Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 524/6109/25
Провадження 3/524/2086/25
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.07.2025 року Суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Пальчик Оксана Олександрівна, розглянувши справи, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в м. Кременчук УПП в Полтавській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, ІПН НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.3ст. 130, ч. 5 ст. 126 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню заст. 130 КУпАП, 19.05.2025 року о 08 год. 05 хв. в м. Кременчук по пр. Л. Українки, 90 керував транспортним засобом «BMW 524» д.н.з. НОМЕР_2 з ознаками наркотичного сп`яніння: виражене тремтіння пальців рук та поведінка, яка не відповідає обстановці. Від проходження огляду у встановленому законом порядку водій відмовився на місці зупинки, чим порушивп.2.5 ПДРУкраїни, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.3ст.130 КУпАП.
Окрім того, 19.05.2025 року о 08 год. 05 хв. в м. Кременчук по пр. Л. Українки, 90 ОСОБА_1 керував транспортним засобом «BMW 524» д.н.з. НОМЕР_2 , будучи позбавлений права керування транспортними засобами, чим порушив ст. 15 Закону України «Про дорожній рух», вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126КУпАП.
У судовезасідання ОСОБА_1 не прибувз невідомихсуду причин,про часта місцерозгляду справибув повідомленийналежним чином.До судуповернувся конвертз судовоюповісткою наім`я останнього,яка небула врученаостанньому.З урахуваннямвимог п.99-1«Правил наданняпослуг поштовогозв"язку»,суд вважає,що особаяка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності,належним чиномповідомлялась прочас тамісце розглядусправи. Європейський суд з прав людини неодноразово зазначав у своїх рішеннях, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження. (Рішення Європейського суду з прав людини "Пономарьов проти України" № 3236/03 від 03.04.2008). Крім того, як вбачається з протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 був повідомлений, що справи будуть розглядатися в Автозаводському районному суді м. Кременчука. Також на офіційному сайті Автозаводського районного суду м. Кременчука https://av.pl.court.gov.ua/sud1601/gromadyanam/csz/), в розділі «Громадянам» у вкладці «Список судових справ, призначених до розгляду» з моменту призначення справи до розгляду були зазначені дата, час та місце розгляду справи. Тобто особа, яка притягається до адміністративної відповідальності вважається повідомленою належним чином про дату, час та місце розгляду судової справи.
Згідно зі ч. 2 ст. 268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу у відсутність ОСОБА_1 , оскільки його явка до судового засідання не є обов`язковою.
Відповідно дост. 36 КУпАПякщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більше серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення вимогп.2.5 ПДР, ст. 15 Закону України «Про дорожній рух»та вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130, ч.5 ст. 126 КУпАП, що підтверджується наступними доказами:
- протоколами про адміністративні правопорушення від 19.05.2025 року;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння від 19.05.2025 року;
- рапортами поліцейських БПП в м. Кременчук УПП в Полтавській області від 19.05.2025 року;
- відеозаписами з нагрудних камер поліцейських, відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у визначеному законом порядку;
- довідкою, відповідно до якої ОСОБА_1 посвідчення водія отримав 18.07.2015 року, посвідчення вилучено та передано до зберігання до ТСЦ 5342; протягом року двічі піддавався адміністративному стягненню та позбавлений права керування транспортними засобами.
Згідно з диспозицією ч.3ст.130 КУпАПвідповідальність за вказане правопорушення настає у разі керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, а так само і за відмову осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп`яніння, особою яка двічі протягом року піддавалась стягненню заст. 130 КУпАП.
Згідно з диспозицією ч.5ст. 126 КУпАПвідповідальність настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Уп.2.5.Правил дорожнього рухуУкраїни зазначено, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин. Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Статтею 266 КУпАПпередбачено, що особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Згідно з Розділом 1 п.2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженоїнаказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735, зазначено, що огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно дост. 251 КУПАПдоказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно вимогст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Враховуючи викладене, а також те, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.3ст.130, ч. 5 ст. 126 КУпАП, і є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Згідно положеньст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
З долучених до матеріалів справ довідок відділення адміністративної практики БПП в м. Кременчуці вбачається, що ОСОБА_1 , був притягнутий до адміністративної відповідальності заст.130 КУпАПта позбавлений права керування транспортними засобами. Транспортний засіб «BMW 524» д.н.з. НОМЕР_2 , яким керував ОСОБА_1 належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Таким чином, при накладенні адміністративних стягнень, керуючись ч.3ст.130, ч. 5 ст. 126 КУпАПта з урахуванням характеру вчинених правопорушень, особи правопорушника, вважаю, за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами та без конфіскації транспортного засобу в межах санкції, встановленої за більше серйозне правопорушення з числа вчинених.
Частиною другоюст. 30 КУпАПвстановлено: якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення.
З долученої до матеріалів справи довідки відділення адміністративної практики БПП в м. Кременчуці вбачається, що ОСОБА_1 , був притягнутий до адміністративної відповідальностіта позбавлений права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особа, яку притягнуто до адміністративної відповідальності сплачує судовий збір за ставкою 0,2 від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючисьст. ст.36, 30, 245,283, 284 КУпАП,ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3ст.130,ч.5ст.126КУпАП та накласти адміністративне стягнення:
- за ч.3ст.130 КУпАПу виді штрафу у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та без конфіскації транспортного засобу;
- за ч.5ст.126КУпАП у виді штрафу у розмірі 40 800 грн. на користь держави з позбавлення права керування транспортними засобами на строк 5 років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Враховуючи вимогист. 36 КУпАП, остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за санкцією ч.3ст. 130 КУпАПу виді штрафу 51 000 грн. на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років та без конфіскації транспортного засобу.
На підставі ч.2 ст. 30 КУпАП до стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами призначеного за цією постановою, приєднати невідбуту частину стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, призначений попередніми постановами судді про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 130, 126 КУпАП.
Стягувач - Батальйон патрульної поліції в м. Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції, адреса: 39631 Полтавська обл., м. Кременчук, проїзд Захисників Азовсталі, 3.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 (шістдесят) коп. (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Кодкласифікації доходів бюджету22030106.
Стягувач - Територіальне управління державної судової адміністрації України в Полтавській області, код ЄДРПОУ 26304855, адреса: 36000 м. Полтава, вул. Соборності, 17.
Боржник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, ІПН НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення підлягає стягненню подвійний розмір штрафу в розмірі 102000 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга, подаються протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука.
Строк пред`явлення документа до виконання 3 місяці з дня винесення постанови.
Суддя Оксана ПАЛЬЧИК