Рішення № 129159504, 29.07.2025, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2025
Номер справи
640/6485/21
Номер документу
129159504
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 липня 2025 року Справа№640/6485/21

Донецький окружний адміністративний суд: в особі головуючого судді - Дмитрієва В.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київської міської ради в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин у вигляді пункту 7.8.85 протоколу № 1/3 від 27.01.2021;

- скасувати рішення постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин у вигляді пункту 7.8.85 протоколу № 1/3 від 27.01.2021.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішення постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин у вигляді пункту 7.8.85 протоколу № 1/3 від 27.01.2021 є протиправним, оскільки його було прийнято із грубим порушенням норм матеріального права та всупереч принципів, наведених устатті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач зазначає, що під час прийняття спірного рішення більшість членів комісії фактично не слухали голову комісії, при цьому, були присутні лише два депутати, інші були відсутні в приміщенні, де проходило засідання, хочаЗаконом України «Про місцеве самоврядування»передбачено, що рішення ради повинні прийматись на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.

Також, наголошуючи на протиправності оскаржуваного рішення, позивач зазначає, що справа №370189247, на відміну від інших аналогічних за змістом кадастрових справ учасників АТО, попередньо не була розглянута Радою ветеранів антитерористичної операції при виконавчому органі Київської міської ради, утвореної на підставі розпорядження від 13.10.2017 №1272.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечував та посилаючись на приписиЗакону України «Про місцеве самоврядування»зазначив, що єдиною підставою для набуття права власності чи права користування земельними ділянками комунальної власності в м. Києві для громадян та юридичних осіб є відповідне рішення Київської міської ради, водночас, постійні комісії Київради більшістю голосів від загального складу комісії приймають висновки і рекомендації, що викладаються в протоколі засіданні.

Щодо не перебування на розгляді Ради ветеранів антитерористичної операції кадастрової справи позивача відповідач зазначив, що Рада ветеранів є консультативно-дорадчим органом виконавчого органу Київської міської ради, що створюється з метою розгляду проблемних питань, які виникають в учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, водночас, загальний порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, встановленийстаттею 118 Земельного кодексу України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.03.2021 залишено без руху.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.03.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19.05.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підверджується посвідченням від 30 червня 2016 року.

ОСОБА_1 отримав лист Київської міської ради від 23.02.2021 №08/281-358, яким позивача повідомлено, що його звернення в межах компетенції постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянуто.

До вказаного листа додано витяги з протоколу №1/3 засідання постійної комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин від 27.01.2021, зокрема, витяг щодо розгляду проекту рішення «Про відмову громадянину ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва індивідуального гаража у АДРЕСА_1 справа 370189247.

Так, пунктом 7.8.85 зазначеного витягу вирішено підтримати проект рішення Київської міської ради «Про відмову громадянину ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва індивідуального гаража у АДРЕСА_1 .

Згідно вказаного витягу проголосували: «за» -12, «проти» - 0, «утрималось» - 2, «не голосували» - 9.

Вказане рішення підписано головою комісії - Терентьєвим М. та секретарем комісії - Федоренко

Позивач, вважаючи, що вказане рішення прийнято з порушенням норм чинного законодавства звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Положеннями пункту «б» частини першоїстатті 9 Земельного кодексу Українивстановлено, що до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цьогоКодексу.

Частинами першою та другоюстатті 116 Земельного кодексу Українивизначено, Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Відповідно до пункту «г» частини першоїстатті 121 Земельного кодексу Українигромадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Згідно частиною шостоюстатті 118 Земельного кодексу Українигромадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексу.

Частиною сьомоюстатті 118 Земельного кодексу Українивстановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексурозглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідно до частини другоїстатті 123 Земельного кодексу Україниособа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначенихстаттею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

Частиною третьоюстатті 123 Земельного кодексу Українивстановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Статтею 140 Конституції Українипередбачено, що особливості здійснення місцевого самоврядування в м. Києві та м. Севастополі визначаються окремими законами України.

Відповідно до пункту 2статті 22 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ»у зв`язку зі здійсненням м. Києвом функцій столиці України Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація, кожна в межах своєї компетенції, встановленої законами України, мають право, зокрема, визначати особливості землекористування та використання інших природних ресурсів.

Згідно підпунктом 1 пункту «а» частини першоїстатті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: власні (самоврядні) повноваження, а саме: надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад.

Відповідно до частини першоїстатті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування», місцеве самоврядування в Україні здійснюється, зокрема, на принципах колегіальності.

Відповідно до пункту 34 частини 1статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»виключно на пленарних засіданнях міських рад (міст з районним поділом), вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Згідно з частиною 1статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень відповідно до частини першоїстатті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до частини 2статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», рішення радиприймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

З метою визначення особливостей землекористування у місті Києві як столиці України, Київська міська рада своїм рішенням від 20.04.2017 №241/2463 затвердила Порядок набуття прав на землю із земель комунальної власності у місті Києві (надалі - Порядок №241/2463).

Згідно пунктом 4.10 Порядку №241/2463, за результатами розгляду проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки у власність (в користування) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки у власність (в користування) Київська міська рада приймає відповідне рішення щодо розпорядження земельною ділянкою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.

Порядок діяльності Київради, її органів, секретаріату Київради та його посадових осіб, депутатів Київради, порядок скликання сесій та призначення пленарних засідань Київради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття Київрадою рішень, порядок формування і організації роботи постійних та тимчасових контрольних комісій, а також участі депутатських фракцій у роботі Київради встановлено Регламентом Київської міської ради (далі - Київрада), затвердженим рішенням Київської міської ради від 07.07.2016 № 579/579 (далі також - Регламент).

Частиною 1 статті 26 Регламенту визначено, що суб`єктами подання проектів рішень виступають Київський міський голова, депутати Київради, заступник міського голови - секретар Київради, постійні комісії Київради, виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація), загальні збори громадян в порядку, визначеному законодавством та цим Регламентом, а також члени територіальної громади міста Києва в порядку місцевої ініціативи відповідно до вимог, передбачених законодавством та цим Регламентом.

Відповідно до частини 5 статті 29 Регламенту, протягом п`яти днів з дня реєстрації проекту рішення в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київради Київський міський голова або за його дорученням заступник міського голови - секретар Київради надає доручення щодо розгляду проекту рішення постійній комісії, яка, враховуючи функціональну спрямованість постійних комісій, визначається ним профільною для попереднього розгляду відповідного проекту рішення, а також іншим постійним комісіям виходячи з їх функціональної спрямованості.

Частиною 1статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету.

Частиною 10статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»визначено, що за результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії.

Згідно з частинами 2 та 3 статті 1 Положення про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого Рішенням Київської міської ради №9/9 від 19.06.2014 (надалі - Положення про постійні комісії), постійні комісії Київської міської ради здійснюють свою діяльність, керуючисьКонституцією Україниі законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, Статутом територіальної громади міста Києва, Регламентом Київської міської ради та цим Положенням. Постійні комісії Київської міської ради є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

Відповідно до частини 1 статті 5 Положення про постійні комісії, постійні комісії Київської міської ради, перелік яких затверджений рішенням Київської міської ради від 19.06.2014 №10/10 «Про перелік та склад постійних комісій Київської міської ради», здійснюють повноваження, визначеніЗаконом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Київської міської ради, цим Положенням та відповідно до функціональної спрямованості, яка визначена цією статтею.

Частиною 12 статті 11 Регламенту Київської міської ради передбачено, що функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються цим Регламентом та Положенням про постійні комісії. Перелік та склад постійних комісій Київради затверджуються окремим рішенням Київради.

Пунктом 1 частини 3 статті 5 Положення про постійні комісії передбачено, що постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування вивчає, попередньо розглядає, бере участь у підготовці та готує проекти рішень Київської міської ради, надає висновки та рекомендації, здійснює контроль за виконанням рішень ради, її виконавчого органу з питань володіння, користування та розпорядження землями територіальної громади міста (включаючи питання передачі земельних ділянок у власність чи користування, приватизації земельних ділянок, припинення права користування та вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності).

Таким чином, постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури за своєю функціональною спрямованістю, визнається профільною у даних правовідносинах.

Згідно з частиною 1 статті 30 Регламенту Київської міської ради, постійні комісії Київради (окрім профільної) протягом двадцяти днів з моменту реєстрації проекту рішення в управлінні організаційного та документального забезпечення діяльності Київради опрацьовують його та за результатами розгляду проекту рішення приймають висновок, яким:

1) підтримують проект рішення Київради без зауважень та підписують його;

2) підтримують проект рішення Київради із зауваженнями чи рекомендаціями; у цьому випадку на оригіналі проекту рішення навпроти назви відповідної постійної комісії поряд із підписом голови цієї постійної комісії ставиться відмітка «із зауваженнями» або «з рекомендаціями»;

3) відхиляють проект рішення з відповідним обґрунтуванням; у цьому випадку на оригіналі проекту рішення навпроти назви відповідної постійної комісії поряд із підписом голови цієї постійної комісії ставиться відмітка «відхилено» із зазначенням дати та номеру відповідного протоколу засідання постійної комісії.

Згідно з частиною 4 статті 30 Регламенту Київської міської ради, висновок постійної комісії про підтримку чи відхилення проекту рішення, а також висновок про підтримку проекту рішення із зауваженнями чи рекомендаціями викладається у протоколі засідання комісії.

З проаналізованих вище нормЗакону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту Київської міської ради та Положення про постійні комісії вбачається, що постійно діючі при відповідній місцевій раді комісії не є самостійними суб`єктами владних повноважень, оскільки утворюються і діють в межах компетенції відповідної ради в числі депутатів, що входять до її складу.

Відповідно, позивачем було вірно визначено в якості відповідача у справі саме Київську міську раду, хоча фактично ним оскаржується рішення саме її Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, оформлене відповідним протоколом.

Як вже зазначалось, Рішенням Київської міської ради від 19 червня 2014 року № 9/9 затверджено Положення про постійні комісії Київської міської ради, яким Постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, наділено повноваженнями вивчати, попередньо розглядати, брати участь у підготовці та готувати проекти рішень Київської міської ради, надавати висновки та рекомендації з питань, зокрема, володіння, користування та розпорядження землями територіальної громади міста (включаючи питання передачі земельних ділянок у власність чи користування, приватизації земельних ділянок).

Згідно з пунктом 10 вказаного Положення, за результатами розгляду питань порядку денного комісія готує і ухвалює рекомендації, висновки і інші рішення, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов`язків - заступником голови або секретарем постійної комісії.

Таким чином, з огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що на засіданні постійної депутатської комісії вирішено підтримати проект рішення міської ради про відмову у відділенні земельної ділянки позивачу для будівництва гаражу. Проте висновки постійно діючих комісій мають рекомендаційний характер для міських рад та не вирішує питання по суті. Остаточне вирішення питання щодо виділення земельних ділянок вирішуються на засіданні міської ради.

Рекомендація щодо підтримки проекту рішення Київради «Про відмову громадянину ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність для будівництва індивідуального гаража у пров. 6 Садовому у Деснянському районі м. Києва» на засіданні постійної комісії не порушує права чи інтересів позивача.

Посилання позивача на те, що під час доповіді заступником директора Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Шейком В.В. матеріалів справи позивача, у сесійній залі необхідна кількість депутатів була відсутня, є необґрунтованими, оскільки завданням суду є захист порушених прав, а не нагляд за дотриманням законодавства органів влади.

Поряд з цим, що стосується доводів позивача відносно того, що справа 370189247, на відміну від інших аналогічних за змістом кадастрових справ учасників АТО, попередньо не була розглянута Радою ветеранів антитерористичної операції при виконавчому органі Київської міської ради, утвореної на підставі Розпорядження від 13.10.2017 №1272, суд зауважує, що порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами та повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені статтями118,122 Земельного кодексу України, які не містять визначення щодо обов`язкової участі Радою ветеранів антитерористичної операції при розгляді питання щодо надання погодження на розробку проекту землеустрою.

Більш того, пунктом 1 Положення про Раду ветеранів антитерористичної операції при виконавчому органі Київської міської ради встановлено, що Рада ветеранів антитерористичної операції при виконавчому органі Київської міської ради є консультативно-дорадчим органом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що створюється з метою розгляду проблемних питань, які виникають в учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Таким чином, законодавством не встановленого обов`язкової участі Ради ветеранів антитерористичної операції при виконавчому органі Київської міської ради при розгляді кадастрових справ, а тому доводи позивача в цій частині судом відхиляються.

Відповідно достатті 72 Кодексу адміністративного судочинства Українидоказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2статті 73 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Вимогамистатті 76 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною 2статті 77 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відтак, позов ОСОБА_1 до Київської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення є безпідставним тазадоволенню не підлягає.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст.2,6-10,19,72-77,90,139,241-246,250,255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141) про визнання протиправним і скасування рішення відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя В.С. Дмитрієв