Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 446/1123/25
Провадження № 3/446/547/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.08.2025 м.Кам`янка-Бузька
Суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У. І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресом: АДРЕСА_1 , громадянина України,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.05.2025 серії ЕПР1 №325662, 10.05.2025 о 02:00 год. в с. Неслухів, вулиця Мирна, громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем Фольксваген, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився в медичному закладі КНП «Кам`янка-Бузька ЦРЛ» в м. Кам`янка-Бузька, вул. Героїв Небесної Сотні, 29а, що підтверджується висновком лікаря №18 від 10.05.2025 о 03:35 год. Результат позитивний 0,332 проміле. Водій від керування транспортним засобом відсторонений,чим порушивп.2.9.аПДР керування транспортнимзасобом встані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП.
В судовезасідання ОСОБА_1 неприбув,хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідност.268 КУпАПсправа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
З огляду на те, що при повідомленні про місце і час розгляду справи, судом були вжиті всі необхідні та можливі заходи щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , зважаючи на вимогист.268 КУпАП, яка не передбачає обов`язкової участі особи при розгляді справи заст. 130 ч. 1 КУпАП, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, особі, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 забезпечено право на захист шляхом участі адвоката у розгляді даної справи з метою захисту його інтересів під час судового розгляду справи.
Захисник ОСОБА_1 адвокат Малиняк В.А. в судове засідання не з`явився, 24.06.2025 подав до суду клопотання про закриття провадження по справі у зв`язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, в якому покликається на те, що факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом не підтверджено жодним доказом у справі.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв`язку, всебічно, повно і об`єктивно, суд дійшов такого висновку
Відповідно до вимог ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться в межах, встановлених протоколом про адміністративне правопорушення.
Згідно із ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст.251,252КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Пунктом 11 ч. 1ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію»визначено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Порядок дорожнього руху на території України відповідно доЗакону України «Про дорожній рух», встановлюютьПравила дорожнього руху, затвердженіпостановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року за № 1306 «Про правила дорожнього руху».
Так, відповідно допункту 2.9.а Правил дорожнього рухуУкраїни, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за правопорушення, передбачене ч.1ст. 130 КУпАП,настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з п. 27Постанови Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», відповідальність заст. 130 КУпАПнесуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу. Правопорушення вважається закінченим з того моменту, як він почав рухатись.
ОСОБА_1 , будучи водієм, у вказаній дорожній обстановці, вимог наведених вище Правил дорожньогоруху України не дотримався. Його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у розумінні наведених вище приписів ст. ст.245,251-252 КУпАП, доведена належними та допустимими доказами, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №325662 від 10.05.2025, згідно якого 10.05.2025 о 02:00 год. в с. Неслухів, вулиця Мирна, громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем Фольксваген, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився в медичному закладі КНП «Кам`янка-Бузька ЦРЛ» в м. Кам`янка-Бузька, вул. Героїв Небесної Сотні, 29а, що підтверджується висновком лікаря №18 від 10.05.2025 о 03:35 год. Результат позитивний 0,332 проміле. Водій від керування транспортним засобом відсторонений, чим порушив п. 2.9.а ПДР керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- роздрукованим результатом проведеного тесту газоаналізатора Drager Alcotest 6820, прилад ARLJ-0188, відповідно до якого результат тесту ОСОБА_1 становить 0,44 ‰, проба позитивна, тест номер № 2660 від 10.05.2025;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого результати огляду на стан сп`яніння: 0,44 ‰ проба позитивна. Від підпису ОСОБА_1 відмовився.
-роздрукованим результатом проведеного тесту алкотестера Алкофор 505, прилад 16217, відповідно до якого результат тесту ОСОБА_1 становить 0,332 ‰, проба позитивна, тест номер № 00142 від 10.05.2025;
- висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №18 від 10.05.2025, відповідно до якого проведено медичний огляд ОСОБА_2 черговим лікарем ОСОБА_3 в КНП «Кам`янка-Бузька ЦРЛ», та встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп`яніння. Етанол на апараті «Алкофор-505» становить 0,332 ‰. ОСОБА_1 ознайомлений з результатами огляду, про що свідчить його підпис у даному висновку;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП «Кам`янка-Бузька ЦРЛ» від 10.05.2025 о 03 год. 30 хв. щодо ОСОБА_1 , огляд проводився за допомогою приладу «Алкофор 505», результати огляду 0,332 ‰;
- рапортом інспектора СРПП відділення поліції №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції А. Стельмашека від 10.05.2025, в якому зазначено усі обставини вчиненого адміністративного правопорушення;
- відеозаписом, що доданий до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №325662 від 10.05.2025, на якому зафіксовано події за участю ОСОБА_1 з моменту початку спілкування із працівниками поліції та до завершення складання протоколу.
Зазначені докази, які були досліджені судом, є належними та допустимими, взаємоузгодженими між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні, та у своїй сукупності доводять наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП.
Суд не бере до уваги доводи захисника Малиняк В.А. щодо відсутності доказів, які б підтверджували факт керування ОСОБА_1 транспортним, оскільки як видно з доданого до матеріалів справи відеозапису, ні під час проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу, так і в медичному закладі, ОСОБА_1 жодним чином не заперечував факту керування транспортним засобом, а тому, на думку суду, такі доводи є безпідставними та спрямовані на уникнення ОСОБА_1 відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП, суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Всебічно,повно іоб`єктивнодослідивши всіобставини справиу їхсукупності,суд дійшоввисновку,що ОСОБА_1 порушив п.2.9.аПравил дорожньогоруху,які затвердженіПостановою КабінетуМіністрів України№1306від 10.10.2001р.та вйого діяхє склададміністративного правопорушенняпередбаченого ч.1ст.130КУпАП -керування транспортнимизасобами особами,які перебуваютьу станіалкогольного сп`яніння.
При накладенні адміністративного стягнення, судом береться до уваги характер та обставини вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а тому, ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у межах санкції ч.1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн., з позбавленням права керувати транспортним засобом терміном на 1 рік.
Оскільки на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, то відповідно дост. 40-1 КУпАП з нього на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 130, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначити йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн. з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 адміністративний штраф в розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) (стягувач Держава) на розрахунковий рахунок UA268999980313040149000013001, отримувач ГУК Львів/Львівська область, Код отримувача:ЄДРПОУ 38008294, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету:21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок) на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Штраф має бути сплачений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнути з ОСОБА_1 штраф у подвійному розмірі сумі 34000,00 (тридцять чотири тисячі гривень нуль копійок), відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя У.І. Костюк