Єдиний державний реєстр судових рішень Справа 688/2486/25
№ 2/688/1111/25
Рішення
Іменем України
09 липня 2025 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Козачук С.В.,
з участюсекретаря судовогозасідання Гошовської О.О.,
прокурора Полякової К.Ю.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Шепетівка впорядку спрощеногопозовного провадженняцивільну справуза позовомвиконувача обов'язків керівника Шепетівської окружної прокуратури Хмельницької області в інтересах держави в особі органів, уповноважених державою здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах Національної служби здоров`я України, Шепетівської міської ради Хмельницької області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення,
встановив:
Короткий зміст та обґрунтування позовних вимог, позиція позивача
30.05.2025 виконувач обов'язків керівника Шепетівської окружної прокуратури Хмельницької області звернувся до суду в інтересах держави в особі органів, уповноважених державою здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах Національної служби здоров`я України, Шепетівської міської ради Хмельницької області до ОСОБА_1 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення.
В обгрунтування позову посилається на те, що вироком Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 22.01.2024 у справі №688/201/24 1-кп/688/55/24 затверджено угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні №12023244000002203 від 25.11.2023 та ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 121 КК України, призначено йому покарання у виді 5 років позбавлення волі зі звільненням від його відбування з випробування на підставіст. 75 КК Україниз іспитовим строком тривалістю 3 роки. Даним вироком встановлено, що 24.11.2023 близько 23 год 20 хв ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу диско-бару «Fashion Club», розташованого по вул. Героїв Небесної Сотні, 62, в м. Шепетівка Хмельницької області, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин вступив у словесний конфлікт з потерпілим ОСОБА_2 та умисно наніс ОСОБА_2 розкладним ножем послідовно два удари - один удар лезом ножа в ділянку лівого стегна та один удар лезом ножа в ділянку живота зліва. Внаслідок вищевказаних умисних протиправних дій ОСОБА_1 потерпілому ОСОБА_2 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді: а) проникаючого поранення живота з раною на боковій поверхні живота зліва, яке відноситься до категорії тяжких тілесних ушкоджень, як таке, що було небезпечним для життя в момент його спричинення; б) рани на зовнішній поверхні верхньої третини лівого стегна, яка відноситься до тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, як таке, що спричинило короткочасний розлад здоров`я.
Відповідно до листа КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради №20/1284 від 16.04.2024 року потерпілий ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні у вказаному закладі охорони здоров`я в хірургічному відділенні з 24.11.2023 по 02.12.2023, тобто 8 ліжко - днів, у зв`язку із чим лікарня понесла витрати на лікування потерпілого від кримінального правопорушення у сумі 14448,06 грн, з них затрачено за рахунок коштів місцевого бюджету 1819,26 грн, за рахунок коштів Національної служби здоров`я України 12628,80 грн.
Також вказує на те, що під час судового розгляду кримінального провадження позов про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення прокурором не заявлявся, витрати на стаціонарне лікування ОСОБА_2 в сумі 14448,06 грн в добровільному порядку ОСОБА_1 не відшкодовано.
А тому, просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 витрати на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення на користь Національної служби здоров`я України в сумі 12628,80 грн та на користь Шепетівської міської ради Хмельницької області в сумі 1819,26 грн.
В судовому засіданні прокурор Полякова К.Ю. заявлений позов підтримала з підстав, викладених у ньому, просила його задовольнити.
Представник позивача Національної служби здоров`я України у судове засідання не з`явився. Проте, представник позивача Тарасенко М.С. надіслала на адресу суду в системі «Електронний суд» клопотання про проведення розгляду справи без участі представника Національної служби здоров`я України, позовні вимоги підтримала.
Представник позивача Шепетівської міської ради Хмельницької області у судове засідання не з`явився. Проте представник позивача Куценко О.О. подала до суду заяву, у якій просила розгляд справи провести у відсутності представника міської ради, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила їх задовольнити.
Позиція третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області у судове засідання не з`явився, хоча про час, день та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Позиція відповідача
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав в повному обсязі, не заперечував проти його задоволення.
Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі
Ухвалою Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 11.06.2025 відкрито провадження в справі та призначено судовий розгляд за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін о 10 год 00 хв 09.07.2025.
Виклад встановлених судом обставин, зміст спірних правовідносин та докази на їх підтвердження
Судом встановлено, що вироком Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 22.01.2024 у справі №688/201/24 1-кп/688/55/24 за результатами розгляду обвинувального акта у кримінальному провадженні №12023244000002203 від 25.11.2023 затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 10.01.2024 між прокурором Шепетівської окружної прокуратури Гончаруком В.В. та підозрюваним ОСОБА_1 за участю захисника ОСОБА_3 . ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 121 КК України, та призначено йому покарання у виді 5 років позбавлення волі. На підставіст. 75 КК Українизвільнено ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням, встановивлено йому іспитовий строк тривалістю 3 роки. Згідно п.п. 1, 2 ч. 1 та п. 2 ч. 3 ст.76ККУкраїни покладено на ОСОБА_1 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. Вирок набрав законної сили 22.02.2024.
Вказаним вироком встановлено, що 24.11.2023 близько 23 год 20 хв ОСОБА_1 , перебуваючи поблизу диско-бару «Fashion Club», розташованого по вул. Героїв Небесної Сотні, 62, в м. Шепетівка Хмельницької області, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин вступив у словесний конфлікт з потерпілим ОСОБА_2 та спричинив останньому тілесні ушкодження за наступних обставин. Так, ОСОБА_1 , перебуваючи у вказаному місці, у зазначений день та час, реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на умисне спричинення тяжких тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_2 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою спричинення тяжких тілесних ушкоджень потерпілому з мотивів особистих неприязних відносин, умисно наніс ОСОБА_2 розкладним ножем послідовно два удари - один удар лезом ножа в ділянку лівого стегна та один удар лезом ножа в ділянку живота зліва. Внаслідок вищевказаних умисних протиправних дій ОСОБА_1 потерпілому ОСОБА_2 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді: а) проникаючого поранення живота з раною на боковій поверхні живота зліва, яке відноситься до категорії тяжких тілесних ушкоджень, як таке, що було небезпечним для життя в момент його спричинення; б) рани на зовнішній поверхні верхньої третини лівого стегна, яка відноситься до тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, як таке, що спричинило короткочасний розлад здоров`я.
Під час судового розгляду кримінального провадження позов про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення прокурором не заявлявся.
Відповідно до розрахунків КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області потерпілий ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні у даному закладі охорони здоров`я в хірургічному відділенні з 24.11.2023 по 02.12.2023, тобто 8 ліжко - днів, у зв`язку із чим лікарня понесла витрати на лікування потерпілого від кримінального правопорушення у сумі 14448,06 грн, з них затрачено за рахунок коштів місцевого бюджету 1819,26, за рахунок коштів Національної служби здоров`я України 12628,80 грн.
Відповідно до п.п. 1.2., 1.3. Розділу І «Загальні положення» Статуту Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області, останнє є лікарняним закладом охорони здоров`я - комунальним унітарним некомерційним, неприбутковим підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом.
Підприємство перейменоване за рішенням ІV сесії Шепетівської міської ради Хмельницької області VIІІ скликання від 24 грудня 2020 року № 44 відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в України» шляхом перейменуванням Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська центральна районна лікарня». Майно підприємства є спільною власністю Шепетівської міської територіальної громади Хмельницької області в особі Шепетівської міської ради. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов`язків Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська центральна районна лікарня».
Згідно п. 1.5 Розділу І «Загальні положення» Статуту Комунального некомерційного підприємства «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області засновником, власником та органом управління майном підприємства є Шепетівська міська територіальна громада Хмельницької області в особі Шепетівської міської ради Хмельницької області.
Згідно відповіді Шепетівської міської ради Хмельницької області за вих. №03-08/1628 від 09.04.2025, бюджетом Шепетівської міської територіальної громади на 2025 рік, не передбачені витрати по оплаті судового збору в частині стягнення витрат на стаціонарне лікування, тому остання просить Шепетівську окружну прокуратуру самостійно вжити заходів представницького характеру в інтересах КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області.
З договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №1929-Е123-Р000 від 03.02.2023 слідує, що послуги КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області пов`язані з наданням медичних послуг за програмою медичних гарантій, оплачуються Національною службою здоров`я України як замовником медичних послуг за рахунок коштів Державного бюджету України.
Відповідно до листа Національної служби здоров`я України №15243/2-16-25 від 14.04.2025 заходів претензійно-позовного характеру, спрямованих на стягнення з ОСОБА_1 витрат на лікування ОСОБА_2 остання не вживала, зазначаючи, що відповідно до норм Положення про Національну службу здоров`я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1101, НСЗУ не наділена повноваженнями представляти інтереси держави у справах про відшкодування витрат на лікування особи, яка потерпіла від злочину. Одночасно не заперечувала щодо звернення до суду в інтересах держави прокуратурою стосовно відшкодування витрат на лікування потерпілих від кримінального правопорушення.
Вказані обставини підтверджуються письмовими доказами, а саме даними: копії вироку Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 22.01.2024; копії листа директора КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області В. Савчук №20/1284 від 16.04.2025 разом із розрахунками вартості ліжко-днів перебування хворого у стаціонарі; копії листа Шепетівського міського голови В. Бузиля вих. №03-08/1628 від 09.04.2025; копії листа голови Національної служби здоров`я України №15243/2-16-25 від 14.04.2025; копії договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій №1929-Е123-Р000 від 03.02.2023; копії статуту КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області, який є додатком до рішення LXVII сесії міської ради VІІІ скликання від 23.11.2023 року №48.
Застосовані норми права
Згідно ч. 1 ст.1206ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Частиною 3 цієї статті визначено, якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.
Відповідно до ч. 2 ст. 1166 ЦК України, особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.
Згідно ч. 7ст. 128 КПК Україниособа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, а також особа, цивільний позов якої залишено без розгляду, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 3 постанови Пленуму Верхового Суду України «Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат» №11 від 07 липня 1995 рокупитання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №545 від 16 липня 1993 року(далі Порядок).
Відповідно до п. 2 Порядку, сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонару лікувального закладу.
Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентарю та обладнання.
Пунктом 3 Порядку зазначено, що визначена сума коштів на лікування потерпілого стягується судом з обвинуваченого або фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, при ухваленні вироку за позовом закладу охорони здоров`я або прокурора. У разі коли при ухваленні вироку сума коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого, ще не була визначена і рішення про їх відшкодування не було прийнято, стягнення провадиться в порядку цивільного судочинства за позовом вказаних юридичних осіб.
Згідно з п. 4 зазначеного Порядку стягнені в установленому порядку кошти залежно від джерела фінансування закладу охорони здоров`я, у якому перебував на стаціонарному лікуванні потерпілий, зараховуються до відповідного бюджету або на користь юридичної особи (відомства), якій належить заклад охорони здоров`я.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про основи законодавства України про охорону здоров`я» закладом охорони здоров`я є юридична особа будь-якої форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, що забезпечує медичне обслуговування населення на основі відповідної ліцензії та професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації.
Відповідно до ч. 3 ст. 1206 ЦК України, якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, спільній власності територіальних громад, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету, за рахунок якого таке лікування фінансувалося. Якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, який за відповідні надані медичні послуги отримує кошти згідно з договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, такі кошти зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 1 ст. З Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій.
Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення» (КПКВК 2308060) визначено «Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1086 від 24.12.2019.
НСЗУ є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми, зокрема на 2021, 2022, 2023 роки.
Згідно з Положенням про Національну службу здоров`я України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1101 від 27.12.2017 (далі - Положення), Національна служба здоров`я України (НСЗУ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров`я, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.
Основними завданнями НСЗУ є:
1) реалізація державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (програма медичних гарантій);
2) виконання функцій замовника медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій;
3) внесення на розгляд Міністра охорони здоров`я пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.
НСЗУ відповідно до покладених на неї завдань, зокрема: укладає, змінює та припиняє договори про медичне обслуговування населення та договори про реімбурсацію; здійснює заходи, що забезпечують цільове та ефективне використання коштів за програмою медичних гарантій; здійснює оплату згідно з тарифом за надані пацієнтам медичні послуги (включаючи медичні вироби) та лікарські засоби за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
Відповідно до п. 5 п. п. 14 Положення НСЗУ з метою організації своєї діяльності забезпечує в установленому порядку самопредставництво НСЗУ в судах та інших органах через осіб, уповноважених діяти від її імені, у тому числі через посадових осіб юридичної служби НСЗУ, а також забезпечує представництво інтересів НСЗУ в судах України та інших органах через представників.
Згідно зі ст. 28 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» міністерства, інші центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи звертаються до суду, якщо це необхідно для здійснення їхніх повноважень у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно зі ст. 16 зазначеного Закону органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об`єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Відповідно до статті 18-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Статтею 131-1 Конституції України на прокуратуру покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно з ч. 4 ст. 56 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обгрунтовує в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Відповідно до ч. 6ст.82ЦПК України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Мотиви та висновки суду
Заслухавши вступне слово прокурора та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку позов задовольнити з наступних підстав.
Прокурор у позовній заяві довів визначені законом підстави для звернення до суду в інтересах держави в особі органів уповноважених здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Кошти з бюджету вказаним вище лікувальним закладом витрачено внаслідок вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, у зв`язку з чим підлягають стягненню з особи, яка його вчинила.
Оскільки відсутні обставини, що виключають обов`язок відповідача ОСОБА_1 відшкодувати витрати закладу охорони здоров`я, які передбачені ч. 1ст. 1206 ЦК України, відповідач не довів, що шкода завдана не з його вини, визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує прав інших осіб, суд дійшов висновку про задоволення позову в повному обсязі, оскільки вимоги прокурора ґрунтуються на законі, підтверджені належними та допустимими доказами.
Судові витрати
Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо сторону на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
При зверненні до суду Шепетівська окружна прокуратура відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» звільнена від сплати судового збору за подання позову про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а тому із ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі, визначеному ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою) станом на 01 січня 2025 року в розмірі 3028 грн.
На підставі ст. 1206 ЦК України, ст.ст. 22, 89 Бюджетного кодексу України, керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 141,206, 263-265,273ЦПК України, суд
вирішив:
Позов виконувача обов'язків керівника Шепетівської окружної прокуратури Хмельницької області в інтересах держави в особі органів, уповноважених державою здійснювати відповідні функції держави у спірних правовідносинах Національної служби здоров`я України, Шепетівської міської ради Хмельницької області до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від кримінального правопорушення - задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Національної служби здоров`я України витрати на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 від кримінального правопорушення в сумі 12628 (дванадцять тисяч шістсот двадцять вісім) гривень 80 копійок, які перерахувати в дохід державного бюджету на номер рахунку: UA978999980313080115000026011; код ЄДРПОУ 37993783, отримувач ГУК у м. Київ/Шевченківський р-н/24060300, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.).
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Шепетівської міської ради Хмельницької області витрати на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 від кримінального правопорушення в сумі 1819 (одна тисяча вісімсот дев`ятнадцять) гривень 26 копійок, які перерахувати в дохід місцевого бюджету на розрахунковий рахунок: UA338999980314040544000022777, код ЄДРПОУ 37971775, отримувач ГУК у Хмел. обл/Шепетів.мтг/24060300 Казначейство України (АЕП).
Стягнути із ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається учасниками справи протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Хмельницького апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення судунабирає законноїсили післязакінчення строкуподання апеляційноїскарги всімаучасниками справи,якщо апеляційнускаргу небуло подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи
Шепетівська окружна прокуратура, адреса місцезнаходження: 30405, вул. Сергія Оврашка, 43, м. Шепетівка Хмельницької області, код ЄДРПОУ 02911102.
Позивач: Національна служба здоров`я України, адреса місцезнаходження: 04073, вул. Степана Бандери, 19, м. Київ, код ЄДРПОУ 42032422.
Позивач: Шепетівська міська рада Хмельницької області, адреса місцезнаходження: 30405, вул. Соборності, 4, м. Шепетівка, Хмельницька область, код ЄДРПОУ 34175421.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований по АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівська багатопрофільна лікарня» Шепетівської міської ради Хмельницької області адреса місцезнаходження: 30400, вул. Захисників України, 85, м. Шепетівка, Хмельницька область, код ЄДРПОУ 02004812.
Суддя: Світлана КОЗАЧУК