Постанова № 129156126, 28.07.2025, Сихівський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
28.07.2025
Номер справи
464/3264/25
Номер документу
129156126
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа№464/3264/25

пр.№ 3/464/1148/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.07.2025 м. Львів

Суддя Сихівського районного суду м. Львова Сабара Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 5 ст. 126 КУпАП,

встановила:

ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування транспортними засобами, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Правопорушення вчинено при наступних обставинах.

ОСОБА_1 09.05.2025 о 18.30 год. на пр-ті Червоної Калини, 35А у м. Львові керував транспортним засобом марки «Citroen C4», р.н. НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керуванням транспортними засобами строком, вчинивши дане правопорушення повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1А Правил дорожнього руху.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився.

Відповідно до положень ст. 268КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відтак, зважаючи на те, що ОСОБА_1 своєчасно повідомленийпро місцеі часрозгляду справиі віднього ненадходило клопотаньпро відкладеннярозгляду справи, вважаю за можливе розглядати справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши дійсні обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суддя встановила наступне.

Відповідно дост. 7 КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Частиною 1статті 9 КУпАПзакріплено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до положень ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадській організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з диспозицією ч. 5ст. 126 КУпАПучасник дорожнього руху підлягає адміністративній відповідальності у випадку повторного протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті (ч. 2ст. 126 КУпАПкерування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом; ч. 3ст. 126 КУпАПкерування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами; ч. 4ст. 126 КУпАПкерування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами).

З цього слідує, що диспозиція вказаної норми є бланкетною, оскільки називає склад правопорушення, але для визначення його ознак відсилає до норм іншої галузі права або нормативних (підзаконних) актівправил, положень, інструкцій.

Суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, права, обов`язки і відповідальність суб`єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об`єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання (далі - міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об`єднань) регулюються та визначаються положеннямиЗакону України «Про дорожній рух»(ст. 1 Закону).

Одночасно,статтею 2 Закону України «Про дорожній рух»закріплено, що законодавство про дорожній рух складається з цьогоЗаконута актів законодавства України, що видаються відповідно до нього, зокрема,ПДРУкраїни, які відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.

Положеннями ст. 14 Закону України «Про дорожній рух»визначено, що учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, особи, які рухаються в кріслах колісних, велосипедисти, погоничі тварин.

З цього слідує, що ОСОБА_1 09.05.2025о 18.30год.,керуючи транспортнимзасобом марки«CitroenC4»,р.н. НОМЕР_2 , на пр-тіЧервоної Калини,35Ау м.Львові був водієм, тобто учасником дорожнього руху, а тому на нього, в частині прав та обов`язків, поширюється дія вказаногозаконута актів законодавства України, що видаються відповідно до нього.

Відповідно до п. 2.1АПравил дорожнього рухуводій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, підтверджується наступними доказами, дослідженими в ході судового розгляду, а саме:

-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №325284 від 09.05.2025, в якому викладена суть адміністративного правопорушення;

-відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції;

-рапортом від 09.05.2025;

-довідкою УПП у Львівській області ДПП від 14.05.2025, відповідно до якої транспортні засоби на території України станом на 14.05.2025 за ОСОБА_1 не зареєстровані;

-довідкою УПП у Львівській області ДПП від 14.05.2025, відповідно до якої відомості про отримання посвідчення водія ОСОБА_1 згідно інформаційного порталу НПУ відсутні;

-довідкою УПП у Львівській області ДПП від 14.05.2025, з якої вбачається, що ОСОБА_1 25.09.2024 Сихівським районним судом м. Львова притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 40 800 грн. та з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 7 років;

-копією постанови серії ЕНА №4692618 від 09.05.2025, згідно з якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу.

Аналізуючи вищевказані докази, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи притягнутим до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення, зокрема, у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 7 років на підставі постанови Сихівського районного суду м. Львова від 25.09.2024, 09.05.2025 о 18.30 год., тобто повторно протягом року, на пр-ті Червоної Калини, 35А у м. Львові керував транспортним засобом марки «Citroen C4», р.н. НОМЕР_2 , чим порушиввимоги п.2.1АПравил дорожньогоруху,таким чиномв йогодіях наявнийсклад адміністративногоправопорушення,передбаченого ч.5ст.126КУпАП, а відтак останній підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.

Санкцією ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п`яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Накладаючи стягненняна ОСОБА_1 ,враховую характерiступінь суспільноїнебезпеки вчиненогоним правопорушення,його особу,та приходжудо висновкупро необхідністьнакласти нанього стягнення,передбачене санкцією ч. 5 ст. 126 КУпАП, у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк сім років та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Окрім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Підстав, визначених ст. 5 Закону України «Про судовий збір», щодо звільнення від сплати судового збору судом не встановлено, таким чином з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Також, суддя звертає увагу, що згідно зі ст. 6 КУпАП органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, громадські організації, трудові колективи розробляють і здійснюють заходи, спрямовані на запобігання адміністративним правопорушенням, виявлення й усунення причин та умов, які сприяють їх вчиненню, на виховання громадян у дусі високої свідомості і дисципліни, суворого додержання законів України.

Статтею 2Закону України«Про національнуполіцію» встановлено,що завданнямиполіції єнадання поліцейськихпослуг,серед іншого,у сферах забезпеченняпублічної безпекиі порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.

Як встановлено судом з матеріалів справи, ОСОБА_1 на праві власності не володіє транспортними засобами, а відтак останньому було передано право керування автомобілем марки «Citroen C4», р.н. НОМЕР_2 , який, згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №325284 від 09.05.2025, належить ОСОБА_2 .

Водночас, передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, є окремим складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП.

Беручи до уваги, що передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, є умовою, що сприяла вчиненню ОСОБА_1 інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, у зв`язку із чим виникла необхідність у повідомленні органів національної поліції про наявні підстави для здійснення заходів, спрямованих на запобігання адміністративним правопорушенням, виявлення й усунення причин та умов, які сприяють їх вчиненню.

На підставі ч. 5 ст. 126КУпАП, керуючись ст. ст. 6,40-1,283,284 КУпАП, суддя,

постановила:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк сім років та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок судового збору.

Звернутися до УПП у Львівській області ДПП з метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання адміністративним правопорушенням, виявлення й усунення причин та умов, які сприяли вчиненню ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Львiв.обл./Львів.обл/21081300; код отримувача(КОД ЗАЄДРПОУ): 38008294; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA268999980313040149000013001; код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (КОД ЗА ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.

Звернутися до УПП у Львівській області ДПП з метою здійснення заходів, спрямованих на запобігання адміністративним правопорушенням, виявлення й усунення причин та умов, які сприяли вчиненню ОСОБА_3 правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м. Львова.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Сабара Л.В.