Ухвала суду № 129087954, 23.07.2025, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
23.07.2025
Номер справи
914/1269/25
Номер документу
129087954
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

23.07.2025 Справа № 914/1269/25

Господарський суд Львівської області, розглянувши матеріали заяви Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області про визнання грошових вимог до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» в сумі 10 710,10 грн.

у справі за заявою: Фізичної особи-підприємця Богуш Олени Іванівни, м. Львів

про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, кв. 88, ідентифікаційний код 41602047)

Суддя Артимович В.М.,

секретар судового засідання Березюк Ю.О.

За участю представників:

від ГУ ДПС у Львівській області: не з`явився;

від боржника: не з`явився;

розпорядник майна: Марчук Г.О.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Фізичної особи-підприємця Богуш Олени Іванівни про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, кв. 88, ідентифікаційний код 41602047).

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 22.05.2025 було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, оф. 88, ідентифікаційний код 41602047); визнано вимоги кредитора - Фізичної особи-підприємця Богуш Олени Іванівни (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в сумі 455 424,87 грн заборгованості, з яких: 307 622,77 грн. основний борг, 114 026,49 грн. інфляційних втрат, 29 133,97 грн. 3% річних, 4 641,64 грн. судового збору та 24 224,00 грн. судовий збір у справі про банкрутство; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, оф. 88, ідентифікаційний код 41602047); введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, оф. 88, ідентифікаційний код 41602047); розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Марчука Геннадія Олеговича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 647 від 22.03.2013). попереднє засідання суду призначено на 25.06.2025.

На розгляд Господарського суду Львівської області 02.07.2025 від Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява про визнання грошових вимог до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» в сумі 10 710,10 грн.

Ухвалою суду від 03.07.2024 заяву ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області прийнято до розгляду.

14.07.2025 розпорядником майна подано повідомлення про визнання грошових вимог ГУ ДПС у Львівській області у повному обсязі.

Суд, проаналізувавши матеріали та з`ясувавши обставини справи, повно, всебічно і об`єктивно оцінивши докази, дійшов висновку, що грошові вимоги ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області до боржника слід визнати, зважаючи на наступне.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника, поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

Згідно ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Суд зазначає, що перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим кодексом України.

Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.

Штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Положеннями ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що на платників податків покладено обов`язок з подання податкових декларацій контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування (сплата) податкового зобов`язання.

Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов`язання, у тому числі податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до приписів п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Головне управління ДПС у Львівської області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, просить визнати та включити до реєстру вимог кредиторів заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» перед податковим органом на загальну суму 10 710,10 грн.

У поданій заяві Головне управління ДПС у Львівській області зазначає про те, що ТОВ «Укрбудпрофмонтаж» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 4 654,10 грн., що включає:

Податок на прибуток 897,00 грн. + штрафні санкції 1020,00 грн.

Штрафні санкції з податку на додану вартість 2 737,10 грн.

Заявником долучено до матеріалів заяви довідку про заборгованість від 17.06.2025 № 6678/5/13-01-13-02-12.

Таким чином, заборгованість ТОВ «Укрбудпрофмонтаж» перед бюджетом складає 4 654,10 грн.

Суд зауважує, що заявлені Головним управлінням ДПС у Львівській області грошові вимоги до ТОВ «Укрбудпрофмонтаж» підтверджені належними й допустимими доказами та виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «Укрбудпрофмонтаж».

Розпорядник майна вказану заборгованість боржника перед ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області визнає в повному обсязі, що підтверджується повідомленням про визнання грошових вимог від 14.07.2025.

Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Згідно із ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: у першу чергу задовольняються: витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).

Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що грошові вимоги Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області слід визнати в сумі 4654,10 грн. Також визнанню підлягає сплачений судовий збір в сумі 6056,00 грн.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 73, 74, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Грошові вимоги Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області визнати в сумі 10 710,10 грн, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбудпрофмонтаж» (79024, м. Львів, вул. Промислова, буд. 50/52, кв. 88, ідентифікаційний код 41602047), з яких: 897,00 грн. (заборгованість) третя черга, 3757,10 грн. (штрафні санкції) шоста черга, 6056,00 грн. (судовий збір) перша черга.

2.Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.

3.Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Повний текст ухвали складено 25.07.2025

Суддя Артимович В.М.