представника боржника.

Як вказано у Рішенні Конституційного суду України від 02.11.2004 №15-рп/2004 верховенство права - це панування права в суспільстві. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи права об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.

В частині 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вказує на те, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Суд зазначає, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішуються судом залежно від конкретних обставин справи.

Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.

Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.

З урахуванням вищенаведеного, приймаючи до уваги, що явка учасників у справі про неплатоспроможність судом не була визнана обов`язковою, суд вважає за можливе розглянути справу в попередньому засіданні за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, надані суду документи, суд встановив, що згідно ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутствапровадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.

Згідно з ч.2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом встановленого строку, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:

розмір, черговість задоволення кожної визнаної вимоги та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, у тому числі вимог кредиторів, які є заінтересованими стосовно боржника;

розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;

дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;

дата підсумкового засідання суду.

Відповідно до ч. 4ст. 122 КУзПБв ухвалі за результатами попереднього засідання (фізичної особи), зокрема, зазначаються:

1) обов`язок керуючого реструктуризацією провести збори кредиторів, які мають відбутися не пізніше 14 днів з дня постановлення такої ухвали;

2) дата засідання господарського суду, яке має відбутися не пізніше 60 днів з дня постановлення такої ухвали, на якому буде розглянуто схвалений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі.

Як встановлено судом, після оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 , в установлений строк до суду з заявою про кредиторські вимоги звернулось Головне управління ДПС у Харківській області.

Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Харківській області (вх. № 11335 від 09.05.2025) з грошовими вимогами до боржника , дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 має заборгованість перед бюджетом в сумі 701 428,07 грн (основний платіж 310 072,89 грн, штрафні санкції 106 326,09 грн, пеня 213 549,70 грн), за наступними грошовими зобов`язаннями.

1. Єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (71040000) у сумі 56 684,56 грн (основний платіж 22 109,42 грн, штрафні санкції - 34575,14 грн ), нарахований згідно:

- Вимоги про сплату боргу (недоїмки) (для фізичної особи) № 0000161315 вiд 29.01.2018 на суму 233227,36 грн, сплачено 211117,94 грн, залишок несплаченої суми 22 109,42 грн;

- Рішення про застосування штрафних санкцій № 0000991315 від 29.01.2018 на суму 34 575,14 грн;

Суд зазначає, що Єдиний внесок консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Відповідно до пунктів 4, 5 та 51 частини першої статті 4 Закону України від 08 липня 2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" із змінами та доповненнями (далі Закон № 2464) платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Такі платники зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої статті 9 Закону № 2464).

Платники єдиного внеску зобов`язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону № 2464).

Частиною 12 статті 9 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Сума єдиного внеску своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою.

Згідно з пунктом 3 розділу VI "Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі Інструкція № 449), передбачено, що Податкові органи надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо:

- дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску податковими органами;

- платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску.

У відповідності до пункту 4 розділу VI Інструкції № 449 вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з ІТС за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Так, з матеріалів справи вбачається, що ГУ ДПС 29.01.2018 сформована вимога про сплату боргу (недоїмки) по єдиному соціальному внеску № 0000161315 на загальну суму 233227,36 грн, що відповідає вимогам статті 25 Закону № 2464-VI, абзацу 2 пункту 3 розділу VI Інструкції № 449.

Пунктом 1 розділу VІI Інструкції № 449 визначено, що за порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких відповідно до Закону № 2464 покладено обов`язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня).

Згідно з пп. 2 п. 2 розділу VІI Інструкції № 449 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції.

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних ІКС.

За донарахування своєчасно не нарахованого боржником єдиного внеску на підставі п.3 ч.11 ст.25 Закону № 2464 ГУ ДПС 29.01.2018 прийнято рішення про застосування штрафних санкцій № 0000991315 суму 34 575,14 грн.

2. Податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування (11010500) у сумі 539411,74 грн (основний платіж 269 670,40 грн, штрафні санкції 67 448,67 грн, пеня 202 276,33 грн), нарахований згідно:

- Податкового повідомлення-рішення № 0000981315 від 29.01.2018 у сумі 269 670,40 грн (нараховано 269 794,71 грн, сплачено 124,31 грн, залишок несплаченої суми 269 670,40 грн);

- Штрафна санкція, нарахована згідно Податкового повідомлення-рішення № 0000981315 від 29.01.2018 у сумі 67 448,67 грн;

- Пеня на суми занижень податкових зобов`язань, нарахована згідно Податкового повідомлення-рішення № 0000981315 від 29.01.2018 у сумі 202 276,33 грн;

- Пеня на суму занижень податкових зобов`язання, визначених контролюючим органом за результатами податкової перевірки - 16,34 грн.

Статтею 177 Податкового кодексу України (далі ПКУ) унормовано оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування Доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Об`єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов`язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

Так, проведеною документальною перевіркою ФО-П Іванова В.І. щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 по 31.12.2016 було встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 269 670,40 грн у зв`язку з цим згідно з підпунктом 54.3.2 пункту 54.3 статті 54, пунктом 58.1 статті 58 ПКУ збільшено суму грошового зобов`язання за основним платежем на суму 269 670,40 грн та за штрафними санкціями - 67 448,67 грн.

3. Військовому збору (11011001) у сумі 32 622,93 грн (основний платіж 17 063,62 грн, штрафні санкції 4 302,28 грн, пеня 11 257,03 грн), нарахований згідно:

- Податкового повідомлення-рішення № 0001001315 від 29.01.2018 у сумі 17 063,62 грн (нараховано 17 209,12 грн, сплачено 145,50 грн, залишок несплаченої суми 17 063,62 грн);

- Нарахована штрафна санкція згідно Податкового повідомлення-рішення № 0000981315 від 29.01.2018 у сумі 4 302,28 грн;

- Нарахована пеня згідно Податкового повідомлення-рішення № 0001001315 від 29.01.2018 у сумі 11 257,03 грн;

Військовий збір це обов`язковий платіж, який був встановлений з 03.08.2014 відповідно до Закону України № 1621-VIIвід 31.07.2014 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших", з метою забезпечення фінансування заходів з підвищення обороноздатності держави.

Розмір та порядок стягнення цього збору прописано у перехідних положеннях Податкового кодексу України (п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

До грудня 2024 року ставка ВЗ становила 1,5% з доходів фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) з джерел їх походження в Україні та доходів фізичних осіб (резидентів) з джерел за межами України.

Об`єктом, оподаткування збором є доходи осіб, визначених пунктом 162.1 статті 162 ПКУ, визначені статтею 163 ПКУ.

Об`єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

4. Податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (14010100) у сумі 362,26 грн (основний платіж), нарахований згідно Податкової декларації з податку на додану вартість № 9291330507 від 04.10.2024 (нараховано- 1 547,00 грн, сплачено 1 184,74 грн, залишок несплаченої суми 362,26 грн)

ФО-П Іванов В.І. зареєстрований платником податку на додану вартість свідоцтво від 22.07.2005 № 81511307.

Податок на додану вартість це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм Розділу V ПКУ.

Платниками ПДВ можуть бути фізичні та юридичні особи платники єдиного податку третьої групи, які обрали ставку єдиного податку у розмірі 3 відсотки доходу, а також сільськогосподарські товаровиробники - платники єдиного податку четвертої групи.

Для цілей оподаткування ПДВ відповідно до п. 180.1 ст. 180 ПКУ платником податку, зокрема, є будь яка особа, яка зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку.

Відповідно до п. 202.1 ст. 202 ПКУ звітним (податковим) періодом є один календарний місяць.

Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1 ст. 203 ПКУ).

Пунктом 203.2 ст. 203 ПКУ визначено, що сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 ст. 203 ПКУ для подання податкової декларації.

5. Єдиному податку з фізичних осіб (18050400) у сумі 867,19 грн (основний платіж), нарахований згідно:

- Податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 1 квартал 2024 року № 9101092809 від 22.04.2024 у сумі 99,39 грн. (нараховано 455,26 грн, сплачено 355,87 грн, залишок несплаченої суми 99,39 грн),

- Податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця з півріччя 2024 року № 9325536190 від 31.10.2024 у сумі 767,80 грн. (нараховано 767,80 грн, сплачено 0,00 грн, залишок несплаченої суми 767,80 грн).

ФО-П Іванов В.І. з 01.04.2020 перебуває на спрощеній системі оподаткування і є платником єдиного податку з фізичних осіб третьої групи (відсоткова ставка 3 відсотки доходу).

Статтями 291-295 ПКУ встановлено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку.

Відповідно до п.п. 295.3 ст.і 295 ПКУ платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий звітний період. Податковим періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотки доходу у разі сплати податку на додану вартість (п. 293.3 ст. 293 ПКУ).

Судом встановлено, що, що грошові зобов`язання, нараховані згідно податкових повідомлень-рішень № 0000981315 від 29.01.2018 (про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування), № 0001001315 від 29.01.2018 (про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем військовий збір), № 0000991315 від 29.01.2018 (про донарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування), а також щодо вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 29.01.2018 № 0000161315 є узгодженими у судовому порядку та поновлені в ІКП ФОП Іванова В.І. на підставі постанови Верховного суду від 10.01.2024 по справі № 820/821/18.

Окрім того, після звернення до суду із заявою з грошовими вимогами до боржника, кредитором донараховано пеню по вищезазначених зобов`язаннях, зокрема:

- 67 185,75 грн. на податок на доходи фізичних осіб, що сплачується особами за результатами річного декларування згідно податкового повідомлення - рішення (форма "Р") № 0000981315 від 29.01.2018;

- 4 258,08 грн. на військовий збір згідно податкового повідомлення - рішення (форма "Р") № 0000981315 від 29.01.2018;

- 10,56 грн. на податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг);

- 25,00 грн. на Єдиний податок з фізичних осіб, де 8,73 грн. пеня на податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця (для третьої групи - квартал, місяць) № 9101092809 від 22.04.2024 та 16,27 грн. пеня на податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця (для третьої групи - квартал, місяць) № 9325536190 від 31.10.2024.

Суд вважає, що докази, надані заявником Головним управлінням ДПС у Харківській області в обґрунтування наявності заборгованості в сукупності свідчать про наявність заборгованості боржника ОСОБА_1 перед Головним управлінням ДПС у Харківській області у загальному розмірі 701 428,07 грн. (в тому числі основний платіж 310 072,89 грн., штрафні санкції 106 326,09 грн., пеня 285 029,09 грн.).

Враховуючи, що заявлені кредитором грошові вимоги підтверджені належними й допустимими доказами, суд дійшов висновку про їх визнання у загальному розмірі 701 428,07 грн.

За подання заяви з кредиторськими вимогами заявникомГоловним управлінням ДПС у Харківській області, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України також був сплачений судовий збір у розмірі 4 844,80 грн., який також визнається судом та підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів.

Інших вимог від кредиторів до суду та керуючого реструктуризацією у встановлений законом строк не надходило.

Враховуючи, що всі вимоги кредиторів перевірені судом, суд вважає за необхідне визнати вимоги кредиторів, що вносяться керуючим реструктуризацією до реєстру вимог кредиторів у відповідності дост. 133 Кодексу України з процедур банкрутстваі зобов`язати керуючого реструктуризацією у відповідності до ст. 123 КУзПБ провести збори кредиторів, на яких визначитись з подальшою процедурою банкрутства.

Керуючись ст. ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Визнати наступний розмір грошових вимог кредиторів:

- Головного управління ДПС у Харківській області у загальному розмірі 706 272,87 грн. (в тому числі основний платіж 310 072,89 грн. 92-га черга), штрафні санкції 106 326,09 грн. (3-тя черга), пеня 285 029,09 грн. (3-тя черга), 4 844,80 грн. судового збору (позачергово).

2. Зобов`язати керуючого реструктуризацією за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

Належним чином складений та підписаний реєстр вимог кредиторів надати суду у десятиденний строк з дня постановлення ухвали суду.

3. Зобов`язати керуючого реструктуризацією в чотирнадцятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства та з урахуванням ст. 123 зазначеного Кодексу організувати та провести збори кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів. Докази надати суду.

4. Призначити проведення зборів кредиторів на 21.08.2025.

5. Призначити засідання господарського суду (підсумкове), на якому буде розглянуто погоджений кредиторами план реструктуризації боргів або прийнято рішення про перехід до процедури погашення боргів чи про закриття провадження у справі на "10" вересня 2025 р. об 10:30 год. (Держпром, 8-й під, к. 104).

Визнати явку кредиторів, керуючого реструктуризацією в судове засідання обов`язковим.

6. Ухвалу направити визнаним кредитору, керуючому реструктуризацією, боржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття (оголошення) та може бути оскаржена стороною у справі про неплатоспроможність лише в частині конкретних вимог кредиторів до Східного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня складання повного тексту ухвали.

Ухвала підписана 11.08.2025.

Суддя Кононова О.В.