Постанова № 128816660, 11.07.2025, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
11.07.2025
Номер справи
346/3104/25
Номер документу
128816660
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 346/3104/25

Провадження № 3/346/1253/25

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2025 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області, в складі :

головуючої судді Третьякової І.В.,

за участю секретаря: Дутчак Х.В.,

прокурора Кабаля Д.І.

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Мишин Коломийського району Івано-Франківської області, громадянина України, неодруженого, з вищою освітою, до 24.12.2022 року інструктор відділу рекрутингу та комплектування ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст.45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 31.01.2024, не подав декларацію особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданою декларацією (При звільнені), а фактично подав дану декларацію 28.01.2025, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією у відповідності до п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 31.01.2024, не подав щорічну декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а фактично подав дану декларацію 05.02.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні особа, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину визнав повністю. Пояснив, що дійсно 24.12.2022 року був звільнений з військової служби, з посади інструктора відділу рекрутингу та комплектування ІНФОРМАЦІЯ_2 . Не був обізнаний про необхідність подати декларацію при звільнені, але після нагадування про такий обюовязок вчасно не подав.

Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтримав, зазначив про наявність в його діях ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просив визнати його винним та призначити стягнення в межах санкції зазначеної в частині 1 ст.. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 50 н.м.д.г., що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи суд приходить до таких висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу(ч. 2 ст. 251 КУпАП).

Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ч.1ст.172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, окрім визнання ним вини,повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно/правову відповідальність.

Відповідноі доп.п.«г» п.1ч.1ст.3Закону України«Про запобіганнякорупції» суб`єктами,на якихпоширюється діяцього Закону,є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема військові посадові особи Збройних Сил України.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» Особи, зазначені упункті 1,підпунктах "а","в"-"ґ"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентствадеклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування(далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції, що діяла на час вчинення правопорушення) особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а","в"і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до витягу з наказу №25 від 26.02.2022 року начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 старшого солдата ОСОБА_1 , призваного на військову службу по мобілізації в особливий період, призначено на посаду інструктора відділу рекрутингу та комплектування ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до витягу наказу №326 від 24.12.2022 начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 старшого солдата ОСОБА_1 , інструктора відділу рекрутингу та комплектування ІНФОРМАЦІЯ_4 , звільненого наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 (по особовому складу) від 23.12.2022 №61- РС з військової служби у запас.

Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», та який мав обов`язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями при звільнені та деклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто за 2022 за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до листа № 7424 від 07.12.2023 року направленого ІНФОРМАЦІЯ_6 на ім`я ОСОБА_1 на адресу його проживання, останнього оповістили щодо строків та порядку подання декларації суб`єктом декларування.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав електронну декларацію «При звільнені», за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями 28.01.2025р. Крім того, щорічну електронну декларацію (після звільнення) за 2022 рік ОСОБА_1 подав 05.02.2024р.

Отже суд приходить до висновку, що в судовому засіданні встановлено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст..172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке є правопорушенням пов`язаним з корупцією, особу порушника, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, сімейний та майновий стан, ступінь вини, обставини, що пом`якшують відповідальність та обтяжують відповідальність і вважає, що стягнення має бути накладено у виді штрафу в розмірі, встановленому санкцією частини 1 ст.. 172-6 КУпАП.

Згідно з ч.1ст.36 КУпАПпри вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Частина друга вказаної статті регламентує, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

ОСОБА_1 вчинив два адміністративних правопорушення, передбачені ч.1 ст..172-6Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відтак, обираючи вид адміністративного стягнення в межах санкції інкримінованої статті (частини), суд призначає стягнення на підставіст.36 КУпАП в межах санкції, встановленої зач.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно дост. 40-1 КУпАПу разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку було накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір якого встановлено законом. Відповідно дост. 4 ч.2 п. 5 ЗУ «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 283, 284, 285, 287 КУпАП, суд

п о с т а н о в и в:

Справу №346/3104/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, справу №346/3105/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження, присвоїти номер 346/3104/25.

ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАПта накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят ) гривень 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок у дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідност. 307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно ізст. 308 КУпАПбуде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповіднійстатті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Третьякова І. В.