Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
15 липня 2025 року Справа №640/21883/18
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВ АГРО»(01001, м. Київ, вул. Архітектора Городецького,9А, ЄДРПОУ 35918573) доГоловного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві(04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ВВ АГРО» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 24.09.2018 року №0012601401, №0012611401, №0012621401, №0009834208, №00488611409, №1095140304, №1096140304, рішення про опис майна у податкову заставу №238728-17 від 29.11.2018 року та податкову вимогу № 238728-17 від 29.11.2018 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 6 лютого 2019 року прийнято до розгляду позовну заву та відкрито провадження в адміністративній справі № 640/21883/18. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 6 лютого 2019 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВВ АГРО»до Головного управління Державної фіскальної служби України у місті Києві в частині визнання протиправними та скасування рішення про опис майна у податкову заставу №238728-17 від 29.11.2018 року та податкової вимоги №238728-17 від 29.11.2018 року повернуто позивачу за його заявою.
13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі Закон № 2825-ІХ), який набрав чинності 15 грудня 2022 року. Відповідно до статей 1 та 2 Закону № 2825-ІХ Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано. Утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
На підставі п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-ІХ справу № 640/21883/18 передано на розгляд Донецькому окружному адміністративному суду. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 травня 2025 року, адміністративна справа № 640/21883/18 передана на розгляд судді Смагар С.В.
Ухвалою від 2 червня 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу № 640/21883/18 Розгляд адміністративної справи вирішено розпочати спочатку за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 18 червня 2025 року. Підготовче засідання вирішено проводити в порядку письмового провадження. Ухвалою від 9 червня 2025 року суд залишив позовну заяву без руху. Ухвалою від 10 червня 2025 року суд продовжив розгляд справи за заявою позивача про усунення недоліків.
18 червня 2025 року ухвалою суд здійснив заміну відповідача на правонаступника.
17 червня 2025 року до суду надійшов відзив на позовну заяву.
Ухвалою від 18 червня 2025 року суд запропонував сторонам надати додаткові письмові пояснення та докази. Жодна зі сторін не надала суду ні пояснень, ні доказів.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому воєнний стан неодноразово продовжувався і триває по теперішній час.
Відповідно до ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII, в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.
Рішенням Ради суддів України від 24 лютого 2022 року N 9, з урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.
Згідно п. 4 Рекомендацій Ради суддів України, опублікованих 02.03.2022 року, щодо роботи судів в умовах воєнного стану, судам України рекомендовано усіх доступних працівників, по можливості, перевести на дистанційну роботу.
Місцезнаходження Донецького окружного адміністративного суду визначено м. Слов`янськ Донецької області.
У зв`язку з активізацією проведення бойових дій на території Донецької області та прилеглих областей, виникнення загрози безпеці, здоров`ю та життю людей, головою Донецького окружного адміністративного суду 26 лютого 2022 року прийнято наказ № 14/І-г «Про запровадження особливого режиму роботи Донецького окружного адміністративного суду у вигляді дистанційної роботи». Наказом запроваджено особливий режим роботи з 26 лютого 2022 року до закінчення воєнного стану, і до дня відновлення роботи суду у звичайному режимі.
Відповідно до частини 4 статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Частиною 1 статті 72 КАС України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Суд вважає за необхідне повторно витребувати у сторін додаткові пояснення та докази.
Враховуючи викладене та з огляду на відсутність можливості проводити судове засідання за участю сторін через існування загрози життю та здоров`ю учасників справи та працівників суду внаслідок широкомасштабної військової агресії Російської Федерації, суд дійшов висновку про необхідність проведення наступного підготовчого засідання в порядку письмового провадження.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 72, 73, 80, 183, 243, 248, 256, 294 КАС України,-
УХВАЛИВ:
1.Оголосити перерву та призначити наступне підготовче засідання в порядку письмового провадження на 31 липня 2025 року.
2.Запропонувати позивачу надати додаткові письмові пояснення з обґрунтуванням відсутності виявленого порушення:
- п. 51.1 ст. 51, пп. „б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України та розділу 3 «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, щодо подання з помилками податкових розрахунків (форма № 1-ДФ), за І, ІІІ кв. 2015 року, ІV кв. 2016 року;
- пп. 266.1.1 п. 266.1, пп. 266.5.1 п.266.5, пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу перевіркою встановлено неподання декларацій за 2016 по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в зв`язку з чим занижено податкове зобов`язання по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за період, що перевірявся в загальній сумі 7 154,57 гривень.
- надати докази сплати податку з доходів фізичних осіб та військового збору, на що посилається позивач у позовній заяві (щодо порушення п.2.8 глави 2, п. 3.5 глави 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637)
3.Запропонувати відповідачу надати суду додаткові письмові пояснення:
- щодо проведення зустрічних звірок контрагентів позивача за спірні податкові періоди, у випадку їх проведення надати копії актів;
- докази надіслання позивачу листа про результати розгляду заперечення від 19.09.2018 № 65966/10/26-15-14-01-02 та надати суду лист з результатами розгляду заперечень;
- письмові пояснення, чи надавалися до заперечень на акт перевірки позивачем банківські виписки та чи враховувалися вони при розгляді заперечень, якщо ні, то за яких підстав не були враховані документи;
- письмові пояснення: чи здійснювався опис первинних документів позивача, які були вилучені СУ ФР ТУ ДФС у м. Києві та досліджувалися працівникам ГУ ДФС у м. Києві під час проведення перевірки.
4.Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
5.Ухвала постановлена в порядку письмового провадження та підписана 15 липня 2025 року.
Суддя С.В. Смагар