Постанова № 129121277, 25.07.2025, Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Дата ухвалення
25.07.2025
Номер справи
446/1583/25
Номер документу
129121277
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 446/1583/25

Провадження № 3/446/759/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.07.2025 м.Кам`янка-Бузька

Суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., за участю прокурора Паламар В.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: с.Саджава, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади командира відділення 3 відділення охорони взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом відповідальності, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки достатті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушень. Під час розгляду справи ОСОБА_1 факт правопорушення визнав та пояснив, що несвоєчасно подав декларацію через неуважність.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав повністю вину у вчиненні вказаного правопорушення.

Прокурор Бучко Р.В. підтримав протокол у повному обсязі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАПта призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Заслухавши думку прокурора про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, пояснення ОСОБА_1 , перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

Частиною 1ст.172-6 КУпАПпередбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт правопорушення підтверджується наступними даними: протоколом № 557 від 02.07.2025; письмовим поясненням від 25.06.2025; витягом з наказу №85 від 17.04.2023; витягом з наказу №170 від 07.06.2024; витягом з наказу №216 від 19.07.2024; характеристикою на ОСОБА_1 ; скріншотом з офіційного сайту НАЗК; копією декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; поясненням ОСОБА_1 в судовому засіданні.

Відповідно до абз. 2 ч. 2ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пункту 27розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинностіЗаконом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб`єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 02.07.2025 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов`язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.

Відтак, незалежно від виду суб`єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов`язком є діяти лише в рамках закону.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 18.06.2025 о 15:01 год., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1статті 172-6 КУпАП.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов`язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов`язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.

Відтак, незалежно від виду суб`єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов`язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі, визначеному санкцією ч.1ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно доЗакону України «Про судовий збір»з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33,36,283,284 КУпАП,Законом України «Про запобігання корупції», суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАПта застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 адміністративний штраф в розмірі 850.00 (вісімсот п`ятдесят гривень) грн. (стягувач Держава) на розрахунковийрахунок UA868999980313070106000013823,отримувач:ГУК Львів/Кам`янка-Бузькатг/21081100,Код отримувача:ЄДРПОУ38008294,Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),Код класифікаціїдоходів бюджету:21081100.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація) у розмірі 605,60 грн. (шістьсот п`ять грн. 60 коп) на розрахунковий рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений особою, яка притягається до адміністративної відповідальності не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення їй копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п`ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, встановлений статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стягнути з ОСОБА_1 штраф у подвійному розмірі сумі 1700.00 (одну тисячу сімсот гривень) 00 копійок, відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Суддя Т.І.Котормус