Постанова № 129269955, 04.08.2025, Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
04.08.2025
Номер справи
484/3715/25
Номер документу
129269955
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 484/3715/25

Провадження № 3/484/1806/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2025 року м. Первомайськ

Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Маржина Т.В., розглянувши справу, яка надійшла до суду 08.07.2025 року з ГУ ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 10.04.1996 року Первомайським РВ УМВС України в Миколаївській області, РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,-

ВСТАНОВИВ:

08.07.2025 року до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 418 від 02.07.2025 року при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки КНП «ПЕРВОМАЙСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ» Первомайської міської ради (код ЄДРПОУ 01998319, податкова адреса: вул. Академіка Миколи Амосова, буд. 28, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55214) встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 голова комісії з припинення - директор КНП «ПЕРВОМАЙСЬКА ЦРЛ» вчинив правопорушення, а саме порушено: пункт 185.1 статті 185, пункт 187.1 статті 187, пункт 200.1, пункт 200.2 статті 200 ПК України у результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3 473 грн.

Дата, час і місце вчинення порушення: період з 01.01.2019 року по 31.05.2023 року за адресою: вул. Академіка Миколи Амосова, буд. 28, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55214; триваюче правопорушення виявлено 02.07.2025 року (акт від 02.07.2025 № 10616/14-29-07-06/01998319).

Відповідальність за вчинене передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Згіднодо ст.245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно дост.278КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Згідно вимогст. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Так, відповідно до акту про результати перевірки від 02.07.2025 року № 10616/14-29-07-06/01998319 перевіркою повноти визначення податкових зобов`язань за період з 01.01.2019 року по 30.04.2025 року встановлено їх заниження у загальній сумі 3 473 грн., а саме: - 2019 рік 1 551 грн., в тому числі: Січень 2019 року - 211 грн.; Лютий 2019 року - 31 грн.; Березень 2019 року - 333 грн.; Травень 2019 року - 264 грн.; Червень 2019 року - 126 грн.; Липень 2019 року - 322 грн.; Вересень 2019 року - 264 грн.; - 2020 рік - 557 грн., в тому числі: Січень 2020 року - 327 грн.; Лютий 2020 року - 18 грн.; Березень 2020 року 75 грн.; Червень 2020 року - 78 грн.; Жовтень 2020 року - 96 грн.; Вересень 2020 року «-» 37 грн.; -2021 рік 621 грн., в тому числі: Січень 2021 року - 454 грн.; Жовтень 2021 року - 87 грн.; Листопад 2021 року - 80 грн.; - 2022 рік - 744 грн., в тому числі: Січень 2022 року - 22 грн.; Березень 2022 року 628 грн.; Травень 2022 року - 94 грн.

У Постанові КАС ВС від 23.11.2018 року у справі № 489/4756/16-а суд роз`яснив, що триваюче правопорушення це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надані у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.

Однак з Акту про результати перевірки від 02.07.2025 року вбачається, що у квітні, серпні, жовтні, листопаді та в грудні 2019 року; у квітні, травні, липні, серпні, листопаді та у грудні 2020 року; у лютому, березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні та у грудні 2021 року; а також у лютому, квітні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні, листопаді та у грудні 2022 року порушення зазначених норм було відсутнє.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено період вчинення такого правопорушення - з 01.01.2019 року по 31.05.2023 року, однак в Акті про результати перевірки від 02.07.2025 року зазначено, що порушення виявлені по 2022 рік.

За таких обставин порушення, зазначене у наданому протоколі, не є триваючим, оскільки не є безперервним за конкретно визначений період.

Відповідно до ч.2ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

На момент розгляду справи скінчився строк накладення адміністративного стягнення, визначений ч.2 ст. 38 КУпАП.

Оскільки порушення, зазначене у протоколі про адміністративне правопорушення, не є триваючим, а тому на момент надходження справи до суду вже сплинув строк накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.2 ст. 38 КУпАП.

Відповідно до п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені ст. 38 КУпАП.

З огляду на зазначене, провадження в наданій справі слід закрити на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 1, 9, 38, 221, 245, 246, п.7 ч.1 ст. 247, 248, 249, 251, 252, 268, 279, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

СУДДЯ: