Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/19823/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Катаєвої Е.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області (вул. Приморська, 26, м. Одеса, 65082) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області (далі ТУ ССО), в якому позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність ТУ ССО щодо не нарахування та невиплати йому - ОСОБА_1 , доплати за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.12.2022 по 06.10.2024 року включно;
зобов`язати ТУ ССО нарахувати й виплатити йому - ОСОБА_1 , доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.12.2022 по 06.10.2024 року включно;
зобов`язати ТУ ССО нарахувати та виплатити йому - ОСОБА_1 , компенсацію втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків виплати грошового забезпечення за період з 21.12.2022 по 06.10.2024 року.
включно відповідно до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2011 №159, з 21.12.2022 року по день фактичної виплати грошового забезпечення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в період з 07.04.2021 по 27.11.2024 року він перебував на службі в ТУ ССО. Позивач стверджує, що в період проходження служби в ТУ ССО з грудня 2022 року до моменту звільнення у листопаді 2024 року йому не нараховувалась і не виплачувалась встановлена законодавством доплата за службу в нічний час у розмірі 35% посадового окладу за кожну годину служби, виконану у вказаний період.
Позивач зазначив, що його представник неодноразово звертався до відповідача з адвокатськими запитами з проханням надати інформацію про кількість нічних годин, відпрацьованих позивачем щомісячно протягом спірного періоду. У відповідь ТУ ССО надало копії окремих наказів про проходження служби та довідку про нарахування і виплату грошового забезпечення за період з 1 грудня 2022 року по 27 листопада 2024 року.
Втім, надана інформація була неповною: у відповіді відсутні як дані про фактичну кількість відпрацьованих у нічний час годин, так і копії всіх витребуваних документів. Така ситуація, на думку позивача, свідчить про свідоме затягування з боку відповідача у наданні необхідної інформації, що у подальшому стало причиною пропуску строку звернення до суду.
Крім того, з наданої довідки видно, що виплата доплати за нічну службу була здійснена лише один раз - у травні 2024 року на суму 98,63 грн, яка у червні того ж року була частково утримана в розмірі 4,48 грн.
У відповідь на черговий адвокатський запит відповідач надав копії наказів про добові чергування, однак без інформації про кількість нічних годин. Позивач підкреслює, що ці накази свідчать про його залучення до добового чергування 194 рази у період з 21.12.2022 по 06.10.2024 (з 08:00 одного до 08:00 наступного дня) для несення служби з охорони громадського порядку в приміщеннях судів, установ системи правосуддя та прилеглій до них території в місті Херсоні.
Між тим позивач вважає, що надані відповідачем накази охоплюють не всі випадки його чергувань, оскільки згідно з затвердженими начальником ТУ ССО графіками чергувань, він частіше залучався саме до нічної служби.
Посилаючись на п.п.2 п.4 постанови КМУ «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» від 03.04.2019 №289 та ст.54 КЗпП України, позивач вважає, що відповідачем допущена протиправна бездіяльність, яка виразилась в ненарахуванні та невиплаті йому доплати за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.12.2022 по 06.10.2024 року включно.
Також у зв`язку з порушенням строків виплати грошового забезпечення, позивач вважає, що має право на має право на компенсацію втрати частини доходів по день фактичної виплати грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 30.06.2025 року поновлено позивачу строк звернення до суду з цим позовом, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено, що справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Зобов`язано ТУ ССО надати до суду: 1) графіки чергування співробітників ВОЧС та відповідальних по ТУ ССО у Херсонській області, відповідно до яких ОСОБА_1 був задіяний до добового чергування у період з грудня 2022 року по день звільнення 27.11.2024 року; 2) довідки обліку несення ОСОБА_1 служби в нічний час у період з грудня 2022 року по день звільнення 27.11.2024 року.
Представник відповідача ТУ ССО подав до суду відзив на позов, в якому просив відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що посилання позивача на норми КЗпП України є неприйнятними, які не можуть бути застосовані до спірних правовідносин, у зв`язку з наявністю спеціального законодавства, а саме Порядку виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженого наказом ДСА України від 26.08.2020 №384.
Згідно з п.34 вказаного Порядку співробітникам, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. Нарахування доплати здійснюється за фактичний час несення служби в нічний час, зазначений в довідці обліку несення співробітниками служби в нічний час, яка складається на підставі щоденних наказів ТУ ССО по особовому складу.
В період з грудня 2022 року по листопад 2024 щодо позивача довідки обліку несення служби в нічний час від відділу матеріально-технічного забезпечення до фінансового відділу ТУ ССО не надходили. За вищезазначений період таку доплату позивачу нараховано та виплачено лише один раз у травні 2024 року, у зв`язку з поданням довідки, передбаченої п.34 Порядку.
Щодо графіків ВОЧС представник відповідача зазначив, що графіки складаються для оперативного планування чергувань наприкінці кожного місяця на наступний, які є попередніми та не є постійними, графіки чергувань постійно оновлюються відповідно до обставин, зокрема лікарняні, відпустки особового складу і.т.д. Тобто графіки чергувань ВОЧС складаються попередньо, факт добових чергувань співробітниками фіксується саме добовими наказами по Службі.
Представник відповідача зазначив, що наявні накази (по особовому складу), згідно яких позивач дійсно заступав до добових чергувань: 1) на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО у Херсонській області; 2) шляхом здійснення авто патрулювання з урахуванням поточної оперативної обстановки.
Вказані добові чергування мають відмінності, зокрема, добове чергування на посту пропуску - це добове несення служби, під час якого позивач, знаходився 24 години за місцем знаходження ТУ ССО.
Натомість добове чергування з урахуванням поточної обстановки (шляхом здійснення авто патрулювання) означає денне несення служби, у разі відсутності подій та ситуацій протягом доби, які потребували обов`язкової присутності відповідального офіцера. Отже у разі відсутності форс-мажорних обставин позивач не був присутнім за місцем проходження служби протягом усієї доби, а знаходився на службі лише з 8:00 по 17:00 год.
Таким чином, представник відповідача вважає, що позивач не має права на виплату доплати за службу в нічний час.
Крім того представник відповідача зазначив, що оскільки виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу, вимоги позивача в цій частині є передчасними.
Позивач подав до суду відповідь на відзив, у якій просив задовольнити позовні вимоги, зазначивши, що неподання відповідних довідок обліку несення співробітниками служби в нічний час, які повинні були складатись на підставі щоденних наказів, по- перше, вказує на протиправну бездіяльність відповідача, по-друге, не звільняє останнього від обов`язку здійснювати нарахування та виплату належного грошового забезпечення на підставі вимог чинного законодавства.
Також позивач наголошує, що наказами йому встановлено несення чергування протягом усієї доби з 08:00 год до 08:00 год наступного дня. При цьому ТУ ССО не надано жодних належних доказів на підтвердження обставин несення ним служби під час добового чергування лише з 8:00 по 17:00 год.
При цьому, з урахуванням того, що несвоєчасне нарахування належних сум грошового забезпечення в повному обсязі відбулося з вини відповідача, оскільки такі виплати мали виплачуватись відповідачем відповідно до фактичного часу несення служби в нічний час, позивач вважає, що він має право на отримання компенсації втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати, адже саме на відповідача покладений обов`язок проведення повного розрахунку при звільненні зі служби.
Представник відповідача подав до суду заперечення на відповідь на відзив, у якій просив відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що відповідно до наказів чергування дійсно здійснювалось протягом доби з 8:00 год до 8:00 год наступного дня, але по факту за місцем проходження служби позивач знаходився з 8:00 год до 17:00 год. Представник наполягає на тому, присутність позивача після 17:00 год була б необхідна тільки якщо, того потребувала оперативна обстановка, та ситуація яка скалась могла бути вирішена тільки відповідальним офіцером, який перебував на чергуванні, саме це малось на увазі у відзиві на позовну заяву під «форс мажорними обставинами». Тобто в нічний час з 22:00 год до 6:00 год позивач не знаходився безпосередньо за місцем проходження служби.
Позивач подав до суду додаткові пояснення, у яких зазначив, що перебуваючи на посаді начальника ВМТЗ, до його безпосередніх обов`язків входило відповідати за організацію та контроль за забезпеченням територіального управління всім необхідним майном та ресурсами. Тобто будучи залученим до добового несення служби по охороні громадського порядку на території та в приміщенні об`єктів критичної інфраструктури, як на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА, ТУ ССО, так і шляхом здійснення авто патрулювання з урахуванням поточної оперативної обстановки він виконував службові обов`язки в нічний час за спірний період.
Справа розглянута в письмовому провадженні.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 ) є офіцером згідно з посвідченням офіцера серії НОМЕР_2 та учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 від 10.05.2018 року.
Згідно з наказом начальника ТУ ССО від 06.04.2021 №99о/с позивача як переможця конкурсу прийнято на службу до ТУ ССО та призначено на посаду провідного спеціаліста відділу матеріально-технічного забезпечення. Вирішено вважати таким, що прийняв справи та посаду і приступив до виконання обов`язків за посадою з 07.04.2021 року.
7 квітня 2021 року на підставі наказу голови Служби судової охорони від 07.04.2021 №181o/c позивачу присвоєно спеціальне звання капітан Служби судової охорони.
Відповідно до наказу начальника ТУ ССО від 31.03.2023 №48о/с позивача як переможця конкурсу призначено на посаду начальника відділу матеріально-технічного забезпечення ТУ ССО увільнивши з попередньої посади. Вирішено вважати таким, що прийняв справи та посаду і приступив до виконання обов`язків за посадою з 01.04.2023 року.
На підставі наказу т.в.о. голови Служби судової охорони від 03.04.2023 №156о/с, оголошеного наказом т.в.о. начальника ТУ ССО від 03.04.2023 №50о/с, за досягнення високих показників у професійній діяльності, сумлінне виконання службових обов`язків, вагомий внесок у формування й розвиток Служби судової охорони та з нагоди відзначення 4-ї річниці з дня створення Служби судової охорони, вирішено ОСОБА_2 в порядку заохочення достроково присвоїти спеціальне звання майор Служби судової охорони.
15 листопада 2024 року позивача призвано на військову службу за призовом під час мобілізації та призначено на посаду командира взводу охорони та патрульно-постової служби роти ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по стройовій частині) від 15.11.2024 №328.
Наказом начальника ТУ ССО від 27.11.2024 №281о/с ОСОБА_2 звільнено зі служби в Службі судової охорони у запас Збройних Сил України (із постановкою на військовий облік) за п.п.7 п.2 розділу ХІІ Положення про проходження служби співробітниками Служби судової охорони - за власним бажанням.
Позивач, вважаючи, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо не нарахування та невиплати йому доплати за службу в нічний час за період з 21.12.2022 по 06.10.2024 року, звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VІІІ (далі Закон №1402-VІІІ) Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.
Служба судової охорони складається з центрального органу управління та територіальних підрозділів Служби (ч.4 ст.161 Закону №1402-VІІІ);
Фінансування Служби судової охорони здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України (ч.7 ст.161 Закону №1402-VІІІ).
Згідно з ст.165 Закону №1402-VIII грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України на рівні не нижчому, ніж установлений для поліцейських, і повинно стимулювати до комплектування Служби судової охорони кваліфікованими співробітниками.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №289 «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» (далі Постанова №289) затверджені схеми посадових окладів, тарифних розрядів і коефіцієнтів за основними посадами і спеціальними званнями співробітників Служби судової охорони та встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони затверджується Державною судовою адміністрацією.
Механізм виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони визначений Порядком виплати грошового забезпечення співробітникам Служби судової охорони, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 26.08.2020 №384 (далі Порядок №384).
За змістом п.4-7 розділу І Порядку №384 грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони включає: 1) щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби); 2) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, премія); 3) одноразові додаткові види грошового забезпечення (винагороди; допомоги).
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать, зокрема, доплати.
Згідно з п.п.2 п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №289 «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони» установлено виплачувати доплату за службу в нічний час співробітникам Служби судової охорони - в розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Суд вважає, що п.п.2 п.4 постанови №289 містить імперативну норму, яка є вичерпною і встановлює умови своєї дії (служба в нічний час), права і обов`язки адресатів, за якими Служба судової охорони зобов`язана виплачувати співробітнику доплату за його службу в нічний час. Умови застосування цієї норми не пов`язані із фактом несення служби лише у мирний час або в особливий період, а пов`язується лише з несенням служби в нічний час.
Аналіз вищевказаної норми у її взаємозв`язку зі структурою грошового забезпечення, визначеною п.3-7 розділу І Порядку №384, свідчить про те, що доплата за службу у нічний час є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення співробітника Служби судової охорони.
Пункт 34 розділу ІІ Порядку №384 встановлює, що співробітникам, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні.
Службою в нічний час вважається виконання співробітниками службових обов`язків у період з 22:00 до 06:00.
Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є щоденні накази Служби або територіальних управлінь Служби по особовому складу, в яких зазначаються співробітники, які залучаються до охорони судів, органів та установ системи правосуддя.
Нарахування доплати здійснюється за фактичний час несення служби в нічний час, зазначений в довідці обліку несення співробітниками служби в нічний час (додаток 1 до цього Порядку), яка складається на підставі щоденних наказів Служби або територіальних управлінь Служби по особовому складу відповідно до фактичного часу несення служби в нічний час та надається до фінансового підрозділу центрального органу управління Служби або територіального управління Служби до 05 числа поточного місяця за минулий.
Співробітникам, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Таким чином, доплата за службу в нічний час виплачується за фактичний час несення служби з 22:00 до 06:00 год.
Отже графіки чергувань, на які посилається позивач, не є підставою для нарахування та виплати доплати за службу в нічний час, оскільки не входять до переліку документів, на підставі яких передбачена Порядком №384 доплата виплачується.
Суд також не приймає доводи позивача про нібито невідповідність наданих відповідачем наказів про його призначення на добове чергування відомостям з графіків чергувань, враховуючи наступне.
Згідно з п.10 розділу VII наказу ДСА України від 06.11.2015 №191 працівники ТУ ССО виконують покладені на Службу завдання відповідно до графіків чергувань, що складаються й затверджуються начальниками ТУ ССО з урахуванням специфіки роботи на об`єктах охорони.
Досліджуючи наявні в матеріалах справи графіки чергувань співробітників ВОЧС та відповідальних по ТУ ССО, суд встановив, що вони формуються заздалегідь (у попередньому місяці на наступний) і мають умовні позначки, які вказують на попередній розподіл чергувань («ОЧ», «ПОЧ»), резерву, відпусток, лікарняних, стажування, відряджень. Таким чином, зазначені графіки відображають лише попередній розподіл чергувань співробітників у нічний час, але самі по собі не підтверджують фактичного несення ними служби в цей період.
Враховуючи, що впродовж місяця можуть виникати зміни, зокрема, у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відпустками, службовими відрядженнями, або замінами, суд дійшов висновку, що такі графіки мають плановий, а не обліковий характер. Вони не є підтвердженням фактичного несення співробітником ССО служби в нічний час, на відміну від щоденних наказів по особовому складу та складених на їх підставі довідок обліку служби в нічний час.
В матеріалах справи наявні добові накази ТУ ССО по особовому складу, згідно з якими позивач призначений на добову службу з 08 год до 08 год наступного дня у вигляді: 1) добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО у Херсонській області; 2) добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання з урахуванням поточної оперативної обстановки, а саме:
- у грудні 2022 року авто патрулювання: наказ №4310/с від 16.12.2022: з 08 год 21.12.2022 до 08 год 22.12.2022 та з 08 год 24.12.2022 до 08 год 25.12.2022; наказ №444о/с від 26.12.2022: з 08 год 27.12.2022 до 08 год 28.12.2022; наказ №449о/с від 28.12.2022: з 08 год 30.12.2022 до 08 год 31.12.2022;
- у лютому 2023 року: авто патрулювання: наказ №17о/с від 31.01.2023 з 08 год 02.02.2023 до 08 год 03.02.2023; наказ №27о/с від 16.02.2023 з 08 год 18.02.2023 до 08 год 19.02.2023; та добове чергування на посту наказ №25о/с від 13.02.203 з 08 год 14.02.2023 до 15.02.2023;
- у березні 2023 року: авто патрулювання наказ №35о/с від 06.03.2023 з 08 год 08.03.2023 до 08 год 09.03.2023; та добове чергування на посту: наказ №36 о/с від 09.03.2023 з 08 год 12.03.2023 до 08 год 13.03.2023; наказ №37о/с від 13.03.2023 з 08 год 16.03.2023 до 8 год 17.03.2023; наказ № 39 о/с від 16.03.2023 з 08 год 20.03.2023 до 08 год 21.03.2023; наказ №40о/с від 20.03.2023 з 08 год 23.03.2023 до 08 год 24.03.2023; наказ №41о/с від 23.03.2023 з 08 год 26.03.2023 до 08 год 27.03.2023; наказ №45о/с від 27.03.2023 з 08 год 30.03.2023 до 08 год 31.03.2023;
- у квітні 2023 року: авто патрулювання: наказ №46о/с від 30.03.2023 з 08 год 03.04.2023 до 08 год 04.04.2023; та добове чергування на посту: наказ №53о/с від 06.04.2023 з 08 год 07.04.2023 до 08 год 08.04.2023; наказ №57о/с від 10.04.2023 з 08 год 11.04.2023 до 08 год 12.04.2023; наказ №58о/с від 13.04.2023 з 08 год 15.04.2023 до 08 год 16.04.2023; наказ №59о/с від 17.04.2023 з 08 год 19.04.2023 до 08 год 20.04.2023; наказ №60о/с від 20.04.2023 з 08 год 23.04.2023 до 08 год 24.04.2023; наказ №63о/с від 24.04.2023 з 08 год 27.04.2023 до 08 год 28.04.2023;
- у травні 2023 року добове чергування на посту: наказ №64о/с від 27.04.2023 з 08 год 01.05.2023 до 08 год 02.05.2023; наказ №68о/с від 04.05.2023 з 08 год 05.05.2023 до 08 год 06.05.2023; наказ №70о/с від 08.05.2023 з 08 год 09.05.2023 до 08 год 10.05.2023; наказ №72о/с від 11.05.2023 з 08 год 13.05.2023 до 08 год 14.05.2023; наказ №75о/с від 15.05.2023 з 08 год 17.05.2023 до 08 год 18.05.2023; наказ №77о/с від 18.05.2023 з 08 год 21.05.2023 до 08 год 22.05.2023; наказ №81о/с від 22.05.2023 з 08 год 25.05.2023 до 08 год 26.05.2023; наказ №85о/с від 25.05.2023 з 08 год 29.05.2023 до 08 год 30.05.2023;
- у червені 2023 року: добове чергування на посту: наказ №92о/с від 01.06.2023 з 08 год 02.06.2023 до 08 год 03.06.2023; наказ №95о/с від 05.06.2023 з 08 год 06.06.2023 до 08 год 07.06.2023; наказ №99о/с від 08.06.2023 з 08 год 09.06.2023 до 08 год 10.06.2023; наказ №101о/с від 12.06.2023 з 08 год 15.06.2023 до 08 год 16.06.2023; наказ №103о/с від 15.06.2023 з 08 год 17.06.2023 до 08 год 18.06.2023; авто патрулювання: наказ №104о/с від 19.06.2023 з 08 год 20.06.2023 до 08 год 21.06.2023; наказ №105о/с від 22.06.2023 з 08 год 23.06.2023 до 08 год 24.06.2023 і з 08 год 26.06.2023 до 08 год 27.06.2023; наказ №111о/с від 26.06.2023 з 08 год 29.06.2023 до 08 год 30.06.2023;
- у липні 2023 року: авто патрулювання: наказ №115о/с від 03.07.2023 з 08 год 05.07.2023 до 08 год 06.07.2023; наказ №118о/с від 06.07.2023 з 08 год 08.07.2023 до 08 год 09.07.2023; наказ №119о/с від 06.07.2023 з 08 год 11.07.2023 до 08 год 12.07.2023; наказ №120о/с від 13.07.2023 з 08 год 14.07.2023 до 08 год 15.07.2023; наказ №122о/с від 17.07.2023 з 08 год 20.07.2023 до 08 год 21.07.2023; наказ №124о/с від 20.07.2023 з 08 год 23.07.2023 до 08 год 24.07.2023; наказ №126о/с від 24.07.2023 з 08 год 26.07.2023 до 08 год 27.07.2023; наказ №132о/с від 27.07.2023 з 08 год 29.07.2023 до 08 год 30.07.2023;
- у серпні 2023 року: авто патрулювання: наказ №134о/с від 31.07.2023 з 08 год 01.08.2023 до 08 год 02.08.2023; наказ №138о/с від 03.08.2023 з 08 год 04.08.2023 до 08 год 05.08.2023 і з 08 год 07.08.2023 до 08 год 08.08.2023; наказ №139о/с від 07.08.2023 з 08 год 10.08.2023 до 08 год 11.08.2023; наказ №142о/с від 10.08.2023 з 08 год 13.08.2023 до 08 год 14.08.2023; наказ №146о/с від 14.08.2023 з 08 год 16.08.2023 до 08 год 17.08.2023; наказ №151о/с від 17.08.2023 з 08 год 19.08.2023 до 08 год 20.08.2023; наказ №152о/с від 21.08.2023 з 08 год 22.08.2023 до 08 год 23.08.2023;
- у вересні 2023 року: авто патрулювання: наказ №173о/с від 04.09.2023 з 08 год 03.09.2023 до 08 год 04.09.2023; наказ №168о/с від 31.08.2023 з 08 год 07.09.2023 до 08 год 08.09.2023; наказ №175о/с від 07.09.2023 з 08 год 11.09.2023 до 08 год 12.09.2023; наказ №180о/с від 14.09.2023 з 08 год 15.09.2023 до 08 год 16.09.2023 і з 08 год 18.09.2023 до 08 год 19.09.2023; наказ №182о/с від 18.09.2023 з 08 год 21.09.2023 до 08 год 22.09.2023; наказ №187о/с від 21.09.2023 з 08 год 22.09.2023 до 08 год 23.09.2023 і з 08 год 25.09.2023 до 08 год 26.09.2023; наказ №188о/с від 25.09.2023 з 08 год 28.09.2023 до 08 год 29.09.2023; наказ №193о/с від 28.09.2023 з 08 год 29.09.2023 до 08 год 30.09.2023;
- у жовтні 2023 року: авто патрулювання: наказ №193о/с від 28.09.2023 з 08 год 02.10.2023 до 08 год 03.10.2023; наказ №198о/с від 02.10.2023 з 08 год 03.10.2023 до 08 год 04.10.2023; наказ №200о/с від 05.10.2023 з 08 год 06.10.2023 до 08 год 07.10.2023 і з 08 год 09.10.2023 до 08 год 10.10.2023; наказ №202о/с від 09.10.2023 з 08 год 10.10.2023 до 08 год 11.10.2023; наказ №204о/с від 12.10.2023 з 08 год 13.10.2023 до 08 год 14.10.2023 і з 08 год 16.10.2023 до 08 год 17.10.2023; наказ №210о/с від 19.10.2023 з 08 год 20.10.2023 до 08 год 21.10.2023 і з 08 год 23.10.2023 до 08 год 24.10.2023; наказ №213о/с від 23.10.2023 з 08 год 26.10.2023 до 08 год 27.10.2023; наказ №215о/с від 26.10.2023 з 08 год 27.10.2023 до 08 год 28.10.2023 і з 08 год 30.10.2023 до 08 год 31.10.2023; та добове чергування на посту: наказ №205о/с від 16.10.2023 з 08 год 19.10.2023 до 08 год 20.10.2023;
- у листопаді 2023 року: авто патрулювання: наказ №220о/с від 30.10.2023 з 08 год 02.11.2023 до 08 год 03.11.2023; наказ №224о/с від 02.11.2023 з 08 год 03.11.2023 до 08 год 04.11.2023 і з 08 год 06.11.2023 до 08 год 07.11.2023; наказ №227о/с від 06.11.2023 з 08 год 09.11.2023 до 08 год 10.11.2023; наказ №228о/с від 09.11.2023 з 08 год 10.11.2023 до 08 год 11.11.2023 і з 08 год 13.11.2023 до 08 год 14.11.2023; наказ №230о/с від 13.11.2023 з 08 год 16.11.2023 до 08 год 17.11.2023; наказ №231о/с від 16.11.2023 з 08 год 17.11.2023 до 08 год 18.11.2023 і з 08 год 20.11.2023 до 08 год 21.11.2023; наказ №234о/с від 20.11.2023 з 08 год 23.11.2023 до 08 год 24.11.2023; наказ №235о/с від 23.11.2023 з 08 год 24.11.2023 до 08 год 25.11.2023; наказ №241о/с від 28.11.2023 з 08 год 29.11.2023 до 08 год 30.11.2023;
- у грудні 2023 року: авто патрулювання: наказ №243о/с від 30.11.2023 з 08 год 01.12.2023 до 08 год 02.12.2023; наказ №244о/с від 04.12.2023 з 08 год 05.12.2023 до 08 год 06.12.2023; наказ №246о/с від 07.12.2023 з 08 год 10.12.2023 до 08 год 11.12.2023; наказ №263о/с від 25.12.2023 з 08 год 28.12.2023 до 08 год 29.12.2023;
- у січні 2024 року: добове чергування на посту: наказ №265о/с від 28.12.2023 з 08 год 31.12.2023 до 08 год 01.01.2024; авто патрулювання: наказ №2о/с від 01.01.2024 з 08 год 03.01.2024 до 08 год 04.01.2024; наказ №3о/с від 04.01.2024 з 08 год 05.01.2024 до 08 год 06.01.2024; наказ №5о/с від 08.01.2024 з 08 год 09.01.2024 до 08 год 10.01.2024; наказ №7о/с від 11.01.2024 з 08 год 12.01.2024 до 08 год 13.01.2024; наказ №9о/с від 15.01.2024 з 08 год 16.01.2024 до 08 год 17.01.2024; наказ №12о/с від 18.01.2024 з 08 год 19.01.2024 до 08 год 20.01.2024; наказ №16о/с від 22.01.2024 з 08 год 23.01.2024 до 08 год 24.01.2024; наказ №23о/с від 25.01.2024 з 08 год 26.01.2024 до 08 год 27.01.2024; наказ №25о/с від 29.01.2024 з 08 год 30.01.2024 до 08 год 31.01.2024;
- у лютому 2024 року: авто патрулювання: наказ №29о/с від 01.02.2024 з 08 год 02.02.2024 до 08 год 03.02.2024; наказ №30о/с від 05.02.2024 з 08 год 06.02.2024 до 08 год 07.02.2024; наказ №32о/с від 08.02.2024 з 08 год 09.02.2024 до 08 год 10.02.2024; наказ №33о/с від 12.02.2024 з 08 год 14.02.2024 до 08 год 15.02.2024; наказ №36о/с від 15.02.2024 з 08 год 16.02.2024 до 08 год 17.02.2024; наказ №37о/с від 19.02.2024 з 08 год 21.02.2024 до 08 год 22.02.2024; наказ №38о/с від 22.02.2024 з 08 год 23.02.2024 до 08 год 24.02.2024; наказ №48о/с від 26.02.2024 з 08 год 28.02.2024 до 08 год 29.02.2024;
- у березні 2024 року: авто патрулювання: наказ №49о/с від 29.02.2024 з 08 год 03.03.2024 до 08 год 04.03.2024; наказ №50о/с від 04.03.2024 з 08 год 07.03.2024 до 08 год 08.03.2024; наказ №53о/с від 11.03.2024 з 08 год 14.03.2024 до 08 год 15.03.2024; наказ №54о/с від 14.03.2024 з 08 год 16.03.2024 до 08 год 17.03.2024; наказ №55о/с від 18.03.2024 з 08 год 20.03.2024 до 08 год 21.03.2024; наказ №57о/с від 21.03.2024 з 08 год 22.03.2024 до 08 год 23.03.2024; наказ №58о/с від 25.03.2024 з 08 год 27.03.2024 до 08 год 28.03.2024; наказ №61о/с від 28.03.2024 з 08 год 30.03.2024 до 08 год 31.03.2024;
- у квітні 2024 року: авто патрулювання: наказ №68о/с від 01.04.2024 з 08 год 04.04.2024 до 08 год 05.04.2024; наказ №72о/с від 04.04.2024 з 08 год 07.04.2024 до 08 год 08.04.2024; наказ №74о/с від 08.04.2024 з 08 год 09.04.2024 до 08 год 10.04.2024; наказ №76о/с від 11.04.2024 з 08 год 15.04.2024 до 08 год 16.04.2024; наказ №77о/с від 15.04.2024 з 08 год 17.04.2024 до 08 год 18.04.2024; наказ №81о/с від 18.04.2024 з 08 год 21.04.2024 до 08 год 22.04.2024; наказ №82о/с від 22.04.2024 з 08 год 23.04.2024 до 08 год 24.04.2024 і з 08 год 25.04.2024 до 08 год 26.04.2024; наказ №86о/с від 25.04.2024 з 08 год 27.04.2024 до 08 год 28.04.2024;
- у травні 2024 року: авто патрулювання: наказ №95о/с від 29.04.2024 з 08 год 01.05.2024 до 08 год 02.05.2024; наказ №98о/с від 02.05.2024 з 08 год 04.05.2024 до 08 год 05.05.2024; наказ №102о/с від 09.05.2024 з 08 год 12.05.2024 до 08 год 13.05.2024; наказ №104о/с від 13.05.2024 з 08 год 16.05.2024 до 08 год 17.05.2024; наказ №105о/с від 16.05.2024 з 08 год 20.05.2024 до 08 год 21.05.2024; наказ №110о/с від 23.05.2024 з 08 год 26.05.2024 до 08 год 27.05.2024; наказ №114о/с від 27.05.2024 з 08 год 29.05.2024 до 08 год 30.05.2024; та добове чергування на посту: наказ №100о/с від 06.05.2024 з 08 год 08.05.2024 до 08 год 09.05.2024; наказ №108о/с від 20.05.2024 з 08 год 23.05.2024 до 08 год 24.05.2024;
- у червні 2024 року: авто патрулювання: наказ №120о/с від 30.05.2024 з 08 год 01.06.2024 до 08 год 02.06.2024; наказ №124о/с від 10.06.2024 з 08 год 13.06.2024 до 08 год 14.06.2024; наказ №125о/с від 13.06.2024 з 08 год 16.06.2024 до 08 год 17.06.2024; наказ №126о/с від 17.06.2024 з 08 год 19.06.2024 до 08 год 20.06.2024; наказ №131о/с від 21.06.2024 з 08 год 22.06.2024 до 08 год 23.06.2024; та добове чергування на посту: наказ №136о/с від 24.06.2024 з 08 год 25.06.2024 до 08 год 26.06.2024;
- у липні 2024 року: авто патрулювання: наказ №141о/с від 27.06.2024 з 08 год 30.06.2024 до 08 год 01.07.2024; наказ №149о/с від 08.07.2024 з 08 год 09.07.2024 до 08 год 10.07.2024; наказ №152о/с від 11.07.2024 з 08 год 12.07.2024 до 08 год 13.07.2024; наказ №155о/с від 15.07.2024 з 08 год 17.07.2024 до 08 год 18.07.2024;
- у вересні 2024 року: авто патрулювання: наказ №205о/с від 29.08.2024 з 08 год 01.09.2024 до 08 год 02.09.2024; наказ №207о/с від 02.09.2024 з 08 год 03.09.2024 до 08 год 04.09.2024; наказ №208о/с від 05.09.2024 з 08 год 07.09.2024 до 08 год 08.09.2024; наказ №228о/с від 26.09.2024 з 08 год 27.09.2024 до 08 год 28.09.2024; та добове чергування на посту: наказ №209о/с від 09.09.2024 з 08 год 11.09.2024 до 08 год 12.09.2024; наказ №217о/с від 16.09.2024 з 08 год 17.09.2024 до 08 год 18.09.2024; наказ №220о/с від 19.08.2024 з 08 год 23.09.2024 до 08 год 24.09.2024; наказ №228о/с від 26.09.2024 з 08 год 29.09.2024 до 08 год 30.09.2024;
- у жовтні 2024 року: авто патрулювання: наказ №231о/с від 30.09.2024 з 08 год 02.09.2024 до 08 год 03.09.2024; наказ №233о/с від 03.10.2024 з 08 год 05.10.2024 до 08 год 06.10.2024.
Оскільки право на отримання доплати за службу в нічний час безпосередньо пов`язане з фактом фактичного залучення співробітника Служби судової охорони до виконання службових обов`язків у період з 22:00 до 06:00, а матеріали справи підтверджують, що позивач був залучений до служби в такий час, суд дійшов висновку про наявність у нього права на відповідну доплату. Зокрема, йдеться про добове чергування на постах пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО у Херсонській області та добове чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
Сторонами не заперечується, що позивачу доплата за службу в нічний час виплачена лише за 6 годин служби з 13 по 14 квітня 2024 року на підставі довідки обліку несення служби співробітниками чергової служби відділу оперативно-чергової служби ТУ ССО за квітень 2024 року.
Суд вважає, що відсутність довідок обліку несення служби в нічний час, які мали бути складені відділом матеріально-технічного забезпечення на підставі відповідних наказів по особовому складу, не може слугувати підставою позбавлення позивача права на виплату зазначеної доплати.
Суд не приймає доводи відповідача, що залучення позивача до несення служби в нічний час під час авто патрулювання фактично здійснювалось тільки у випадку форс-мажорних обставин, оскільки згідно з добовими наказами ТУ ССО по особовому складу позивач призначався до несення добової служби з урахуванням поточної оперативної обстановки.
Між тим, жодних доказів на підтвердження заявлених обставин невиконання позивачем таких наказів, відповідачем як суб`єктом владних повноважень до суду не надано.
Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірності його бездіяльності щодо ненарахування та невиплати позивачу доплати за службу в нічний час під час несення ним в періоди з грудня 2022 року по липень 2024 року, а також з вересня 2024 року по жовтень 2024 року, добової служби згідно добових наказів ТУ ССО по особовому складу, а саме у вигляді добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО, а також добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
Також позивач просить зобов`язати відповідача здійснити йому нарахування та виплату компенсації втрати частини доходу за невчасно виплачене грошове забезпечення (доплати за службу в нічний час) по день фактичної виплати грошового забезпечення.
Питання, пов`язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, урегульовані Законом України від 19.10.2000 №2050-ІІІ «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв`язку з порушенням строків їх виплати» (далі Закон №2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв`язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2001 №159 (далі Порядок №159).
Статтею 4 Закону №2050-ІІІ передбачено, що виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Відповідно до п.5 Порядку №159 сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Згідно із висновками Верховного Суду, викладеними, зокрема, у постановах від 31.07.2024 в справі №480/1704/19 та від 21.08.2024 в справі №200/63/23, основними умовами для виплати суми компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів та виплата нарахованих доходів. Виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу. Тобто законодавець пов`язує виплату компенсації втрати частини доходів з виплатою основної суми доходу. Вказана правова позиція підтримана Верховним Судом у постанові від 24.01.2025 у справі №380/1607/24.
Згідно з ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи те, що станом на день розгляду справи відповідачем не нараховано та не виплачено доплату за службу в нічний час, то права позивача в частині невиплати йому компенсації втрати частини доходів не порушені. Оскільки відсутній день фактичного розрахунку з працівником позовні вимоги в цій частині є передчасними, однак позивач не позбавлений права звернутися до суду в разі порушення його прав.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.2 ст.2 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову шляхом: визнання протиправною бездіяльності ТУ ССО щодо ненарахування та невиплати позивачу доплати за службу в нічний час під час несення ним в періоди з грудня 2022 року по липень 2024 року, а також з вересня 2024 року по жовтень 2024 року, добової служби згідно добових наказів ТУ ССО по особовому складу, а саме у вигляді добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО, а також добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
Суд дійшов висновку про наявність підстав для захисту порушеного права позивача шляхом зобов`язання відповідача нарахувати й виплатити позивачу доплату за службу в нічний час під час несення ним в періоди з грудня 2022 року по липень 2024 року, а також з вересня 2024 року по жовтень 2024 року, добової служби згідно добових наказів ТУ ССО по особовому складу, а саме у вигляді добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого ТУ ДСА у Херсонській області та ТУ ССО, а також добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Згідно з ч.1,3 ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; 3) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Позивач у змісті позову заявив клопотання про розподіл судових витрат на правничу допомогу, які становлять 8000 грн.
У відзиві на позов представник ТУ ССО зазначив, що заявлений розмір витрат є завищеним, стягнення витрат на правничу допомогу у сумі 1000 грн не відповідає критеріям співмірності та принципу справедливості. Зазначив, що в договорі про надання правничої допомоги №3-02/25 від 10.02.2025 відсутній порядок обчислення гонорару, п. 4.2. вищезазначеного договору передбачено, що розмір гонорару визначається за домовленістю сторін, а з акту наданих послуг вбачається, що година роботи адвоката коштує 1 000 грн. У зв`язку з відсутністю в договорі порядку обчислення гонорару, є незрозумілим встановлення суми погодинної оплати в розмірі саме 1 000 грн.
Згідно з п.1 ч. 3 ст.132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.5-7 ст.134 КАС України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно з ч.7 ст.139 КАС України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
У той же час відповідно до ч.9 ст.139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на який такі дії вчинялись.
Вирішуючи питання про визначення розміру витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами, суд має враховувати складність справи, час витрачений адвокатом на виконання робіт, обсяг наданих послуг та ціну позову.
На підтвердження розміру витрат зі сплати професійної правничої допомоги у зв`язку з розглядом справи представником позивача надані копії договору про надання правничої допомоги №3-02/25 від 10.02.2025, укладений між ОСОБА_1 та адвокатом Купенко О.О., акт наданих послуг з правничої допомоги від 18.04.2025 року, квитанцію до прибуткового касового ордера №11/25 від 18.04.2025 року та детальний опис робіт.
Згідно з п.1.1 договору №3-02/25 від 10.02.2025 ОСОБА_1 (клієнт) доручає, а Купенко О.О. (адвокат) відповідно до чинного законодавства України, бере на себе зобов`язання надавати правничу допомогу щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів юридичних послуг в обсязі та на умовах, передбачених цим договором, а клієнт зобов`язується сплатити гонорар (винагороду) та витрати, необхідні для виконання його доручень, у порядку та строки, встановлені цим договором та за домовленістю сторін.
Відповідно до п.4.2 договору сторони погодили, що розмір гонорару визначається за домовленістю сторін.
Згідно акту наданих послуг з правничої допомоги від 18.04.2025 року в ході виконання умов договору адвокатом надані клієнту наступні послуги загальною вартістю 8000 грн: 1) проведення зустрічі з клієнтом, консультації з приводу оптимальних шляхів вирішення спору, узгодження правової позиції вартістю 1000 грн за 1 год; 2) ознайомлення, вивчення та аналіз наданих клієнтом документів, опрацювання законодавчої бази, що регулює спірні правовідносини, аналіз судової практики вартістю 1000 грн за 1 год; 3) збір (витребування, отримання) доказів для подальшого представлення суду, складання та направлення адвокатських запитів вартістю 3000 грн за 3 год; 4) складання процесуальних документів (позовної заяви, заяв, клопотань тощо) вартістю 3000 грн за 3 год.
Однак такий акт підписаний лише адвокатом і не містить підпису Сурхаєва Т.А., у зв`язку з чим суд дійшов висновку, що на момент розгляду справи відсутні належні докази досягнення сторонами домовленості щодо порядку визначення гонорару. Це, в свою чергу, виключає наявність підстав для розподілу судових витрат у відповідній частині на час ухвалення рішення по справі.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 132, 134, 139, 262, 241-246 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області (вул. Приморська, 26, м. Одеса, 65082, код ЄДРПОУ 43572010) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час під час несення ним в періоди з грудня 2022 року по липень 2024 року, а також з вересня 2024 року по жовтень 2024 року, добової служби згідно добових наказів Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області по особовому складу, а саме у вигляді добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області у Херсонській області та Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області, а також добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
Зобов`язати Територіальне управління Служби судової охорони у Херсонській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час під час несення ним в періоди з грудня 2022 року по липень 2024 року, а також з вересня 2024 року по жовтень 2024 року, добової служби згідно добових наказів Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області по особовому складу, а саме у вигляді добового чергування на посту пропуску та охорони розташованого Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області у Херсонській області та Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області, а також добового чергування шляхом здійснення авто патрулювання.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили у порядку ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене у порядку та строки встановлені ст. 295-297 КАС України.
Суддя Е.В. Катаєва