Постанова № 128648850, 03.07.2025, Дарницький районний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.07.2025
Номер справи
753/9543/25
Номер документу
128648850
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/9543/25

провадження № 3/753/4080/25

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2025 р. Суддя Дарницького районного суду м. Києва Монін І.В., за участю прокурора Берестка Б.П., захисника адвоката Чарухи В.В. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал за фактом вчинення адміністративного правопорушення, що надійшов від УСР в м. Києві ДСР НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

За фактом вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),

В С Т А Н О В И В:

13 травня 2025 року до Дарницького районного суду м. Києва надійшли справи відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП.

З метою запобігання затягування провадження та для забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду справи, справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП (справа № 753/9543/25, провадження № 3/753/4080/25) об`єднано зі справами про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-4 КУпАП (справа № 753/9544/25, провадження № 3/753/4081/25) в одне провадження. Об`єднаному провадженню присвоєно номер справи № 753/9543/25, провадження № 3/753/4080/25.

Зокрема, ОСОБА_1 , у період часу з 14 квітня 2023 року по 29 серпня 2024 року, перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва Міністерства оборони України (ІНФОРМАЦІЯ_2) (далі - МО України), маючи військове звання «майор», будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону № 1700-VII), відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, порушив встановленні пунктом 1 частини 1 статті 25 Закону обмеження щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, а саме перебуваючи на посаді директора ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) отримував дохід у вигляді заробітної плати, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-4 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , у період часу з 14 квітня 2023 року по 29 серпня 2024 року, перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва Міністерства оборони України (ІНФОРМАЦІЯ_2) (далі - МО України), маючи військове звання «майор», будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону № 1700-VII), відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, в порушення вимог пункту 2 частини 1 статті 25 даного Закону, одночасно був керівником (директором) ТОВ «Енергооптима» (ЄДРПОУ 35569919), ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) та ТОВ «Київ Енергокомплекс» (ЄДРПОУ 39283816), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене частиною 2 статті 1724 КУпАП (порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі, та представляє інтереси держави в раді товариства (спостережній раді), ревізійній комісії господарського товариства).

Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 2 ст. 172-4 КУпАП.

ОСОБА_1 та його захисник у судовому засіданні фактично визнали обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, пов`язані і з корупцією, разом з тим просили суд врахувати, що на період мобілізації ОСОБА_1 він не знав, як поступити у ситуації, а керівництво також не надавало йому ніяких рекомендації.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, суд зазначає таке.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності із законом.

Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до витягу із наказу начальника 1285 військового представництва МО України № 98 від 14.04.2023 майора ОСОБА_1 призначеного наказом директора Департаменту кадрової політики МО України від 04.04.2023 № 72 на нижчу посаду помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва МО України (ІНФОРМАЦІЯ_2), який прибув із військової частини НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 , з 14.04.2023 зараховано до списків особового складу НОМЕР_2 військового представництва МО України та на всі види забезпечення і вважати таким, що справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків.

Відповідно до функціональних обов`язків помічника провідного інженера групи № 6 1285 військового представництва МО України, майор ОСОБА_1 підпорядковується начальнику 1285 військового представництва МО України, його заступникам, начальнику групи № 6 та свою роботу здійснює згідно з вимогами Конституцією України, Статутів Збройних Сил України та ін.

Згідно із витягом з наказу директора Департаменту кадрової політики МО України від 15.08.2024 № 333, майора ОСОБА_1 звільнено з займаної посади та призначено на посаду офіцера відділу удосконалення, доробки та відновлення озброєння та військової техніки управління супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до наказу начальника НОМЕР_2 ВП МО України від 29.08.2024 ОСОБА_1 увільнено 29.08.2024 від займаної посади у зв`язку з призначенням наказом директора Департаменту кадрової політики МО України (по особовому складу) від 15.08.2024 № 333 п. 5 на вищу посаду офіцером відділу удосконалення, доробки та відновлення озброєння та військової техніки управління супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Згідно ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» та ст. 3 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі Статуту), затвердженого Законом України № 548-ХІV від 24.03.1999, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Відповідно до вимог ст. ст. 3, 11, 12, 16, згаданого Статуту та ст. ст. 2, 3, 6 наведеного Закону, ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової служби - державним службовцем, який уповноважений на виконання функцій держави. При цьому, він зобов`язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, знати й зразково виконувати свої службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою, сумлінно вивчати військову справу, виконувати накази командирів (начальників), бути готовим до виконання завдань, пов`язаних із захистом Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.

Також, згідно п. 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.

Так, адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо) (п. 25 розділу 2 Роз`яснень НАЗК).

Відповідно до Функціональних обов`язків помічника провідного інженера групи № НОМЕР_3 військового представництва МО України у мирний та військовий час є:

- контроль якості виготовлення, ремонту та приймання продукції оборонного призначення на всіх стадіях її виробництва, модернізації, постачання, монтажу, ремонту та проведення досліджень О та ВТ, відповідно до вимог нормативних документів, технічної документації і умов контрактів (договорів) на Підприємствах;

- контроль виробництва та приймання серійних (відремонтованих, модернізованих) виробів (за вказівкою начальника групи), серійних складових до них, учбово-навчальних стендів, тощо на Підприємствах;

- контроль за виробництвом комплектуючих виробів, ремонту виробів, випробування виробів відповідно до КД, проведення вхідного контролю ПКВ, збереження прийнятої продукції на складах Підприємств та відвантаження за накладними та актами відвантаження;

- облік ведення рекламаційно-претензійної роботи;

- ведення оперативного обліку майна МО України, яке зберігається на підконтрольних підприємствах по книгам ф. 26, 31 та ін.

У випадку тимчасової відсутності начальника групи № 6 1285 ВП МО України, помічник провідного інженера групи контролю якості 1285 ВП МО України виконує його обов`язки, згідно наказу начальника 1285 ВП МО України.

Отже, ОСОБА_1 є військовою посадовою особою Збройних Сил України та суб`єктом, на якого поширюється дія Закону № 1700-VII, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені цим законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 25 Закону № 1700-VII визначено, що особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Відповідно до п. 9.2. розділу 9 методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» формулювання «іншою оплачуваною діяльністю», вжите законодавцем у п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону, означає, що для констатації порушення особою обмеження, встановленого цією нормою, необхідним є наявність всіх трьох компонентів. Тобто:

- здійснення власне діяльності як такої (виконання певних робіт, надання послуг тощо), та/або зайняття посади, яка передбачає здійснення певної діяльності.

- здійснення іншої, ніж основна, діяльності (виконання інших обов`язків, ніж обов`язки за посадою, яка відносить особу до суб`єктів, на яких поширюється таке обмеження). Не є «іншою» діяльністю в контексті ст. 25 Закону виконання особою певної роботи, яка пов`язана із зайняттям нею посади, зазначеної в п.1 ч. 1 ст. 3 Закону;

- оплатного характеру іншої діяльності (виконання робіт та/або надання послуг, які оплачуються або можуть бути оплачені в майбутньому).

Діяльність вважається оплачуваною за наявності хоча б однієї з таких умов:

- оплата (можливість оплати) за таку діяльність передбачається законодавством та/або статутом та/або іншими документами юридичної особи, у якій здійснюється відповідна діяльність, або у трудовому договорі (контракті), цивільно-правовому договорі (угоді);

- особа фактично отримала оплату за таку діяльність (роботу, послугу).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 з 03.04.2020 по час інкримінованого правопорушення зареєстрований як керівник ТОВ «ТД Київенергокомплекс».

Так, ОСОБА_1 , у період часу з 14 квітня 2023 року по 29 серпня 2024 року, як військова посадова особа Збройних Сил України є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону № 1700-VII та суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, не мав права вчиняти дії, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 25 цього ж Закону № 1700-VIІ, а саме займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Відповідно до вимог ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. При цьому, військовослужбовці отримують за рахунок держави грошове забезпечення у розмірах, стимулюючих заінтересованість громадян у військовій службі.

Проте, в порушення наведеного законодавства та встановлених законом обмежень і заборон, перебуваючи на державному забезпеченні, ОСОБА_1 вчинив порушення встановлених законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України, а саме під час проходження військової служби, будучи директором ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) займався підприємницькою діяльністю, у вигляді виконання підрядних робіт з метою отримання прибутку.

Відповідно до договору підряду № 002/060224 від 07.02.2024 укладеного між ТОВ «Українська Бронетехніка» (Замовник), в особі генерального директора ОСОБА_2 , який діє на підставі Статуту, з однієї сторони та ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (Підрядник), в особі директора ОСОБА_1 , який діє на підставі Статуту, з другої сторони відповідно норм Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, державних будівельних норм і правил та іншого чинного законодавства України, уклали цей Договір на виконання підрядних робіт на суму 5 469 840,42 (п`ять мільйонів чотириста шістдесят дев`ять тисяч вісімсот сорок) грн. 42 коп., у тому числі ПДВ - 911 640, 07 (дев`ятсот одинадцять тисяч шістсот сорок) грн. 07 коп.

Разом з тим, відповідно до інформації на сайті «https://prozorro.gov.ua/», ТОВ «ТД Київенергокомплекс» виграло тендер «Капітальний ремонт кабельних ліній зовнішнього електропостачання ділянки КЛ 10кВ Сирецько-Печерської лінії (ПС «Нивки» - ввод №1, 2 СТП-75 (ТП-6259) ст. «Сирець»)» уклавши договір від 26.09.2023 № 382-Е-23 на сумму 8 740 286,44 грн (вісім мільйонів сімсот сорок тисяч двісті вісімдесят шість гривень 44 копійки), в тому числі ПДВ 20%, в особі директора ОСОБА_1 , який діє на підставі модельного статуту, з однієї сторони, та Комунального Підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" в особі начальника служби електропостачання ОСОБА_3 , з другої сторони, про Капітальний ремонт кабельних ліній зовнішнього електропостачання ділянки КЛ 10кВ Сирецько-Печерської лінії (ПС «Нивки» - ввод №1, 2 СТП-75 (ТП-6259) ст. «Сирець».

Також, відповідно до відомостей Державної податкової служби України Головного управління ДПС у м. Києві, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва МО України, одночасно отримував заробітну плату від ТОВ «ТД Київенергокомплекс» за квітень 2024 року - 10 000 грн, травень 2024 року - 10 000 грн, червень 2024 року - 10 000 грн.

Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва МО України, маючи військове звання «майор», будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону № 1700-VII, відповідно до пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 даного Закону, порушив встановленні п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону обмеження щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної та суддівської практики, інструкторської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, а саме перебуваючи на посаді директора ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) отримував дохід у вигляді заробітної плати, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-4 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва МО України, маючи військове звання «майор», будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону № 1700-VII, не мав права вчиняти дії, передбачені п. 2 ч. 1 ст. 25 цього ж Закону, якою забороняється входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Проте, в порушення наведеного законодавства та встановлених законом обмежень і заборон, перебуваючи на державному забезпеченні, отримуючи виплати військовослужбовця від МО України, ОСОБА_1 вчинив порушення щодо встановлених законом обмежень, а саме був керівником (директором) ТОВ «Енергооптима» (ЄДРПОУ 35569919), ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) та ТОВ «Київ Енергокомплекс» (ЄДРПОУ 39283816).

Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону № 1700-VII, з 14.04.2023 ОСОБА_1 був зобов`язаний не пізніше 15 робочих днів з дня призначення (обрання) на посаду здійснити дії, спрямовані на припинення підприємницької діяльності та припинення її повноважень у складі правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, якщо особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляє інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Отже, ОСОБА_1 , у період часу з 14 квітня 2023 року по 29 серпня 2024 року, перебуваючи на посаді помічника провідного інженера групи контролю якості 1285 військового представництва МО України, маючи військове звання «майор», будучи військовою посадовою особою Збройних Сил України та являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону № 1700-VII, відповідно до підпункту «г» п. 1 ч. 1 ст. 3, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 25 даного Закону, одночасно був керівником (директором) ТОВ «Енергооптима» (ЄДРПОУ 35569919), ТОВ «ТД Київенергокомплекс» (ЄДРПОУ 43584549) та ТОВ «Київ Енергокомплекс» (ЄДРПОУ 39283816), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч. 2 ст. 172-4 КУпАП

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-4 КУпАП доведена зібраними у справі доказами: протоколами № 457, 458 від 09 травня 2025 року, матеріалами службової перевірки.

Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Положеннями ст.33 КУпАП передбачено, що при накладені стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються одним і ти же органом (посадовою особою) стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З правопорушень, які ставляться у вину ОСОБА_1 найбільш серйозним за санкцією статті є передбачене ч. 2 ст. 172-4 КУпАП.

У ході розгляду адміністративної справи обставин, які виключають провадження в справі та адміністративну відповідальність, а також пом`якшуючих чи обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.

Таким чином, на ОСОБА_1 необхідно накласти стягнення у межах санкції ч. 2 ст. 172-4 КУпАП, а саме штрафу на користь держави у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності, а саме за квітень 2024 року - 10 000 грн, травень 2024 року - 10 000 грн, червень 2024 року - 10 000 грн. у загальній сумі 30 000 грн.

Крім того, відповідно до вимог статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 не стягується судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір», так як останній є військовослужбовцем.

Керуючись пунктом 2 статті 24, статтями 27, 36, 221, 283, 284 КУпАП,-

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-4 КУпАП.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 притягнути до адміністративної відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією передбачені ч.ч. 1, 2 ст.172-4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) гривень з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.

Суддя