Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 489/4548/25
Номер провадження 3/489/1381/25
Постанова
Іменем України
15 липня 2025 року місто Миколаїв
Суддя Інгульського районного суду м. Миколаєва Кокорєв Вячеслав Валентинович, розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (далі - особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі -КУпАП)
встановив
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 335 від 03.06.2025, вбачається, що керівник ТОВ "Окко - Драйв" ОСОБА_1 за результатами зняття залишків пального, яке знаходиться за адресою місця перевірки було складено додаток 2, в якому відображено надлишок пального (з урахуванням відносної похибки) вартістю 1810 грн., а саме Паливо Дизельне ДП-Л-ЄВРО5-ВО у кількості 31,76л. за вартістю 1810 грн. Таким чином перевіркою встановлено факт не ведення обліку товарних запасів в порядку, встановленому законодавством України, за місцем їх реалізації, а саме: надлишок товарних запасів вартістю 1810 грн., чим ТОВ "Окко - Драйв" порушено вимоги п.12 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", із змінами і доповненнями. Вищевказане порушення відображені в акті фактичної перевірки від 09.05.2025 №6869/14-29-09-02-07/20122395.
В протоколі зазначено, що особа вчинила правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1ст. 155 - 1 КУпАП.
Так, ч. 1 ст. 155 1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до п. 1ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані: проводити розрахунковіоперації наповну сумупокупки (наданняпослуги)через зареєстровані,опломбовані увстановленому порядкута переведеніу фіскальнийрежим роботиреєстратори розрахунковихоперацій абочерез зареєстрованіфіскальним серверомконтролюючого органупрограмні реєстраторирозрахункових операційзі створенняму паперовійта/абоелектронній формівідповідних розрахунковихдокументів,що підтверджуютьвиконання розрахунковихоперацій,або увипадках,передбачених цимЗаконом,із застосуваннямзареєстрованих увстановленому порядкурозрахункових книжок. Використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється;
Відповідно до п. 12ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг», суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов`язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Порядок та форма обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб`єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).
Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Вина ОСОБА_1 , який є посадовою особою ТОВ «ОККО-ДРАЙВ» у скоєному правопорушенні підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 335 від 03.06.2025, актом про результати фактичної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу підакцизних товарів, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС від 09.05.2025. Згідно акту, за результатами зняття залишків пального, яке знаходиться за адресою місця перевірки, (з урахуванням відносної похибки) вартістю 1810,00 грн., а саме: паливо дизельне ДП-Л-ЄВРО5-ВО у кількості 31,76 л. вартістю 1810 грн., було складено Додаток 2, в якому відображено надлишок пального.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку щодо наявності в діях особи складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 155 - 1 КУпАП, а саме, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Враховуючи викладене, обставини вчинення правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, який є посадовою особою, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 необхідно призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в межах санкції ч. 1ст. 155 - 1 КУпАП.
Керуючись ст. ст.221,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
постановив
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 155 1 КУпАПта накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі119(стодев`ятнадцять)гривень 00копійокв дохід держави, який перерахувати на р/р UA448999980313070106000014482, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовийзбір врозмірі 605грн.60коп.(п`ятсоттридцять шістьгривень вісімдесяткопійок),в дохіддержави,який перерахуватина р/рUA908999980313111256000026001,отримувач коштів:ГУК ум.Києві/м.Київ/22030106,код отримувача(кодза ЄДРПОУ)37993783,банк отримувача:Казначейство України(ЕАП),код класифікаціїдоходів бюджету:22030106.
Постанову можебути оскарженопротягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Інгульський районний суд м. Миколаєва.
Суддя В. В. Кокорєв