Єдиний державний реєстр судових рішень
Яготинський районний суд Київської області
Cправа №: 382/1383/25
3/382/650/25
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2025 року Яготинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Кисіль О.А.,
за участю секретаря судових засідань Чепіль А.А.,
прокурора Козленко А.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Київській обалсті Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, тимчасово не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
До Яготинського районного суду Київської області від Національної поліції України Департаменту внутрішньої безпеки Київського обласного управління надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, складені 27.06.2025 про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою судді Яготинського районного суду від 04.07.2025 року об`єднано в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 382/1383/25 провадження № 3/382/650/25, № 382/1384/25 провадження №3/382/651/25, №382/1385/25 провадження №3/382/652/25 та присвоєно єдиний унікальний номер справи №382/1383/25 провадження № 3/382/650/25.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №3747 від 27.06.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , начальник відділу адміністрування управління (центру) надання адміністративних послуг Яготинської міської ради Бориспільського району Київської області (далі - начальник відділу ЦНАП Яготинської міської ради), будучи посадовою особою місцевого самоврядування VI категорії, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VІІ, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно 14.02.2024, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах:
Розпорядженням Яготинського міського голови Бориспільського району Київської області від 15.07.2021 №241-к/тр «Про призначення ОСОБА_1 » останню призначено на посаду начальника відділу ЦНАП Яготинської міської ради.
Згідно 3 4. 1 ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посада начальника відділу ЦНАП Яготинської міської ради відноситься до VI категорії посад місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування» посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно з ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно- дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. При цьому дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадами в органах місцевого самоврядування є посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Отже, ОСОБА_1 , будучи начальником відділу ЦНАП Яготинської міської ради, є посадовою особою місцевого самоврядування.
16.07.2021 ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до особової картки посадової особи місцевого самоврядування, ОСОБА_1 письмово попереджена про вимоги та обмеження, передбачені Законом №1700-УІІ.
Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою місцевого самоврядування, належним чином попереджена про встановлені Законом №1700-УІІ вимоги та обмеження.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 та ч. 2 ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються обмеження, передбачені Законом №1700-VII.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. з Закону №1700-VІІ суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 будучи посадовою особою місцевого самоврядування, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону №1700-У1І та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до розпорядження Яготинського міського голови Бориспільського району Київської області від 26.07.2022 №153-к/тр ОСОБА_1 , начальник відділу ЦНАП Яготинської міської ради, звільнено із займаної посади за власним бажанням.
Згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП суб`єктами правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону №1700-VII зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У відповідності до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі - Закон №3384- IX) набрав чинності 12.10.2023. Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону №1700-УП (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.
Частиною 1 ст. 45 Закону №1700-VІІ визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті З цього Закону, зобов`язані щорічно до І квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентстві декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону №1700-VІІ НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону№ 1700-VII.
Відповідно до підпункту п.п. 1 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону №1700-УП (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону №1700-УП (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом №1700-VII можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.
Законом України «Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 №2115-ІХ установлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов`язку подати документи. Також у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.
Абзацом 4 п. 2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону №1700-VІІ установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VІІ цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VІІ Закону № 1700-VІІ (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Тобто, у ОСОБА_1 з 00:00 год. 01.01.2022 виник обов`язок, потім з 24.02.2022 -право, а з 12.10.2023 - знову обов`язок подати щорічну декларацію 2021 рік упродовж часу по 23:59 год. 31.01.2024 (граничний строк).
01.02.2024 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений ч. 1 ст. 45 розділу VІІ «Фінансовий контроль» та п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону №1700-VІІ.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, ОСОБА_1 подала лише 14.02.2024 о 15 год. 18 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.
Будучи опитаною з даного приводу ОСОБА_1 пояснила, що вона свою щорічну декларацію за 2021 рік подала невчасно, а саме 14.02.2024 по причині того, що їй зателефонував працівник Яготинської міської ради та повідомив, що вона порушила терміни подачі цієї декларації і повинна їх подати. Свою вину ОСОБА_1 визнає.
Уповноваженою посадовою особою Національної поліції України під час збору доказів не встановлено будь-яких підстав та причин, які перешкоджали б ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію за 2021 рік.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 3748 від 27.06.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 , обіймаючи по 29.07.2022 посаду начальника відділу адміністрування управління (центру) надання адміністративних послуг Яготинської міської ради Бориспільського району Київської області (далі - начальник відділу ЦНАП Яготинської міської ради), будучи посадовою особою місцевого самоврядування VI категорії, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII та п. 27 розділу XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно 14.02.2024, без поважних причин, подала при звільненні декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2022 по 29.07.2022), неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч 1 ст.172-6 КУпАП.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII визначено, що особи, зазначені у п. І, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до підпункту п.п. 2 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, декларація при звільненні декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстру) відповідно до Закону №1700-VII, крім декларації кандидата на посаду.
Декларації, подані в період з 24.02.2022 до 11.10.2023 включно вважаються такими, що були подані на виконання обов`язку, передбаченого ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону №1700-VII (абз. 2 п. 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII). Повторне їх подання не вимагається та є технічно неможливим.
Тобто, у ОСОБА_1 з 00:00 год. 30.07.2022 (наступний день після звільнення) виникло право, а з 12.10.2023 - обов`язок подати декларацію при звільненні упродовж часу по 23:59 год. 31.01.2024 (граничний строк).
01.02.2024 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК при звільненні декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2022 по 29.07.2022), неохоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подала лише 14.02.2024 о 15 год. 22 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.
Будучи опитаною з даного приводу ОСОБА_1 пояснила, що вона свою декларацію при звільненні подала невчасно, а саме 14.02.2024 по причині того, що їй зателефонував працівник Яготинської міської ради та повідомив, що вона порушила терміни подачі цієї декларації і повинна їх подати. Свою вину ОСОБА_1 визнає.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №3749 від 27.06.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 обіймаючи по 29.07.2022 посаду начальника відділу адміністрування управління (центру) надання адміністративних послуг Яготинської міської ради Бориспільського району Київської області (далі начальник відділу ЦНАП Яготинської міської ради), будучи посадовою особою місцевого самоврядування VI категорії, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №І 700-УІІ, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно 14.02.2024, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вказане правопорушення вчинено при наступних обставинах:
Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону №1700-VII визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту п.п. 1 п. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК від 23.07.2021 №449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 29.07.2021 за №987/36609, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону №1700-VII (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону №1700-VII (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
У відповідності до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі - Закон №3384- IX) набрав чинності 12.10.2023. Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону №1700-УП (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.
Законом №3384-ІХ визначено, що за загальним правилом до 31.01.2024 слід подати щорічні декларації (з будь-якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди.
Декларації, подані в період з 24.02.2022 до 11.10.2023 включно вважаються такими, що були подані на виконання обов`язку, передбаченого ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону №1700-VII (абз. 2 п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII). Повторне їх подання не вимагається та є технічно неможливим.
Тобто, у ОСОБА_1 з 00:00 год. 01.01.2023 виникло право, а з 12.10.2023 - обов`язок подати декларацію після звільнення за 2022 рік упродовж часу по 23:59 год. 31.01.2024 (граничний строк).
01.02.2024 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушила порядок, передбачений абз. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та п.2-7розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700-VII.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК , декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення, за 2022 рік ОСОБА_1 подала лише 14.02.2024 о 15 год. 36 хв., тобто несвоєчасно без поважних причин.
Будучи опитаною з даного приводу ОСОБА_1 пояснила, що вона свою декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2022 рік подала невчасно, а саме 14.02.2024 по причині того, що їй зателефонував працівник Яготинської міської ради та повідомив, що вона порушила терміни подачі цієї декларації і повинна їх подати. Свою вину ОСОБА_1 визнає.
Відповідно до послідовності дій користувача ОСОБА_1 у Реєстрі встановлено, що з метою подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2022 рік, вона лише 14.02.2024 зайшла до нього, створила чернетку і того ж дня здійснила подачу своєї декларації, тобто несвоєчасно. Зазначене підтверджує умисел декларанта на несвоєчасну подачу цієї декларації та легковажне ставлення до визначеного Законом №1700-VII обов`язку.
Уповноваженою посадовою особою Національної поліції України під час збору доказів не встановлено будь-яких підстав та причин, які перешкоджали б ОСОБА_1 вчасно подати декларацію після звільнення за 2022 рік.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч. 1 ст. 3 цього закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП установлено, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Склад адміністративного' правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас суб`єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого ним діяння (дії або бездіяльності).
Виходячи із диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є адміністративним правопорушенням, пов`язаним з корупцією, що вчиняється суб`єктом декларування, який усвідомив, що його бездіяльність у неподанні (без поважних причин) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в строки встановлені Законом №1700-УП, призвела до порушення Закону №1700-VII (тобто є протиправною) і подальше свідоме неподання декларації може призвести до кримінальній відповідальності за статтею 366-3 Кримінального кодексу України, суб`єкт декларування, з метою припинення такого порушення і небажання бути притягнутим до кримінальної відповідальності, вже після пропуску строків подання декларації умисно подає декларацію і бажає так чинити, при цьому розуміє, що тим самим фактично визнає свою провину і викриває себе у вчиненні адміністративного правопорушення за несвоєчасне її подання.
Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення за несвоєчасне неподання декларації буду відсутня у разі об`єктивної неможливості вчасного її подання, тобто поважних причин (неналежна робота Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстру), хвороба, інша непереборна сила, що унеможливлює вчасне подання декларації), і подальше несвоєчасне подання декларації не утворює складу адміністративного правопорушення, окрім випадків, коли суб`єкт правопорушення вже після усунення таких причин, свідомо бездіє тривалий час і не подає декларацію.
Обов`язком суб`єкта декларування є знання і безумовне виконання вимог Закону №1700-VII, у тому числі вимог його статті 45 розділу VII «Фінансовий контроль» та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VII.
Датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата закінчення етапу подання та оприлюднення відповідно до Закону №1700-VII щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 00 год. 00 хв. 01.02.2024.
Місце вчинення правопорушення в даному випадку є не визначеним, оскільки ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, через мережу Інтернет в будь-якому місці. Проте, оскільки остання на дату вчинення правопорушення була звільненою із займаної посади, то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця її реєстрації (проживання), а саме: АДРЕСА_1 .
Часом виявлення правопорушення є момент складення протоколу, оскільки зібрані матеріали та фактичні дані потребують ґрунтовного аналізу і опрацювання, після чого уповноваженим суб`єктом може бути зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення. Процесуально такий висновок оформляється у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення.
Справу призначено до розгляду на 15 годину 00 хвилин 16 липня 2025 року.
Про надходження на розгляд суду вказаної справи було повідомлено прокурора Яготинського відділу Бориспільської окружної прокуратури Київської області.
ОСОБА_1 про розгляд справи повідомлено телефонограмою про виклик до суду мобільним зв`язком.
16.07.2025 року від ОСОБА_1 на електронну адресу суду надійшла заява про відкладення розгляду справи в зв`язку з раптово хворобливим станом.
Судом здійснено запит до КНП Яготинської міської ради "Яготинська центральна міська лікарня" та КНП Яготинської міської ради "Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги" з проханням повідомити чи зверталася за медичною допомогою ОСОБА_1 в липні 2025 року та чи перебуває на лікарняному на даний час. В разі якщо ОСОБА_1 перебуває на лікарняному, то вказати з якої та по яку дату, з яким діагнозом. А також вказати чи стан здоров`я ОСОБА_1 дозволяє їй бути присутньою в залі судових засідань, чи за станом свого здоров`я ОСОБА_1 може переміщатися.
21.07.2025 року на електронну адресу суду надійшов лист від КНП Яготинської міської ради "Яготинський центр первинної медико-санітарної допомоги з котрого вбачається, що ОСОБА_1 зверталася 16.07.2025 року за медичною допомогою до лікаря ОСОБА_3 . Після обстеження пацієнтці було видано довідку про стан здоров`я. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність не створювався. 16.07.2025 року за станом здоров`я ОСОБА_1 не могла бути присутньою в залі судових засідань.
Справу розглядом відкладено на 25 липня 2025 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявні подія та склад адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, та просив призначити стягнення у вигляді штрафу на користь держави з врахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП в межах санкції статті 172-6 КУпАП.
Заслухавши думки учасників процесу суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з частинами 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП, передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначених адміністративних правопорушень підтверджується:
- протоколами про адміністративні правопорушення №3747, №3748, №3749 від 27.06.2025 року щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.;
-поясненнями ОСОБА_1 від 23.06.2025 року;
-інформацією про особу;
-копією паспорта та ідентифікаційного номера;
-особовою карткою посадової особи місцевого самоврядування;
-розпорядженням №241-к/тр від 15.07.2025 року;
- присягою посадової особи місцевого самоврядування;
-розпорядженням №153-к/тр від 26 липня 2022 року про звільнення ОСОБА_1 ;
-копією трудової книжки;
-результатами пошуку;
-послідовністю дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період 12.10.2023-15.02.2024 року.
Отже в судовому засіданні, не встановлено підстав для закриття провадження у даній справі.
Суд, оцінивши вищезазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
При призначенні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 суд, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини в скоєнні правопорушення, відношення до скоєного, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, але в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією частини 1 статті 172-6 КУпАП.
Також, відповідно до частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», а також статті 40-1 КУпАП у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення особа, на яку накладено таке стягнення, сплачує судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. ч.1 172-6, 283-284 КпАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених передбаченого ч. 1 ст. 172-6, та піддати стягненню:
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн.
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 867 грн.
- за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 884 грн.
Відповідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, стягнувши з неї 884 (вісімсот вісімдесят чотири) гривні (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл/Яготинська міс./21081100, код ЄДРПОУ - 37955989, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UА 678999980313010106000010860, код класифікації бюджету 21081100).
Боржником за цією постановою є особа, яка притягається до адміністративної відповідальності (анкетні дані, що видалося за можливе установити, наведені в вступній частині постанови).
Стягувачем за цією постановою є державний орган Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 грн. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ- 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (ІВАN) UA 908999980313111256000026001, код класифікації бюджету 22030106).
Стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 294 КУпАП і може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Яготинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку оскарження постанови вона набирає законної сили з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження у випадку залишення її без змін.
Строк пред`явлення до виконання даної постанови три місяці з дня набрання постановою законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення.
Повний текст постанови складено 29 липня 2025 року.
Суддя Кисіль О. А.