Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2025 року Справа№200/2282/25
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., розглянувши в порядку спрощеного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним і скасування рішення та про зобов`язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), відповідно до якої просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 28.03.2025 року № 056650010703 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії на підставі положень статті 8 "Про підвищення престижності шахтарської праці";
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області перерахувати пенсію ОСОБА_1 на підставі статті 8 "Про підвищення престижності шахтарської праці", починаючи з дати звернення, а саме - з 21.03.2025 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.04.2025 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін та витребувано визначені судом докази по справі. Вирішено ряд процесуальних питань.
23.04.2025 відповідач надав до суду відзив на позовну заяву та докази по справі.
У відзиві на позовну заяву заявлено клопотання про залучення співвідповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, у задоволенні якого відмовлено ухвалою суду від 24.07.2025.
За правилами пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Відповідно до частини п`ятої статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Представник позивача в обґрунтування позовних вимог зазначає, що 21.03.2025 позивач звернувся із заявою в якій просив перерахувати його пенсію згідно зі статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Однак, рішенням від 28.03.2025 відповідач відмовив у задоволенні такої заяви. У своїй відмові відповідач зазначив, що стаж за Списком №1 позивача складає 14 років 10 місяців 2 дні, що є недостатнім для перерахунку пенсії, а період перебування позивача на інвалідності, у зв`язку з професійним захворюванням, з 15.07.2024 до пільгового стажу не зарахував. Позивач отримав трудове каліцтво, через яке не мав можливості фактично працювати на провідних професіях, тому представник позивача вважає, що періоди інвалідності внаслідок трудового каліцтва з 15.07.2024 по день звернення позивача до відповідача 16.09.2024 повинні бути зараховані до пільгового стажу.
Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, та таким, що порушує його конституційні права позивача на пенсійне забезпечення. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, за змістом якого заперечив проти задоволення позовних вимог, обґрунтовуючи це тим, що 15.07.2024 позивачу призначена пенсія по інвалідності і він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. 21.03.2025 позивач звернувся до територіальних органів Пенсійного фонду України через веб портал із заявою про перерахунок пенсії «перехід на пенсію за іншим Законом» відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Рішенням від 28.03.2025 №056650010703 Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, відмовлено позивачу в перерахунку пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у зв`язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. Відповідно до даних електронної пенсії справи стаж за Списком №1 на підземних роботах складає 14 років 10 місяців 2 дні. До страхового та пільгового стажу зараховані всі періоди згідно з наданими документами.
Крім того, відповідач зазначив, що згідно даних персоніфікованого обліку ОК-5 відомостей по спеціальному стажу страхувальником віднесено до спеціального стажу період по 21.03.2024, також за цей період сплачено страхові внески, що є підставою для зарахування до страхового стажу, відповідно і пільгового стажу. Тому, відповідач вважає, що підстави для зарахування до пільгового стажу періоду знаходження на інвалідності, у зв`язку з нещасним випадком на виробництві, з 21.03.2024 відсутні.
Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 .
Позивачу присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Позивач отримує пенсію по інвалідності (третьої групи) у зв`язку з професійним захворюванням відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 15.07.2024, що підтверджується матеріалами справи та не заперечується сторонами.
З 15.07.2024 позивач перебуває на інвалідності у зв`язку з професійним захворюванням (третя група інвалідності, 65% втрати професійної працездатності), що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК серії 12 ААГ №772107.
21.03.2025 позивач через вебпортал Пенсійного фонду України звернувся із заявою про перерахунок пенсії «Перехід на пенсію за іншим Законом».
До зазначеної заяви позивачем додано заяву довільної форми, в якій він просив перевести виплату його пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
28.03.2025 відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, рішенням №056650010703 відмовив ОСОБА_1 в перерахунку пенсії відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та зазначив у рішенні про таке.
«Відділом перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянута заява подана через веб-портал №2114 від 21.03.2025 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (рнокпп НОМЕР_2 ) щодо перерахунку пенсії: «Перехід на пенсію за іншим Законом» відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Відповідно до ст. 8 Закону: мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом МіністрівУкраїни, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України «про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу зараховується по одному року.
Згідно з п. 4.7. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів.
Розглянувши документи електронної пенсійної справи ОСОБА_1 для перерахунку, прийнято рішення про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії відповідно до ст. 8 Закону, через те що відповідно до даних його електронної пенсії справи стаж за Списком № 1 на підземних роботах складає: 14 років 10 місяців 2 дні.».
Не погоджуючись із таким розрахунком пенсії, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Судом встановлено, що відповідно до запису №14 копії трудової книжки серії НОМЕР_3 від 28.07.2003, на ім`я ОСОБА_1 , позивача з 21.03.2024 звільнено за станом здоров`я з посади гірничомонтажника підземного 5 розряду з повним робочим днем в шахті у Відокремленому підрозділі «Шахта «Капітальна» Державного підприємства «Мирноградвугілля».
Відповідно до акту від 11.06.2021 розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася) 24.05.2021 о 03 год. 30 хв. встановлено, що нещасний випадок, що стався 24.05.2021 о 03 год. 30 хв. з гірничомонтажником підземним 5 розряду дільниці МДГО-1 Відокремленого підрозділу «Шахта «Капітальна» Державного підприємства «Мирноградвугілля» ОСОБА_1 , пов`язаний з виробництвом.
Випискою з індивідуальних відомостей про застраховану ОСОБА_1 , форми ОК-5, яка сформована 03 жовтня 2024 року, підтверджено, що з квітня 2024 року відсутні суми заробітку для нарахування пенсії (грн) та страхові внески за позивача не сплачено. Також, з квітня 2024 року відсутній облікований спеціальний стаж за кодом ЗПЗ013А1.
При цьому, докази зарахування до загального страхового та пільгового стажу позивача періодів після 21.03.2024 у матеріалах справи відсутні.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 5 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV), цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного та соціального страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом та Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування».
Згідно з частиною першою статті 33 Закону №1058-IV пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю I групи - 100 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Частиною третьою статті 114 Закону №1058-IV встановлено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
За наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок та страхового стажу, встановленого абзацами першим і п`ятнадцятим - двадцять третім пункту 1 частини другої цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абзацом першим статті 26 цього Закону, зменшується на один рік. При цьому пенсійний вік для жінок не може бути нижчим за вік, встановлений абзацом першим пункту 1 частини другої цієї статті.
Статтею 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» передбачено, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 24 Закону №1058-IV час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Відповідна гарантія встановлена і положеннями частини четвертої статті 9 Закону України «Про охорону праці», якою передбачено, що час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом.
Згідно з абзацом третім частини першої статті 28 Закону №1058-IV мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Аналіз вищезазначених норм дає підстави для висновку про те, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком №1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком (в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці») така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.
При цьому, таке право не пов`язано з поданням заяви про перерахунок пенсії, воно також кореспондується з нормою, викладеною у частині першій статті 28 Закону №1058-IV, яка встановлює, що мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Згідно з правовим висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 18 квітня 2019 року у справі №392/17/17, законодавством передбачено зарахування часу перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах відповідно до статей 13, 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до частини п`ятої статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
До пільгового стажу зараховується період до того часу, коли особа вийшла на пенсію за віком на пільгових умовах.
Як зазначено у відзиві відповідачем, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію по інвалідності з 15.07.2024, що відповідає даті встановлення інвалідності.
Разом із цим, як встановлено судом вище, із заявою щодо перерахунку пенсії позивач звернувся 21.03.2025.
Отже, оскільки позивач з 15.07.2024 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію по інвалідності внаслідок професійного захворювання, суд дійшов висновку, що період перебування позивача на інвалідності у зв`язку з професійним захворюванням з 15.07.2024 по 31.03.2025 (повний місяць на дату подання заяви) підлягає зарахуванню до його загального страхового та пільгового стажу.
Зі змісту оскаржуваного рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 28.03.2025 №056650010703 та відзиву відповідача встановлено, що відповідач визнає наявність у позивача стажу за Списком № 1 на підземних роботах 14 років 10 місяців 2 дні.
Суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно не враховано період перебування позивача на інвалідності з 15.07.2024 по 31.03.2025 до його загального страхового та пільгового стажу за Списком №1.
Відповідач не надав суду доказів в обґрунтування правомірності незарахування періоду перебування позивача на інвалідності у зв`язку з професійним захворюванням, до загального страхового та пільгового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Оскаржуване рішення не містить обґрунтування незарахування цього періоду до загального страхового та пільгового стажу, та не містить відомостей про розгляд заяви позивача про перерахунок пенсії з урахуванням вказаного періоду відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Віднесення професії, за якою працював позивач до звільнення, до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, відповідачем не заперечується.
Враховуючи, вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що, з урахуванням періоду отримання пенсії по інвалідності з 15.07.2024 по 31.03.2025, позивач має понад 15 років стажу роботи Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, що дає йому право на призначення пенсії у пільговому розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше 3-х розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Такого висновку суд дійшов з урахуванням висновку Верховного Суду, викладеного у постанові від 31.03.2020 у справі №459/245/17.
З огляду на зазначене, суд констатує, що рішення від 28.03.2025 №056650010703 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області без дотримання положень статті 2 КАС України та статті 46 Конституції України, отже, є протиправним та підлягає скасуванню.
Після скасування судом вказаного рішення, саме відповідач має, з урахуванням зроблених висновків суду, зарахувати до загального страхового та пільгового стажу за Списком №1 позивача визначені судом періоди.
Крім того, суд зауважує, що відповідно до частини четвертої статті 45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, у разі виникнення права на підвищення пенсії проводиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Враховуючи, що позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії 21.03.2025, позивач має право на перерахунок з 01.04.2025 року його пенсії
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.
З огляду на викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до квитанції №2259-5587-5228-6413 від 31.03.2025 позивачем сплачено судовий збір в сумі 1211,20 грн.
Згідно частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, зважаючи на те, що позивачем сплачено суму судового збору та позовні вимоги задоволено, суд приходить висновку про необхідність стягнення за рахунок бюджетних асигнувань відповідача суму судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 241-246, 255, 262, 263, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправним і скасування рішення та про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 28.03.2025 року № 056650010703 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії на підставі положень статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (місцезнаходження: пр-т Соборний, буд. 158-Б, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69057, код ЄДРПОУ 20490012) перерахувати пенсію ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на підставі статті 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", починаючи з 01.04.2025 року.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (місцезнаходження: пр-т Соборний, буд. 158-Б, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69057, код ЄДРПОУ 20490012) на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.
Повне судове рішення складено 24 липня 2025.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або після прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч