Постанова № 12889909, 23.11.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2010
Номер справи
2-а-8659/10/1070
Номер документу
12889909
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 листопада 2010 р. №2-а-8659/10/1070 Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу розглянувши

за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області до Відкритого акціонерного товариства «Аскольд» про стягнення заборгованості в сумі 1675 грн. 19 коп.

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області звернулось з позовною заявою до суду, в якій просить стягнути з відповідача - Відкритого акціонерного товариства «Аскольд» заборгованість по фінансовим санкціям та пені у сумі 1675 грн. 19 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач Відкрите акціонерне товариство «Аскольд» є платником страхових внесків, відповідно п. 1 ст. 15 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» і зобовязаний сплачувати до Пенсійного фонду України відповідну суму внесків у порядку та строки визначені чинним законодавством. На підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків на них накладається штраф залежно від строку затримки платежу до територіальних органів Пенсійного фонду України. У звязку з чим позивачем було винесено Рішення про застосування фінансових санкцій №336 від 30 серпня 2010 року , яким до ВАТ «Аскольд» застосовано фінансову санкцію у розмірі 996 грн. 14 коп. та пеню -679 грн. 05 коп. за період 20.05.2010 р. по 19.08.2010 р. Відповідач у добровільному порядку заборгованість по фінансовим санкціям та пені не сплатив, тому позивач звернувся до суду .

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 23.11.2010 року на адресу суду надійшла заява від представника Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області І.В. Чемерис про розгляд справи у відсутності представника Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області, у порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що Відкрите акціонерне товариство «Аскольд» (ЄДРПОУ 14316089) ) є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Бориспільської міської ради Київської області 02.08.1994 року згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Серії АГ №395442.

Судом також встановлено, що ВАТ «Аскольд» зареєстровано як, платник страхових внесків в Управлінні Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області та являється платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (далі Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-ІV) платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Пунктом 1 статті 14 Закону № 1058-ІV зі змінами та доповненнями встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Статтею 1 Закону № 1058-ІV передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до вказаної статті страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Частиною 6 статті 19 Закону № 1058-ІV та п.п 5.1.3 п. 5.1 ст. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., розробленої відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Інструкція) передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону № 1058-ІV якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 106 Закону № 1058-ІV, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ч. 9 ст. 106 Закону № 1058-ІV, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно.Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;

Рішенням №336 від 30.08.2010 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 996 грн. 14 коп. та нараховано пеню за період з 20.05.2010 р. по 19.08.2010 р. у розмірі 679 грн. 05 коп. Рішенням №336 від 30.08.2010 року отримане відповідачем 08.09.2010 року та не оскаржувалось відповідачем.

Станом на день розгляду спору заборгованість по фінансовим санкціям та пені у розмірі 1675 грн. 19 коп. відповідачем не сплачена.

Згідно зі статтею 23 Закону № 1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Беручи до уваги те, що суму фінансових санкцій та пені у розмірі 1675 грн. 19 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області до Відкритого акціонерного товариства «Аскольд» про стягнення заборгованості в сумі 1675 грн. 19 коп. - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Аскольд» ((08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 84, фактична адреса: Київська область, м. Бориспіль, вул. Польова, 26, код ЄДРПОУ 14316089, р/р 26002301210063 в Бориспільському відділенні АКБ «Національний Кредит», МФО 300700) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Борисполі Київської області (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Головатого, 4, р/р 256063011027 у Головному управлінні Ощадного банку України по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 19422956) заборгованість у сумі 1675 (одна тисяча шістсот сімдесят пять) грн. 19 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Лиска І.Г.