КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2010 року справа № 2а-7938/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Балаклицького А.І., при секретарі Мостовому О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
в с т а н о в и в:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі - Позивач) звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі - Відповідач) про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1 000,00 грн.
Позов обґрунтовано тим, що при здійсненні підприємницької діяльності Відповідачем порушено порядок здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме здійснення такої торгівлі за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої. Внаслідок чого Відповідачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в сумі 1 000,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Як вбачається з матеріалів справи, 13 липня 2010 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Перевірка проводилась у магазині, який використовується відповідачем для здійснення господарської діяльності та розташований за адресою: АДРЕСА_2.
За результатами проведеної перевірки складений Акт № 275/32-2/2806011939 від 13.07.2010 року, який підписаний працівником відповідача без зауважень.
Перевіркою встановлено порушення Відповідачем вимог ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР та постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008 року № 657, а саме під час перевірки було здійснено реалізацію вина «До риби», розлитого у пакет типу «Tetra Pak», виробництва ЗАТ «Одесавинпром», місткістю 1,0 літр, за ціною 11,00 грн. за пакет, маркованого акцизною маркою з реквізитами: код регіону 15, серія ААБЗ, № 006030. Реалізація пакету вина «До риби» за ціною 11,00 грн. підтверджується фіскальним чеком від 13.07.2010 року № 3443.
За результатами проведеної перевірки Позивачем було прийнято рішення від 20.07.2010 року № 101220/32-206/0254 про застосування до Відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1 000,00 грн.
В добровільному порядку рішення про застосування фінансових санкцій Відповідачем не виконано.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначені основні засади державної політики у сфері виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.
Відповідно до положень ст. 18 Закону України № 481/95-ВР Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30.10.2008 року № 657 визначено мінімальну роздрібну ціну за 0,7 літра у скляній тарі та 1,0 літ в іншій тарів вина 12,00 грн.
Відповідальність за вказане правопорушення передбачена ст. 17 Закону України № 481/95-ВР.
Абзацом 12 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування штрафних санкцій у вигляді штрафу до субєктів підприємницької діяльності у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 ст. 17 цього Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади, уповноваженими Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 року № 940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справляння акцизного збору» визначені основні функції Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації та його регіональних управлінь, однією з яких ж ліцензування діяльності субєктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Як пояснив представник позивача в судовому засіданні, рішення про застосування фінансових санкцій від 20.07.2010 року № 101220/32-206/0254 було направлене Відповідачу рекомендованим листом з повідомленням, проте вручене не було. Поштове відправлення було повернуто на адресу Позивача з відміткою поштового відділення про неможливість вручення у звязку з відсутністю адресата за вказаною адресою.
Згідно вимог п.п.3.2 Інструкції про порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України № 481/95-ВР, затвердженої наказом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору та контролю за виробництвом і обігом підакцизних товарів ДПА України від 08.07.2003 року № 80, Позивачем було складено акт № 20 від 23.07.2010 року про неможливість вручення рішення про застосування фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 та розміщено його на дошці оголошень 23.07.2010 року.
Таким чином, днем вручення Відповідачу рішення про застосування фінансових санкцій від 20.07.2010 року № 101220/32-206/0254 вважається 23.07.2010 року.
Відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій у добровільному порядку не виконане.
Згідно з ч. 5 ч. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно з ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Оскільки доказів, які б спростовували доводи позивача, суду не надано, судом встановлено наявність у відповідача заборгованості в сумі 1 000,00 грн. по сплаті штрафних санкцій до Державного бюджету.
Факт вчинення Відповідачем порушення порядку здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої підтверджується наявними в матеріалах справи копіями Акту перевірки № 275/32-2/2806011939 від 13.07.2010 та рішенням про застосування фінансових санкцій від 20.07.2010 року № 101220/32-206/0254.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що рішення про застосування до Відповідача фінансових санкцій в сумі 1 000,00 грн. за порушення порядку здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої є правомірним та обґрунтованим.
Враховуючи викладені норми чинного законодавства, всебічно розглянувши матеріали справи, дослідивши всі фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог і, відповідно, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, статтями 11, 14, 70, 71, 72, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, кв. 4, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (УДК у Київській області, код платежу 21081100, код ЗКПО 23570579, р/р 31112106700015, МФО 821018) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1 000 (одна тисяча) грн. 00 коп .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя: / підпис/
З оригіналом згідно
Суддя А.І. Балаклицький
Повний текст постанови складено та підписано 12 листопада 2010 року.
Постанова станом на 12 листопада 2010 року законної сили не набрала.