Ухвала суду № 129262681, 31.07.2025, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
31.07.2025
Номер справи
463/6900/25
Номер документу
129262681
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №463/6900/25

Провадження №1-кс/463/6802/25

УХВАЛА

про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту

31 липня 2025 року місто Львів

Слідча суддя Личаківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника адвоката ОСОБА_5 розглянувши клопотання слідчої слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Галицької окружноїпрокуратури м.Львова ОСОБА_3 ,у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №42024142270000028,про обраннязапобіжного заходуу виглядіцілодобового домашньогоарешту щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,

встановила:

Слідча слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 за погодженням з прокурором звернулася до слідчого судді з клопотанням про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 , запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

В обґрунтування клопотання покликається на те, що у провадженні слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024142270000028 від 25.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2023 року, (більш точний час органом досудового розслідування не встановлено), ОСОБА_4 (далі - ОСОБА_4 ), перебуваючи у відповідності до рішення №3446 ХL позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області від 23.12.2022, на посаді заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, яка відповідно до абзацу сьомого статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відноситься до 5 категорії посад посадових осіб органів місцевого самоврядування, будучи службовою особою, не зважаючи на обов`язок забезпечення максимальної економії, ефективності та пропорційності використання бюджетних коштів, законного та належного виконання програми заходів щодо підготовки місцевого населення до національного спротиву та територіальної оборони на території Солонківської сільської ради на 2023 рік, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Піранья Тех» (код ЄДРПОУ: 43260234), (далі - ТзОВ «Піранья Тех»), зловживаючи владою, всупереч інтересам служби, усвідомлюючи, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України: товарів оборонного призначення, визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України «Про оборонні закупівлі», що класифікуються у відповідних товарних позиціях згідно з УКТ ЗЕД; товарів, кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб`єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, в порушення вимог пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, посадової інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради, забезпечив проведення публічної закупівлі товарів оборонного призначення, а саме: ДК 021:2015:35730000-0: Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту (Антидронна рушниця направленої дії «PIRANHA-SHIELD 5», або аналог; Комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог у кількості 4 одиниць на загальну суму 2000000 грн. в тому числі ПДВ в розмірі 333333,33 грн., ідентифікатор закупівлі UA-2023-09-22-013301-a, за результатами якої 23.10.2023 укладено договір щодо закупівлі вищевказаних товарів за завищеною вартістю, внаслідок безпідставного включення ПДВ в загальній сумі 333333, 33 грн., що призвело до заподіяння істотної шкоди громадським інтересам в особі Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області за наступних обставин.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що згідно з рішенням №3446 ХL позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області від 23.12.2022, ОСОБА_4 призначено на посаду заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області.

Згідно посадової інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин затвердженої головою Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин працює в Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області (далі сільська рада) на постійній основі.

Заступник не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

Заступник сільської ради в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Кодексами України, актами органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, документами районної ради та районної державної адміністрації, які прийняті у межах їх повноважень, розпорядженнями сільського голови, рішеннями сільської ради та її виконавчого комітету, регламентом сільської ради, посадовою інструкцією, інструкцією з діловодства та іншими законодавчими актами.

Згідно Розділу 2 посадової інструкції, заступник координує та контролює роботу відділу економічного розвиту, торгівлі, інвестицій та міжнародної співпраці Солонківського сільського виконавчого комітету (далі виконавчий комітет), щодо:

-підготовки проєктів програм об`єднаної територіальної громади (далі ОТГ), цільових програм з інших питань.

-розроблення і виконання програм та угод стосовно економічного та соціального розвитку ОТГ;

-від імені виконавчого комітету сільської ради у встановлено законом порядку веде перемовини та листування з юридичними та фізичними особами з питань, віднесених до його компетенції;

-представляє сільську раду з відповідними повноваженнями на переговорах з представниками іноземних державних органів, юридичних осіб та громадян інших держав;

-здійснює за дорученням сільського голови керівництво відповідними консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, службами, комісіями, що утворюються сільським головою;

-організовує співпрацю з українськими та іноземними органами місцевої влади та господарськими організаціями з метою залучення позабюджетних коштів, призначених для реалізації муніципальних програм;

-за рішенням сільського голови здійснює інші функції та повноваження.

Розділом 4 Посадової інструкції посадової інструкції передбачено, що заступник повинен знати:

-загальнотеоретичні основи управлінської діяльності та правничих дисциплін в обсязі, необхідному для здійснення професійного керування у сфері місцевого самоврядування, зміцнення законності та правопорядку, бездоганного виконання своїх службових обов?язків;

-закони та нормативні акти України, які стосуються розвитку місцевого господарства та роботи місцевих органів влади;

-зміст основних економічних процесів на рівні територіальних громад (регіону) в умовах реформування економіки та становлення ринкових відносин.

-загальні теоретичні та правові засади здійснення управління громадою.

-функції регіону в галузі управління фінансами та бюджетом.

-організацію, форми і методи роботи органів територіального самоврядування.

Згідно ч. 5 посадової інструкції, заступник повинен вміти:

-грамотно та доцільно виконувати основні професійні завдання та функціональні обов`язки, застосовувати закони та нормативні акти, юридично грамотно кваліфікувати факти й обставини, приймати правові рішення та вчиняти інші юридичні дії у повні відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

-не допускати порушення прав та законних інтересів членів об`єднаної територіальної громади та юридичних осіб на території громади;

-організовувати ефективну роботу ради та апарату виконкому сільської ради;

-досягати дієвості та результативності виконання управлінських рішень.

Згідно з ч. 6 посадової інструкції, заступник несе персональну відповідальність за неналежне виконання службових обов`язків, перевищення своїх повноважень, порушення спеціальних обмежень щодо посадових осіб місцевого самоврядування, згідно статей 12,13,23 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Кодексу Законів про працю та Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, був особою, що здійснює функції представника влади та місцевого самоврядування, а отже був службовою особою в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 КК України.

Так, згідно абзацу 2 частини 2 статті 12 Закону України «Про національну безпеку України» встановлено, що інші державні органи та органи місцевого самоврядування здійснюють свої функції із забезпечення національної безпеки у взаємодії з органами, які входять до складу сектору безпеки і оборони.

Відповідно дочастини 2статті 14Закону України«Про основинаціонального спротиву»(надалі-Закон Українивід 16.07.2021№ 1702-ІХ)сільські ради берутьучасть упідготовці тавиконанні завданьнаціонального спротивув мирнийчас тав особливийперіод; забезпечують у межах відповідних видатків місцевих бюджетів належне фінансування заходів національного спротиву місцевого значення та підготовки громадян України до національного спротиву;сприяють створеннюдобровольчих формуваньтериторіальних громад; забезпечуютьжиттєдіяльність населенняі функціонуванняоб`єктів інфраструктуриу межахвідповідної адміністративно-територіальноїодиниці; сприяють популяризації участі в заходах національного спротиву.

Рішенням сесії Солонківської сільської ради від 10 лютого 2023 року № 3556 затверджено програму заходів щодо підготовки місцевого населення до національного спротиву та територіальної оборони на території Солонківської сільської ради на 2023 рік, (далі Програма).

Метою Програми є забезпечення державного суверенітету та незалежності України, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, зокрема забезпечення готовності до проведення заходів національного супротиву.

Програма розроблена для об`єднання зусиль органів місцевого самоврядування, органів військового управління та громадськості з метою забезпечення заходів щодо підготовки до територіальної оборони у Солонківській сільській раді, проведення навчань для забезпечення готовності мешканців громади до національного спротиву, вирішення комплексу завдань щодо підготовки до збройного захисту у разі збройної агресії або відкритого збройного конфлікту, укриття населення при надзвичайних ситуаціях.

Головними пріоритетами та принципами реалізації цієї Програми є:

- активне залучення спеціалістів різних профілів до національного спротиву та територіальної оборони на території Солонківської сільської ради;

- створення умов для сприяння у виконанні завдань, поставлених законодавчими актами у питаннях підготовки молоді до служби в Збройних силах України;

- забезпечення матеріально-технічними засобами добровільного формування територіальної оборони Солонківської сільської ради;

- сприяння набуттю громадянами України готовності та здатності виконання конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України;

- підтримка військових частин Нацгвардії та Збройних Сил України, підрозділів Поліції та ДСНС у здійсненні заходів захисту територіальної цілісності держави та ліквідації наслідків збройної агресії проти України ;

- здійснення комплексу заходів з цивільного захисту.

Закуплені товари за кошти Програми використовуються для організації заходів з територіальної оборони та підтримки національного спротиву, мобілізаційної роботи та передаються на потреби особам, призваним до лав ЗСУ від 24.02.2022 по цей час і правоохоронним органами для забезпечення захисту населення громади і територіальної цілісності держави.

Окрім того, додатком 1 до рішення Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області LII позачергової сесії ІХ демократичного скликання №3960 «Про внесення змін до бюджету за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету загального фонду за січень-липень 2023 року» від 24.08.2023, визначено придбання антидронного обладнання загальним обсягом фінансування 2000000 грн.

У відповідності до пункту 17 статті 91 Бюджетного кодексу України з місцевих бюджетів можуть здійснюватися видатки на заходи та роботи з територіальної оборони та мобілізаційної підготовки місцевого значення.

Згідно пункту 9 статті 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження, зокрема підготовка і подання відповідним районним/обласним радам пропозицій до цільових місцевих програм підготовки територіальної оборони та підготовки населення України до участі в русі національного спротиву та участь в організації їх виконання.

Згідно з пунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, встановлено, що об`єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України.

Нормами статті 188 Податкового кодексу України визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно допідпунктів 213.1.9і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу), збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість.

Законом України «Про внесення змін до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони» від 28.07.2023 № 3287-IX (набув чинності з 24.08.2023) внесені зміни до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, щодо особливостей ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони.

Відповідно до пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з урахуванням внесених змін Законами України від 10.04.2023 № 3019-ІХ та від 28.07.2023 № 3287-ІХ, тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України: товарів оборонного призначення, визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України «Про оборонні закупівлі», що класифікуються у відповідних товарних позиціях згідно з УКТ ЗЕД; товарів, кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб`єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель.

На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні із 05.30 год. 24.02.2022 введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався Законами та триває до теперішнього часу.

Так, з метою забезпечення здійснення процедур закупівель Солонківською сільською радою відповідно до статті 11, розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.06.2021 №40 «Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу», керуючись ст. ст. 25, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням ХХVІІ позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради №2663 від 23.12.2021 року призначено на посаду уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, закупівель без використання електронної системи закупівель, інспектора юридичного відділу Солонківської сільської ради ОСОБА_7 (далі ОСОБА_7 ) та затверджено положення про уповноважену особу (надалі Положення).

Так, на підставі листа - звернення військової частини НОМЕР_1 №3886 від 15.09.2023, щодо покращення матеріально-технічної бази та посилення можливостей обороноздатності військової частини, а також рішення сесії Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, яким передбачено, що відповідно до вищевказаного листа необхідно провести відповідні процедури публічних закупівель про придбання необхідних товарів, укласти договір та в подальшому безоплатно передати Антидронну рушницю направленої дії «PIRANHA-SHIELD 5», або аналог; Комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог) у кількості 4 одиниць, у власність військової частини НОМЕР_1 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 23.10.2023, у заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , який будучи обізнаним із вимогами законодавства про те, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, товари оборонного призначення та для потреб ЗСУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість, виник злочинний умисел спрямований на зловживання владою в інтересах ТзОВ «Піранья Тех», шляхом забезпечення проведення закупівлі ДК 021:2015:35730000-0: Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту (Антидронна рушниця направленої дії «PIRANHA-SHIELD 5», або аналог; Комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог) у кількості 4 одиниць на загальну суму 2 000 000 грн. в тому числі ПДВ в розмірі 333 333,33 грн., ідентифікатор закупівлі UA-2023-09-22-013301-a, за завищено вартістю, з безпідставним включенням податку на додану вартість.

Разом з тим, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , з метою реалізації своїх протиправних дій залучив до організації процедури закупівлі товарів оборонного призначення за завищеною вартістю, з безпідставним включення ПДВ уповноважену особу Солонківської сільської ради відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель, з яким перебував в робочих відносинах, а саме інспектора юридичного відділу Солонківської сільської ради ОСОБА_7 , який не був обізнаний в його протиправних діях.

Зокрема, ОСОБА_4 зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ТзОВ «Піранья Тех» та всупереч пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, переслідуючи корисливий мотив сформував заявку на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг, а саме: антидронової рушниці направленої дії; чотирьох канальний стаціонарний антидрон комплекс направленої дії: антидронна рушниця направленої дії; чотирьох канальний стаціонарний комплекс направленої дії, з визначеною ним очікуваною вартістю предмету закупівлі, що становило 2000 000 грн. з ПДВ, яку передав уповноваженій особі ОСОБА_7 , який не усвідомлюючи протиправних дій ОСОБА_4 , на підставі сформованої ОСОБА_4 заявки, оголосив відкриті торги з особливостями на закупівлю товару Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту (Антидронна рушниця направленої дії «PIRANHA-SHIELD 5», або аналог; Комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог), у кількості 4 одиниць, очікуваною вартістю предмета закупівлі 2000 000 грн. з ПДВ, за результатами яких на електронному майданчику торгів «Прозорро» опублікував протокол розкриття тендерних пропозицій закупівлі UA-2023-09-22-013301-a від 09.10.2023 в якому визначив переможця закупівлі ТзОВ «Піранья Тех» з ціновою пропозицією 2000000 грн. з ПДВ., в якому було визначено, що ТзОВ «Піранья Тех» відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в тендерній документації, відсутні підстави для відмови, установлені ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та опублікував відповідне повідомлення в системі «Прозорро».

За результатами проведення ОСОБА_7 процедури закупівлі UA-2023-09-22-013301-a, 23.10.2023 між Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області в особі сільського голови ОСОБА_8 (замовник) та ТзОВ «Піранья Тех» в особі директора ОСОБА_9 (постачальник) укладено договір №942, загальною вартістю 2000 000 грн. в тому числі ПДВ 333333, 33 грн.

Надалі на виконання умов договору №942 від 23.10.2023 ТзОВ «Піранья Тех» 23.10.2023 поставило у Солонківську сільську раду Львівського району Львівської області антидронну рушницю направленої дії «PIRANHA-SHIELD 5» в кількості 2 одиниці та комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т в кількості 2 одиниці, які ОСОБА_4 відповідно до видаткової накладної №42 від 23.10.2023 отримав та 01.11.2023 Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області здійснено перерахунок грошових коштів ТзОВ «Піранья Тех» в загальній сумі 2000 000 грн., з яких безпідставно включене ПДВ в сумі 333333 грн. 33 коп., що призвело до завищення видатків та заподіяння шкоди громадським інтересам в особі Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, яка у 100 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що відповідно до п.3 примітки ст. 364 КК України є істотною шкодою та мало місце за вищевказаних обставин.

В подальшому 14.11.2023 відповідно до акту прийому-передачі вищевказаний товар Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області безоплатно передано військовій частині НОМЕР_1 .

25.07.2025, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.

В клопотанні слідча слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 просить застосувати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту мотивуючи клопотання тим, що ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту зможе забезпечити йому належну процесуальну поведінку, запобігти спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Вважає, що застосування інших, більш м`яких запобіжних заходів, є недостатнім для запобігання ризикам, визначеним у ст. 177 КПК України.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання та навів обставини, передбачені ч. 1 ст. 194 КПК України, необхідні для обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Адвокат ОСОБА_5 проти обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту заперечив, просив застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Підозрюваний ОСОБА_4 . проти обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту заперечив, просив застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Заслухавши думку учасників процесу, перевіривши матеріали клопотання та кримінального провадження, слідча суддя дійшла висновку, що клопотання підлягає до задоволення частково з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст.181КПК України запобіжний захід у вигляді домашнього арешту може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Відповідно до ч. 1 ст.177КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024142270000028 від 25.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. /а.с. 15/.

31.07.2025 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України /а.с. 89-100/.

Прирозгляді даногоклопотання прообрання запобіжногозаходу увигляді домашньогоарешту слідчасуддя дійшлависновку,що слідчийта прокурордовели обґрунтованістьпідозри,висунутої ОСОБА_4 ,сукупність наявнихна данийчас доказівприпущення провчинення підозрюванимкримінального правопорушення/,про щосвідчать,зокрема:висновком експерта за результатами проведення судової економічної експертизи; довідкою спеціаліста Західного офісу Держаудитслужби; заявками на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг за підписом останнього; видатковими накладними, щодо отримання товарів оборонного значення; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності та взаємозв`язку.

Слідча суддя погоджується з доводами слідства про те, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, зокрема, без застосування запобіжного заходу підозрюваний може ухилятися від явки до органу досудового розслідування та суду, переховуватися від органу досудового розслідування, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Відтак слідча суддя доходить висновку, що інші, більш м`які запобіжні заходи не можуть забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ОСОБА_4 та виконання ним обов`язків, передбачених ст. 177 КПК України.

Крім цього, слідча суддя звертає увагу, що обрання щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту не створить надмірного тягару для останнього та такий кореспондується із загальними процесуальними обов`язками підозрюваного, визначені нормам КПК України.

Відповідно до ч. 5 ст.194КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, передбачених даною нормою, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Відтак, враховуючи тяжкість вчиненого злочину та покарання, що загрожує у разі визнання підозрюваного ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінального правопорушення, даних про його особу, зважаючи на необхідність виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов`язків, запобіганню спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчиненню інших кримінальних правопорушень, а також зважаючи на доведеність прокурором наявності всіх обставин, передбачених ч. 1 ст. 194 КПК України, вважаю за необхідне застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у визначений час доби, а клопотання задовольнити частково.

Окрім цього, вважаю за необхідне також встановити підозрюваному обмеження, вказані в клопотанні старшим слідчим, оскільки такі сприятимуть контролю за його поведінкою під час дії запобіжного заходу.

Керуючись ст. 176, 177, 178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідча суддя,

постановила:

Клопотання слідчої слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Галицької окружноїпрокуратури м.Львова ОСОБА_3 про обрання ОСОБА_4 ,08.12.1986запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту у кримінальному провадженні за №42024142270000028 від 25.07.2024, задовольнити частково.

Підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічнийчас добив періодз 22:00год.до 06:00год. за адресою: АДРЕСА_1 , строком на два місяці, починаючи з 31 липня 2025 року по 25 вересня 2025 року включно (в межах строків досудового розслідування),

Покласти на ОСОБА_4 такі обов`язки:

- не залишати територію Львівської області без дозволу слідчого, прокурора чи суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження;

- за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора чи суду, у провадженні яких перебуватиме дане кримінальне провадження;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд і в`їзд в Україну;

Виконання даної ухвали доручити слідчій слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 .

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали оголошено о 09 год. 30 хв. 01 серпня 2025 року.

Слідча суддя ОСОБА_1