Єдиний державний реєстр судових рішень
КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА
Справа № 488/2956/25
Провадження № 2-а/488/81/25
УХВАЛА
Іменем України
25.07.2025 року м. Миколаїв
Суддя Корабельногорайонного судум.Миколаєва ЧернявськаЯ.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
21.07.2025 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Корабельного районного суду м. Миколаєва з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови №471/2025 від 18.07.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 3 статті 210-1 КУпАП та закрити справу про адміністративне правопорушення.
21.07.2025 року автоматизованою системою документообігу суду визначено суддю для розгляду справи та передано для вирішення питання про відкриття провадження у справі судді згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Вивчивши матеріалипозову,суд вважаєза необхіднезалишити йогобез рухуз наступнихпідстав.
Відповідно доч.1ст.171КАС України,суддя післяодержання позовноїзаяви з`ясовує,чи:1)подана позовназаява особою,яка маєадміністративну процесуальнудієздатність;2)має представникналежні повноваження(якщопозовну заявуподано представником);3)відповідає позовназаява вимогам,встановленим статтею160,161,171цього Кодексу;4)належить позовнузаяву розглядатиза правиламиадміністративного судочинстваі чиподано позовнузаяву здотриманням правилпідсудності;5)позов поданоу строк,установлений законом(якщопозов поданоз пропущеннямвстановленого закономстроку зверненнядо суду,то чидостатньо підставдля визнанняпричин пропускустроку зверненнядо судуповажними);6)немає іншихпідстав длязалишення позовноїзаяви безруху,повернення позовноїзаяви абовідмови увідкритті провадженняв адміністративнійсправі,встановлених цимКодексом.
За правилами адміністративного процесуального законодавства адміністративний позов за формою та змістом повинен відповідати вимогам, викладеним у ст. ст. 160 161 КАС України.
Так, позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України, згідно з якою до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статей 3, 5 Закону України Про судовий збір особи, які оскаржують постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об`єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Згідно з статтею 1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Розміри ставок судового збору встановлені статтею 4 Закону України Про судовий збір. Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особоюпідприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про Державний бюджет на 2025 рік визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028 гривні.
Отже, сума судового збору за звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом за одну вимогу немайнового характеру становить 1211,20 грн (3028,00 грн*0,4)
Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, зміст та характер заявлених вимог немайновий.
Тому, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн. Проте, всупереч вказаному позивачем був сплачений судовий збір в сумі 605,60 грн, що не відповідає положенням законодавства.
За такого, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 605,60грн. та надати суду докази його сплати.
Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: рахунок UA318999980313191206000014481, код класифікації доходів бюджету 22030101; отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/Корабел.р-н/22030101; код отримувача ЄДРПОУ: 37992030; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.).
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та відповідно до ст. 169 КАС України позовну заяву ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності слід залишити без руху, надавши термін для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160 161, 169 КАС України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді про залишення позовної заяви без руху.
В разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися не поданою та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Згідно ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Я.А. Чернявська