Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/865/25
16 липня 2025 року селище Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Куценко О. О., з участю секретаря Двібородчин І. В., прокурора Дем`яника В. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянку України,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 з 21 травня 2018 року переведена на посаду державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-Східного офісу Держаудитслужби та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в»п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1ст. 45 цього Законунесвоєчаснобез поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, поза межами встановленого законом терміну (не пізніше 31.01.2024), а саме 11.04.2024, чим порушила вимоги ч. 1ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 з 21 травня 2018 року переведена на посаду державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-Східного офісу Держаудитслужби та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в»п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1ст. 45 цього Законунесвоєчаснобез поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, поза межами встановленого законом терміну (не пізніше 31.01.2024), а саме 11.04.2024, чим порушила вимоги ч. 1ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 з 21 травня 2018 року переведена на посаду державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-Східного офісу Держаудитслужби та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «в»п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1ст. 45 цього Законунесвоєчаснобез поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, поза межами встановленого законом терміну (не пізніше 31.01.2024), а саме 12.04.2024, чим порушила вимоги ч. 1ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 погодилася з тим, що не виконала буквально норму закону, однак зробила це неумисно, оскільки у зв`язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України змушена була залишити постійне місце проживання у Харківській області та переїхати до с. Росільна Івано-Франківської області з малолітньою дитиною та немала технічної можливості подати такі декларації.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку.
Судом встановлено,що відповідно до наказу в. о. начальника Північно-Східного офісу Держаудитслужби №230-о від 21 травня 2018 року «Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 21 травня 2018 року переведено на посаду державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-східного офісу Держаудитслужби (а.с.16).
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» передбачено, що державний службовець зобов`язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У статті 5 Закону України «Про державну службу» визначено, що на державних службовців поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Так, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1 підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384 прийнятий 20.09.2023, набрав чинності 12.10.2023.
Відповідно ДО роз`яснень НАЗК щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (зі змінами) за загальним правилом суб`єкти декларування повинні подати щорічні декларації (з будь якою позначкою) за 2021-2022 звітні періоди до 31.01.2024.
Отже, ОСОБА_1 зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, 2022 рік та 2023 рік, до 00:00 год. 01.02.2024.
Крім визнання ОСОБА_1 вини в судовому засіданні, факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наступними доказами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №276 від 25 червня 2025 року;
- фотокопією даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік 11 квітня 2024 року;
- копією наказу в. о. начальника Північно-Східного офісу Держаудитслужби №230-о від 21 травня 2018 року про переведення ОСОБА_1 на посаду державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації Північно-східного офісу Держаудитслужби;
- інформацією щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_2 , дата реєстрації 28.02.2017 09:42, період 11 жовтня 2023 13 квітня 2024;
- копією посадової інструкції державного аудитора відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації, затвердженого начальником Південно-Східного офісу Держаудитслужби Єфімова Ю. В. від 19 грудня 2016 року;
- копією присяги державного службовця ОСОБА_3 від 01 серпня 2014 року;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №277 від 25 червня 2025 року;
- фотокопією даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік 11 квітня 2024 року;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №278 від 25 червня 2025 року;
- фотокопією даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з яких вбачається ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік 12 квітня 2024 року.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАПнесвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних порушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 .
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинені правопорушення є щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що до ОСОБА_1 , з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Напідставівикладеного, Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 40-1, 283-284 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі ч. 2 ст. 36КУпАП, накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень, який слід стягнути на р/р UA248999980313090106000009574, отримувач - ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Дзвиняч/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету - 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Копію постанови вручити ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч.2ст. 308 КУпАПу разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті7та частиною першою статті287цьогоКодексу. Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя