Рішення № 129251533, 31.07.2025, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2025
Номер справи
400/10230/24
Номер документу
129251533
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 липня 2025 р. № 400/10230/24 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Величка А.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до відповідачаКам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області, вул. Заводська, 1, с-ще Кам`яний Міст, Миколаївська обл., Первомайський р-н, 55232, Головного управління Держгеокадастру у Миколаївської області, просп. Миру, 34, м. Миколаїв, 54004 проскасування рішення від 07.08.2024 та зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (далі - відповідач 1) та Головного управління Держгеокадастру у Миколаївської області (далі - відповідач 2), в якій просить суд:

- скасувати рішення Кам`яномостівської сільської ради Первомайеького району Миколаївської області від 07.08.2024 року про відмову у наданні дозволу на відновлення меж земельної ділянки ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Кам`яномостівську сільську раду Первомайського району Миколаївської області розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення Проекту землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки з подальшою передачею оренду з правом викупу для обслуговування нежитлової будівлі споруди за адресою АДРЕСА_2 .

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішенням Кам`яномостівської сільської ради Первомайеького району Миколаївської області від 07.08.2024 року повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки, на якій знаходиться нежитлова споруда позивача та відведення її в оренду з правом викупу на виконання рішення суду у справі №400/15121/23. Вказаним рішенням позивачу відмовлено у наданні дозволу на відновлення меж земельної ділянки у зв`язку з відсутністю земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 в електронному реєстрі Державного земельного кадастру. Вказав, що 25.08.2011 року позивач придбав у Територіальній громаді сіл, селищ Первомайського району в особі Первомайської районної ради Миколаївської області нежитлову будівлю, колишне сховище заправки, загальною площею 419,9 кв. м (зазначену на плані літ. «Г»), що знаходиться по АДРЕСА_2 , підстава Договір купівлі-продажу нежитлової будівлі шляхом викупу від 25.08.2011 року. Згідно укладеного Договору «відповідно до довідки відділу Держкомзему у Первомайському районі Миколаївської області від 16.08.2022 року №1217 відчужена нежитлова будівля, колишнє сховище заправки, розташована на земельній ділянці із загальної площі 56,0 га (площа забудови 419,9 кв.м.), кадастровий номер 4825482600:03:000:0638, яка перебуває в державній власності.». Зазначив, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номеру. Тому оскаржуване рішення є протиправним і підлягає скасуванню, що і стало підставою для звернення до суду.

Ухвалою суду від 04.11.2024 року, судом на підставі положень ч.1 ст.169 КАС України позовну заяву залишено без руху, та позивачу наданий десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суд доказів сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн та належним чином оформленої позовної заяви (та її копії для учасників справи) з уточненням змісту позовних вимог, із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

11.11.2024 року через канцелярію суду від позивача до суду надійшла заява щодо усунення недоліків позовної заяви разом із доказами сплати судового збору у розмірі 1211,20 грн та уточненою позовною заявою із зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Ухвалою від 14.11.2024 року, судом продовжено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 28.11.2024 року.

22.11.2024 року через канцелярію суду від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом із належним чином оформленою позовною заявою (та її копії для учасників справи) з уточненням змісту позовних вимог, в якій просив суд:

- зобов`язати ГУ Держгеокадастру в Миколаївській області відновити силами Головного Управління Держгеокадастру у Миколаївській області втрачені ними документи щодо земельної ділянки з колишніх земель Міністерства Оборони України орієнтовною площею 76 га в повному обсязі;

- скасувати рішення Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області від 07.08.2024 року про відмову у наданні дозволу на відновлення меж земельної ділянки ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Кам`яномостівську сільську раду Первомайського району Миколаївської області розглянути клопотання (яке буде надано пізніше) ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення Проекту землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки орієнтовним розміром 76 га з подальшою передачею в оренду з правом викупу для обслуговування нежитлової будівлі споруди за адресою АДРЕСА_2 з урахуванням вимог і обов`язків ст. 120 Земельного кодексу України та інших норм права.

Ухвалою від 02.12.2024 року Миколаївський окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі №400/10230/24 та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст. 262 КАС України.

16.12.2024 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від Кам`яномостівської сільської ради надійшов відзив на позовну заяву, в якому вона просила відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що вищезазначена ділянка в Національній кадастровій системі відсутня, як і будь-яка інформація щодо існування земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 та площею 62 га. Нежитлова будівля, яка на даний час належить гр. Абубакірову належала до комплексу будівель військового містечка №673/3 « 6Т», що було передано у власність Первомайської районної ради з подальшим розподілом та продажем окремих частин. Відповідно до норми Земельного кодексу України, рекомендації постійної комісії з питань АПК, земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, природних ресурсів та екології, а також недопущення бездіяльності сільської ради у ефективному використанні земель, враховуючи інтерес сільської ради в додаткових фінансових надходженнях, залучення потенційних інвесторів, створення нових робочих місць та розвитку громади в цілому, так як земельна ділянка має вигідне транспортне сполучення, а саме: через ділянку проходить під`їзна залізнична колія, поруч проходить траса Р75, через 7,5 км електрична підстанція з напругою 35кВт Рішенням сесії Кам`яномостівської сільської ради №4 від 13.07.2021 року « Про визначення земельних ділянок під інвестиційні проекти» «п.2 Земельні ділянки загальною орієнтовною площею 62,0 га забудованих земель запасу землі промисловості транспорту зв`язку оборони іншого призначення включити в перелік земельних ділянок для розміщення об`єктів під інвестиційні проекти» земельну ділянку орієнтовною площею 62,0 га забудованих земель включено в перелік земельних ділянок для розміщення об`єктів під інвестиційні проекти тому як земельна ділянка з такою площею не була сформована та ніколи не відводилась. При проектуванні земельних ділянок під інвестиційні проекти та для забезпечення законності використання земельної ділянки громадянином ОСОБА_1 , враховуючи конфігурацію та технічні характеристики об`єкта нерухомого майна, що розташований на земельній ділянці, та збільшенням надходжень коштів до місцевого бюджету сільської ради, ОСОБА_1 було запропоновано земельну ділянку пропорційно від загальної площі в розмірі 1,4000 га під обслуговування нежитлової будівлі сховище заправки із забезпеченням під`їзду, що підтверджується листом №210 від 21.02.2022 року.

30.12.2024 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від Головного управління Держгеокадастру у Миколаївської області надійшов відзив на позовну заяву, в якому воно просило відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Заперечуючи проти позову, відповідач послався на те, що земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 не була зареєстрована в державному реєстрі земель (жодна документація із землеустрою не розроблялась, формування земельної ділянки не відбулось - відповідно поземельна книга не відкривалась), на неї не отримувались правовстановлюючі документи. Документи, про які веде мову позивач, не могли бути втрачені - то і законодавчо передбаченого обов`язку Головного управління з відновлення спірних документів (документа) не вбачається. Крім того, наслідком вказаного є ще й те, що відомості про спірну земельну ділянку об`єктивно не можуть бути наявні у Державному земельному кадастрі.

03.04.2025 року до канцелярії Миколаївського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла відповідь на відзиви, в якій позивач вказав, що сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Отже, голова Деркомзему поставив свій підпис під довідкою і засвідчив наявність кадастрового номера.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

25.08.2011 року ОСОБА_1 придбав у Територіальній громаді сіл, селищ Первомайського району в особі Первомайської районної ради Миколаївської області нежитлову будівлю, колишнє сховище заправки, загальною площею 419,9 кв.м (зазначену на плані літ. «Г»), що знаходиться по АДРЕСА_2 , підстава Договір купівлі-продажу нежитлової будівлі шляхом викупу від 25.08.2011 року.

Згідно укладеного Договору «відповідно до довідки відділу Держкомзему у Первомайському районі Миколаївської області від 16.08.2022 року №1217 відчужена нежитлова будівля, колишнє сховище заправки, розташована на земельній ділянці із загальної площі 56,0 га (площа забудови 419,9 кв.м.), кадастровий номер 4825482600:03:000:0638, яка перебуває в державній власності.».

28.08.2023 року позивач звернувся до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03: 000:0638 орієнтовною площею 63 га, яка розташована за межами населеного пункту на території Первомайського району Кам?яномостівської сільської ради Миколаївської області на якій розташований належний позивачу об`єкт нерухомості з подальшою передачею в оренду на 49 років.

Рішенням №7 від 10.10.2023 року про надання дозволу на складання Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,4000 га із земель комунальної власності.

Вважаючи, що відведена площа земельної ділянки не відповідає площі сформованої земельної ділянки 4825482600:03:000:0638, позивач звернувся з позовом до суду.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.07.2024 року у справі №400/15121/23 позов ОСОБА_1 задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення 38 сесії восьмого скликання Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області від 10.10.2023 року № 7 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду» та зобов`язано Кам`яномостівську сільську раду Первомайського району Миколаївської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 21.09.2023 року Вх № 1103 про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка перебуває в комунальній власності, для обслуговування нежитлової споруди загальною площею 63 га, яка розташована на території Первомайського району, Кам`яномостівської ОТГ, с-ще Кам`яний Міст Миколаївської області, з подальшою передачею в оренду на 49 років з правом викупу. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.07.2024 року у справі №400/15121/23, Кам`яномостівською сільською радою прийнято рішення від 07.08.2024 року про відмову у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки ОСОБА_1 з підстав того, що земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 не сформовано та її не існує.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та спірним правовідносинам сторін, суд враховує наступне.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Підстави набуття права на землю шляхом передачі земельних ділянок у власність встановлюються нормами Земельного кодексу України.

За змістом частини першої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Відповідно до частини першої статті 25 Земельного кодексу України при приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій земельні ділянки передаються працівникам цих підприємств, установ та організацій, працівникам державних та комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров`я, розташованих на території відповідної ради, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю).

Організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, визначені Законом України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв).

Приписами статті 3 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) визначено, що підставами для виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради. Особи, власники сертифікатів на право на земельну частку (пай), які виявили бажання одержати належну їм земельну частку (пай) в натурі (на місцевості), подають до відповідної сільської, селищної, міської ради заяву про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). Земельна частка (пай) виділяється її власнику в натурі (на місцевості), як правило, однією земельною ділянкою. За бажанням власника земельної частки (паю) йому можуть бути виділені в натурі (на місцевості) дві земельні ділянки з різним складом сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сінокоси або пасовища).

Відповідно до положень статті 5 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв), сільські, селищні, міські ради в межах їх повноважень щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості):

розглядають заяви власників земельних часток (паїв) щодо виділення їм в натурі (на місцевості) земельних ділянок;

приймають рішення щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості); уточняють списки осіб, які мають право на земельну частку (пай);

уточняють місце розташування, межі і площі сільськогосподарських угідь, які підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв);

укладають із землевпорядними організаціями договори на виконання робіт із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) та виготовлення відповідної технічної документації із землеустрою, якщо такі роботи виконуються за рахунок місцевого бюджету;

сприяють в укладанні договорів на виконання землевпорядними організаціями робіт із землеустрою щодо виділення земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), якщо такі роботи виконуються за рахунок осіб, які мають право на земельну частку (пай), або за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, що орендують земельні частки (паї), проектів технічної допомоги тощо;

надають землевпорядним організаціям уточнені списки осіб, які мають право на земельну частку (пай);

розглядають та погоджують проекти землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв);

організовують проведення розподілу земельних ділянок між особами, які мають право на виділення їм земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), та земель, що залишилися у колективній власності, в порядку, визначеному цим Законом;

оформляють матеріали обміну земельними частками (паями), проведеного за бажанням їх власників до моменту державної реєстрації права власності на земельну ділянку.

З вищезазначеного вбачається, що для виділення земельної частки (паю), заявнику необхідно звернутись до органу місцевого самоврядування із заявою про виділення земельної частки (паю).

Сільські, селищні, міські ради в свою чергу, реагуючи на звернення заявника обираючи із земель резерву, запасу (які не розподіленні, не витребуванні частки (паї), рішенням надають дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а бо ж відмовляють у наданні такого дозволу.

Відповідно до положень ч.1 ст.7 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) розробляється суб`єктами господарювання, які мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників, погоджується відповідною сільською, селищною, міською радою і затверджується на зборах більшістю власників земельних часток (паїв) у межах земель, що перебувають у користуванні одного сільськогосподарського підприємства, та оформляється відповідним протоколом, а відповідно ч.5 вказаної статті встановлено, що проект землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) зберігається у відповідній сільській, селищній, міській раді за місцем проживання більшості власників земельних часток (паїв) та у Державному фонді документації із землеустрою та оцінки земель.

У відповідності до ст.11 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) визначено, що встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) здійснюється на підставі проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель або технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Земельні ділянки, які будуть використовуватися їх власниками, самостійно закріплюються межовими знаками встановленого зразка кожна окремо.

Нормою ст.55 Закону України Про землеустрій визначено, що встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до відомостей Державного земельного кадастру, матеріалів Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, матеріалів топографо-геодезичних робіт.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється за рішенням власника (розпорядника) земельної ділянки, землекористувача.

У разі передачі у власність та користування земельної ділянки на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування технічна документація розробляється на підставі дозволу, виданого відповідним органом.

Враховуючи вищезазначені норми, в даному випадку ОСОБА_1 для реалізації прав виділення в натурі (на місцевості) земельної частки (паю) необхідно отримати дозвіл, який видається відповідачем, на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Стаття 144 Конституції України передбачає, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР Про місцеве самоврядування (далі - Закон №280/97-ВР) виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Частинами першою-другою статті 59 Закону №280/97-ВР передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.

Системний аналіз наведених норм законодавства дає суду підстави для висновку, що вирішення питання щодо надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) належить до компетенції органу місцевого самоврядування.

У спірному випадку Кам`яномостівська сільська рада як орган місцевого самоврядування розглянула клопотання позивача про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка перебуває в комунальній власності, для обслуговування нежитлової споруди загальною площею 63 га, яка розташована на території Первомайського району, Кам`яномостівської ОТГ, с-ще Кам`яний Міст Миколаївської області, з подальшою передачею в оренду на 49 років з правом викупу.

За результатами розгляду клопотання позивача, рішенням Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області від 07.08.2024 року відмовлено у наданні дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) ОСОБА_1 . Рішення мотивоване тим, що земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 не існує.

Так, як встановлено судом, позивач звернувся до сільської ради із клопотанням, в якому просив надати йому дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), яка перебуває в комунальній власності, для обслуговування нежитлової споруди загальною площею 63 га, яка розташована на території Первомайського району, Кам`яномостівської ОТГ, с-ще Кам`яний Міст Миколаївської області, з подальшою передачею в оренду на 49 років з правом викупу.

При цьому, у вказаному клопотанні позивач зазначив, що він є власником нежитлової споруди, яка знаходиться на вже сформованій земельній ділянці з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638.

Згідно листа Кам`яномостівської сільської ради від 28.07.2023 року та акту від 11.11.2021 року обстеження земельної ділянки колишнього військового містечка № 673/3 6Т, Комісією Кам`яномостівської сільської ради встановлено, що на території колишнього військового містечка № НОМЕР_1 в межах території Кам`яномостівської сільської ради розташована нежитлова будівля 419,90 кв.м. по АДРЕСА_2 , колишнє сховище заправки ракетного пального, яке належить на праві власності ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу нежитлової будівлі шляхом викупу від 25.08.2011 року.

Відповідно до повідомлення про відмову у наданні витягу з ДЗК від 23.06.2023 року, при обробці інформації в Національній кадастровій системі України земельну ділянку з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 не знайдено.

Згідно витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 300160478 від 17.02.2022 року та № 360323614 від 28.12.2023 року, відомості щодо земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 відсутні.

Інформацію про земельну ділянку з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 також не знайдено в Державному земельному кадастрі, що підтверджується наданою відповідачем роздруківкою з електронного сервісу земельного кадастру.

У відповідності до листа Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 25.12.2023 року № 3060/22-23, за даними Національної кадастрової системи відомості про земельну ділянку з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 в Державному земельному кадастрі відсутні.

Таким чином, доводи відповідача про те, що земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 відсутня в Державному земельному кадастрі знайшли своє підтвердження в ході судового розгляду справи.

Що стосується посилань позивача на те, що обставини щодо формування земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , площею 63 га, на якій розташований належний позивачу об`єкт нерухомого майна, та присвоєння цій земельній ділянці кадастрового номеру 4825482600:03:000:0638, підтверджується викопіюванням з кадастрової карти (плану) від 20.05.2015 року, який надавався до клопотання до сільської ради, суд зазначає наступне.

Суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутнє викопіювання з кадастрової карти (плану) щодо земельної ділянки з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638.

Викопіюванням з кадастрової карти (плану), на яке посилається позивач, містить інформацію щодо земельної ділянки, яка розташована в межах 4825482600:03:000.

Посилань на кадастровий номер 4825482600:03:000:0638 вказане вище викопіювання не містить.

Так само не містить даних щодо кадастрового номеру 4825482600:03:000:0638 викопіювання земельної ділянки Кодимської с/ради, яке підписано сільським головою, на яке також посилається позивач.

Вказані викопіювання з кадастрової карти (плану), які надані позивачем, а також надані відповідачем лист Кам`яномостівської сільської ради від 28.07.2023 року, акт від 11.11.2021 року обстеження земельної ділянки колишнього військового містечка № 673/3 6Т, повідомлення про відмову у наданні витягу з ДЗК від 23.06.2023 року, витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 300160478 від 17.02.2022 року та № 360323614 від 28.12.2023 року, дані електронного сервісу земельного кадастру, лист Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 25.12.2023 року № 3060/22-23 в сукупності свідчать про те, що колишнє сховище заправки ракетного пального, яке належить на праві власності ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу нежитлової будівлі шляхом викупу від 25.08.2011 року, розташовано на території колишнього військового містечка № НОМЕР_1 в межах території Кам`яномостівської сільської ради, однак, земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638, на яку посилається позивач, за даними Національної кадастрової системи в Державному земельному кадастрі відсутня.

Вказане також встановлено постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.07.2024 року у справі №400/15121/23.

Суд звертає увагу, що обставини про те, що земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 площею 63 га не є сформованою та в Державному земельному кадастрі відсутня, унеможливило задоволення клопотання позивача про надання дозволу щодо розроблення технічної документації щодо цієї земельної ділянки.

Окрім того, як встановлено судом, земельна ділянка з кадастровим номером 4825482600:03:000:0638 не була зареєстрована в державному реєстрі земель (жодна документація із землеустрою не розроблялась, формування земельної ділянки не відбулось - відповідно поземельна книга не відкривалась), на неї не отримувались правовстановлюючі документи.

Отже зазначені позивачем документи, не були втрачені, а тому у Головного управління Держгеокадастру відсутній обов`язк з відновлення спірних документів.

Таким чином, у суду відсутні підстави вважати, що відповідачами були порушені права позивача, а позивачем протилежного не доведено, що свідчить про відсутність підстав для задоволення позову.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до основних засад адміністративного судочинства, вимог законодавства України, що регулює спірні правовідносини, суд вважає, що правові підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись статтями 2, 9, 72, 76, 77, 78, 80, 120, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (вул. Заводська, 1, с-ще Кам`яний Міст, Миколаївська обл., Первомайський р-н, 55232, ідентифікаційний код 04377233) та Головного управління Держгеокадастру у Миколаївської області (пр. Миру, 34, м. Миколаїв, 54034, ідентифікаційний код 39825404) про зобов`язання ГУ Держгеокадастру в Миколаївській області відновити силами Головного Управління Держгеокадастру у Миколаївській області втрачені ними документи щодо земельної ділянки з колишніх земель Міністерства Оборони України орієнтовною площею 76 га в повному обсязі; скасування рішення Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області від 07.08.2024 року про відмову у наданні дозволу на відновлення меж земельної ділянки ОСОБА_1 ; зобов`язання Кам`яномостівську сільську раду Первомайського району Миколаївської області розглянути клопотання (яке буде надано пізніше) ОСОБА_1 про надання дозволу на виготовлення Проекту землеустрою щодо відновлення меж земельної ділянки орієнтовним розміром 76 га з подальшою передачею в оренду з правом викупу для обслуговування нежитлової будівлі споруди за адресою АДРЕСА_2 з урахуванням вимог і обов`язків ст. 120 Земельного кодексу України та інших норм права - відмовити.

2. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя А.В. Величко