Постанова № 12889900, 25.11.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2010
Номер справи
2-а-835/10/1070
Номер документу
12889900
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 листопада 2010 р. №2-а-835/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1003

час прийняття постанови : 11 год. 06 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Довганюк С.О.

за участю представника позивача Федорова О.С.

представник відповідача Швидкого Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області до Комунального підприємства «Управління житлово-комунального

господарства» про стягнення податкового боргу в сумі 3876924 грн. 56 коп. ВСТАНОВИВ:

Позивач Державна податкова інспекція у м. Славутичі Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» , в якому просить ( з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог) стягнути до Державного бюджету України податкову заборгованість у розмірі 3876924 грн. 56 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що станом на вересень 2009 року у відповідача утворилася заборгованість перед бюджетом по збору за забруднення навколишнього природного середовища - 29402 грн. 80 коп., по податку на прибуток комунальних підприємств - 9804, 29 грн., по податку з власників транспортних засобів - 56616грн. 94 коп.; по податку на додану вартість 3657291 грн. 58 коп.; по земельному податку 123808 грн. 95 коп. Вказані податкові зобовязання є узгодженими, але у добровільному порядку відповідач заборгованості не сплатив.

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості.

Представник позивача Федоров О.С. у судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, підтвердив обставини, викладені у заяві про зменшення позовних вимог, просив суд позов задовольнити та стягнути з відповідача податкову заборгованість у сумі 3876924 грн. 56 коп.

Представник відповідача Швидкий Ю.В. у судовому засіданні заперечував проти позову, письмових заперечень з посиланнями на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення не надав, у судовому засіданні представник відповідача також не надав суду пояснень щодо обґрунтування своїх заперечень.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши позивача та представника відповідача, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Комунальне підприємство «Управління житлового господарства» 4 квітня 2001 року зареєстровано, як юридичну особу Виконавчим комітетом Славутицької міської ради Київської області, про що зроблено запис 4 квітня 2001 року у журналі обліку реєстраційних справ за №Ю0010398, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи та Довідкою №2116/2004р. з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).

04.04.2001 року Комунальне підприємство «Управління житлового господарства» узяте на облік в ДПІ у м. Славутичі Київської області за №711, відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 22.03.2006 року №1001.

Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 14 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року зі змінами та доповненнями, збір за забруднення навколишнього природного середовища належить до загальнообовязкових податків і зборів.

Щодо заборгованості відповідача по збору за забруднення навколишнього природного середовище суд зазначає наступне.

Згідно ст. 44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25 червня 1991 року, збір за забруднення навколишнього природного середовища встановлюється на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище і розміщення відходів.

Ліміти скидів забруднюючих речовин в навколишнє природне середовище, утворення і розміщення відходів промислового, сільськогосподарського, будівельного й іншого виробництва та інші види шкідливого впливу в цілому по території Автономної Республіки Крим, областей, міст загальнодержавного значення або окремих регіонів встановлюються:

а) у випадках, коли це призводить до забруднення природних ресурсів республіканського значення, територій інших областей, - спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів;

б) в інших випадках - в порядку, що встановлюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими (міст загальнодержавного значення) Радами, за поданням органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

Порядок встановлення нормативів збору і стягнення зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Збори підприємств, установ, організацій, а також громадян за викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів та інші види шкідливого впливу в межах лімітів відносяться на витрати виробництва, а за перевищення лімітів стягуються з прибутку, що залишається в розпорядженні підприємств, установ, організацій чи громадян.

Порядок встановлення обмежень розмірів зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 2 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303 ( надалі - Порядок), зі змінами та доповненнями, збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди); розміщення відходів.

Відповідно до п. 4 Порядку , суми збору, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно на підставі нормативів збору за ці викиди виходячи з кількості фактично використаного пального та його виду відповідно до таблиць 1.4 - 1.6 додатка 1 і визначених за місцем реєстрації платників коригуючих коефіцієнтів, наведених у таблицях 2.1, 2.2 додатка 2.

Пунктом 9, п.10 та п. 11 , Порядку передбачено, що розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Остаточний річний розрахунок збору подається платниками до органів державної податкової служби за місцем податкової реєстрації платника протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного року.

Збір сплачується платниками протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору, за місцем податкової реєстрації.

Платники перераховують суми збору одним платіжним дорученням на рахунки, відкриті в територіальних органах Державного казначейства, які здійснюють розподіл цих коштів у співвідношенні, визначеному законом.

02.02.2009 року за №17845 відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за четвертий квартал 2008 року, у якому самостійно задекларував суму збору - 32524 грн. 28 коп.

28.04.2009 року за №3029 відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за перший квартал 2009року, у якому самостійно задекларував суму збору - 20345 грн. 76 коп.

14.07.2009 року за №7465 відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за другий квартал 2009року , у якому самостійно задекларував суму збору - 13399 грн. 20 коп.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» , самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації , крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідач самостійно узгодив податкові зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища, подавши податковому органу розрахунок.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по збору за забруднення навколишнього природного середовища за четвертий квартал 2008 року, перший та другий квартал 2009 року складає 29402 грн. 80 коп. , 30354 грн. 80 коп. заборгованості сплачено відповідачем самостійно, 6511, 64 грн.- погашено за рахунок переплати зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Щодо заборгованості відповідача по податку на прибуток комунальних підприємств суд зазначає наступне.

01.09.2009 року Держподатінспектором Відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у м. Славутичі Кейс Іриною Олександрівною була проведена перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання з податку на прибуток комунальних підприємств КП «УЖГ» за результатами якої було складено Акт №806/15/31476318 від 01.09.2009 року перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання платником податків, на підставі якого було винесене податкове повідомлення рішення від 01.09.2009 року №000959 1501/0 .

Податковим повідомленням рішенням від 01.09.2009 року №0009591501/0 до відповідачу, на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» застосовано штраф у сумі - 9804 грн. 29 коп.

Податкове повідомлення рішення від 01.09.2009 року №0009591501/0 було отримане представником відповідача 01.09.2009 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера КП «УЖГ» на корінці податкового повідомлення рішення, доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення рішення , як і доказів сплати штрафу представником відповідача у судовому засіданні не надано.

Отже, сума заборгованості відповідача по податку на прибуток комунальних підприємств становить 9804 грн. 29 коп.

Щодо заборгованості відповідача по податку з власників транспортних засобів суд зазначає наступне.

Згідно з вимогами ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11 грудня 1991 року N 1963-XII, (Далі Закон України №1963), платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є обєктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Згідно ст. 6 Закону України №1963, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з обєму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Станом на 01.01.2009 року податковий борг відповідача по податку з власників транспортних засобів становив 58718 грн. 19 коп.

31.05.2008 року відповідач подав до ДПІ у м. Славутичі Київської області уточнений розрахунок суми податку з власників транспортних засобів на 2008 рік за №5312 на суму 25903 грн. ( сума щоквартальних сплат на 2008 рік 6475, 75 грн. ).

27.01.2009 року відповідач подав до ДПІ у м. Славутичі Київської області розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік, в якому самостійно визначив зобовязання по сплаті податку з власників транспортних засобів у 2009 році - 26890, 94 грн. ( сума щоквартальних сплат 6724 грн. )

Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України №2181, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації , крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України №2181, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до Розрахунку податкової заборгованості та облікової картки платника, 22025 грн. податку з власників транспортних засобів було сплачено відповідачем самостійно, не погашеною залишилась заборгованість по податку з власників транспортних засобів 56616 грн. 94 коп. ( 58718 грн. 19 коп. + 6475, 75 грн + 6724 грн. +6724 грн. 22025 грн.).

Щодо заборгованості відповідача по податку на додану вартість суд зазначає наступне.

Податковий борг відповідача по податку на додану вартість станом на 01.01.2009 року складав 3181735, 43 грн.

У 2009 році відповідачем було подано до Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області податкові декларації з податку на додану вартість, в яких самостійно визначив податкове зобовязання з ПДВ , а саме:

- Податкова декларація з податку на додану вартість від 20.01.2009 року №17328 , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 67979 грн.;

- Податкова декларація з податку на додану вартість №1007 від 19.03.2009 року , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 177219грн. ;

- Податкова декларація з податку на додану вартість за №4383 від 19.05.2009 року , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 101494 грн.;

- Податкова декларація з податку на додану вартість №5211 від 18.06.2009 року , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 460653 грн.

- Податкова декларація з податку на додану вартість №6870 від 17.07.2009 року , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 187200 грн.

- Податкова декларація з податку на додану вартість №8908 від 20.08.2009 року , в якій зазначено суму ПДВ , яка підлягає сплаті 225787 грн.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Нараховано по деклараціям з ПДВ з відємним значенням 452301 грн.

За період з 01.01.2009 року по 18.09.2009 року відповідачем було сплачено в рахунок погашення податкового боргу 324052 грн. 54 коп. податку на додану вартість.

Згідно п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання, визначеного цим Законом.

На підставі п.6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, відповідачу було нараховано пеню на суму податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 33545 грн. 87 коп., станом на день розгляду справи відповідачем було сплачено 68 грн. 18 коп.

Отже, судом встановлено, що загальна сума заборгованості відповідача по податку на додану вартість становить 3657291 грн. 58 коп. ( 3181735 грн. 43 коп+1220332 грн- 454201 грн -324052 грн. 54 коп + 33477, 69 грн =3657291 грн 58 коп)

Щодо заборгованості відповідача по земельному податку суд зазначає наступне.

Згідно ст. 14. Закону України " Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до ст. 17. Закону України " Про плату за землю" від 3 липня 1992 року № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації .

28.01.2008 року відповідачем було подано до ДПІ у м. Славутичі розрахунок земельного податку за №154 на 2008 рік, згідно якого відповідач за листопад 2008 року був зобовязаний сплатити до 30.12.2008 року 15227 грн. 24 коп. земельного податку та за грудень 2008 року сплатити до 30.01.2009 року 15227 грн. 23 коп.

28.01.2009 року відповідачем було подано до ДПІ у м. Славутичі розрахунок земельного податку за №117 на 2009 рік, згідно якого відповідач за січень - липень 2009 року зобовязаний був сплатити 15227 грн. 24 коп. земельного податку щомісячно.

25000 грн. земельного податку за листопад грудень 2008р., січень липень 2009 року були сплачені відповідачем самостійно : 06.02.2009 р- 5000 грн; 11.02.2009 р. 5000 грн; 28.08.2009 р. 10000 грн.; 31.08.2009 року 5000 грн.

Податковим повідомленням рішенням від 24 грудня 2008 року №0006711501/0 , прийнятого на підставі Акту камеральної перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобовязання платником податків №1344/15/31476318 від 17.12.2008 року, за несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобовязання по земельному податку у сумі 311136 грн. 22 коп. до відповідача було застосовано штраф у розмірі 15568 грн. 12 коп.

Податкове повідомлення рішення від 24 грудня 2008 року №0006711501/0 було отримане представником відповідача 24.12.2008 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера КП «УЖГ» на корінці податкового повідомлення рішення, доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення рішення , як і доказів сплати штрафу представником відповідача у судовому засіданні не надано.

Податковим повідомленням рішенням від 24 грудня 2008 року №0006721501/0 , прийнятого на підставі Акту про порушення податкового законодавства №1348/15/31476318 від 17.12.2008 року, за несвоєчасне подання податкового розрахунку з земельного податку до відповідача було застосовано штраф у розмірі 170 грн. 00 коп.

Податкове повідомлення рішення від 24 грудня 2008 року №0006721501/0 було отримане представником відповідача 24.12.2008 року, що підтверджується підписом головного бухгалтера КП «УЖГ» на корінці податкового повідомлення рішення, доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення рішення , як і доказів сплати штрафу представником відповідача у судовому засіданні не надано.

Судом встановлено, що сума заборгованості відповідача по земельному податку становить 123808 грн. 95 коп ( 15227, 24 грн + 15227, 23 грн. 3974 грн. 32 коп. + 170 грн. + 15568 грн. 12 коп. +(15227грн. 24 коп х7) 2500грн. = 123808, 95 грн.

Отже, судом встановлено, що загальна сума податкового боргу відповідача складає 3876924 грн. 56 коп., яка складається з заборгованість перед бюджетом по збору за забруднення навколишнього природного середовища -29402 грн. 80 коп., по податку на прибуток комунальних підприємств - 9804, 29 грн., по податку з власників транспортних засобів - 56616грн. 94 коп.; по податку на додану вартість 3657291 грн. 58 коп.; по земельному податку 123808 грн. 95 коп.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України №2181податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею , визнається сумою податкового боргу платника податків .

Отже, відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заборгованість відповідача у сумі 3876924 грн. 56 коп. є податковим боргом .

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області до Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» про стягнення податкового боргу в сумі 3876924 грн. 56 коп. - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Управління житлово-комунального господарства» (07100, Київська область, м. Славутич, вул. Військових будівельників, 8, ідентифікаційний код юридичної особи 31476318) до Державного бюджету України податковий борг у сумі 3876924 (три мільйони вісімсот сімдесят шість тисяч девятсот двадцять чотири) грн. 56 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 29 листопада 2010 р.