Постанова № 129084290, 14.07.2025, Києво-Святошинський районний суд Київської області

Дата ухвалення
14.07.2025
Номер справи
369/6606/25
Номер документу
129084290
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 369/6606/25

Провадження № 3/369/4593/25

П О С Т А Н О В А

Іменем України

14.07.2025 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Патієвич А.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від БПП в с. Чайки УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 09.04.2025 серії ЕПР1

№ 294896, складеного відносно ОСОБА_1 , 09.04.2025, о 02 год. 40 хв, в с. Петропавлівська Борщагівка по вул. Солом`янська, 16, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Mercedes-Benz», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан спяніння зі згоди водія проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest 7510 ARLM-0395, що зафіксовано на бодікамеру Motorola VB № 470367, 471692, що підтверджується тестом № 903 від 09.04.2025, результат огляду становить 0,54% проміле, чим порушив вимоги

п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, не визнав та пояснив, що 09.04.2025 він знаходився біля автомобіля та ремонтував його. Через деякий час підійшли працівники поліції і запропонували пройти огляд на стан сп`яніння, на що він погодився, однак неодноразово пояснював, що автомобілем не керував, оскільки він несправний та він його ремонтував. Однак, в подальшому працівники поліції склали на нього протокол про адміністративне правопорушення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши думку ОСОБА_1 , суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є в тому числі своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Як регламентують приписи ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов`язаний, зокрема, з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність особи, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ст. 130 ч. 1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами по справі є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, свідків, показань технічних приладі та засобів фото- і відео спостереження та іншими доказами.

Частиною 2 статті 251 КУпАП встановлено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

На підтвердження вини ОСОБА_1 доматеріалів справибуло долученопротокол проадміністративне правопорушеннясерії ЕПР1№ 294896від 09.04.2025, актогляду настан алкогольногосп`яніння звикористанням спеціальнихтехнічних засобів,роздруківка з спеціального технічного приладу «Drager Alcotest 7510» (прилад № ARLM-0395, принтер № ARMA-0159, тест

№ 903) від 09.04.2025, направлення наогляд водіятранспортного засобуз метоювиявлення стануалкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакціївід 09.04.2025,письмові поясненнясамого ОСОБА_1 від 09.04.2025, диск з відеозаписом.

З дослідженогов судовомузасіданні відеозапису,вбачається,що наньому зафіксовано спілкування ОСОБА_1 з працівниками поліції та процедуру проходження огляду на стан сп`яніння, при цьому автомобіль стоїть із заглушеним мотором та ОСОБА_1 неодноразово повідомляє працівників поліції, що він не керував транспортним засобом та лише знаходився поруч з ним і ремонтував його.

При цьому, самого факту керування транспортним засобом ОСОБА_1 , відеозапис не містить.

За таких обставин, матеріали справи не містять доказів керування 09.04.2025о 02год.40хв ОСОБА_1 транспортним засобом.

Крім того, суд враховує, що працівники поліції за обставин незгоди ОСОБА_1 з результатами огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу не запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в закладі охорони здоров`я, чим порушили вимоги, передбаченні ст. 266 КУпАП та п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735.

Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншиминалежними та допустимими доказами не є безумовним та беззаперечним доказом щодо доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а є лише формою фіксації правопорушення.

Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність доказів скоєння

ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 1,7,9, 130,245,247,251-252,280,283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження посправі проадміністративне правопорушеннявідносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1ст. 130 КУпАПзакритиза відсутністю в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Андрій ПАТІЄВИЧ