Постанова № 128882912, 16.07.2025, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
16.07.2025
Номер справи
489/4822/25
Номер документу
128882912
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 489/4822/25

Провадження № 3/489/1428/25

П О С Т А Н О В А

іменем України

16 липня 2025 року місто Миколаїв

Суддя Інгульського районного суду міста Миколаєва Валігурський Г.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно протоколу проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, раніше за постановою серії ЕНА №3775741 від 02.01.2025 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 20400 грн, постановою Інгульського (Ленінського) районного суду міста Миколаєва від 24.03.2025 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік,

за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3ст. 126 Кодексу Українипро адміністративні правопорушення(даліКУпАП),

в с т а н о в и в:

Згідно з протоколом серії ЕПР1 № 360182 від 13.06.2025, ОСОБА_1 13.06.2025 о 09:09, в м. Миколаєві по Херсонському шосе 100 км, в порушення вимог п. 2.1.«а» Правил дорожнього руху, затверджених постановою КабінетуМіністрів Українивід 10.10.2001№1306 (далі ПДР), керував транспортним засобом марки «AUDI A6», номерний знак НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами, та притягався до відповідальності постановою серії ЕНА 3775741 від 02.01.2025.

За протоколом серії ЕПР1 № 360206 від 13.06.2025, ОСОБА_1 13.06.2025 о 09:09 в м. Миколаїв по Херсонському шосе 100 км керував транспортним засобом марки «AUDI A6», номерний знак НОМЕР_2 , з ознаками наркотичного сп`яніння (зіниці очей не реагують на світло, бліде обличчя, тремтіння кінцівок пальців рук). Від проходження у встановленому законом порядку огляду в закладі охорони здоров`я відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.

Крім того, згідно з протоколом серії ЕПР1 № 360190 від 13.06.2025, ОСОБА_1 13.06.2025 о 09:09 в м. Миколаїв по Херсонському шосе 100 км, в порушення вимог ч. 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», керував транспортним засобом марки «AUDI A6», номерний знак НОМЕР_2 , будучи тимчасово обмеженим у праві керування транспортними засобами постановою Новомиргордського ВДВС у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 29.01.2024 ВП № 68838393.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126, як керування транспортним засобом особою позбавленою права керування транспортними засобами, що вчинено повторно протягом року, за ч. 2 ст. 130 КУпАП, як відмова особи, яка керувала транспортним засобом від проходження, відповідно до встановленого порядку, медичного огляду з метою встановлення стану наркотичного сп`яніння, що вчинено повторно протягом року та за ч. 3 ст. 126 КУпАП, як керування транспортним засобом особою стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

ОСОБА_1 до суду не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся шляхом направлення судової повістки за вказаною в протоколі адресою місця проживання, смс-повідомленням та оголошенням на сайті судової влади. Таким чином, судом вжито всіх можливих заходів для своєчасного виклику особи до суду. Клопотання про відкладення судового засідання до суду не надходило.

Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Також у п. 41 рішення у справі «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року ЄСПЛконстатував,що «сторонив розумніінтервали часумають вживатизаходів,щоб дізнатисьпро станвідомого їмсудового провадження».

Особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, відомо, що на розгляді суду міста Миколаєва знаходяться справи про адміністративні правопорушення відносно неї, про що їй повідомлялось особисто під час складення протоколів та засвідчено її підписом. У зв`язку з цим, особа, відносно якої складено протоколи, яка обізнана про те, що протоколи про адміністративне правопорушення відносно неї перебувають на розгляді в суді, виходячи із практики ЄСПЛ, зобов`язана вживати заходів для того, щоб дізнатись простан відомихїй судовихпроваджень,зокрема отримати судові повістки та з`явитися до суду для розгляду вказаних справ.

Згідно зі ст. 6 Конвенції із захисту прав людини та основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Суддя враховує, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, самостійно, відповідно до принципу диспозитивності, вирішує питання щодо участі в судовому засіданні.

Отже, оскільки від особи не надходило клопотання про відкладення розгляду справи та остання мала достатньо часу та можливостей реалізувати своє право викласти свої аргументи щодо протоколів про адміністративне правопорушення, тому суддя вважає можливим провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Крім того, суд виходить з того, що якщо особисто особа не з`явилася у судове засідання, а суддя вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення (постанови), не відкладаючи розгляд справи, то він може вирішити таку справу. При цьому, основною умовою відкладення розгляду справи є не відсутність у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності чи її захисника, а можливість вирішення справи у відповідному судовому засіданні на підставі наявних доказів.

Судом досліджені такі докази, які доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП:

-протокол серії ЕПР1 № 360182 від 13.06.2025, в якому викладено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП (час, місце) та встановлено факт повторного протягом року порушення ним п. 2.1.«а» ПДР;

-постанову Заводського районного суду міста Миколаєва від 19.02.2024 у справі № 487/522/24, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік;

-постанову серії ЕНА №3775741 від 02.01.2025, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 126 КУпАП, у зв`язку з керуванням транспортним засобом будучи позбавленим такого права постановою Заводського районного суду міста Миколаєва від 19.02.2024;

-протокол серії ЕПР1 №360206 від 13.06.2025, в якому викладено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, зокрема порушення п. 2.5 ПДР, що вчинено повторно протягом року;

-направлення на огляд водія ОСОБА_1 з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного сп`яніння чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП «МОЦПЗ» МОР о 09:40 13.06.2025, у якому вказано ознаки наркотичного сп`яніння виявлені поліцейським у ОСОБА_1 , а саме: зіниці очей не реагують на світло, бліде обличчя, тремтіння кінцівок пальців рук;

-постанову Інгульського (Ленінського) районного суду міста Миколаєва від 24.03.2025 у справі № 489/725/25, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 000,00 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік;

-протокол серії ЕПР1 № 360190 від 13.06.2025, в якому викладено обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, зокрема порушення ч. 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух»;

-постанову НовомиргордськогоВДВС уНовоукраїнському районіКіровоградської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса)від 29.01.2024ВП №68838393 про встановлення тимчасового обмеження відносно ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за виконавчим листом №395/76/22 від 11.04.2022;

-відеозапис з нагрудного відеореєстратора поліцейського щодо подій, які відбувались 13.06.2025 р о 09:09, за адресою: м. Миколаїв, Херсонське шосе 100 км, за участі ОСОБА_1 та за замістом якого останній повідомив, що йому відомо про встановлене відносно нього державним виконавцем обмеження у праві керування транспортними засобами, в зв`язку з наявністю заборгованості зі сплати аліментів на утримання сина, також йому відмово про позбавлення його права керувати транспортними засобами судом. Крім того, поліцейським були виялені ознаки наркотичного сп`яніння ОСОБА_1 , у зв`язку з чим йому було запропоновано пройти огляд на встановлення стану наркотичного сп`яніння в медичному закладі, останній відмовився не зважаючи на роз`яснення йому наслідків такої відмови.

-довідки УПП в Миколаївській області від 13.06.2025, згідно яких ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , отримував (має) посвідчення водія на право керування транспортними засобами. Згідно наявних облікових даних АІС МВС не можливо встановити власника транспортного засобу «AUDI A6AVANT», номерний знак НОМЕР_2 .

Оцінюючи наведені докази, судом врахуванню підлягають наступні норми діючого законодавства.

Статтею 245КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАПсуд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Так, ст. 251КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідност.252КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Диспозиція ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за повторне протягом року керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.

Згідно зп.2.1"а"ПДР,водіймеханічного транспортногозасобу повиненмати присобі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Постановою серії ЕНА №3775741 від 02.01.2025, ОСОБА_1 вперше притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 126 КУпАП, у зв`язку з керуванням транспортним засобом будучи позбавленим такого права постановою Заводського районного суду міста Миколаєва від 19.02.2024 у справі № 487/522/24.

Отже, 13.06.2025 ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом будучи позбавленим такого права.

Диспозицією ч. 2 ст. 130 КУпАПвстановлена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинене повторно протягом року.

Відповідно до п. 2.5. ПДР, водій повиненнавимогу поліцейськогопройти вустановленому порядкумедичний оглядз метоювстановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів,щознижуютьувагу ташвидкістьреакції.

Згідно з частинами 2, 3 та 6 ст. 266 КУпАП, огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. У разінезгоди водія(судноводія)на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським звикористанням спеціальнихтехнічних засобівабо вразі незгодиз його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надаєтьсяправо проведенняогляду особина стан алкогольного, наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодоперебування підвпливом лікарських препаратів, що знижуютьїї увагута швидкістьреакції,затверджується управліннями охорони здоров`ямісцевих державнихадміністрацій.Проведення оглядуосіб настан алкогольного, наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодоперебування підвпливом лікарських препаратів, що знижуютьїх увагута швидкістьреакції,в іншихзакладах забороняється. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Дії поліцейських в наведеній ситуації в першу чергу регламентовані нормамиНаказу МВСУкраїни,МОЗ Українивід 09.11.2015№1452/735«Про затвердженняІнструкції пропорядок виявленняу водіївтранспортних засобівознак алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції» (далі Інструкція), відповідно до п. 2 розділу І якого огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. До ознакнаркотичногосп`яніння віднесено:наявність однієїчи декількохознак стануалкогольного сп`яніння (крімзапахуалкоголюз порожнинирота); звужені чидужерозширенізіниці,якінереагують насвітло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість (п. 4 розділу І Інструкції).

У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я (п. 12 розділу ІІ Інструкції).

Аналогічні правила містять і положенняпостанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 №1103 «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду»(далі -Порядок).

Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп`яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку (п. 3 розділу Хнаказу МВС України №1395 від 07.11.2015 «Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі»(далі - Інструкція з оформлення матеріалів).

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п. 6 розділу Х Інструкції з оформлення матеріалів).

Так з вищевикладених доказів вбачається, що поліцейськими були встановлені відповідні ознаки наркотичного сп`яніння у ОСОБА_1 (зіниці очей не реагують на світло, бліде обличчя, тремтіння кінцівок пальців рук), а тому наведене мало своїм наслідком законну вимогу про проходження огляду на встановлення наркотичного сп`яніння.

Оскільки ж відповідно до п.8 Порядку та Інструкції з оформлення матеріалів у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду ,а тому представниками поліції з дотриманням вищевикладених вимог Інструкції та Порядку, а також враховуючи те, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності протягом року за порушення вимог ст. 130 КУпАПбуло складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст.130 КУпАП.

Таким чином суд дійшов висновку, що наведені докази узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, ставити їх під сумнів підстав немає, останні доводять факт інкримінованих ОСОБА_1 протиправних дій, відповідальність за які передбачена ч. 2ст. 130 КУпАП.

Диспозицією ч. 3 ст. 126 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Пунктом 10ст.15Закону України«Про дорожнійрух» встановленазаборона керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

З наявної в матеріалах справи постанови державного виконавця Новомиргордського ВДВС у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 29.01.2024 у виконавчому провадженні №68838393, відкритому на підставі виконавчого листа №395/76/22 від 11.04.2022, слідує, що відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлене тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

З дослідженого в судовому засіданні відеозапису з нагрудного відеореєстратора поліцейського встановлено, що під час спілкування з поліцейським 13.06.2025 ОСОБА_1 зазначив, що йому відомо про існуючу заборгованість зі сплати аліментів на сина, а також про встановлене відносно нього обмеження у праві керування транспортним засобом до повного погашення існуючої заборгованості по аліментах.

Оцінивши сукупність досліджених доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшов висновку, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, будучи особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та повторно протягом року керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування таким транспортним засобом, а також керував транспортним засобом з ознаками наркотичного сп`яніння та повторно протягом року відмовилася від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан сп`яніння, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами в їх сукупності.

Таким чином, встановлені суддею обставини вказують на наявність вини особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні інкримінованих їй правопорушень та своїми діями вона вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 36 КУпАПпри вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Оскільки ОСОБА_1 вчинив три адміністративних правопорушення, які розглядаються одночасно одним і тим же органом, у відповідності до ч. 2 ст.36КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи викладене, справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП підлягають об`єднанню в одне провадження, а стягнення слід призначити на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП.

За такої сукупності обставин у справі, вважаю за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу, межі якого передбачені санкцією ч. 5 ст. 126 КУпАП яке, на переконання судді, є більш серйозним правопорушенням з числа вчинених особою, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом та без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки в матеріалах справи відсутні відомості про належність транспортного засобу, яким керувала особа в момент вчинення адміністративних правопорушень.

Застосування такого адміністративного стягнення відповідатиме меті адміністративного стягнення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.23,33,34,36,40-1,1126,130,250-252,280,283,284 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в:

Об`єднати справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП в одне провадження і присвоїти об`єднаним справам №489/4822/25 провадження №3/489/1428/25.

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, ч. 3 ст. 126 КУпАП, та на підставіст.36КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач коштів: Миколаївське ГУК /Микол. обл./ 21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081300, рахунок отримувача: UA438999980313010149000014001) з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п`ять років, без оплатного вилучення транспортного засобу.

Роз`яснити, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути зі ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) грн 60 коп. (який підлягає сплаті та перерахуванню за такими реквізитами: отримувач: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Інгульський районний суд міста Миколаєва.

Постанова підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.

Суддя Г.Ю. Валігурський