Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №760/8631/25 3/760/3385/25
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2025 року суддя Солом?янського районного суду м. Києва Педенко А.М. розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу ПП «ЦМФІ» МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖЕНТ» (ЄДРПОУ: 31033371), ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство України, місце реєстрації та проживання АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 1128 від 19.03.2025 вбачається, що посадовою особою головним державним інспектором відділу у сфері послуг управління податкового аудиту у сфері торгівлі та послуг, Гриценко Л.В. при проведенні документальної планової виїзної перевірки ПП «ЦМФІ» МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖЕНТ» місцезнаходження підприємства: м. Київ, пр-т Валерія Лобановського, буд. 4-Г встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 - головний бухгалтер ПП «ЦМФІ» МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖЕНТ» вчинила правопорушення: п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України Податкового кодексу України від 02.12.2010 Ng 2755-VI зі змінами та доповненнями, п. 6. 7, 11, 19 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати». затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 N? 318, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N? 27/4248, занижено податок на прибуток. що підлягає сплаті до бюджету на загальну 5 926 633 грн., в тому числі за 2020 на суму 444 555 грн., за 2021 на суму 2 400 265 грн.. за 2022 на суму 849 894 грн. за 2023 на суму 1 424 782 грн. за 3 кв. 2024 да суму 909 137 гривень..п. 201.10 ст. 201, п.89 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України від 02.12.2010 N? 2755-VI. зі змінами та доповненнями, несвоєчасно зареєстровано податкові накладні (розрахунки коригування до податкових накладних) за період січень, квітень, травень 2024. п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N? 2755- VI із змінами та доповненнями. п. 8.1, п. 8.2, п. 8.3, п. 8.4, п. 8,5 Порядоку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом від 09.12.2011 N? 1588 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.05.2014 за N? 503/25280. ПП «ІМФІ`МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖМЕНТ» Не повідомлено контролюючий орган за основним місцем обліку у встановленому порядку про об?єкти оподаткування та про закриття об?єктів оподаткування.п. 49.2, пп. 49.18.2 п. 49.18 ст.49. пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 02. 12.2010 N? 2755-VI. зі змінами, р. ІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу. нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб. і сум утриманого з них податку». затвердженого наказом Мінфіну України від 13.01.2015 N?4. а саме. несвоєчасне подання податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків за 1 квартал 2021, 1-2 квартал 2022 та 3 квартал 2023 року. пп. пп.141.4.2 п.141.4 ст. 141 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 N?2755-VI, зі змінами та доповненнями, а саме:
1) заниження податку на прибуток іноземних юридичних осіб при виплаті доходу джерелом походження з України у вигляді роялті на суму 116 365 грн:
2) несвоєчасна сплата податку на прибуток іноземних юридичних осіб при виплаті доходу із джерелом його походження з України з вигляді роялті на суму 82 890 грн:, що зазначено в акті перевірки від 19.03.2025 N? 22374/ж5/26-15-07-02-02-01/31033371.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явивилась просила суд закрити адміністративне провадження у зв`язку з тим, що протоколу про адміністративне правопорушення складений з порушенням та оскаржується підприємством, також, що вона була призначена на посаду пізніше ніж виявлено було правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Стаття 254 КУпАП передбачає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Проте, протокол про адміністративне правопорушення № 1128 від 19.03.2025 зазначеним вимогам не відповідає. Так, складений протокол, не містить інформації про документ, який посвідчує особу правопорушника, його підпису та запису про відмову від його підписання, в протоколі також відсутні пояснення ОСОБА_1 та підтвердження роз`яснення йому прав та обов`язків передбачних ст. 268 КУпАП.
Диспозицією ч. 1 ст.163-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків. Дана диспозиція є банкетною, а отже передбачає відповідальність за конкретні норми встановлені чинним податковим законодавством України. Відповідно до складеного протоколу про адміністративне правопорушення, не конкретизовано, які саме дії або бездіяльність становили об`єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Так, відповідно п.12 Розділу ІІ до «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення» від 02.07.2016 № 566, у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 278 КУпАП регламентовано, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи сповіщено особу, яка бере участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи викладене та те, що основним доказом винуватості ОСОБА_1 є протокол про адміністративне правопорушення № 1128 від 19.03.2025, який не відповідає вимогам ст. 256, ст. 268 КУпАП, і вказані вище недоліки перешкоджають всебічному, повному і об`єктивному з`ясуванню обставин даної справи і не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, суд вважає за необхідне відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі відносно посадової особи ПП «ЦМФІ» МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖЕНТ» (ЄДРПОУ: 31033371), ОСОБА_1 , закрити за відсутності в її діях події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст.163-1 ч. 1, 245, 247 ч. 1 п. 1, 254, 256, 278, 280 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження № 3/760/3385/25 у справі № 760/8631/25 про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера ПП «ЦМФІ» МЕДИКАЛ ДАТА МЕНЕДЖЕНТ» (ЄДРПОУ: 31033371), ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв`язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А. М. Педенко