Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 147/1309/25
Провадження № 3/147/724/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2025 року с-ще Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
в с т а н о в и в :
13 липня 2025 року о 23.00 год. за с. Капустяни на автодорозі водій автомобіля «Vоlkswаgеn Pаssаt» номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_1 не вибрала безпечної швидкості руху та безпечного бокового інтервалу, здійснила зіткнення з автомобілем «Рено Дастер» номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався на зустріч, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чи порушила вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1 , будучи повідомленою про розгляд справи, в судове засідання не з`явилася.
Від захисника ОСОБА_1 адвоката Волошина І.А. надійшла заява про розгляд справи щодо ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП за його відсутності та відсутності ОСОБА_1 . Також в заяві вказано, що ОСОБА_1 вину визнає, у вчиненому розкаюється і просить застосувати стягнення у виді штрафу.
Клопотань про виклик свідків, долучення чи витребування доказів до суду не надходило.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Статтею 251 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП, підтверджується:
протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №390863 від 14.07.2025, згідно з яким 13 липня 2025 року о 23.00 год. за с. Капустяни на автодорозі водій автомобіля «Vоlkswаgеn Pаssаt» номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_1 не вибрала безпечної швидкості руху та безпечного бокового інтервалу, здійснила зіткнення з автомобілем «Рено Дастер» номерний знак НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , який рухався на зустріч внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушила вимоги п.13.1 Правил дорожнього руху /а.с.2/;
схемою місця ДТП /а.с.3/;
письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 13.07.2025 про те, що 13 липня 2025 року вона поверталася з с. Капустяни від її кумів, коли за селом її засліпила машина і вона відчула удар гілок в машину. Коли вона почала вивертати руль, то відчула, як вона врізалася в машину, яка їхала їй на зустріч /а.с.4/;
письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 13.07.2025 про те, що 13 липня 2025 року близько 23.00 год. він рухався на автомобілі «Rеno Dаstеr» номерний знак НОМЕР_2 зі сторони с. Демківка між даним селом та с. Капустяни на автодорозі Т0222. Він побачив як водій транспортного засобу «Vоlkswаgеn Pаssаt» червоного кольору номерний знак НОМЕР_1 не впоралась з керуванням, здійснила з`їзд на зустрічну смугу руху, де здійснила зіткнення з його транспортним засобом «Rеno Dаstеr» номерний знак НОМЕР_2 внаслідок чого його автомобіль отримав механічні пошкодження /а.с.5/;
копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №390843 від 14.07.2025 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП /а.с.6/;
копією роздруківки з приладу «Драгер», згідно з якою результат тесту ОСОБА_1 1,31%о /а.с.7/.
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов`язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП,є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки відповідно до ст. ст.251,252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченогост. 124 КУпАП, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
При призначенніадміністративного стягнення ОСОБА_1 враховую характерскоєного правопорушення,особу винної,майновий стан,відсутність обставин,які пом`якшуютьі обтяжують відповідальність, та вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.7 ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Згідно з п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,60 грн. Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Керуючись ст. ст. 221, 283, 284 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п`ятдесят гривень) в дохід держави (рахунок UA418999980313080149000002001, отримувач коштів: ГУК у Вінницькій обл./Він. обл./21081300, Код ЄДРПОУ: 37979858, Банк: Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід державиу сумі605,60 грн (шістсот п`ять гривень 60 коп.) (рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Тростянецький районний суд Вінницької області.
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, тобто в сумі 1700 грн (одна тисяча сімсот гривень).
У випадку добровільної сплати штрафу в строк визначений ч.1 ст. 307 КУпАП платіжний документ надати Тростянецькому районному суду Вінницької області (вул. Соборна, 21, с-ще Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область).
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя А.М. Мудрак