Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/11545/25
У Х В А Л А
про перехід з спрощеного провадження в загальне позовне провадження
21 липня 2025 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Андрусів У. Б., розглянувши заяву представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження адміністративної справи за позовом Львівського комунального підприємства «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького» до Західного офісу Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування вимоги,
в с т а н о в и в :
Львівське комунальне підприємство «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького» (місцезнаходження: вул. Болгарська, буд. 4, м. Львів, 79011; ЄДРПОУ 02219688) пред`явило позов до Західного офісу Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області (місцезнаходження: вул. Костюшка, буд. 8, м. Львів, 79000; ЄДРПОУ 40479801), у якому просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу №130920-14/18-2025 від 02.01.2025 про усунення порушень, виявлених ревізією Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області.
16.06.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
02.07.2025 представниця відповідача подала відзив на позовну заяву.
09.07.2025 представник позивача подав відповідь на відзив.
18.07.2025 представник позивача подав заяву про перехід в загальне позовне провадження. Заява мотивована тим, що характер спірних правовідносин необгрунтовані вимоги з приводу недосліджених обставин перевірки, та предмет доказування вжиття заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості без пропуску строків позовної давності, їх наслідки, склад цієї заборгованості, включаючи акцесорні зобов`язання, момент виникнення такої заборгованості на бухгалтерському обліку, а також правову природу інших вимог, які не є збитками потребують проведення судового засідання з викликом сторін для повного, всебічного та об`єктивного встановлення обставин справи. Крім того, представник позивача зазначає, що оскаржувана вимога ДАС України може бути підставою для стягнення грошових коштів на суму понад дванадцять мільйонів гривень.
Вирішуючи процесуальне питання про доцільність розгляду справи за правилами загального позовного провадження, суд керується таким.
Згідно з приписами ч. 1, 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 4 ст. 257 КАС України закріплено вичерпний перелік справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, а саме справи щодо:
- оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
- оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- примусового відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
- оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує: для юридичних осіб - п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; для фізичних осіб та фізичних осіб - підприємців - сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»;
- оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 2661 цього Кодексу.
Законом України від 19.06.2024 №3831-IX «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» зазначену норму узгоджено з приписами ч. 4 ст. 12 КАС України, якою визначено перелік справ, що розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Зважаючи на характер спірних правовідносин, складність справи, ознайомившись із заявами по суті справи, а також з метою повного, всебічного та об`єктивного з`ясування усіх обставин справи, суд дійшов висновку про доцільність переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче судове засідання.
Частиною 4 ст. 173 КАС України регламентовано, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Одночасно суд роз`яснює учасникам справи, що відповідно до ч. 4 ст. 180 КАС України клопотання та заяви учасника справи з питань, визначених у ч. 3 цієї статті, подані після закриття підготовчого засідання, залишаються без розгляду, за винятком випадків, коли вони стосуються доказів, поданих після закриття підготовчого засідання.
Керуючись ст. 12, 248, 256, 257, 260 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
1. Заяву представника позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження задовольнити.
2. Перейти до розгляду справи за позовом Львівського комунального підприємства «Львівський центральний парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького» до Західного офісу Держаудитслужби в особі Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування вимоги за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити у справі підготовче судове засідання на 14 серпня 2025 року о 12:30 год., яке відбудеться у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2, 2-й поверх, зал судових засідань №1).
4. Копію цієї ухвали надіслати сторонам.
5. Повідомити сторін про наявність у Львівському окружному адміністративному суді можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяАндрусів Уляна Богданівна